Šta je novo?

Xiaomi Mi A1

Trebalo bi da ide, Oreo je stigao 1.januara 2018.god, tom analogijom bi trebao i Android P tada da stigne, mada mislim da ce to biti produzeno na februar/mart 2019.god jer ce sigurno primat imati buduci Mi A2.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

u portofoliju ovog modela stoji "najmanje dve godine redovnih ažuriranja sistema", obzirom da je ovo model iz 2017, valjda bi bilo logično da 2019 godina bude pokrivena.

čudi me da nema nikakav zvaničan info?
 
Ja verujem da su oni samo izmenili u mixer_path.xml liniju za jacinu zvuka u sluskama i da to moze da se pojaca kao sto je bilo... ajde ko ima rootovan fon da proveri vrednost.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nije tu. Izmenili su:
Kod:
/system/vendor/lib/hw/audio.primary.msm8953.so 
/system/vendor/lib64/hw/audio.primary.msm8953.so
 
Aha, root explorer i na posao :) jel odradio neko mozda zip da se flesuje iz twrp-a...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja sam na aprilskom i ne mrdam :)
 
pita me kolega s posla jel se može instalirati MIUI na mi a1 i treba li root ili otključan bootloader?

ima li uopšte globalna verzija MIUI-a za ovaj fon?
 
pita me kolega s posla jel se može instalirati MIUI na mi a1 i treba li root ili otključan bootloader?

ima li uopšte globalna verzija MIUI-a za ovaj fon?
Не.

Послато са МИА1.
Ko iz topa vladof, a ni pogledao nije, a? :)
http://en.miui.com/getrom-333.html?m=yes&mobile=2
63a94538c536869e928ff7ae75347319.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To svakako nije MIUI :D
 
Ne znam sto onda pise "MIUI Developer ROM" i "MIUI Stable ROM"? Koji je to onda rom? :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To je stock rom...Samo takav i postoji za A1. :) nema MIUI za isti.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nemojte da unistite particije i brikujete telefon bezveze. Ko hoce miui, ima mali milion xiaomi telefona sa istim, ili kupite mi 5x.
 
Извињавам се што сам рекао "као из топа".

Послато са МИА1.
 
Ma neka trpaju miui, sta ima veze, ako do sada nisu citali, neka...[emoji48]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Bar nije teško vratiti stock sa Mi flash tool.
Uzgred, znali neko gde mohu naći starije firmware od maja.
Na sajtu Mi UI ima samo poslednji koji izađe.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
a po čemu ostalom misliš da je bolji (a ustvari nije)?

Pro zna se u familiji kako idu stvari. Redmi pa redmi note pa MI serija po kvalitetu izrade i upotrebljenih materijala tu nema rasprave. Kod mi serije uvek dodje ono što piše dok kod ovih ostalih šta imaju na stanju od toga ga sastavljaju takodje lako proverljivo. pod 3 a1 je ceo metalan pozadi, što ne da je lepše zilion puta već i kvalitenije mnogo ma glupo je pričati o tome, meni samo to dovoljno da ga ne gledam dalje. Procesor jeste jači to sam i reko. Slabije se čuje od mi a1 to sigurno. Zadnja kamera lošija od a1 video klipovi elektronska stabilnost kažu bolje. Selfi na n5 bolji sigurno. Eto sigurno ima boljih uporednih testova nego što ja izbacih iz glave.
Za mene jednostavno note 5 nema taj premijum "filling" ceo od metala fazon i sl. posle te rečenice glupo je pisati dalje al ipak napisah gore, jednostavno nisu ista klasa i tu nema da se ljute vlasnici n5 naprotiv kad mu padne cena na normalu biće sigurno best by u svom rangu.

E sad lično što osim mene niko ne treba da uzima u obzir i nije za raspravu neko voli popa neko popadiju prosto. Volim kapacitativne dugmiće i kraj ! Volim klasik dizajn ne ovo 2:1 novo čudo, još nam prstić gore treba. Glupsoti ! A da ne pričano da je a1 android ONE i da će minimum 2 godine dobijati sve updejte pre svih i uredno. E to već nema cenu i opet je lični afinitet armije zadovoljnih mi a1 kupaca !

E sad voliš veći displej ok, skoro su iste dimenzije pa je super. Imaćeš veću bateriju pitanje da li i veću autonomiju jer TOSTER friendly 625 je tu neprikosnoven. Bolju selfi cam ok super. Ne voliš stok android ok imaćeš faljeni MIUI. Igrice bolji procesor veći ekran biće lepše iskustvo sigurno.

Zaključak
Dobro je što oba dolaze iz iste kompanije ali az pare koje se nudi MI A1 jednostavno nema konkurenciju !!! i tu dalje nema priče, ostalo su sitnice...

p.s. nadam se da sam bio objektivan i da nisam smorio...
 
Poslednja izmena:
Bolje strane A1:

-Zvuk
-Softver(ne azurnost, s obzirom da debelo kasne update-ovi, iako je Android One program, mada je MiUI definitivno najbolji Android skin, klasa iznad TW/Emui)
-Type C port
-Kvalitet izrade

Bolje strane RN5:

-Daleko bolji chipset
-Ekran(dobro, ima ljudi kojima 18:9 nije prednost, pa se ovo moze nazvati subjektivnim)
-Kamera(cak bih rekao da je i na RN5 Pro bolja kamera od Mi A1, a globalna i CN verzija RN5 imaju bolje senzore od Pro(indijske) verzije)
-Baterija(da, prilicno je bolji SoT na RN5, SD 636 je mali potrosac, iako je dosta jaci od SD 625)

Sve u svemu, Note 5 je daleko bolja kupovina ako se gleda dobijeno/ulozeno, ko voli stock android ima custom romova, cena je malo jaca jer je nov uredjaj, padace to vremenom sigurno :)

Zvuk, Type-C port i kvalitet izrade su meni sekundarne stvari na telefonu, primarne su chipset, ekran, kamera, baterija i softver. Na 4/5 bitnih polja je (za mene)bolji RN5. Kad pomislim na Fullscreen gestures i gomilu drugih opcija na MiUI, s obzirom da super radi, razmislio bih o sudu da A1 dominira na polju softvera, pogotovo uz cinjenicu da postoji gomila custom romova za Xiaomi telefone, plus RN5 (bi trebalo)da ima full Treble podrsku, jer dolazi fabricki sa Oreo verzijom.

A1 je svakako odlican uredjaj i nije nikakva greska uzeti ga, jos mu je i cena prilicno pala :)
 
Poslednja izmena:
Bolje strane A1:

-Zvuk
-Softver(ne azurnost, s obzirom da debelo kasne update-ovi, iako je Android One program, mada je MiUI definitivno najbolji Android skin, klasa iznad TW/Emui)
-Type C port
-Kvalitet izrade

Bolje strane RN5:

-Daleko bolji chipset
-Ekran(dobro, ima ljudi kojima 18:9 nije prednost, pa se ovo moze nazvati subjektivnim)
-Kamera(cak bih rekao da je i na RN5 Pro bolja kamera od Mi A1, a globalna i CN verzija RN5 imaju bolje senzore od Pro(indijske) verzije)
-Baterija(da, prilicno je bolji SoT na RN5, SD 636 je mali potrosac, iako je dosta jaci od SD 625)

Sve u svemu, Note 5 je daleko bolja kupovina ako se gleda dobijeno/ulozeno, ko voli stock android ima custom romova, cena je malo jaca jer je nov uredjaj, padace to vremenom sigurno :)

Zvuk, Type-C port i kvalitet izrade su meni sekundarne stvari na telefonu, primarne su chipset, ekran, kamera, baterija i softver. Na 4/5 bitnih polja je (za mene)bolji RN5. Kad pomislim na Fullscreen gestures i gomilu drugih opcija na MiUI, s obzirom da super radi, razmislio bih o sudu da A1 dominira na polju softvera, pogotovo uz cinjenicu da postoji gomila custom romova za Xiaomi telefone, plus RN5 (bi trebalo)da ima full Treble podrsku, jer dolazi fabricki sa Oreo verzijom.

A1 je svakako odlican uredjaj i nije nikakva greska uzeti ga, jos mu je i cena prilicno pala :)

@rosuljac

evo ovo se zove objektivno gledanje ;)
 
@ivanbass1 što se tiče baterije, pored štedljivijeg soc-a ima i fizički više mah... :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Naravno, to je ocigledno, napisao sam ovo jer je prethodno pisano da je "pitanje da li ce imati vecu autonomiju" :)

SD 625 je manji potrosac svakako, ali ne u toj meri da ce imati i slicnu autonomiju sa tolikom razlikom u bateriji.
 
Sd625 je manji potrošač u teoriji, kada bi oba procesora bila u punom opterećenju. U praksi mislim da neće postojati razlika kada je baterija u pitanju, dok su performanse solidno veće. Oba su 14nm, sd636 je osetno brži i brže će izvršavati zadatke, što znači da će više vremena provoditi na manjim taktovima.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Sd625 je manji potrošač u teoriji, kada bi oba procesora bila u punom opterećenju. U praksi mislim da neće postojati razlika kada je baterija u pitanju, dok su performanse solidno veće. Oba su 14nm, sd636 je osetno brži i brže će izvršavati zadatke, što znači da će više vremena provoditi na manjim taktovima.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

veći je potrošač sd636 i u praksi, pišem ovo kao neko ko je koristio sd625 u rn4x, a sad sd636 u rn5. ali to sve anulira manji kapacitet baterije u mi a1.
 
Kollo je ovo glupo i irotirajuće dok razgovaraš uključe se još 252 stavke

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Zalomilo ti se. Meni se nikad nije desilo, isto kao i hiljadama drugih. Mnogi imaju taj problem, isto kao i ti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno