Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Hvala na brzom odgovoru, sad su neke stvari jasnije.
 
Ništa mi sad nije jasno, kako se uopšte aktivira usb debuging, preko ADB-a i računara?
USB Debugging sluzi da bi mogao da pristupis uredjaju preko ADB-a.

Koraci:
-Dodjes do build number-a u settings i klikces vise puta za redom na njega (ne otvara nista, samo klikces dok ti ne izbaci poruku da si postao developer :D)
-U developer options ukljucis USB debugging toggle
-Na adb se povezujes preko IP adrese i racunara komandom "adb connect <ip-adresa-boxa>"
-Na boxu ti izlazi dijalog da potvrdis ADB konekciju
 
1. Kupio sAm juce Mi Stick ,i podesio sve medjutim svako malo mi se diskonektuje sa wifi-ja. U cemu je problem? Na tel koliko mi se cini isti wifi radi bez prekida...
2. Koja je najjednostavnija free aplikacija za gledanje filmova sa titlom i sl?
 
2. Popcorn time.
 
Slučajno videh na Shoppsteru da je cena Mi Box S na akciji 6999 din do 28.11. a korisnici SBBa su uz septembarski račun dobili i promo kod za popust od 1000 din koji još važi pa tad cena izađe 5999 din :)
 
Slučajno videh na Shoppsteru da je cena Mi Box S na akciji 6999 din do 28.11. a korisnici SBBa su uz septembarski račun dobili i promo kod za popust od 1000 din koji još važi pa tad cena izađe 5999 din :)
Jel ima neko promo kod za Shoppster da mi pošalje. medni račun stiže preko maila ali nigde koda?
 
Koristio bih ponekad mibox na lokaciji gde je jedino rešenje gprs. Koliko troši MB mibox za gledanje SBB po satu ? Znam da to ne može precizno da se kaže, ali prosto koji je to red veličina uz smanjivanje rezolucije na sd recimo
 
To nema veze sa Mi Box-om, zavisi koji je protok sadrzaja koji zelis da gledas. Pitanje je vise za neku SBB temu.
 
Proveri da nisi greskom skinuo x64 ili x86 verziju. Za mi stick i mi box se skida ARM verzija! 😉
 
Drustvo,treba mi pomoc.Na Mi Box Sticku imam opciju u podesavanjima HDMI CEC.Cuo sam kad je to ukljuceno da mozes da rukujes i sa daljinskim od tva na Sticku.Ali kod mene to ne moze.Moze pomoc kako to da namestim?😉
 
E nasao sam resenje.Moram da ukljucim na LG tvu Simplink i to je to.Sad mogu sa LG daljinskim da funkcionisem.😁
 
Pozdrav ljudi, planiram kupovinu Mi Box S, da li je dovoljno kvalitetan za Rokkr, Stremio i eventualno neki IPTV, i ne bih trebao biti u nekom stalnom koriscenju, pa me interesuje vase misljenje?? Hvalaaa...
 
Mislim da internet ide konstatno na 60/70-3.5 i to na wi-fi.
 
@Olujche,ma obican daljinski od tv-a.Mnogo mi je da se bakcem sa 3 daljinska pa sam ovako smanjio na 2.😉
 
Da li neko ima slican problem: Kada se pusti neki HDR video (youtube, plex, mx-player) sve je ok. Ali kada se posle toga vratim u glavni meni, sve boje su prezasicene do restarta (HDR mod vise nije aktivan na tv-u, sto je ok, ali kao da uredjaj ostaje u nekom polu hdr modu - iskljucio sam onaj simulate sdr to hdr), kada se ovaj bug sredjuje?
Nisam uspeo da nadjem nista slicno po net-u u vezi toga.
 
Da li neko ima slican problem: Kada se pusti neki HDR video (youtube, plex, mx-player) sve je ok. Ali kada se posle toga vratim u glavni meni, sve boje su prezasicene do restarta (HDR mod vise nije aktivan na tv-u, sto je ok, ali kao da uredjaj ostaje u nekom polu hdr modu - iskljucio sam onaj simulate sdr to hdr), kada se ovaj bug sredjuje?
Nisam uspeo da nadjem nista slicno po net-u u vezi toga.
Da li si Mi box s povezao preko njegovog HD kabla? Sličan problem sam imao kad sam ga povezao preko "kvaltetnijeg" pozlaćenog HD kabla.
 
Da li neko ima slican problem: Kada se pusti neki HDR video (youtube, plex, mx-player) sve je ok. Ali kada se posle toga vratim u glavni meni, sve boje su prezasicene do restarta (HDR mod vise nije aktivan na tv-u, sto je ok, ali kao da uredjaj ostaje u nekom polu hdr modu - iskljucio sam onaj simulate sdr to hdr), kada se ovaj bug sredjuje?
Nisam uspeo da nadjem nista slicno po net-u u vezi toga.
Ja imam sličan problem. Svaka promena rezolucije (bez restarta) dovodi do prezasićenih boja, kao i kada se pusti neki HDR snimak, jednostavno TV i Mi Box S ne mogu da se dogovore koji color space će koristiti i TV učita ko zna šta. Kada se restartuje uređaj ili kada se samo isključi odnosno uđe u standbay i uključi problem se reši. Delimično sam rešio tako što mu ne dam da ode u HDR mod tako što u opcijama za display uključim opciju HDR u SDR tako da mi samo pušta SDR. Svakako mu HDR i nije neki jer nema ni DolbyVision a ni HDR10+ tako da ništa ne gubiš. A što se tiče promene rezolucije držim jednu stalno iako je to šteta jer npr. Kodi ima opciju da se rezolucija i frekvencija prilagođavaju sadržaju koji puštaš i onda TV lakše izađe na kraj sa tim, odnosno nemaš judder i ostale probleme. Tu opciju ima i SmartTubeNext i zove se AFR (automatic frame rate). Međutim, to je trenutno neupotrebljivo jer čim program podesi adekvatan frame rate i bilo šta čačka u vezi rezolucije slika ide u oversaturated. Ako nekad baš treba sam da promenim rezoluciju, posle te promene ga ne restartujem već samo isključim i uključim. Inače uređaj je povezan na HDMI ulaz svojim originalnim kablom.
 
Ima li neki ideju zašto Mi Box S neće da prepozna externi hard disk. Ibacuje sledeću grešku:

20211214-215025.jpg


Kada disk priključim na računar radi bez problema, ne prijavljuje nikakvu grešku. Ranije je i na boxu radio bez brige.
 
Drustvo,treba mi pomoc.Kako na Android boxu da vidim rezoluciju kad je Netflix u pitanju?Znam da preko daljinca kliknem na info ali ne znam kako ovde.
 
Nazad
Vrh Dno