Šta je novo?

Xbox Series X / S

Dobro je što nisam kupio sva 3 Hitmena. :D Ko se opeče o ME Legendary Edition duva posle u sve.
 
Opa, power move što bi rekli. Sony treba da se zapita sad. Ne može se živeti od ekskluziva i stare slave. Bio bi red da i oni predstave bar neki vid game pass-a npr.
 
Poslednja izmena:
Ovo može samo da znači bolje Blizzard igre bar se nadam. Ako je ostalo ista od core team.
Microsoft je jak ko zemlja finansijski.
Starcraft 3,4,5 here we go! 😃
 
Blizzard spava odavno. Mnogo kvalitetnih ljudi je otišlo. Možda ih MS potera da požure sa D4. RTS žanr nije profitabilan tako da Starcraft treba otpisati. Nažalost.
 
Kad se samo setim 2016. kad sam uzeo Xbox, imali su nekih 3-4 studija. Evo ih sad na 25+ u Xbox Game Studio. Biće igara samo tako.
 
Poslednja izmena:
Blizzard spava odavno. Mnogo kvalitetnih ljudi je otišlo. Možda ih MS potera da požure sa D4. RTS žanr nije profitabilan tako da Starcraft treba otpisati. Nažalost.
Ne vidim način kako Starcraft može biti neprofitnabilan. Kultna igra, bez obzira što je za stariju populaciju.
Nema šanse da je puste u zaborav. Samo trebaju kvalitetnih ljudi očigledno dodati u studio, a to nije problem jer je fan base čak i među IT ljudima ogroman.
 
Odlične vesti, svaka im čast.
 
Uuuuuu ovo je vec 2:0 za MS. Prvo ZeniMAX sad A/B... Bas mi je drago sto su napravili ovakve udarce Sony-ju. Kakvo razocaranje sam ja doziveo kad sam prvi put naucio da dosta igara sa konzola nema na PC-ju. Bese to doba PS1/2. Tad sam skapirao koliki su papci ovi iz Sony-ja i koliko dugo su drzali toliko igara zakljucanim na PS platformi. E sad se situacija malo menja pa ce da vide kako je to bez nekih od najpoznatijih/najigranijih naslova u istoriji gejminga. Naravno, ne zelim da se MS pretvori u istovetno govedo ali treba malo da pokaze misice.
 
Svi članovi Xbox Game Studija:
eG62edt.jpg
 
Od svih kompanija koje su mogli da kupe, cini mi se da je bilo boljih izbora(odnos cena/kvalitet). Recimo, za duplo manje para su mogli da kupe Take Two interactive(GTA i Red Dead Redemption) sto bi bila smrtna presuda za playstation. Najveci dobitak je svakako Call of Duty kao ekskluziva, ovo ostalo se uglavnom igra na PC-u cini mi se (WOW, Starcraft, Diablo, Overwatch, Heartstone...).
 
Evo da podelim i ovde kako kupovati igre za orginalni i 360 xbox, do sada je bilo moguće kupiti jednu igru preko argentinskog store i posle toga je bilo bukvalno nemoguće pazariti još neku. Proces je sledeći, samo pratite slike i posle treće slike zviznite buy i ako prodje kupovina čestitam proćiće svaka sledeća.
 

Prilozi

  • IMG_20220118_210330.jpg
    IMG_20220118_210330.jpg
    430 KB · Pregleda: 65
  • IMG_20220118_210444.jpg
    IMG_20220118_210444.jpg
    316 KB · Pregleda: 63
  • IMG_20220118_210629.jpg
    IMG_20220118_210629.jpg
    241.6 KB · Pregleda: 66
Nameravam da pazarim Xbox Series S. Pazljivo sam citao poprilicno komentara ali bi opet da postavim par pitanja koja me zanimaju...

Zelim da imam jedan nalog,ne zanima me da ima 10 naloga i da prebacujem,koristim vpn itd. Posto Srbije nema to bi bio US region. Kako kupovati onda igre i GPU,koja je najbezbednija a opet i najjevtinija solucija?
 
Nisi lepo pročitao ako te zanima najjeftinija solucija xD
 
Koriscenje vpn su tri klika vise. Na konzoli ti trebaju dva naloga i to je to. Pritom za taj nalog s kog bi kupovao moze da se napravi na konzoli za minut a i ne treba ti ni mail za njega. Cak ostaju ulogovana na konzoli ne moras ni da se logujes.

A i sa jednim us nalogom ti je ista kupovina za gpu (ako ides na kp). Isto i kodove kupis sa nekog sajta i samo ih redeemujes. US nalog pravis sa nekom od americkih drzava koje nemaju porez poput Aljaske ili Oregona. Nadji adresu nekog hotela koju ces da stavis i postanski broj.

Kupovinu probas direktno na konzoli a tu nema pravila da li ce ti proci nasa kartica ili nece. Zavisi kako kome i nema pravila. Za istu karticu iz iste banke i isti tip racuna nekome hoce a nekome nece da prodje iz nekog razloga.

Ali zato racunaj full cenu za igre. Nema nista jeftino osim kada je neka rasprodaja osim pretplate sa kp.
 
Ovo sa plati.ru nije baš pametno raditi sa postojećim nalogom.
Moraš im isto dati podatke za nalog, 2Fa.
Pa menjaj šifru.
Platio sam sam onom prvom opcijom sa USDT TRC20
 
Bolje nov nalog potpuno. I njemu isto napravis one dodatne zastite.

Na konzoli ce sve biti aktivno sa tog naloga na glavnom.

I da te sjebu, njega ces izgubiti samo, a na glavnom sve sto si ikada kupovao.
 
3 pitanja ako nije problem:
1) Kad se napravi nov nalog da bi se koristio samo za game pass i ako se odlučim da kupim na plati.ru, da li taj nalog mora da bude na ruskom regionu ili može i USA?
2) Može li se isti taj nalog koristi za obnovu game pass posle godinu dana ili mora opet novi?
3) Da sumiram. Idealno bi bilo imati 3 naloga na konzoli. Jedan normalan, jedan Argentina i jedan za game pass. Ispravite me ako grešim.
 
Nameravam da pazarim Xbox Series S. Pazljivo sam citao poprilicno komentara ali bi opet da postavim par pitanja koja me zanimaju...

Zelim da imam jedan nalog,ne zanima me da ima 10 naloga i da prebacujem,koristim vpn itd. Posto Srbije nema to bi bio US region. Kako kupovati onda igre i GPU,koja je najbezbednija a opet i najjevtinija solucija?
Ja imam samo 1 US nalog (stavi neku adresu na Aljasci). Kupujem samo preko Amazona GPU kartice ( na akciji bude 3 meseca za $25-30 ponekad) i gift kartice ,sve to redimujem i onda kupujem na kompu. Ne koristim uopšte visu na samoj konzoli za kupovinu. Za GPU redimovanje ponekad traži da bude aktiviran VPN (bilo koji free VPN radi posao) tokom samog procesa od par sekundi i to je to,posle ga slobodno isključi.
To ti je najbezbednije jer uopšte ne koristiš direktno platnu karticu na konzoli, nije baš najjeftinije ali eto...
 
3 pitanja ako nije problem:
1) Kad se napravi nov nalog da bi se koristio samo za game pass i ako se odlučim da kupim na plati.ru, da li taj nalog mora da bude na ruskom regionu ili može i USA?
2) Može li se isti taj nalog koristi za obnovu game pass posle godinu dana ili mora opet novi?
3) Da sumiram. Idealno bi bilo imati 3 naloga na konzoli. Jedan normalan, jedan Argentina i jedan za game pass. Ispravite me ako grešim.
1. bilo koji
2. naravno da može da se obnovi gp
3. najbolje da sam kupuješ game pass kartice, a ne da daješ drugima podatke, tako da su ti dovoljna dva naloga
 
Ja imam glavni US, a po jedan Turska i jedna Argentina dodatni pa kupujem kad je sta gde jeftinije.
 
Ovo sa plati.ru je van pameti raditi osim nov account.
Imam Microsoft nalog za Xbox samo, poslao mu podatke, ugasio 2Fa preko app, stavio na mail, poslao mu šifru sa mail i opet mi mi na kraju kaže napravi novi nalog. Prvi prodavac sa par desetina hiljada prodatih tih naloga šta već.
Sad sam popizdeo i rekao nek vrne pare poslao mi neki gift card s kojim pojma nemam sta ću.
Fora je sto valjda ne mogu nov nalog jer imam svoj sa GPU i kumov na home share. Idem probati ono na Tursku
 
Najbolje je Turska, oko 400 dinara mesečno skida i mirna glava.
 
Ovo sa plati.ru je van pameti raditi osim nov account.
Imam Microsoft nalog za Xbox samo, poslao mu podatke, ugasio 2Fa preko app, stavio na mail, poslao mu šifru sa mail i opet mi mi na kraju kaže napravi novi nalog. Prvi prodavac sa par desetina hiljada prodatih tih naloga šta već.
Sad sam popizdeo i rekao nek vrne pare poslao mi neki gift card s kojim pojma nemam sta ću.
Fora je sto valjda ne mogu nov nalog jer imam svoj sa GPU i kumov na home share. Idem probati ono na Tursku
Mislim da je ovo razlog. Tako je naveo u upustvima
Must not have an active subscription
 
Komplikujete 😁. Pretraga na KP, imate momka iz BG sa >1000 pozitivnih, GPU 10 meseci za 2299 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno