Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Imam problem kada povezem telefon sa lap topom, folderi sa muzikom su prikazani kao file sa 0 bajta memorije i ne mogu nikako da otvorim. Ukljucen usb debugging i MTP file transfer. Kako da resim ovaj problem?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Који ром користиш?

Послато са МИА1.
 
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018_Urikill_vXXII.apk

https://www.celsoazevedo.com/files/...f/GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7.9.7.apk

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/GCam_5.1.018_by_SerJo87_1.6RC2_test4c.apk

Prvi link Urkill je meni najbolji. Koristim ga baš dugo (nekoliko meseci) uz moja neka podešavanja.

Arnova je najviše za One Plus telefone

Serjo radi za nas, ima A1, mada se meni nešto i ne svidja.
Možeš li podeliti ta podešavanja da ne experimentisemo? Hvala

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pazite ovaj fenomen. Zaglavila mi se lokacija i prikazuje mi da sam negde oko Kragujevca (preko gmaps-a) preko vremenski prognoza pokazuje da sam u SU. A ja u NS. Prvom prilikom se vracam na stock i factory reset.
 
probao sam da rutujem telefon, ali kada se restartuje posle "fastboot boot patched_boot.img", ne radi mi wifi i magisk samo pokazuje da je instaliran, ali ne kako bi trebalo
onda ga ugasim i upalim i kada se butuje radi wifi, ali magisk pokazuje da treba da ga instaliram i kad idem na install ne nudi mi direct install, vec samo download zip i patch boot img
patchujem ja boot img, opet uradim "fastboot boot patched_boot.img", opet se butuje bez wifi i tako u krug
 
pokreni kao admin, instaliraj drajvere...
takodje u developer podesavanjima ukljuci OEM unlock i usb debugging
 
sve mi je to namesteno vec, bez toga ne bih mogao ni prvu proceduru da uradim

oem unlock ne moze ni da se ukljuci vise kada je bootloader otkljucan

edit: evo iz cetvrtog je nesto pokrenuo, sad cu da vidim jel ce da proradi
 
Poslednja izmena:
Flesujes pogresan boot.img... Mora patch-ovani boot.img za zakrpu koju imas...Ili je lose odradjen ili flesujes pogresan, zato nemas wifi.


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
odradjen je po onom upuststvu sa xda

mada, sad mi je uspelo izgleda sa ovim sto mi je panther_ preporucio

sad mi se pojavilo direct install, pa cekam da zavrsi

edit: root check kaze da je telefon rutovan

hvala puno panther_

jedino mi za gcam kaze stalno camera keeps stopping
 
Poslednja izmena:
sta tacno treba da ukucam za ta dva
usao sam u build prop, ali nisam nasao nista od toga sa find

video sam da ima neki tool koji instalira gcam
otkljuca na kratko bootloader, instalira i zakljuca, ali ja posle njega ne mogu da upalim telefon i morao sam onaj sve ispocetka da bih ga oziveo
 
Koristi build prop editor od jrummy-a sa GP-a.
fc88266f117c64dd0391522b8203a5fc.jpg
 
hvala radi, jedino mi smeta sto se posle roota i jedna i druga app za kameru uzasno sporo otvaraju

na kraju sam sve ovo uradio, da bih video da ne mogu da promenim device id za aplikaciju koja meni treba

za android o se device id menja na nivou aplikacije, ne na nivou uredjaja, a taj jedan app koji sam nasao da iole radi, ne vidi moju aplikaciju :/
 
Za brze pokretanje kamere moras da promenis SeLinux mod na Permissive preko SeLinuxModeChanger aplikacijom.


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Aha, sada vidim da ovo menja samo za kameru...ne mora da menja skroz...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ne znam kako, ali svima radi. Moraš skinuti i instalirati. Upravo sam i ja skinuo i radi.
 
^^ kad pretrazim play store uopste mi ne izbacuje app, kad odem preko qr code sa tog link nadje mi u storu ali kaze ne podrzava moju zemlju, a sve to sam uradio preko lensa iz assistenta :S inace u assistenu mi se pojavio nedavno lens, ja sam stock bez roota.
 
Podražava telefon i sve.
460724ff629ee7e11bfb7ad3a9b83f20.jpg
 
ovo dobijem, tj nista ne dobijem, kad u GP trazim app

a evo vidi se da lens radi preko assistenta, i kad sa njim skeniram qr, dobijem ovo

ali kad odem preko toga na GP pise da nije dostupno

mada nije mi to ni bitno s obzirom da radi bez instalacije posebno app.
 
Samo da potvrdim i meni kaze ne podrzava zemlju vrv treba da se promeni lokacija ili neki vpn

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Trebalo bi za par dana da prodam redmi 4x i da uzmem mi a1.
Da li ima nesto bolje za 22k rsd? Moze li baterija da satavi dan? Nesto mi 3080 mAh malo.

Da li treba da obratim paznju na nesto prilikom kupovine fona? Neka posebna verzija i tako to?
 
Poslednja izmena:
Skinite sa Apkmirror ili ukljucite vpn, to bi valjda trebalo da resi problem...
za 22k mislim da nema bolje kupovine od Mi A1, ali ako mozes, ustedi jos 3-4k dinara i idi na Note 5, moja preporuka jer je telefon ipak novije generacije i malo bolji od Mi A1.
 
Vrh Dno