Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Jel ima neko iskustva sa povezivanjem dzojstika PS4/PS5 na Mi Box S? Kako rade, jel rade normalno? Planiram kupiti neki od ova dva dzojstika, da ga povezem sa Mi Box S i da igram igre preko Steam Linka.
Sad sam video početak diskusije. DS4 v2 će raditi bez problema. I ja sam ga koristio za istu namenu - Steam Link na RPi, a potom na Mi Box S.
 
Imam jedno (možda glupo) pitanje.
Imam Mi Box S, već godinu dana, kupljen u Mi Srbija shopu u TC Ušće.
Nigde u podacima ne migu da pronadjem koja mu je Android verzija.
U osnovnim podacima stoji da je model MIBOX4 Verzija 9
U System info od Kodija stoji da je Operativni sistem Android 9.0.0 API level 28....

Zašto ovo pišem?
Treba mi još jedan uredjaj i rekoh da bacim pogled na ponudu....
U većini radnji se nudi uredjaj za koji stoji da je Android 8.1... tako stoji i na sajtu mi.com
Medjutim, u Mi Srbuja shopu, na stoji da je Android 9.0
Dodatno me zbunjuje izgled daljinskog upravljača.
Ispade da se nude dve različite verzije sa različitim daljinskim upravljačima.
Na slici su obe verzije daljinskih upravljača.
Na mom uredjaju je daljinski kao na slici levo.
Pitanje je: Da li su oba ova uredjaja original pa je ovaj sa "desnim" daljincem novija verzija ili je u pitanju pojava kopije. U krajnjoj liniji, da znam šta kupujem.
s-l1600.jpg
 
Ovaj levo sam dobio kad je kupljen box pre par godina. A desni je keva moja dobila kad je skoro kupljen jos jedan, tako da pretpostavljam da je to novija verzija koja dolazi uz uredjaj.
 
Android 8.1 je stari opis, kada se prvi put pojavio uredjaj. Android 9 je azuriran opis. Nema razlike u uredjajima. Desno je novija verzija daljinca.
Možeš da pitaš za datum proizvodnje uredjaja ako baš želiš ali sumnjam da iko drži uredjaje u ponudi od pre 2+ godine mada i to nema nikakve veze.

Verziju androida na uredjaju proveravas na settings/device preferences/about.

Nisam video kopiju niti čuo da se prodaju kod nas, niti da ih uopšte ima.

Takav uredjaj je vrlo teško kopirati a da se to isplati i da se ne vidi iz aviona.
 
Levi sam dobio uz Mi box, desni sam dobio uz Mi TV Stick. Nisam uspeo da povezem daljinski od mi boxa na mi stick, i obrnuto. Mada nisam mnogo ni pokusavao, jednom ili dva puta i nije htelo.
 
Ja sam dobila desni. Kupljen u gigatronu skoro. Sam se ažurirano na Android 9.
 
I ja sam dobio desni
Odmah prilikom prvok uključivanja se ažurirao na 9.0
 
Taj sa crnim dugimicam je stari i to nema vise nigde da se kupi.
 
Možda je tako...možda kada se kupuje uredjaj, dobije se ovaj novi daljinski, ali na većem broju sajtova stoji slika sa starim daljincem.
Npr: Gigatron, Shopster, PC practic, Computer land, Tehnomedia, CT shop, BC group.... ali kontam da je to zato što su nekad davno postavili sliku i nisu je upgradeovali....
Ok to ste mi razjasnili...Hvala.

Jos me zanoma nešto, nisam siguran da li grešim:
Prema specifikaciji proizvođača, uredjaj treba da ima 2GB ROM i 8GB RAM.
Kada na mom uredjaju udjem u Settings/Device Preferences/Storage tu stoji "Total shared storage-Total space: 5,4 GB
Kada udjem u Kodi System/System Information/Storage tu stoji sledeće:
Filesystem Size Used
/ 1.2G 1.2G
/storage/emulated/0 5.0G 1.0G

Instalirao sam i neku aplikaciju za "System info", AIDA64, i ona kaže:
Instaled RAM 2 GB
Total Memory 1987 MB
Avaliable memory 631 MB
Internal storage Total Space 5168 MB
Internal storage free Space 4046 MB


Tako da meni nekako sve liči da moj uredjaj nema 2/8GB...već mi više liči na 2/6GB...
Da li grešim?


 
Tako treba, cinjenica je da ima jako malo memorije

A slike su stare, sve je u redu sa tvojim boxem.
 
Možda je tako...možda kada se kupuje uredjaj, dobije se ovaj novi daljinski, ali na većem broju sajtova stoji slika sa starim daljincem.
Npr: Gigatron, Shopster, PC practic, Computer land, Tehnomedia, CT shop, BC group.... ali kontam da je to zato što su nekad davno postavili sliku i nisu je upgradeovali....
Ok to ste mi razjasnili...Hvala.

Jos me zanoma nešto, nisam siguran da li grešim:
Prema specifikaciji proizvođača, uredjaj treba da ima 2GB ROM i 8GB RAM.
Kada na mom uredjaju udjem u Settings/Device Preferences/Storage tu stoji "Total shared storage-Total space: 5,4 GB
Kada udjem u Kodi System/System Information/Storage tu stoji sledeće:
Filesystem Size Used
/ 1.2G 1.2G
/storage/emulated/0 5.0G 1.0G


Instalirao sam i neku aplikaciju za "System info", AIDA64, i ona kaže:
Instaled RAM 2 GB
Total Memory 1987 MB
Avaliable memory 631 MB
Internal storage Total Space 5168 MB
Internal storage free Space 4046 MB


Tako da meni nekako sve liči da moj uredjaj nema 2/8GB...već mi više liči na 2/6GB...
Da li grešim?
Ima 2 GB, ali sam operativni sistem zauzme od toga skoro 1,4 GB za svoje potrebe, a aplikacijama ostaje tih 630 MB za njihov rad, to je sve normalno.
 
Ima 2 GB, ali sam operativni sistem zauzme od toga skoro 1,4 GB za svoje potrebe, a aplikacijama ostaje tih 630 MB za njihov rad, to je sve normalno.
To mi je jasno, za ta 2GB...nego nije mi jasno gde nestade onih 8GB (prema specifikaciji).
Videću kad kupim još jedan uredjaj, da li je i kod njega isto...pošto sam ovaj koji imam kupio pre dve tri godine, čim se pojavio.
 
Pa Android, Kodi i ostale aplikacije su ti pojeli 3GB. Pogledaj na telefonu koliko imas GB a koliko je dostupno...
 
Na cache particiju ode citav GB. Ne znam zbog cega je tako velika jer pratim zauzece kod drugih boxova i samo je nekoliko megabajta popunjeno.
Mislim da na nju idu ota azuriranja pa zbog toga. Inace, kod otkljucanih boxova se moze smanjiti i dobije se oko 900 megabajta dodatnog prostora editovanjem .dts fajla ali to je intervencija koja nije za svakoga. Kod jednog boxa sa 8gb flesom sam umesto 4,1GB slobodnog prostora dobio 5GB samo smanjenjem cache particije. Nikakve probleme nisam primetio zbog toga.
 
Nakon što sam resetovao Mi Box S, daljinski od eon ne funkcioniše u paru sa njim kako treba. Uspem ja njega da uparim, potraje ta veza nekad 5-10 minuta, nekad par sati, ali nakon toga jednostavno nemaju konekciju, iako je u meniju boxa daljinski i dalje uredno izlistan i, navodno, uparen.

Probao sam da vadim baterije, da "resetujem" daljinski, da ih razdvajam i spajam nanovo, ali i dalje se opisano ponavlja. Imate li slično iskustvo ili predlog?
 
Stavi nove baterije u daljinski, ako već nisi probao. Nekad neće da se konektuje sa Boxom ako su pri kraju.
 
^ Nove su baterije, nije to uzrok. Da još dodam - kad se problem javi, odem sa xiaomi daljinskim u podešavanje/daljinski & dodaci i tamo stoji NOTUS UC, ali bez oznake da je konektovan. Kada uđem u NOTUS sekciju, posle 10-15 sekundi pojavi se stanje baterija i posle toga eon daljinski radi. Ali, neko ograničeno vreme i onda opet prekid konekcije.
 
^ Imam, naravno, ali sve su to uređaji koji su bili prisutni i kad je eon daljinski radio uredno (zvučnik, smart watch, tastatura, buds slušalice...).
 
Probaj ipak da ih raskačiš, pogasiš pa onda poveži daljinac. Na taj način da eliminišeš da je nešto od navedenog počelo da mu smeta. Mislim pre svega na uređaje povezane sa TVom kao što je pretpostavljam tastatura, sluške...
 
Treba mi mala pomoć, ako nije problem. Nisam čitao prethodne stranice, nisam imao vremena, ali ako ima odgovor vratiću se. Postoji li način da se ukinu reklame na yt, posto sam uredjaj najvise kupio zbog toga. Ako ne, postoji li mogućnost instalacije yt vanced?
 
Treba mi mala pomoć, ako nije problem. Nisam čitao prethodne stranice, nisam imao vremena, ali ako ima odgovor vratiću se. Postoji li način da se ukinu reklame na yt, posto sam uredjaj najvise kupio zbog toga. Ako ne, postoji li mogućnost instalacije yt vanced?

Potvrđujem SmartTubeNext.
 
Hvala na brzim odgovorima. Samo jos mala pomoć. Inastalira se direktno iz prodavnice ili? Postoje li kakve alternative za stremio i watched aplikace sa telefona?
 
Poslednja izmena:
Neki savet, ovaj Box, ili neki drugi kupiti?
Prosečan korisnik, cena do 100 evra.
 
Kad tako pitas bez odredjenih smernica nema razloga da ga ne kupis.
 
Nazad
Vrh Dno