Šta je novo?

xbox vs ps3 [split iz xbox elite teme]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
http://www.metacritic.com/games/ps3/

1. Do sad je jedino MGS4 dobio veću ocenu od 90, a sve ostale koje su dobile više ima i na PC. I to nije dovoljno za ulaganje u konzolu.
Između 85-90 dolaze samo: Ratchet & Clank Future: ToD; Uncharted; Ninja Gaiden; Resistance: Fall of Man; Soulcalibur IV


(od čega ja nebi trošio vreme na Soulcalibur, Ninja Gaiden i Ratched, Ratchet & Clank jer takve igre ne gotivim )

To je zaista mršavo, zar ne? i ne vredi 1200e za konzolu, plazmu i originale. A tu listu sam dao upravo zbog toga što je navika nekih drugih da sastavljaju razno razne liste i to da im prestavlja neku satisfakciju i opravdanje za uložene novce.

A tih 85% multiplatform igara se zna da će ih većina konzolaša vući po svojim praistorijskim ragama mesto da ih igraju na PS3.
Citanje ocena necijih reviewa i verovanje u iste dovoljno govori o tvom igrackom iskustvu...
 
Sve to stoji, ali da li ti zaista mislis da ijedna igra na ps3 zasluzuje vise od 90(sem MGSa)?
 
Poslednja izmena:
Sve to stoji, ali da li ti zaista mislis da ijedna igra na ps3 zasluzuje vise od 90(sem MGSa)?
E vidis, JA MILSIM onako kako ja mislim i tako mi odgovara, necije misljenje mi nije potrebno, posebno ako taj neko ocenjuje tip igara o kojem nema blage veze pa ga ocrni ili sl...
Evo recimo LAIR, igra je na nekom jacem sajtu dobila losu ocenu zbog kontrola i to se rasirilo po ostalim review sajtovima kao virus (ili copy/paste), ali ja cu recimo vise uzivati u toj igri koja je dobila ocenu 60 nego u nekoj igri koja je dobila preko 90 ciji me tip ne interesuje...
Ja i dalje mislim da je Lair najimpresivnija igra sto se tice tehnickih mogucnosti a to sto neko nije znao da upravlja sixaxisom.........pa dobro......ni moja baba ne bi znala...
 
Sve to stoji, ali da li ti zaista mislis da ijedna igra na ps3 zasluzuje vise od 90(sem MGSa)?

Uncharted, najbolja avantura u zadnjih vise godina, ima i dosta napucavanja koje je odlicno odradjeno, grafika impresivna, Ratchet & Clank, igrao samo demo ali sam ostao bez teksta kao i moj ortak PC gejmer ala Zdravko i rAma...
To je iz mog iskustva sta zasluzuje vise od 90..
Imao je jako spor start PS3, to su rekli i glavni ljudi, u pocetku su se vise orijentisali na neke druge stvari dok su igre bilo po strani... tacno, jos uvek nema 270 AAA igara kao xbox :D ali nekim ljudima se ne zuri...
 
Pa to sam i pitao :). Sta sada mi ostali ispadosmo glupaci :) ?
Svako ima svoje misljenje i to postujem, mrzim kada neko generalizuje neke stvari na osnovu necijeg reviewa a da pritom igru nije ni isprobao, klasican spam (salji dalje stos)...
 
a sta igraju na pc-u ili xb a da nisu multipl. kao svi smeju multipl. a samo ps3 ne sme

jel si mogo debilnije pitanje da postavis? (ko da sto puta do sad nisu nabrajane exkluzive).. definitivno bi trebalo da promenis par slova u nick-u :wall:

Pa stvarno ne mogu debilnije da pitam... ni ovako nisam dobio odgovor.:S:

Prvo sam "naučio" da su gejmeri ONI koji "igraju" par igara (trajni glagol).
Znači ne odigraju, već IGRAJU.
Igrati trajno možeš online igre, sport, mmorg, vožnju možda, simulacije (sims), strategije. Mislim da nema smilsa "igrati trajno" neku skiptovanu singleplayer FPS (ili šunjalicu) ili grešim? Prosvetlite me molim vas :-devil-:.
Isto tako sam naučio da ti gejmeri poseduju PS3 konzolu (jer Nintendo Wii poseduju casual igrači).Po ovom forumu, ti gejmeri pljuju po multiplatform igrama.

Pa šta oni igraju po ceo dan koji k.... ????? Ekskluzive??
Voze zmaja?
Igraju MGS4 po 4 put?
onaj FPS (fps je isto ******, jer ga ima najviše na X360, kažu isti gejmeri) Resistance?


Jedino se Boris oglasio, odmah se ograđujući da konzolu ima tek dva meseca, i da je dosad igrao samo 2 igre na PS3. A vidi sebe 2009-te kako igra još dve :). :banana:

Gejmeri od ekskluziva na PS3 se neće naigrati (trajno). Tačka.
Možete da igrate GTA4, COD4, PES2008 po ceo bogovetni dan, ali ne tu da nam kenjate kako igrate (trajno) MGS4, Haze , Resistance. Te igre izgustirate, završite i kraj...(na)čekate (se) sledeći(eg) deo(la).
 
Gejmer nije onaj koji igra svako smece koje se pojavi u igrackoj industriji a 90% multiplatform igara su upravo to. Gejmer JESTE onaj ko je vezan za 10-ak kvalitetnih naslova koje je prostudirao od A do SH i koji zeljno iscekuje nastavak nekog pa makar morao da ga ceka i godinama...
Gejmer NIJE onaj ko zavrsi igru za 10 sati i odigra 250 naslova (u ovom slucaju je to bio klinac :)) jer je sam kvalitet takvog naslova smesan pa je znanje potrebno da bi se ta igra zavrsila za 10 sati ravno nuli...
 
Prvo sam "naučio" da su gejmeri ONI koji "igraju" par igara (trajni glagol).
Znači ne odigraju, već IGRAJU.
Igrati trajno možeš online igre, sport, mmorg, vožnju možda, simulacije (sims), strategije. Mislim da nema smilsa "igrati trajno" neku skiptovanu singleplayer FPS (ili šunjalicu) ili grešim?

e ovde nastaje pravi problem :) sta je to gejmer? dal sam ja gejmer? dal si ti gejmer? dal je gejmer onaj ko ima ps3? ili xb? ili wii? ili pc? ili kombinovano? dal je gejmer onaj koji se igra da ubije vreme, onaj koji oce da se zabavi, onaj koji prelazi sve igre na svim nivoima tezine..

e pa iskreno zabole me ku*ac sta sam :) ja iam sta da igram, sto exkluzive (koje su uglavnom odlicne) sto multiplatofrme (naravno ne sve nego one dobre), sto na pc-u (ovo najmanje sto jes jes).. dal cu da igram neke shitove samo sto ih je soni izbacio - jok, dal cu da preskocim multiplatforme samo zato sto nisu exkluzive - opet jok.. e sad dal ce neko da me nazove gejmerom i da me pocasti tom titulom ne znas kolko se potresam. ja upalim lepo moj soni, izigram se, ugasim :).. ja se lepo zabavio a sta ce i kako ce to neki likovi na netu da nazovu sta mislis kolko me interesa ;)

ps. za trajno igranje naravno da se podrazumeva online, ali ima jako dobrih i singeplayer igara (ili kampanja) koje vredi preci bar jos jednom.. (ne samo za ps3 nego i za pc - za xb ne pricam nista jer nisam imao prilike da vidim)
 
Spamuješ lala najstrašnije...Naravno da neke igre nećemo igrati više od jednog puta i da su kratke (btw te "kratke" igre nisu baš toliko kratke...doduše ja igram uvek tu negde na najtežem nivou ili oko njega, ali npr. "kratki" Uncharted sam igrao dvadesetak sati), ali zašto je problematično igrati (trajno) 2 naslova, a uz njih odigrati i poneku simpatičnu igru, vrlo kvalitetnu za svoj žanr? Problem je što onda dođu likovi koji počnu da uvaljuju tezu da je neko ko to uradi ostao uskraćen jer je na drugoj konzoli ili PCju mogao da proba još 5-15 igara iz tog žanra, gorih od ovih koje je probao onaj prvi...za šta ovog prvog boli uvo.

Inače, gejmeri se od ekskluziva vrlo lepo igraju (trajni glagol) npr. GT5p-a i Metal Gear Online-a...I Resistance se svojevremeno baš puno igrao u multiju, jer je dosta nalikovao ranijim Call of Duty naslovima (samo sa Alienima).
 
Poslednja izmena:
Zesce spamuje vecina ovih hejtera, ne znam sta pokusavaju da dokazu odnosno sta sebi pokusavaju da dokazu? Zakljucili smo na kraju da se multiplatform igre ne racunaju na PS3 a ekskluzive su krs... :D
 
Uh, kratke igre:trust:?

Ovako:

-GT 5 Prolog, igrao sam ga mesec i po dana gotovo svaki dan bar po sat i po

-MGS 4, oko 25 sati dok nisam prešao single kampanju, nešto preko toga

-Uncharted, preko 15 sati prvi put a drugi put je bilo brže jer sam znao kako i šta:)

-Ratchet & Clank, oko 15 sati...
 
Poslednja izmena:
Svako ima svoje misljenje i to postujem, mrzim kada neko generalizuje neke stvari na osnovu necijeg reviewa a da pritom igru nije ni isprobao, klasican spam (salji dalje stos)...

Samo da dodam da to nije "nečiji" review, već prosečna ocena svih "nečijih" reviewa, na taj način se izbegava statistička greška koju prave likovi poput Miodraga Kuzmanovića :d

Gejmer JESTE onaj ko je vezan za 10-ak kvalitetnih naslova koje je prostudirao od A do SH i koji zeljno iscekuje nastavak nekog pa makar morao da ga ceka i godinama...

E to nije Gejmer već klasični fanboy. Takvu sam reakciju hteo da izazovem kad sam postovao onaj poduži spisak, polako dolazim do prve suštine, a ona je sadržana u tvome odgovoru. Iščekivanje igara je po meni najveći debilizam. I na kraju će ta igra godinama čekana biti kupljana bez obzira na kvalitet koji će da poseduje i to istoga dana kada se pojavi u prodaji, bez čekanja bilo kakve reakcije, ili odledanog gameplay filmića, što je pravi debilizam. Ta igra je za takve poput tebe dobra i vredna svakog odigranog trenutka i datog centa (tu ne mislim npr. na filipenka, maxu, gorana koji ipak znaju da cene kvalitet bez obzira odakle je došao i koriste maximum od svega). Isto poput onih likova koji su čekali premijeru konzole da je kupe u ponoć na launch-u, a toga je nažalost bilo i kod nas, a ne samo kod ludih korejanaca koji su uzimali godišnji da bi kampovali, bez obzira što je u trenutku launch-a konzole bilo samo par prosečnih igara.
 
Poslednja izmena:
I na kraju će ta igra godinama čekana biti kupljana bez obzira na kvalitet koji će da poseduje i to istoga dana kada se pojavi u prodaji, bez čekanja bilo kakve reakcije, ili odledanog gameplay filmića, što je pravi debilizam.

Ala nas poznajes u dusu, a? :trust:
GOW3 cu da kupim bec citanja i gledanja review-ova, kao i Mafiu II recimo, o takvim igrama ne zelim da cujem mnogo pre nego sto igram da ne bi cuo neki spojler, sta, mislis da ljubitelji WoW-a, Diabla, Starcrafta cekaju opis nekog pajsera sa IGN-a, Gamespota? Vazi... Na stranim forumima nisi mogao da vidis mnogo postova kad je izasao MGS4, nisu ljudi hteli da procitaju neki spoiler slucajno.. Postoje igre koje su proverene, od proverenih ljudi.... dok cu za druge sacekati reakciju ljudi, reakciju review-ova iako oni malo znace i zivot je bio lepsi bez njih, ali sta ces...
 
A jesi li uopšte odigrao GoW I i II?
 
@rAMA

To sam i ja hteo da čujem.

Kakvi bre crni (hardcore) gejmeri ? Obični fanboyevi. Ne priznaju Metacritic, već samo "PS3fanboy reviews". Pih...

Boli me sve zato :)d) , što dođe neki sa strane na ovaj forum (a bogami otruju se i neki stalni) , i zaključiće da samo "gejmeri imaju PS3 igraju MGS4 i GT5p" i da je to sasvim kul. Da igra trkačka igra MORA da bude realnija, i da je ogrešio dušu što je potrošio 30 sati na najnoviju NFS igru. Da je ispao skroz glup što nije kupio neki 29" ekran, i što pika igre gde likovi imaju velike glave :S:.
I onda nam dođe i TAJ (novi) lik koji je postao gejmer preko noći (kupio PS3) i on nam puni glavu. Odjednom mu je svaka Sony igra odlična, vrhunska, remek delo, a dosad se sa "sony"-jem sreo dok je igrao PES :trust:

Onda svi fanboyevi zajedno ignorišu pitanja, odgovaraju pitanjem na pitanje....
Npr kad sam izjavio da Sony ne prodaje onoliko konzola kako je i mislio (ne treba doktorska disertacija da bi se ovo shvatilo), dobijem pitanje "otkud ti znaš , kakvu prodaju je očekivao Sony ?".
Pa nisu ludi ti ljudi, sigurno da su očekivali prodaju konzole BAR kao i početak prodaje PS2, samim tim što već imaju veći broj korisnika nego kad su počeli sa prodajom dvojke.
 
Onda svi fanboyevi zajedno ignorišu pitanja, odgovaraju pitanjem na pitanje....

Koja bre pitanja, jesmo ti odgovorili na pitanja, sta tebe KONKRETNO zanima, koji je tvoj cilj u ovim temama?? sta ti nije jasno?
 
Samo da dodam da to nije "nečiji" review, već prosečna ocena svih "nečijih" reviewa, na taj način se izbegava statistička greška koju prave likovi poput Miodraga Kuzmanovića :d
E to nije Gejmer već klasični fanboy. Takvu sam reakciju hteo da izazovem kad sam postovao onaj poduži spisak, polako dolazim do prve suštine, a ona je sadržana u tvome odgovoru. Iščekivanje igara je po meni najveći debilizam. I na kraju će ta igra godinama čekana biti kupljana bez obzira na kvalitet koji će da poseduje i to istoga dana kada se pojavi u prodaji, bez čekanja bilo kakve reakcije, ili odledanog gameplay filmića, što je pravi debilizam. Ta igra je za takve poput tebe dobra i vredna svakog odigranog trenutka i datog centa (tu ne mislim npr. na filipenka, maxu, gorana koji ipak znaju da cene kvalitet bez obzira odakle je došao i koriste maximum od svega). Isto poput onih likova koji su čekali premijeru konzole da je kupe u ponoć na launch-u, a toga je nažalost bilo i kod nas, a ne samo kod ludih korejanaca koji su uzimali godišnji da bi kampovali, bez obzira što je u trenutku launch-a konzole bilo samo par prosečnih igara.
Ocigledno nisi shvatio moju poentu ili nemas dovoljno rAMA da sve to upamtis...
Dok sam imao ps1 i ps2 nije mi bio potreban internet (tada ga nisam ni imao) da saznam na osnovu necijih opisa i ocena koju cu igru da kupim i da odigram, niti mi je sada potreban oko te odluke...
A ono sto si nazvao debilizmom, reci mi koji je to nastavak podbacio a da su pre toga prva dva nastvaka bila legendarna i cist epic???I na kraju krajeva, da, kupicu nastavak bez obzira imao li lose ocene i kritike jer JA hocu u to da se uverim i JA hocu da vidim sta su to zabrljali sto se do sada nije desavalo kod proverenih ip-ova...
 
Pa zar nije svaki nastavak koji presao u multiplatform postao čist prosjek.
 
A ko prica o multiplatforskim igrama?
 
Pa zar nije svaki nastavak koji presao u multiplatform postao čist prosjek.

Ne, nego nikada nije ni bio vrhunska igra. Nisu sve ekskluzive vrhunske igre, pogotovo na PS2 koji je ih je imao lopate. Ali one najbolje su ostale ekskluzive i zato Ace combat 5 ili Devil may cry 4 nikako ne mogu da se porede sa onim shto je MGS4 ili Gran Turismo 5. Prva vrhunska ekskluziva koja je otishla mp je FFXIII, ali opet ce PS3 verzija biti bolja (sigurno se igra bez zamene diskova, za ostalo cemo josh chuti), i PS3 ce jedini imati versus shto i dalje chini bolju platformu ako si FF fan.

I vecina ovde bi trebala da razmisli malo shta je to fanboy i zashto je on to.
 
Poslednja izmena:
ja mislim da ce GOW3 biti nesto za cim ce da placu vlasnici xbox360 kao sto su plakali i za prva dva dela :)
 
Poslednja izmena:
To je vec stvar ukusa, presao sam oba dela, ali mi i dalje nije bilo jasno cemu tolika odusevljenost GOWom.
 
nece posto imaju na tone hack and slash kao i mr. testosteron shooter igara tako da ih nece zanimati jos jedna takva igra ...
A i ako se m$ nameraci na to vrlo lako ce da uticu na izdavace da slucajno urade multiplatform
 
U ovom slucaju nece sigurno, Santa Monica je Sonyjev studio.
 
nece posto imaju na tone hack and slash kao i mr. testosteron shooter igara tako da ih nece zanimati jos jedna takva igra ...
A i ako se m$ nameraci na to vrlo lako ce da uticu na izdavace da slucajno urade multiplatform

Da, najbolje da je GOW "jos samo jedna takva igra"... :smash:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno