Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Ma secam se ja dobro svega sto si pisao, citao sam celu temu, ali tih telefonskih 108MP ne mogu ni da prismrde jednom Nikonu od 20MP, on ne kosta bez razloga 2,5 soma $. Morace jos dosta godina da prodje da se tako nesto smesti u minijaturu.

Kod zvuka se u svakom pogledu primecuje los kvalitet zvucnika. Ljudsko uho moze da primeti izoblicenja od min. 1%, a ovde se to primecuje, kao i skroman frekventni opseg. Mozda bi se sa kvalitetnim slusalicama moglo dobiti nesto vise, verovatno. A i vibrira mu zadnja strana cim se malo pojaca. Tako da ja nisam nesto odusevljen, ali sam zadovoljan sto nema bagova, zatim sa procesorom, baterijom, osvezenjem i sl. Ostaje da se vidi i tokom vremena, mada ce se to brzo i zaboraviti izlaskom novijih modela. Za sada primecujem i previse azuriranja, bilo 3.marta 18 azuriranja a 5.marta stiglo jos 20, sad cemo svaki dan samo da azuriramo. Izbace nedovrsene softvere i svaki dan te cimaju, a po nekada ulecu i nezeljene stvari sa update-ima.
Kako ti toliko azuriranja ja samo jedno i nema vise a gledam svaki dan poslednje mi je 12.0.11 a stigao mi sa 12.0.7 i to je to, nema nista vise
 
To 12.0.11 je od pre mesec dana, mozda i vise, nego mesendzeri i guglovi programi, a ima i onih preinstaliranih. Ne znam sta vise rade, ja iskljucio pa cu da proverim za mesec dva :)
 
Pa da ali koji ti stabilni global rom imas? Ako je noviji od ovog kako je tebi dosao a meni ne, to pitam.
 
Porediti te stvari je neukusno. Ovo je telefon sa primarnom namenom - komunikacija.
Ali ako nemas osecaj za fotografiju, kompoziciju onda ti dzaba i taj od 2500$, jer on sam dobru fotografiju nece napraviti.
Xiaomi Mi 10T Pro sa svim manama spada u Top 10 kamera danasnjice i za te pare se dobija sasvim dobra poket kamera. Ko zeli da se bavi postprodukcijom, omogucen mu je RAW format i moze do mile volje da je obradjuje (svakako je JPEG za amatere) i da dobije fotografije odlicnih kvaliteta. Ove druge dve zadnje su ispodprosecnog kvaliteta van idealnih svetlosnih uslova.
Zvucne aberacije na minijaturnim zvucnicima???? Pa ovaj telefon je opremljen veoma dobrim zvucnicima, zvuk zadovoljavajuce dobar i glasan. Losiji pri visokim tonovima, dobrog basa. Ima i dobar dinamicki opseg u odnosu na konkurenciju (mislim na Fe20 pa i Iphone 11 obicni).
Ima slabije mikrofone, pa je zvuk kod snimanja video znatno tisi, nekako kao da je snimano preko krpe.
Azuriranja se rade redovno i to je ono sto svaka ozbiljna kompanija treba da radi. Uglavnom donose nove guglove zastitne zakrpe (procitaj pre nego sto prihvatis update sta on menja na telefonu).
Savrsen sistem za sve telefone ne postoji. Ovaj 97% nema mana i ko navikne na koriscenje Miuia svi ostali telefoni ce izgledati pomalo prenabacano i bezvezno.
 
@somakoma , pa taj isti koji sam i pomenuo.
@NakaR22 , i miui je android, nema sta da se navikavas. Sreca je nasa sto ovi modeli nemaju nekih bagova, a to nikada ne mozes da znas kada kupujes model koji se tek pojavio. Dosta mi pouzdano deluju, ako posluzi 3 godine bez problema, bicu zadovoljan. Evo sad ovaj novi 11 kazu da se dosta greje... a ovaj nas ladan i pod opterecenjem i to je za mene jako dobar znak.
 
@somakoma , pa taj isti koji sam i pomenuo.
@NakaR22 , i miui je android, nema sta da se navikavas. Sreca je nasa sto ovi modeli nemaju nekih bagova, a to nikada ne mozes da znas kada kupujes model koji se tek pojavio. Dosta mi pouzdano deluju, ako posluzi 3 godine bez problema, bicu zadovoljan. Evo sad ovaj novi 11 kazu da se dosta greje... a ovaj nas ladan i pod opterecenjem i to je za mene jako dobar znak.
Pa sta onda stalno dobijas svake nedelje kako kazes, ja to dobio kad sam kupio fon i cao nema nista novije.
 
Miui je najpopularnija i mozda i najbolja modifikacija Androida. Ja Xiaomi telefone uzimam najvise zbog Miui a.
Bug je nemoguce izbeci, pitanje je samo uticu li ili ne na normalno koriscenje.
Ponavljam, update koje dobijamo redovno su zakrpe google zastite sistema (osim ako nisu za modifikaciju nekih ozbiljnih bugova ili neke modifikacije). Jednostavno, google ih izbacuje na mesecnom nivou. Neki telefoni te zakrpe sporo isporucuju korisniku (primer LG).
Android 11 za nas telefon je jos uvek u testnoj fazi, isporucen odredjenom broju korisnika kako bi se greske videle.
 
Ja sam dobio update na Android 11 i osetno mi je losija batertija. Kao i kolegi iz prethodnih postova vuce mi vecinu potrosnje "Other". SoT mi bude oko 4h.
 
Ma cekaj ok za google zakrpe, nisam na to mislio vec poboljsanje samog sistema i optimizacija o tome pricam.
 
Ja sam dobio update na Android 11 i osetno mi je losija batertija. Kao i kolegi iz prethodnih postova vuce mi vecinu potrosnje "Other". SoT mi bude oko 4h.
A kako dobi na global romu 11 android?
Ako je uopste kod tebe global rom.
 
Ja sam dobio update na Android 11 i osetno mi je losija batertija. Kao i kolegi iz prethodnih postova vuce mi vecinu potrosnje "Other". SoT mi bude oko 4h.
Kod mene je isto A11, nemam problema s baterijom.
Jesi napravio hard reset ?
Ako nisi, obavezno napravi, jer se ipak radi o većem update-u, skoku za cijeli android.
 
Aj zivota ti da vidim da li sam bio u pravu kad sam to primetio do sad su mi dvojica "kolega" ovde sa foruma potvrdili ako i ti budes treci onda to vec moze sa dobrom sigurnoscu da se kaze da je maska problem a zbog verovatno lose kalibrisanog proxyja, losih maski itd ali da maska utice na rad samog senzora.
Bukvalno danima bez maske od kad sam primetio da maska pravi problem nemam ni jedano paljenje ekrana bez potrebe, dok ako stavim u nekom trenutku ga upali dal pre ili kasnije ali upali dok bez maske ne pali ni pre ni kasnije.
A to obavezno javljaj rezultate.

Skinuo sam masku i za sad nemam nikakvih problema sa proximity senzorom, ultrasonićnim senzorom - kako god već da se zove senzor koji pravi problem. Jutros sam obavio jedan razgovor sa zaštitnom maskom na telefonu - ekran se par puta palio tokom razgovora. Dok je ekran bio upaljen gomilu nekih stvari sam pouključivao glavom. Onda sam skinuo masku i obavio tri razgovora od kojih je jedan bio malo duži - bez ikakvih problema. Pratiću ponašanje telefona bez stavljene zaštitne maske i dalje, još je rano za konačan zaključak. Više bih voleo da je problem u softveru pošto mi se ne sviđa da telefon nosim bez maske. Previše je klizav, vrlo lako može da ispadne iz ruke
 
Ali opet me čudi da u Xiaomiu nisu u stanju skužit da ima maska radi probleme, pa da na prave neku prilagođeniju masku.
Naravno, ako je ovo sve točno, a imaju sigurno brdo prijava oko ovoga.
 
Naravno, ako je ovo sve točno, a imaju sigurno brdo prijava oko ovoga.
Mislis ako je sve ovo TACNO? Postoje da se kupe maske sa otvorenom gornjom i donjom stranom, mozda bi to bilo dobro resenje.
P. S. Ovo je maska od Mi9t, ali ima da se kupe otvorene maske i za druge telefone na Aliju, mozda i na KP.
 

Prilozi

  • IMG_20210308_140556.jpg
    IMG_20210308_140556.jpg
    92.8 KB · Pregleda: 28
Dečko je iz komšiluka verovatno po pisanju, tako da je točno tačno :D:)

Meni sa svim maskama radi dobro za sada. Mada ni ne pričam mnogo, ali sam probao i bez maske, i sa svim maskama što imam. Kod kraćih razgovora nisam primetio problem.
 
Kao što je kolega poviše mene napisao, mislio sam na točno, kako sam i napisao.
Ili je ljudima iz HR zabranjeno pisat na ovom forumu ?
 
Verovatno nije skapirao šta je u pitanju :)
Inače, bar ovde u Srbiji ljudi vole da ispravljaju jedni druge ako primete nešto pogrešno u pisanju. :ROFLMAO: Verujem da nije do toga što si iz Hr, samo nije obraćao pažnju. :)
 
Skinuo sam masku i za sad nemam nikakvih problema sa proximity senzorom, ultrasonićnim senzorom - kako god već da se zove senzor koji pravi problem. Jutros sam obavio jedan razgovor sa zaštitnom maskom na telefonu - ekran se par puta palio tokom razgovora. Dok je ekran bio upaljen gomilu nekih stvari sam pouključivao glavom. Onda sam skinuo masku i obavio tri razgovora od kojih je jedan bio malo duži - bez ikakvih problema. Pratiću ponašanje telefona bez stavljene zaštitne maske i dalje, još je rano za konačan zaključak. Više bih voleo da je problem u softveru pošto mi se ne sviđa da telefon nosim bez maske. Previše je klizav, vrlo lako može da ispadne iz ruke
Da, to sam ja primetio i zato vama svima rekao da i vi proverite kod sebe i u testu od preko 2 nedelje dosao do rezultata da bez maske koliko god prica da traje i kako god okretao tel a da je blizu lica NIJEDNOM se njije ukljucio display, dok kad stavim masku pre ili kasnije se javljaju paljenja displaya jos ako krenem da okrecem tel tamo vamo popalim sve zivo a to nijednom nisam uradio bez maske dakle 101% mogu da tvrdim da bar kod mene maska pravi problem.
Cekam narucenu sa AE do tada sam skinuo fabricku nije to resenje problema jer nije lako nositi ga a nemati masku klizav je itd, trazim resenje i dalje i kad nadjem javljam kao i za masku.
 
Kao što je kolega poviše mene napisao, mislio sam na točno, kako sam i napisao.
Ili je ljudima iz HR zabranjeno pisat na ovom forumu ?
Pisi ti kako zelis, svi te mi razumemo.
A nacionalni ispad momka koji je pokusao da ispadne smesan, nadam se da ce moderacija najstroze kazniti.
Ono sto sam ja pisao jeste da IR senzor nema nikakve veze sa proxy senzorom i rezati i seci oko njega je ludost.
Ako vam uspeva sa maskom, super jer zaista ovo sa senzorom kvari sveukupni dojam/utisak o telefonu.
I eto jedno pitanje za sve, kako ste zadovoljni vi zvukom videa koji ste snimili u fhd rezoluciji?
 
Pisi ti kako zelis, svi te mi razumemo.
A nacionalni ispad momka koji je pokusao da ispadne smesan, nadam se da ce moderacija najstroze kazniti.
Ono sto sam ja pisao jeste da IR senzor nema nikakve veze sa proxy senzorom i rezati i seci oko njega je ludost.
Ako vam uspeva sa maskom, super jer zaista ovo sa senzorom kvari sveukupni dojam/utisak o telefonu.
I eto jedno pitanje za sve, kako ste zadovoljni vi zvukom videa koji ste snimili u fhd rezoluciji?
Ma pusti ti to "ludost". Od kad sam izrezao, znatno redje dolazi do ukljucivanja ekrana u toku razgovora. Rešenje je maska bez gornje strane, kao sto kolega ranije pomenu. Ili da, kao ja, vodjen "ludošću", isečete gornji deo maske.
P.S. Stize mi ista maska sa AE, pa jednu mogu da zrtvujem radi visih interesa 🙂🙂🙂

@combe091

Pisi kolega kako god zelis. Ovde su tolerantni ljudi, osim nekoliko izuzetaka koji nisu svesni svoje nesvesti.
Ziveli!
 
I ja sam mislio Baseudov i taj punjac i onaj za kola od 65W aj baci tvoja zapazanja sa tim punjacem jer cu za koji dan ja oba naruciti pa dok stigne.
Da ti odgovorim za punjač. Nisam baš zadovoljan. Najpre sam pokušao da punim telefon koristeći USB C kabal koji se dobije uz punjač (USB C na USB C). Telefon pokazuje da se brzo puni ali je vreme potrebno da se napuni duže od 90 minuta, skoro 2 sata. Onda sam upotrebio kabal sa originalnog punjača. Telefon na ekranu prikazuje poruku 'Ultra brzo punjenje" (XEU ROM). Telefon se u potpunosti napuni za otprilike sat i po, možda malo manje. Prema tome ništa od bržeg punjenja od 33W, čak štaviše punjenje je sporije iako bi trebalo u najmanju ruku da bude isto kao sa originalnim punjačem.
 
Drustvo, da li ste zadoovoljni sa mi 10t pro? Jesu popravili taj problem oko proximity senzora ? Ja kontam da kupim danas...

Koliko vam baterija traje? Citao sam recenzije sa 10h SoT ...jel tako kod vas ?
 
Poslednja izmena:
Telefon je odličan. Vrhunske performanse, odlična glavna kamera, upotrebljiva širokougaona pogotovo u dobrim svetlosnim uslovima. Vrlo dobra makro kamera pri idealnim svetlosnim uslovima ako ti tako nešto tteba. Selfi kamera na visini zadatka.
Najveća mana mu je proximity senzor. Postoji rešenje koje kod dosta ljudi daje rezultat - skidanje zaštitne maske.
Dobro bi bo da telefon ima AMOLED ekran ali ga, nažalost, nema. IPS ekran ugrađen u telefon je verovatno najbolji IPS ekran koji je mogao da se dobije tako da nedostatak AMOLED ekrana i nije preveliki nedostatak.
Baterija, tj. autonomija iste, je odlična. 10 sati SOT-a pojedinci uspevaju da dobiju. Realniji scenario je 8-8.5 sati SOT-a. Eve, naravno, zavisi od toga na koji način koristiš telefon.
Ukoliko ti je važan AMOLED pogledaj Mi 10 telefon. Slična im je cena
 
Citav zivot nosam Samsung telefone ... zgadili su mi se sa exynosom i usranom autonomijom. Malo sam gledao ovaj mi10t pro, ekran mi je sasvim okej. Nego me cisto cudilo za 540eur ove spec... mislio sam mi 11 ali kad sam ovaj vidio, mialim da je bolja kupovina ulozeno dobiveno.

Sto se tice proximity...izrezat masku ahhahaah. Dok ne rijese softwerom hahaha
 
Može za manje para od 540e da se nađe, bar ovde u Srbiji. Htedoh ti reći da pogledaš i Samsung S20 Fe pa se ugrizoh za jezik 😁😁 Štipnu malo onde, malo ovde, ne naplate brend stotinjak evra kao neki pa dođu do razumne cene. Ruku na srce i Samsung S20 Fe ima razumnu cenu i AMOLED ekran. Ali fale mu Snapdragon, 2 giga RAM-a i 5G
 
Nazad
Vrh Dno