Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Da li je možda neko na Mi Box S - gen2 instalirao EON na KODI, nesto sam čitao da neke verzije rade, a neke ne.
 
Pozz, opet imam neki problem sa tonom, ton sad ima preko hdmi. Ali je pojacano na 100% ali se ne cuje opet toliko dobro iako je 100%. Ima li to kakve veze sa Xaomi Boxom, ili sa tv-om?
 
inace i yettel daljinac probao sam od stb da vidim radi li uparivanje i radi na mi box s isto izgleda kad ugasis na njega mora originalnim da se pali box
 
Hvala svima na informacijama, očigledno je da A12 radi dobro, jedino što meni ne nudi update. :)
Ja sam ga manuelno azurirao (recovery, update.zip sa usb-a), jer takodje nije stiglo over-the-air. Uglavnom zbog toga sto mi se desavalo (na verziji 9) da cesto zaglupi Spotify chromecast pa mora restart box-a da bi mogla da se uspostavi konekcija. To se na verziji 12 nije desavalo do sada.
 
Box druga generacija.
Jel ima neko problem sa surround zvukom preko passthrough-a?
Kodi 20.5 kada koristim default audio renderer ima jako velikog kašnjenja zvuka, a kada prebacimo na RAW (audio render) nema kašnjenja, ali kada se "premotava" film (serija) hoće da zablokira i da se ugasi Kodi.
 
Vlc ima malo bolju sliku od kodija, ali neće baš dobro da vari teške fajlove (4khdr na više desetina gigabajta), pa ga zato i ne koristim. Ima trzavica, nije baš skroz fluidno kako treba da bude.
 
Pa jesi li probao?
Nemam ništa trenutno kod sebe, sve opajali mangupi. Vidim i čitam da može: npr. Youtube:

Javi ako može i da li je ono kao puna funkcionalnost, tipa mrdni tu aplikaciju tamo na memoriju... :)
 
Probao i funkcionise ali ne mogu da prebacim vec instalirane aplikacije.
 
kako se instaliraju aplikacije na fleš ako se uradi ovo?
jel ima neka opcija da se odabere ili kako?
 
Ja sam uradio sve kako je u videu ali ne moze da se instalira na flash,nažalost.Kad mi dodje da mi pokazuje da je memorija pri kraju oko 200 MB,neće da prebaci jednostavno.Ima li neko rešenje?
 
Kakav je box s 2gen u odnosu na mi stick 4k, na papiru ne vidim neko poboljšanje a u praksi?🙂
 
Ja sam uradio sve kako je u videu ali ne moze da se instalira na flash,nažalost.Kad mi dodje da mi pokazuje da je memorija pri kraju oko 200 MB,neće da prebaci jednostavno.Ima li neko rešenje?
Kod mene na 1st generation je bila opcija move, i onda prebaci na flash, ali radi jedno 3 puta sporije nego sa samog uredjaja. Probao sa Kodijem, jer mi je on "jeo" najvise prostora
 
Pozz da li je neko imao problem sa xaomi boxom da je slika na ekranu roza i ne vidi se nista jasno. Radio normalno, jednom se pojavila roza slika iskljucim iz struje vrati se uredno. Ponovo slika roza, sad ne pomaze ni iskljucivanje iz struje nista.
 
Jesi li probao drugi hdmi kabl? Ako nemaš okreni taj na suprotne krajeve.
 
Pozz da li je neko imao problem sa xaomi boxom da je slika na ekranu roza i ne vidi se nista jasno. Radio normalno, jednom se pojavila roza slika iskljucim iz struje vrati se uredno. Ponovo slika roza, sad ne pomaze ni iskljucivanje iz struje nista.
meni se to dešavalo nekoliko puta...pošto je smaranje sa gašenjem, stoji stalno upaljen, i par puta sam naleteo na sličnu sliku...nije samo roze, bude prililično šareno...isključivanje iz struje ili izbacivanje pa ubacivanje hdmi kabla je pomagalo...

pošto sam u to vreme kupio nov tv bio sam u frci da je ne daj bože tv, ali izgleda da mi box hoće da zabaguje kad duže stoji uključen...verovatno taj hdmi handshake se izgubi...da ga ne ureknem, ne dešava se već neko vreme...
 
Desava se i kod mene sa vremena na vreme, nista strasno, restart i sve u redu.
 
Prva generacija? Na 2 se nikad nije desilo, mada je kod nas tek od sredine decembra.
 
Sve pokusao i drugi hdmi kabal nista ne pomaze. Jedino da uzmem drugi mi box. Koji preporucujete?
 
Mi Box 2 ? :D

Ako ti ne trebaju licence onda onaj Vontar W2 sa 4Gb RAM i Slimbox, ja sam skoro naručio za 21€ sa AliE.
 
Nazad
Vrh Dno