Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Ma ja sam u Deu... u Mediamarkt je 540... uzet cu. Necu Samsung vise hahahah. Iako su ubacili SD u FE, ali necu.....
 
Pa nije neka razlika... sta je razlika ovih telwfona? Osim amoleda ? Jel mi dodje isto ovih 90 i 144 u praksi?
 
Amoled vs LCD se primeti odmah, 90 vs 144 slabo :D Mi10T Pro je super telefon, sa onim ponudama kod operatera kod nas je bio ekstra kupovina, ali za istu (ili jako sličnu) cenu za keš kao Mi10 baš nema smisla.
 
Pa et 10tpro je 540, mi 10 569....

Probat cu odmah oba pa kupim
 
Jedu malo govna.... nema tog 569 na stanju. Svabska prevarantska politika.imaju 128 verziju 590eur...ali ruzna ko qrac ova zelena boja.
 
Nije baš da nema razlike između 90 i 144 Hz al ajde. Sla6em se i ja da je Mi 10 bolja kupovina pogotovo zbog 256 Gb ROM-a. Ipak, najbolje je da probaš oba pa da sam odlučiš
 
144hz i 90hz se osjeti, pogotovo ako duže vremena koristiš 144hz.
Evo, ja sad kad se vratim na 60hz ili 90hz, izgleda mi sporo.
Jednostavno se oči naviknu na bolje i adio.

Ovaj LCD je uz par izmjena u postavkama odličan i nije toliki deal breaker u odnosu na bolji oled.

Mi10T PRO ima notifikacijsku ledicu, koja ruku na srce nije nešto ekstra, ali tu je.
Ima nešto bolju bateriju, brži/precizniji senzor otiska prsta, što je i normalno obzirom da nije implementiran unutar zaslona.
Tu je i nešto brža UFS 3.1 memorija.

Mi10 ima i bežično punjenje, dok Mi10T PRO nema, pa kome treba ili ne.

Ja sam se isto dvoumio, ali sam na kraju uzeo Mi10T PRO 8/256, dok je prijatelj uzeo Mi10 8/256.
I jedan i drugi su odlični uređaji, pogotovo za novac za koji se prodaju.
 
Ma uzet cu 10t pro jer je najjeftiniji mi 10 590 i to 128 u nekoj ruznoj zelenoj varijanti
 
Pa da, svatko sebi može složit kako mu paše.
Poanta je da ovaj lcd nije škart lcd, već zaista dobar komad displaya.
Out of the box izgleda meh, što je i mene razočaralo, ali uz par klikova, napredak itekako vidljiv.
 
Pa nije neka razlika... sta je razlika ovih telwfona? Osim amoleda ? Jel mi dodje isto ovih 90 i 144 u praksi?
Nije isto. Razlika je bas primetna i ja sad ne bih uzeo nista ispod 120hz.
Ekran nije amoled, ali je zato ravan. Na mi 10 je bas zakrivljen, a ja to ne volim. Ko voli, nek izvoli.
Ostalo je manje vise isto, tj. onako kako combe napisa
 
Ili možda neko, citaj ja, koristi power dugme za prekidanje poziva.
Nemam nikakvu nameru da ove godine menjam svoj, sada već kultni, Max 3 ali planiram sledeće godine (nema potrebe pre) Mi10t Pro (jer definitivno nema Max 4) pa zato volim da bacim nekad pogled na ovu temu.
Elem, samo sam hteo da pozdravim tvoj avatar, brate.
Obožavam Kosingas i Acu Tešića. :)
 
Danas istekao rok cekanja za otkljucavanje bootloadera, instalirai xeu po upustvu kolege ivanbass1 sve proslo perfektno, ali sam instalirao 21.2.24 sad vidim ima novija verzija.
e sad pitanjce kako ide update xeu roma 😀.
 
  • Like
Reagovanja: fix
Stigao mi je update na A11 na Mi 10T (Global 12.1.1), za sada mi se cini da su resili problem sa proximity senzorom.
 
Moze li se namjestiti npr da mi se ne otkljucava u dzepu ako dodirnem senzor otiska? Zar proximity to ne sprecava?

Nemam problema sa paljenjem ekrana u toku razgovora...
 
  • Like
Reagovanja: fix
Možeš staviti da se otključava na otisak, ali tek kada stisnes taster, tako da ti se neće neće onda otključavati samo na dodir, ako slučajno pređeš prstom.
 
To sam vidio, ali ne odgovara mi.
Malo je glupo sto proximity ne sprecava da se otkljuca u dzepu.

Koja vam je verzija androida? Na gsmareni pise da se moze na 11ku.... U mene 10
 
Dobija li još neko poruku (XEU ROM je u pitynju) nakon svakog restarta trlefona "Mi connect se stalno zaustavlja"?
 
Moracu da razocaram cenjene, osetljive clanove kojima Redmi natpis smeta, na poslednjem Xeu romu pri bootu stoji Redmi, tako da je Xeu na crnoj listi opet 🤣
 
Nazad
Vrh Dno