Šta je novo?

Windows 11

Hvala na usmeravanju @Dark Magician, izgleda da je poznat problem. Rešenje je da se aplikacija pokreće kao Admin, sad sve radi kako treba!
 
Odlično, probaću i ja večeras tako.
 
Jel imao neko problema sa ovim update-om? Skine se, stigne sa instalacijom do 100% i onda izbaci ovu grešku. Pokušao sam sa Windows update troubleshooter-om, ali to nije pomoglo.
Zaustavi/pauziraj ažuriranja, restartuj sistem, pa ponovo vrati na normalan režim ažuriranja i pokreni Check for updates. Meni je tako par puta pomoglo.
 
Jel imao neko problema sa ovim update-om? Skine se, stigne sa instalacijom do 100% i onda izbaci ovu grešku. Pokušao sam sa Windows update troubleshooter-om, ali to nije pomoglo.
Isti simptom, ista greška sa ažuriranjem kod mene pre par meseci. Mnoge opcije sa neta i predloge odavde sam probao na kraju je system repair rešio problem.
 
Jel imao neko problema sa ovim update-om? Skine se, stigne sa instalacijom do 100% i onda izbaci ovu grešku. Pokušao sam sa Windows update troubleshooter-om, ali to nije pomoglo.
Da se nadovežem na svoj problem. Nakon par sati prepiski sa Microsoftom, morao sam da skinem ISO file i da reinstaliram Windows (sve aplikacije i fajlovi su ostali na kompu). Sve u svemu easy fix, nakom 58 probanih drugih opcija.
 
Da se nadovežem na svoj problem. Nakon par sati prepiski sa Microsoftom, morao sam da skinem ISO file i da reinstaliram Windows (sve aplikacije i fajlovi su ostali na kompu). Sve u svemu easy fix, nakom 58 probanih drugih opcija.
Која је то опција да ти остави све програме инсталиране?
 
In-place upgrade, ALI i sam Microsoft preporučuje da se bekapuju bitni fajlovi ako nešto pođe po zlu (nije velika šansa da se to desi, ali nikad se ne zna).

Nije uvek rešenje za takve probleme, jer zna i da ne pomogne pa mora clean install.
 
Која је то опција да ти остави све програме инсталиране?
Imaš opciju da ti se zadrže svi fajlovi i aplikacije, da se zadrže samo fajlovi ili da se ne zadrži ništa. Ja sam odabrao da se zadrže i fajlovi i aplikacije.

In-place upgrade, ALI i sam Microsoft preporučuje da se bekapuju bitni fajlovi ako nešto pođe po zlu (nije velika šansa da se to desi, ali nikad se ne zna).

Nije uvek rešenje za takve probleme, jer zna i da ne pomogne pa mora clean install.
Držim ja i hard copy svega važnog na telefonu, a i 90% stvari sa laptopa mi je na nekom cloud-u, tako da mi nije bilo cimanje. Pokušao sam pre toga i neke druge stvari koje je predložila Microsoft podrška ali nije uspelo.
 
pa kod pocetka instalacije pita da li zelite zadrzati fajlove
ja nemam problema, za sada na 3 uredjaja , od kojih 2 ne podrzavaju win 11
 
In place upgrade zameni sve systenske fajlowe novim i "friškim"
 
Како да деинсталирао драјвер за стари штампач и Audiograbber?

Када кликнем да uninstal ништа се не дешава?
 
Ne mogu da nađem da se nekome dešava ni na ovoj temi ni online - odskora ne mogu da otvorim eksterne linkove u browseru iz nekih aplikacija, bez obzira da li ih pokrećem kao Administrator. Konkretno iz Telegrama za Desktop i Thunderbirda. Imao sam problema i s Discordom ali tu sad rade. Danas sam pokrenuo ePorezi i kad je odradilo autentikaciju nije otvorilo sajt kao inače, morao sam da radim obrnuto - prvo sajt pa logovanje. Da nije nešto promijenjeno sad skoro a da ne znam, ili ja nešto pogrešno radim?
 
Не помаже ништа.
Audiograbber нема на списку.

Нема их ни у ономпрограму из поста изнад.
 

Prilozi

  • Screenshot (38).png
    Screenshot (38).png
    315.2 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot (39).png
    Screenshot (39).png
    258.3 KB · Pregleda: 33
Kajem se malo prelaskom na win11, sem sto nijansu lepse izgleda dosta stvari nije bas sjajno. Volume dole kod sata kad kliknem misem totalno zakuca na 5, 6 sekundi, pa tek onda mogu da kontrolisem zvuk, i tako jos na nekoliko mesta ima nekih zakucavanja i lagova.. Mozda zato sto sam ga jedva prevario da mi je podrzan komp (uefi sve vreme podesen u biosu al ga nije video), na kraju ni ne znam vise sta sam odradio da bi mi PC health rekao da je ok za nadogradnju..
 
Možda je do drajvera, kod mene nema usporenja.
 
Kod mene da desktop ređe, na laptopu sam video češće i kraće je od 5 sekundi. Potpuno drugačije konfiguracije, jedno je Intel, drugo AMD. Tako da je do nedovoljno poliranja.
Mada sve u svemu OK je OS, nema nekih većih problema, ali smetaju te sitnice, ne treba da ih bude.
 
Ima i "krupnica" koje zaslužuju više pažmje. a idealni OS još niko nije napravio,
 
Kajem se malo prelaskom na win11, sem sto nijansu lepse izgleda dosta stvari nije bas sjajno. Volume dole kod sata kad kliknem misem totalno zakuca na 5, 6 sekundi, pa tek onda mogu da kontrolisem zvuk, i tako jos na nekoliko mesta ima nekih zakucavanja i lagova.. Mozda zato sto sam ga jedva prevario da mi je podrzan komp (uefi sve vreme podesen u biosu al ga nije video), na kraju ni ne znam vise sta sam odradio da bi mi PC health rekao da je ok za nadogradnju..
To je poznat bag u moment 2 nadogradnji. Mozda ce to da isprave po objavi narednog azuriranja.
Ja ne bih "na silu" ubacivao win 11 na hardver koji Ms nije hteo da podrzi, jer razlozi su umnogome vidiljivi u njegovom radu, a uz to ni ne forsira se.
Ja na laptopu sa Intel i5 8250U, Adata sx8200 pro i 8gb ddr4 2400 nisam ni hteo da ga ubacujem jer radi ocajno i brze mu odlazi baterija.
Ima i "krupnica" koje zaslužuju više pažmje. a idealni OS još niko nije napravio,
Animacije su mu rak rana
 
Mene trenutno naj više nervira ničim izazvano iskakanje File Explorer-a A od samog početka insistiranje na srpskom jeziku sa očajnim prevodima, Instalirani windows kao EN-US ali ako je lokacija Srbija onda pomešano, malo engleskog malo srpskog ,
I ako je podešeno da automatski radi, nije mi pomerio sat za DST.
 
Mene trenutno naj više nervira ničim izazvano iskakanje File Explorer-a A od samog početka insistiranje na srpskom jeziku sa očajnim prevodima, Instalirani windows kao EN-US ali ako je lokacija Srbija onda pomešano, malo engleskog malo srpskog ,
I ako je podešeno da automatski radi, nije mi pomerio sat za DST.
Eto sad si me podsetio i na taj bug koji je poprilicno iritantan, mada je jos jace kad samo odjednom "spusti" prozor igre ili programa u traku zadataka ili izbaci powershell.
Kod mene konstantno i na silu instalira Edge i EdgeWeb view i ako ga ja obrisem svaki put sa Revo Unstaller-om. Interestano mi je da toga nema na 10-ci koja mi je na laptopu.
 
Ja sam se pomirio sa Edge-om, čak ga ponekad i upotrebim ali nije default browser mada stalno nudi ali FF ga glatko drži po strani. Prave monstera od njega, hoće da sve radnje radi, kuva ručak, čuva decu i pere prozore.
 
Meni je Edge već dugo primarni browser. Uticalo je na to forsiranje od strane Windowsa ali u suštini sam zadovoljan.
 
Ja sam Chrome zamenio sa Edge i nisam se pokajao. Razlog jer me je Chrome poceo nervirati sa nekim svojim glupostima koje nisam mogo da resim.
 
Ja sam prešao zbog manjeg opterećenja memorije i baterija na laptopu duže traje. Chrome je ok, ali pojede previše memorije ako imaš otvoreno dosta tab-ova, a ja sam u prosjeku na 25+.
 
Nazad
Vrh Dno