Šta je novo?

Windows 11

Hocu da instaliram Win11 sa offline profilom. Fora je bila, prilikom instalacije, da se ukucaju pogresni login podatci i nakon toga ponudi offline acc. Koja sada, prilikom instalacije, metoda i dalje radi za offline acc?

Hvala.
 
Hocu da instaliram Win11 sa offline profilom. Fora je bila, prilikom instalacije, da se ukucaju pogresni login podatci i nakon toga ponudi offline acc. Koja sada, prilikom instalacije, metoda i dalje radi za offline acc?

Hvala.
Направи у Rufus-у бутабилни флеш и у њему ће те питати за те опције налога, TPM и остало.
 
Nece proci, vec ce ti ponuditi da kreiras taj nalog. Instaliraj to normalno ko covek i posle kreiraj offline admin acocunt i gotovo.
 
Use the "Shift + F10" keyboard shortcut to open Command Prompt on the Windows 11 setup. Type the following command to disable the internet connection requirement to set up Windows 11 and press Enter: oobe\bypassnro.

bice restart i onda ima opcija za offline
 
Нешто размишљам, ови кућни NAS уређаји са којима сам долазио у додир, имају опцију да им приступаш преко локалног налога, нисам видео да може преко Мајкрософт налога. Како ће то да премости MS када скроз укине локалне налоге, ка чему дефинитивно иде?
 
Thx. Proslo je ovo opet sa fake emailom. Nisam morao ni internet gasiti.

Sad jedino imam problem sto mi trazi aktivaciju windowsa i ako je na ovoj masinio bio Win11:

1708196724263.png
 
kako je stari win 11 bio acitvated?

windows 10 pa upgrade? menjana maticna ploca?
 
Win10 pa upgrade. Sve je ostalo isto. Isti PC.
 
onda je to windows 10 key

mozes install clean win 10, activate njega sa tim key, pa upgrade na win 11 iz njega
 
Nemam win10 key. Znaci instaliran win10 sa ko zna kojim kljucem. Win10 je vezan za MBO. Svaki put kada instalirma win10, preskocim ono unosenje kljuca i windows se sam aktivira. Nekada sam presao na win11 na ovom racunaru i onda se vratio na win10.

Nije mi trazilo kljuc za win11 ni kad sam radio upgrade ni kada sam uradio format pa clean install win11. I nije trazio kljuc nakon win11 kada sam radio clean install win10.
 
moguce da je windows 10 digital licence vezan za tvoj ms nalog, ako imas ms nalog?
znam da ima tih kljuceva, moguce da je sa njima problem clean install. bio je onaj period kada si mogao piratsku win 7 da upgrade na win 10 i da je licenciras da bude original, tako neki fazon licence (veze se za ms, tj live account)

ima na ebay win 11 kljuceva (retail) i za 5-6eur :)
 
Ako me pacenje sluzi dobro. Kupio win10 key i aktivirao ga nekada jako davno. I to je to. Sam oej sa njega uradjen upgrade win11. Jedino mi cudno sto je prvi put radio. Sada nece. Ali moguce da se nekak ovezao za MBO i SSD dok je sada skroz drugi NVME. Nista valja mi kupiti key.
 
Use the "Shift + F10" keyboard shortcut to open Command Prompt on the Windows 11 setup. Type the following command to disable the internet connection requirement to set up Windows 11 and press Enter: oobe\bypassnro.

bice restart i onda ima opcija za offline
Ovo meni nije htelo proci na skinutom Windowsu sa poslednjim zakrpama. Nije mi se dalo, pa sam napravio account.
 
Ako me pacenje sluzi dobro. Kupio win10 key i aktivirao ga nekada jako davno. I to je to. Sam oej sa njega uradjen upgrade win11. Jedino mi cudno sto je prvi put radio. Sada nece. Ali moguce da se nekak ovezao za MBO i SSD dok je sada skroz drugi NVME. Nista valja mi kupiti key.
Pa vezuje se samo za MB a aktivacija ostaje na MS serveru, može da se vidi ako imaš MS account. Potpuno je isto za W10 i 11, key je isti. MS account je praktičan jer možeš da šetaš W10/11 čak i ako nije Retail. Jednom kada ga aktiviraš ne moraš više ni da ga upotrebljavaš, samo napraviš Local account.
Neznam zašto ljudi beže od MS account-a kada je praktično imati ga. E-mail im je naj sigurniji,ja ima još od 1995/6-e i nisu me pojeli.
 
Poslednja izmena:
Nisam nikada koristio MS acc takoo da licenca nije vezana za njega. I prosli put sam tako koristio local acc sa fake emailom. I proslo mi je. Zanci u dva navrata su bile win11 verzije aktivirane. Kada sam uradio upgrade i nakon par dana clean install. Ali sada iz nekog razloga trazi key.

EDIT: Izgleda da nisam jedinini. Novi SSD i nece da aktivira. Proba inastalaciju na stari SSD i aktivira se: https://www.elevenforum.com/t/activation-issue-with-new-ssd-installation-on-windows-11.18879/

I've humoured myself with a little experiment this evening. Four SSD drives (2 x NVMe and 2 x SATA). Four identical W11 installations using the same USB stick, same MS account details and same PC. Only one activated... and you guessed it, it's the SSD I'm trying to replace that I've been using for around a year.
 
Poslednja izmena:
Kupim win11 kljuc, da instaliram win11 na isti disk na koji sam instalirao sistem jucer, i sad imam onaj error: we couldn't create a new partition or locate an existing one

image.png


E svasta.. Mogu ga formatirati, mogu obrisati pa ici New pa kreirati novi "space" ali instalacija ne prolazi.

Odradio sam nanovo kreiranje win11 boot stika, ubacio ga na 2.0 USB ali isto.
 
Za pocetak reset bios, ukljucim tpm i stavi uefi, stavi ahci pa format ssd-a pa tek onda instalacija.
 
mozes da odradis i aktivaciju preko cmd as admin

slmgr /ipk your product key

slmgr /skms kms.xspace.in

slmgr /ato
 
Uradjeno je to prvo u biosu. Sve je isto kao sinoc. Formatiram ja SSD, iz win10 ili iz onog menija kada mi izlista diskove za instalaciju. Ali taj error iskace svaki put.

illidan

Ok probam.
 
Ovo mi se dešava često na zadnjem win11.. Legalan sistem.
 

Prilozi

  • 20240217_232006.jpg
    20240217_232006.jpg
    223.6 KB · Pregleda: 94
Jel samo kad udjes u nvidia control panel? Ako jeste onda reinstaliraj aplikaciju ili drajvere, nesto ga "zeza".
 
Ma jok. Uvek kad udje u sleep pobrljavi. Sad je uvek upaljen i sve je ok. Probao sam reinstall naravno, bez uspeha. Nadam se da će ove godine neka LTSC varijanta.
 
Skontao sam (mislim) zasto ne prolazi win11. Disk treba konvertuvati u GPT.

Problem je sto imam dva slicna NVME-a. Jedan je samsung 970 drugi 980, ali kada izlistam diskove pa da odradim konverziju, izgledaju isto:
1708277067525.png

Moja pretpostavka je da je zadnji 980 koji meni treba za win11 instalaciju. Ali kod njega stoji GPT marker. Kako sad znati koji je disk od ta dva 980 i da li je zaista konvertovan u GPT/da li ga mozda opet treba obrisati sa "clean" pa konvertovati u GPT?

Znaci jedan NVME mi je za sistem a na drugom NVME mi je sve za posao. Fulanje bi bilo.. well.. blago receno problem. Taj NVME sa sadrzajem mi je ispod grafičke karte. Moram nji onda vaditi pa NVME.
 
sta pise za koji kada odes u device manager, pa izaberes recimo 980 i na volume ides populate?
 
Kaze da je DISK 3, ali kaze i da je GPT format. Moguce 99% da nije GPT onda problem. Inace nije ni jedan NVME nije prazan. Na tom 980 su neke igre trenutno, nista posebno. Svakako cu formatirati prilikom instalacije, naravno.
1708278023600.png

Sad mene jedino interesuje da li ce "clean" pa ""convert GPT" ponovo, fixati win11 onaj error: we couldn't create a new partition or locate an existing one
 
Poceo to prvo sa clean ali sam bio nesiguran koji je 980 i ako je 3, zasto ne prolazi instalacija ako vec jeste GPT format. Ocito moram to sve sa videa odraditi.
 
Nazad
Vrh Dno