Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Imam Mi Box S Gen 1, i dalje mi je Android 9 i ne nudi mi uodate. Znam da je pre par meseci bio update koji je bio problematičan i da je povučen. Opet sada vidim da @gvlada kaže da ima Anroid 12 na uređaju i da radi dobro. Kakva je situacija kod vas ostalih koji imate Gen 1?
 
I ja imam mi box 1 bez apdejta
Kad se nudio ja nisam prihvatio, više ne nude a i ne treba mi.

Samo se interfejs promenio
 
Имам и ген 1 и ген 2. Први је са А12 и ради без проблема. Други је са А11 и једини проблем који имам је што не функционише AFR.
 
Gde tačno može da se vidi kada box ima ili nema AFR? Zar to televizor na kraju ne isprocesira na svoj neki način?
 
AFR омогућава да изађе изворни материјал нпр 1080р@24 или 2160р@24 без процесирања на извору, уп и сл. Ген 2 тренутно избације колико му подесиш нпр увек 2160р@60.
 
Nije se pitanje odnosilo na teoriju, to shvatam, nego kako to vidiš u praksi, s obzirom da i TV procesira na svoj način sve što mu se isporuči?
 
Причам ти из праксе шта се дешава. Боља слика када се не дира број слика који излази.
 
Imam Mi Box S Gen 1, i dalje mi je Android 9 i ne nudi mi uodate. Znam da je pre par meseci bio update koji je bio problematičan i da je povučen. Opet sada vidim da @gvlada kaže da ima Anroid 12 na uređaju i da radi dobro. Kakva je situacija kod vas ostalih koji imate Gen 1?
Ja imam gen 1, ažuriran na Android 12. Od aplikacija koje koristim sve rade besprekorno, kao i na android 9. Jedino šta sam primetio je da chromecast opcija sada radi stabilnije nego na verziji 9.
 
Hvala svima na informacijama, očigledno je da A12 radi dobro, jedino što meni ne nudi update. :)
 
Radi i android 9
Odavno sam naucio da na android boxovima u opste nije bitno imati poslednju verziju softvera
 


jel se može popuniti ova praznina nekako, ja sam obrisao fabričke aplikacije jer mi ne trebaju i sad je sve prazno
na no name boksovima se to samo popunjavalo nekim kanalom ili serijom koju gledam
 
Pa zadaj da ti prikazuje nesto od ovih preostalih aplikacija, meni tu stoji Nova i SmartTube Next
 
Imas Customize your Home Screen skroz dole na pocetnom ekranu.

Tako je na Mi Box 1, isti je layout i na dvojci koliko znam.

Svakako tako se zove podesavanje.
 
meni tu stoje stvari koje sam prethodno gledao / slusao sa striming servisa

btw,

interesantno nama koji nismo apdejtovali android, su ipak apdejtovali launcher bez nase saglasnosti posto vidim da svi imamo novi skin.
 
nemam ja to ništa, skroz je drugačiji interfejs
možda se vremenom nešto samo nadopuni kako budem gledao
 
Idi u Settings>Device Preferences>Home Screen>Customize Channels
 
nema, ceo settings sam prevrnuo
ne znam da se javi još neko ko ima isti boks da ne bude da samo kod mene nema
 
Kod mene je Gen 2,i nemam nešto mnogo opcija za sredjivanje početne strane.
 
kako je moguće da novija verzija bude lošija bar što se uređivanja tiče
 
Ocekivao sam da je bar tako banalna stvar ista ili slicna na oba sistema ali ne...

Unose se neke beskorisne stvari a komplikuju ili izbacuju korisne.
 
jel možete vi boju titlova da menjate
ne mogu ni kroz podešavanja, pristupačnost, titl
a ne mogu ni u nekom plejeru

u nova playeru, ne mogu, koju god boju da odaberem biće ili bela ili crna. isto tako i u bs playeru i km playeru
uvek me prebacuje između bele i crne

menjanje boje mi radi samo u vlc-u i u kodiju
evo i kroz sistem, koju god boju da biram biće ili crna ili bela

 
Poslednja izmena:
bio mi je uključen tekst visokog kontrasta, zato nije htelo
sad radi

inače pustio sam sa fleša neki film od 5giga i sve lepo radi, nema seckanja
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno