Šta je novo?

Xiaomi 12T/Pro

Meni je ponudio HyperOS pre koji dan, nisam ga updatovao, sada vidim da nema više. Da nisu povukli update zbog necega? Menjao sam regione ali ništa.. Global varijanta
Исто, с тим да сам на океану и имам дневни лимит са интернетом тако да ће чекати повратак кући 😅
 
Društvo,
Ima li šanse da se pojača vibracija na ovom telefonu? Zbog posla moram da držim telefon na vibraciji, ali je jako slaba, toliko da se ne osetu u džepu kada me neko zove.
 
Jel neko primetio da je sa HyperOS-om drasticno poboljsana ostrina, boje i osvetljenje ekrana na 12T Pro?

Gledam tastin 12T Pro i ne verujem koja je razlika u odnosu na MIUI pre update.
 
Jel neko primetio da je sa HyperOS-om drasticno poboljsana ostrina, boje i osvetljenje ekrana na 12T Pro?

Gledam tastin 12T Pro i ne verujem koja je razlika u odnosu na MIUI pre update.
Ovo je primetno, Ceo sistem je nekako tečniji, vuče jako na iOS
 
Probao posle onog infa kad si napisao juce,prekkjuce..Posto sam igrom slucaja salto official romove,probao China,pa se prebacin na Global Mi,pa se vratim na EU...Pustao muziku mp3,pa neki video sa YT,nema razlike, mada ovaj tel ima dobre zvucnike,mozda je to u pitanju ili sam nagluv..
Da li mozes da mi kazes kako si instalirao TWRP, imam veliki problem. ( Hocu da se prebacim sa global na eu.rom)
 
Tu negde pocetkom marta sam dobio i ja HyperOS i izgleda da sam jedini korisnik sa negativnim iskustvom?
Verenica takodje dobila update, jos i pre mene, isto slicna iskustva...

Mislio sam vremenom da ce se unormaliti telefon ali slaba vajda...

Kamera je skoro neupotrebljiva na 1080/60 kao i 4K/30 i 4K/60 podesavanjima... Kad krenes da snimas, u prvih par sekundi snimak nekako zasecka par puta, i to se stvarno i primeti na snimku posle kad se gleda... Krene snimak jednu sekundu okej, zatim par trzaja, sve to u trajanju od jedne sekunde i onda se kao nastavi normalno snimak ali se povremeno opet pojavljuje trzanje u snimku... Jedini nacin za snimanje je 1080/30...

Dalje, pokusaj skrinsota, hahaha... Kad lupis volume down + power button telefon krene da se utisava, taj desno "volume bar" koji se pojavi na ekranu se obavezno vidi na skrinsotu... U 50% slucajeva zabode komanda utisavanja i telefon nastavi na svakih par sekundi po jedan stepen da se utisava - resenje, pritisnuti opet dugme za utisavanje/pojacavanje da bi se "odbo"... Pomislio sam da se dugme glavi, ali i kod verenice isti problem...

Kamera takodje u modu slikanja nenormalno secka tokom zumiranja, laguje nekako... Pokusaj bacanja kamera "u pozadinu" ili izlaska iz same kamere (gestura prstom sa donje ivice ekrana na gore) krene da zabada ceo telefon, animacije krenu da koce dok se pojavljuje onaj "background apps" meni - doslovno 1 fps animacije a mozda cak i manje, taj proces da bacis kameru u pozadinu ili da izadjes iz nje traje 3-4 sekunde...

Kad se spuste notifikacije od gore, u 50% slucajeva budu providne i vidi se pozadina sta je na ekranu umesto da bluruje pozadinu i nisu klikabilne uvek...

Ne znam, ocajno isksutvo, ima li saveta kako ovo da se resi?
 
Imam Xiaomi 12t pro. Vec skoro mjesec dana Hyper os. Osim što imam osjećaj da baterija malo manje traje , a to se počelo dešavati i prije update-a, drugih problema nemam. A za screenshot....pa ako i jedan telefon ima laksi način za pravljenje istog , to su Xiaomi telefoni. Samo svajpujes sa 3 prsta odozgo prema dolje na ekranu. Zasto bi koristio dugmad ?
 
Pa ne znam, ne znam ni koliko je relevantno takvo pitanje? :D Kao, celog zivota skrinsotujem pritiskom ta dva dugmeta, navika, sta znam... Koriscenje telefona jednom rukom, ako je u desnoj ruci mozes palcom stisnuti lako oba dugmeta, ako je u levoj s dva prsta pritisnes oba dugmeta i eto... Ovako bi morao drugom rukom da pravis gesture... U svakom slucaju bug postoji :(
 
Imas i opciju "double tap" po poleđini telefona za screenshot, to klikanje dva dugmeta mi je odavno prevaziđeno.
 
Neverovatno mi je da ne dobijam odgovor na pitanje (iako mozda nisam direktno ni postavio pitanje, oprostite), da li se jos nekom desavaju ovakve stvari? Dobijam alternativne nacine da postignem nesto umesto diskusije o kvalitetu firmwarea ili fixanju odredjenih bagova...

Lagovanje zooma kamere, nemogucnost simanja u 60fps ili 4k, lag prilikom izlazka iz kamere itd... Skrinsot je mozda i najmanji problem u celoj prici jer ima toliko alternativa, ali eto, ako vas ne mrzi mozete pokusati da napravite skrinsot pritiskom ta dva dugmeta i da mi kazete da li vam uleti volume bar u skrinsot, i da li "zaglavi" u modu utisavanja... Ako trazimo alternativna resenja onda je jedno od njih i da kupim fotoaparat i da telefon ne koristim za fotografisanje jer je prevazidjen i prosto ne radi ta funkcionalnost na njemu kako treba?

Mislio sam da diskutujemo o problemima sa novim sistemom i da delimo iskustva o istom... Ja podelio, i pitam da li se neko susreo sa slicnim problemima i nasao resenje za njih?
 
Већ сам неких мјесец дана на hyperOS и не могунсе поистовјетити са тобом, телефон ми ради боље него прије.
Маље више сем неких ситница уопште немам замјерки...
 
Neverovatno mi je da ne dobijam odgovor na pitanje (iako mozda nisam direktno ni postavio pitanje, oprostite), da li se jos nekom desavaju ovakve stvari? Dobijam alternativne nacine da postignem nesto umesto diskusije o kvalitetu firmwarea ili fixanju odredjenih bagova...

Lagovanje zooma kamere, nemogucnost simanja u 60fps ili 4k, lag prilikom izlazka iz kamere itd... Skrinsot je mozda i najmanji problem u celoj prici jer ima toliko alternativa, ali eto, ako vas ne mrzi mozete pokusati da napravite skrinsot pritiskom ta dva dugmeta i da mi kazete da li vam uleti volume bar u skrinsot, i da li "zaglavi" u modu utisavanja... Ako trazimo alternativna resenja onda je jedno od njih i da kupim fotoaparat i da telefon ne koristim za fotografisanje jer je prevazidjen i prosto ne radi ta funkcionalnost na njemu kako treba?

Mislio sam da diskutujemo o problemima sa novim sistemom i da delimo iskustva o istom... Ja podelio, i pitam da li se neko susreo sa slicnim problemima i nasao resenje za njih?
Pa kada bi ponovi pročitao što sam napisao u prve dvije tri rečenice , vidio bi odgovor na tvoje pitanje. Da ponovim. Osim što možda baterija malo kraće traje , drugih problema nemam. Naprotiv. Čini mi se da brže radi , a sistem se bukvalno podigne za par sekundi. I bas sad ponovo probah snimanje u 4K/60fps....i nema nikakvog sjeckanja ili laga.
 
Tu negde pocetkom marta sam dobio i ja HyperOS i izgleda da sam jedini korisnik sa negativnim iskustvom?
Verenica takodje dobila update, jos i pre mene, isto slicna iskustva...

Mislio sam vremenom da ce se unormaliti telefon ali slaba vajda...

Kamera je skoro neupotrebljiva na 1080/60 kao i 4K/30 i 4K/60 podesavanjima... Kad krenes da snimas, u prvih par sekundi snimak nekako zasecka par puta, i to se stvarno i primeti na snimku posle kad se gleda... Krene snimak jednu sekundu okej, zatim par trzaja, sve to u trajanju od jedne sekunde i onda se kao nastavi normalno snimak ali se povremeno opet pojavljuje trzanje u snimku... Jedini nacin za snimanje je 1080/30...

Dalje, pokusaj skrinsota, hahaha... Kad lupis volume down + power button telefon krene da se utisava, taj desno "volume bar" koji se pojavi na ekranu se obavezno vidi na skrinsotu... U 50% slucajeva zabode komanda utisavanja i telefon nastavi na svakih par sekundi po jedan stepen da se utisava - resenje, pritisnuti opet dugme za utisavanje/pojacavanje da bi se "odbo"... Pomislio sam da se dugme glavi, ali i kod verenice isti problem...

Kamera takodje u modu slikanja nenormalno secka tokom zumiranja, laguje nekako... Pokusaj bacanja kamera "u pozadinu" ili izlaska iz same kamere (gestura prstom sa donje ivice ekrana na gore) krene da zabada ceo telefon, animacije krenu da koce dok se pojavljuje onaj "background apps" meni - doslovno 1 fps animacije a mozda cak i manje, taj proces da bacis kameru u pozadinu ili da izadjes iz nje traje 3-4 sekunde...

Kad se spuste notifikacije od gore, u 50% slucajeva budu providne i vidi se pozadina sta je na ekranu umesto da bluruje pozadinu i nisu klikabilne uvek...

Ne znam, ocajno isksutvo, ima li saveta kako ovo da se resi?
Uradi Factory Reset wipe all data, i kreni ispočetka. Nakon prelaska na Novi OS i novi Android mandatorno je. Bolno je za dosta korisnika ovo uraditi jer ih mrzi sve ispočetka instalirati.
 
Da li neko ima iskustva sa novijim Xiaomi telefonima sa HyperOS, ka na primer 13t pro, baterija se bas brzo trosi, malo sam je osloboio visokog osvezavanja ekrana, spustio na 60 Hz ali cini mi se da to nije i dalje kako bi nov telefon trebao da bude dobar sa trajanjem baterije. Normalnom upotrebom jedva dan izdrzi, a ako bi malo vise surfovao ili koristio drustvene mreze pitanje je dal bi morao jos na poslu da ga punim.
 
Da li neko ima iskustva sa novijim Xiaomi telefonima sa HyperOS, ka na primer 13t pro, baterija se bas brzo trosi, malo sam je osloboio visokog osvezavanja ekrana, spustio na 60 Hz ali cini mi se da to nije i dalje kako bi nov telefon trebao da bude dobar sa trajanjem baterije. Normalnom upotrebom jedva dan izdrzi, a ako bi malo vise surfovao ili koristio drustvene mreze pitanje je dal bi morao jos na poslu da ga punim.
ne bi trebalo da pravi probleme HyperOS, proveriti koje aplikacije se koriste i šta sisa bateriju
 
ne bi trebalo da pravi probleme HyperOS, proveriti koje aplikacije se koriste i šta sisa bateriju
Hm, ne mogu to da utvrdim, nema tako preciznu dijagnostiku ili ja ne znam, koja aplikacija ili servis vuče... sumnjam na neki widget koji sam koristio i ranije, jedan od dva koji mi nisu praviliproblem, jer je sistem luncher taj koji možda vuče najviše,
Interesantno je da se mnogo ljudi žali, da li je to posledica toga što android pita da se izvrši kloniranje starog telefona odmah na početku, moguće je da tada povuče nešto što ne bi trebalo a sistem ne može zbog bagova u kompleksnosti svojoj da odradi kako treba.
Mislim da je bolje bilo da sam instalirao jedanu po jednu aplikaciju a ne drndoid tj google da se sam klonira na novi tel.
 
Hm, ne mogu to da utvrdim, nema tako preciznu dijagnostiku ili ja ne znam, koja aplikacija ili servis vuče... sumnjam na neki widget koji sam koristio i ranije, jedan od dva koji mi nisu praviliproblem, jer je sistem luncher taj koji možda vuče najviše,
Interesantno je da se mnogo ljudi žali, da li je to posledica toga što android pita da se izvrši kloniranje starog telefona odmah na početku, moguće je da tada povuče nešto što ne bi trebalo a sistem ne može zbog bagova u kompleksnosti svojoj da odradi kako treba.
Mislim da je bolje bilo da sam instalirao jedanu po jednu aplikaciju a ne drndoid tj google da se sam klonira na novi tel.
Da nažalost ne preporučujemo kloniranje sa starog sistema ili telefona aplikacije, sve ispočetka uraditi jer neke aplikacije znaju da budu neprilagođene novom sistemu ili OS i onda prave probleme, a to je opet problem sa programerima jer nisu uradili revizije aplikacija koje nude na Google Play.
 
Da nažalost ne preporučujemo kloniranje sa starog sistema ili telefona aplikacije, sve ispočetka uraditi jer neke aplikacije znaju da budu neprilagođene novom sistemu ili OS i onda prave probleme, a to je opet problem sa programerima jer nisu uradili revizije aplikacija koje nude na Google Play.
Mislim da sam rešio problem, weather and clock widget je tražio stalni pristup lokaciji. To sam blokirao, uz to deinstalirao google find phone i ostalo od googla što sam mogao a ne koristim, kao i systemsku aplikaciju find phone sam blokirao da ne traži lokaciju stalno. Rekao bih da se stanje sredilo i da sada baterija drži ceo dan uz konstantnu upotrebu, a verovatno bi mogla i dva dana bez neke upotrebe interneta.
 
Pozdrav, imam problem, ne znam da li je do slusalica. Naime, kada poverzem slusalice sa telefonom zvuk na maksimalnoj jacini je toliko tih da se bukvalno ne cuje muzika ako sam u nekoj sredini u kojoj nije tisina. Slusalice su nove i imam taj problem od kako sam ih uzeo... Takodje kada povezem telefon sa bluetooth-om u autu takodje je stisan zvuk cak i na najjacem. Koristim Xiaomi 12T Pro i primetio sam ovo od kako je stigao HyperOS update.
Hvala na pomoci unapred.
 
Gde pise taj podatak,gledam i ne vidim,promakao mi taj detalj..
Ovo ti je zvanicni sajt za update novih verzija roma,firmware,vendora..Mislim nije kompromitovan.
Probaj slobodno.
 
Mislio je kad skine fajl, prebaci na telefon i proba da instalira tad dobije poruku da se rom ne može flešovati.
 
Kad skinem fajl prebacim ga u folder download/download rom (negde sam ranije citao da se fajl prebaci,nisam siguran jel ide u taj folder,mozda tu gresim)...odem u o telefonu i tamo gde proveram novi softver,gore na 3 tacke i na izaberi paket azuriranja,odaberem taj fajl i kao proverava i izbaci onaj info sto sam naveo
 
Kad skinem fajl prebacim ga u folder download/download rom (negde sam ranije citao da se fajl prebaci,nisam siguran jel ide u taj folder,mozda tu gresim)...odem u o telefonu i tamo gde proveram novi softver,gore na 3 tacke i na izaberi paket azuriranja,odaberem taj fajl i kao proverava i izbaci onaj info sto sam naveo
Ne, to nije predvidjeno za tako. Imate software za upisivanje firmwarea "Miflash". telefon se ubaci u mod za flesovanje, obeleži "clean all" i upisuje. Ceo postupak možete naći na netu. Bolje nemojte to raditi.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-04-20 203028.png
    Screenshot 2024-04-20 203028.png
    28.2 KB · Pregleda: 12
Pozdrav. Imam problem sa Xiaomi 12t Pro od sinoc. Telefon normalno koristen, usao na yt odgledao neki klip, ostavio tel otisao do wc krenuo spavati i da navijem alaram kad na telefonu milion boja... Nmg ga ni otkljucati, isto i kad uradim restart... Ja sam druga ruka, telefon kupljen prosle godine pos garancijom u mts do oktobra 2024 (imam papire od ugovora). Dali je ko imao slicnu situaciju? Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno