Šta je novo?

xbox vs ps3 [split iz xbox elite teme]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jes' a soni je prodao MGS4 i to bi bilo sve narode...a sad u hibernaciju do 2010.
 
a zasto nikad ne dajete sve statistike nego samo usa? sto recimo ne dajete samo japan bas me zanima?!?!?!

(na stranu sto nit smo u usa nit smo u japanu nego u onoj trecoj koloni)
 
A ta 3. kolona je poznata pod imenom Sonyland, jer je u toj 3. koloni Sony uspeo, sa mnogo vecom cenom svoje konzole, da za nesto vise od godinu dana prestigne Xbox, koji se pojavio 15 meseci ranije. :D
Japan da ne pominjemo, prodaja Xboxa tamo je smesna...
 
Ta treća kolona, uključujući Japan, kao i sve ostale, zove se Nintendoland. :D
 
Svetom je zavladala WiiMania, pametna poslovna politika, za razliku od nekih posrnulih mastodonata čini čuda, a lova se samo sliva u rekama.
 
I sta ti dobijas time sto Nintendo ima para za bacanje i sto im je konzola najprodavanija?
Nista, od smanjenja cene ni traga ni glasa, 3rd party podrska je ostala ocajna, a naslednik ce definitivno pratiti filozofiju Wii-a i DS-a, dakle, od vrhunskog hardvera ni traga ni glasa.
Online je tu cisto da postoji, a Nintendovi stuidji samo nastavljaju sa stanocovajem igara u cijem prefiksu mora stajati rec "Wii".
 
Nintendo je dokazao da je interaktivnost bitnija od overpriced grafike
I u Wii-u i u DS-u
A to sto njihovom fanbase-u su potrebni samo Zelda , Mario i Metroid je potpuno druga zabrinjavajuca prica...
 
I sta ti dobijas time sto Nintendo ima para za bacanje i sto im je konzola najprodavanija?
Nista, od smanjenja cene ni traga ni glasa, 3rd party podrska je ostala ocajna, a naslednik ce definitivno pratiti filozofiju Wii-a i DS-a, dakle, od vrhunskog hardvera ni traga ni glasa.
Online je tu cisto da postoji, a Nintendovi stuidji samo nastavljaju sa stanocovajem igara u cijem prefiksu mora stajati rec "Wii".

Nintendo online je u nekim igrama odličan (MK:Wii, Fifa, MoH:Heroes) dok u nekima očaj (pošto ga nema :mad:).
Ali ga je Nintendo napravio ***** proof i ***** free.

Pa nintendo fanovi ne dobijaju ništa :S:
Ali zato Sony i MS kompanija dobijaju smanjenje cena konzola.
I nemojte mi reći da Wii nije konkurencija PS3 i X360, jer jeste.
Nintendo ne samo da je napravio novo tržište za video igre (kod matorih, kod devojčica i kod domaćica) već otima klince od njih. Oni će da rastu na Zeldi, Mariju.
A i kad budeš roditelj i ti ćeš dobro da razmisliš, šta da kupiš sinu : GTA 7 "kill the biatch" ili Super Mario "collect the starz"...
 
Lalo, jesi to ti? :D

450px-Fanboy_Nintendo.jpg

Sorry, umro sam kad sam video ovu sliku i samo sam cekao trenutak da je okacim :D :p

Nintendo je napravio sjajan uspeh i svaka im cast na tome, mozda i jeste doprineo smanjenu cena X360 i PS3 ali ne moze se reci da su u istoj ligi i zato nema smisla kaciti prodaju Wii-a i porediti ga sa kutijom i trojkom...
 
još 40kg, i tu sam ;)
Ali ne treba se zezati sa tim likom, ima POWERGLOVE!!!!

It was the first peripheral interface controller to recreate human hand movements on a television or computer screen, and was commercially successful as almost 100,000 were made and sold in the U.S. alone.
 
Nintendo Wii nije nikakva konkurencija PS3/X360 konzolama, jer:

1)To je, nazalost, uspeli pokusaj Nintendoa da odere casuale, koji nemaju pojma sta kupuju i koliko to vredi, za $250 prodajuci im konzolu cije su tehnicke specifikacije zavrsene 1998. godine (codename Dolphin, ciji je derivat poznat pod imenom GameCube, a koji je ustvari Dolphin bez motion sensitivitya i sa slabijim hardverom).
2)Cilja na drugo trziste - casuale, baka, deka, sestra od 7 godina koja se lozi na Super Marija, Wii Play, Wii Music, Wii ovo, Wii ono i na cinjenicu da u vecini igara za Wii likovi imaju neverovatno velike glave, sto je u najmanju ruku retardirano, ali dovoljno govori o profilu ljudi koji kupuju konzolu, tj. o njihovom neznanju u vezi istih.
3)Ima tragican hardver, softver, i lineup igara koji nisu ni blizu Playstationu i Xboxu, jer se svode na xyz broj igara u cijem imenu postoji rec Wii + Metroid, Zelda i Super Mario.
4)Ima online koji je porazavajuc, a u vremenu kada vecina ljudi igra igre (i) u online multiplayeru, nedostatak unificiranog online servisa (Playstation Network, Xbox Live) predstavlja cinjenicu ravnu katastrofi (za prodaju hardcore igracima).
 
Nintendo Wii nije nikakva konkurencija PS3/X360 konzolama, jer:


U pravu si:

1) ima inovantivan sistem upravljanja, dosad ne viđen...
2) ima veći broj eskluziva od drugih konzola...
3) Nitendo nije u minusu od 3 milijarde dolara zbog Wii-a :d
3a) nisu morali da rašuju konzolu zbog straha od konkurencije i da zbog ne savršenog proizvodnog procesa prodaju za $260 ispod proizvodne cene, od čega se nisu oporavili,a niti će se oporaviti.
4) najprodavanija konzola, i najprodavanije igre su upravo za ovu konzolu.
 
U pravu si:

1) ima inovantivan sistem upravljanja, dosad ne viđen...
2) ima veći broj eskluziva od drugih konzola...
3) Nitendo nije u minusu od 3 milijarde dolara zbog Wii-a :d
3a) nisu morali da rašuju konzolu zbog straha od konkurencije i da zbog ne savršenog proizvodnog procesa prodaju za $260 ispod proizvodne cene, od čega se nisu oporavili,a niti će se oporaviti.
4) najprodavanija konzola, i najprodavanije igre su upravo za ovu konzolu.

Što ne kupiš?
 
Osim pitanja koje je Goran postavio, moram ponovo da te pitam sta ti dobijas od toga sto oni zaradjuju te silne pare, kada im je hardver na nivou specifikacija napisanih 1998. a od kvalitetnih igara ni traga ni glasa.
 
Poslednja izmena:
posto me je moj hvoh tristashesdeset pocho smarat' ja lepo na pijageru za 150din kupio tetris sa 999999 igara i bole me.....grafika zapanjujucih full HD na kubni sa prikazom od 2160p...da da
 
Poslednja izmena:
Cilja na drugo trziste - casuale, baka, deka, sestra od 7 godina koja se lozi na Super Marija, Wii Play, Wii Music, Wii ovo, Wii ono i na cinjenicu da u vecini igara za Wii likovi imaju neverovatno velike glave, sto je u najmanju ruku retardirano, ali dovoljno govori o profilu ljudi koji kupuju konzolu, tj. o njihovom neznanju u vezi istih.

Profil tih ljudi je da im igre nisu najvaznija stvar u zivotu,jednostavna instant zabava.Sta je tu lose,mislim nikad ga ne bih kupio ali cemu vredjanje korisnika.
 
Onda je za tebe zvečka

posto me je moj hvoh tristashesdeset pocho smarat' ja lepo na pijageru za 150din kupio tetris sa 999999 igara i bole me.....grafika zapanjujucih full HD na kubni sa prikazom od 2160p...da da

p.s. ma pazari ps3 i na konju si .... il jasi peshke


Pa ja već imam spisak koji ću preći peške:

Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate
Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
Tom Clancy's HAWX
Fallout 3
Left 4 Dead
Project Origin
Postal III
Gothic 3: Forsaken Gods
Crysis Warhead
Call of Duty: World at War
Call of Duty 6
Prince of Persia 3
Civilization IV: Colonization
Far Cry 2
Bioshock 2
Warhammer 40.000: Dawn of War 2
Alpha Protocol
StarCraft II
Aliens vs Predator 3
Operation Flashpoint 2: Dragon Rising
DOOM IV
Mafia 2
Diablo III

Ferrari Project
Saints Raw 2
Mass Effect 2
Mass Effect 3
Gothic 4
C&C: Red Alert 3
Gears of War 2
GTA IV
Rage
Aliens VS Predator 3
Risen
Ferrari Project
Splinter Cell: Convinction
Brothers in Arms: Hell's Highway
Battlefield 3
Rise of Argonauts
Empire: Total War
Silent Hill: Homecoming
Resident Evil 5


+veći broj igara od kojih se zasad ništa ne očekuje, ali će iskočiti i iznenaditi svojim kvalitetom.

Zaista nema razloga za prelazak na konja, fino će mi ići i ovako peške..

Jednostavno MGS4 i Hallo 3:) nisu dovoljan razlog ni za kutiju ni za PS3, jednostavno jedino kupovina Wii-a daje nešto drugačije.
 
Poslednja izmena:
Pa ja već imam spisak koji ću preći peške:

Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate
Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
Tom Clancy's HAWX
Fallout 3
Left 4 Dead
Project Origin
Postal III
Gothic 3: Forsaken Gods
Crysis Warhead
Call of Duty: World at War
Call of Duty 6
Prince of Persia 3
Civilization IV: Colonization
Far Cry 2
Bioshock 2
Warhammer 40.000: Dawn of War 2
Alpha Protocol
StarCraft II
Aliens vs Predator 3
Operation Flashpoint 2: Dragon Rising
DOOM IV
Mafia 2
Diablo III
Ferrari Project
Saints Raw 2
Mass Effect 2
Mass Effect 3
Gothic 4
C&C: Red Alert 3
Gears of War 2
GTA IV
Rage
Aliens VS Predator 3
Risen
Ferrari Project
Splinter Cell: Convinction
Brothers in Arms: Hell's Highway
Battlefield 3
Rise of Argonauts
Empire: Total War
Silent Hill: Homecoming
Resident Evil 5

X 2400 din ili koliko vec = :zgran::zgran: ;) Sto bi voleo da uvedu neku bolesnu zastitu za igre, bas me zanima koji bi vam argumenti onda ostali u ovakvim diskusijama..
 
X 2400 din ili koliko vec = :zgran::zgran: ;) Sto bi voleo da uvedu neku bolesnu zastitu za igre, bas me zanima koji bi vam argumenti onda ostali u ovakvim diskusijama..

Kakve to uopšte ima veze ima sa bilo čim? Ovo je argument koji obara sve druge argumente.
 
Kakve to uopšte ima veze ima sa bilo čim? Ovo je argument koji obara sve druge argumente.

Koje argumente, nabrojao si sve multiplatforme i par RTS-ova koje su PC only... sta ti taj spisak predstavlja? U fazonu "pogledajte sta cu igrati za dzabe", ja ti lepo kazem, ubaci u tu jednacinu da recimo ne postoji piraterija, i na PS3 imas jos veci spisak...
 
Od ovoga sto je on nabrojao veliki broj ili nema na ps3 ili ne moze da se igra onako kako bi trebalo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno