Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

Da. Ne koristim One Drive pa ne znam kako da pogledaš šta je sve sinhroniovao, moguće da ti je ostavio paketiće na još par mesta
 
Pa vidi prvo gde vode shortct/link od njh.
 
Edge imam instalirano Screenshot (17).png

torent nemam instaliran i tesic se ne zove komjuter
Screenshot (16).png

Kako da se resim toga i sta znace one bele tacke u donjem levom uglu ikonice?
 
Očigledno je da nisi koristio svoj MS nalog
 
Како то мислиш нисам имао користи свој МС налог. Имам један једини налог. Она пречица за торент је са старог десктоп рачунара а сад користим лаптоп.
 
"torent nemam instaliran i tesic se ne zove komjuter"

taj tesic - čiji je to računar?
 
Da li je imao neko situaciju da mu se ponudi instalacija win11 preko legalnog win10? Kupio sam laptop sa win10 pre par nedelja, imam instaliran Office19 (ključ kupljen kod kineza i aktiviran, ACAD18 naravno domaća radinost), i sad ne znam šta da radim, da li će win11 biti od 0 pa moram sve ispočetka, ili će ostati programi? I da li će licenca važiti od W10?
 
@psaras Da. Sve ostaje. Važi. 😁
 
Поново сам инсталирао 11тицу, 10ак минута посла. Оно ме је нервирало.

Како се намешта дупли екран, да га повежем са LG телевизором? ТВ препозна да је нешто заузео HDMI порт али рачунар не може да га детектује.
 
1639545871567.png
TV mora da bude uključen i namešten na odgovarajućem ulazu.
 
Multiple display је прордио сам од себе, али сам поново инсталирао W11. Некада мора прво да се упали комп па онда ТВ да би га детектовао. Понекад има прекид , спајао сам два кабла.

Ово ми се појавило као тастатуре Africaans (latin) а нисам то изабрао, не могу да је избришем.
 

Prilozi

  • Screenshot (3).png
    Screenshot (3).png
    528 KB · Pregleda: 90
Danas sam na Windows Update dobio ovo.
Da li je sada Win11 dovoljno sređen da se isplati prelazak sa Win 10 kao upgrade. Mislim na bugove, performance issues itd.
Ne razmišljam o clean instalaciji jer nemam snage da sve programe ponovo instališem i podešavam.
Sadašnji Windows 10 koji imam je 21H2, koji je svojevremeno stavljen kao clean install na novu mašinu. Ali sada mi se to ne radi.
 

Prilozi

  • Upgrade to Windows 11 is ready.JPG
    Upgrade to Windows 11 is ready.JPG
    104.6 KB · Pregleda: 72
Ako želiš stabilnost i pouzdanost, nikada se na novi sistem ne prelazi u prvih godinu dana.

Ako te ipak toliko interesuje da vidiš 11-icu, odradi image sistema i apgrejduj se. Ako nešto ne radi, uvek možeš iz image-a da vratiš sistem pre ažuriranja.
 
Danas sam na Windows Update dobio ovo.
Da li je sada Win11 dovoljno sređen da se isplati prelazak sa Win 10 kao upgrade. Mislim na bugove, performance issues itd.
Ne razmišljam o clean instalaciji jer nemam snage da sve programe ponovo instališem i podešavam.
Sadašnji Windows 10 koji imam je 21H2, koji je svojevremeno stavljen kao clean install na novu mašinu. Ali sada mi se to ne radi.
Ništa gori od desetke, u nekim delovima i bolji. Nije ni blizu toliko velika razlika kao što je bilo između XP i Vista/W7 ili W7 i W8. Više mu dođe kao W10.1. Čak su i drajveri isti. Da nema razlike u User Interface-u, niko ne bi ni primetio.
Na novjim, potpuno kompatibilnim sistemima čak su i bolje performanse. Recimo za Ryzen 2000/3000/5000 ima funkcije koje 10-ka neće nikada dobiti a za Alder Lake i novije intele biće pod "moranje" .
 
OK. Za svaki slučaj napravio sam Acronis image C diska.
Koliko traje ova upgrade instalacija ? Jel nešto pita ili ide automatski ?
 
Naj n bolje je skinuti ISO sa MSC tool-om (može da zatreba kasnije), mountuješ ISO, startuješ iz njega setup.exe i odrediš da sve sačuva. Tako je i nat brže. Sa SSDom pola sata do sat.
 
A da li ima neki pouzdan sajt preko koga se može kupiti Win11 ključ za 10-15 evra?
Ima raznih sajteva gde je Windows 10, već su i ovde deljeni takvi sajtevi. Ja sam takve licence već kupovao, radi bez problema. Ugl. to kad instaliram Windows na komp ni ne očekujem da ću ponovo podizati sistem u skorije vreme.
Uzeo jednu od ovih jeftinijih i prošla je aktivacija. Hvala, verovatno si mi sačuvao dosta vremena. Sad, dal je ovaj ključ koji sam imao loš, il nije moguća aktivacija win 10 ključevima, ko će ga znati. Prijavio sam ovima sa ebaya da je loš ključ, poslali su mi još dva, al ni jedan nije prošao.
Na tim jeftinijim sajtevima često bude da licenca neće da se aktivira odmah, verovatno ako je negde već korišćena, ali i u tom slučaju može da se Windows aktivira putem telefona. Ima za to uputstava, mi iz Srbije bi mogli da zovemo jedan taj neki telefonski broj pa da tipkamo šta nam se sve pojavljuje na kompu na ekranu, pa posle na kompu da kucamo šta nam se diktira. Još bolje, ima https://getcid.info/ sajt, u njemu samo kopiram sve podatke, pa mi se generiše šta da korpiram u Windows - kao da sam telefonirao, što je kud i kamo lakše.

Isto funkcioniše i za Office 2019. To su ti retail ključevi valjda...
 
Ozbiljan problem koji su neki od korisnika Windows 11 platforme imali sa funkcionisanjem NVMe diskova (smanjenje brzine upisa i za 50%), izgleda da je rešen. Zakrpa KB5007262 koja rešava ovaj problem može se ručno preuzeti putem Windows Update-a ili direktno iz kataloga Microsoft Update. Automatski update ne funkcioniše zato što je status zakrpe još uvek na preview.
 
Pre više od mesec dana
1641139590298.png
 
Како да проверим да ли има ту закрпу?
Како сам W11 инсталирао/купио(скинуо са МS сајта) после тог датума претпостављам да је већ имам?
 
Како да проверим да ли има ту закрпу?
Како сам W11 инсталирао/купио(скинуо са МS сајта) после тог датума претпостављам да је већ имам?
Settings, Windows update, Windows history i pregledaj listu...
 
Ako instaliraš pro verziju, na ekranu gde se loguješ na MS nalog izabereš opciju "Sign-in options - Offline account". A ako instaliraš Home verziju kada dođeš do tog ekrana isključiš internet pa se vratiš korak nazad i ponudiće ti lokalni nalog. Tako je barem bilo ako nešto nisu promenili.
 
Ako instaliraš pro verziju, na ekranu gde se loguješ na MS nalog izabereš opciju "Sign-in options - Offline account". A ako instaliraš Home verziju kada dođeš do tog ekrana isključiš internet pa se vratiš korak nazad i ponudiće ti lokalni nalog. Tako je barem bilo ako nešto nisu promenili.
Колико си ти пута инсталирао кад си тако детаљно запамтио 😁
Хвала ти!
 
Ako neko može da mi pomogne, hoću da mi primarna tastatura bude Serbian Latin i kad istu postavim za primarnu onda mi neke od aplikacija prebaci na srpski jezik. Dakle želim samo naša tastatura da mi bude primarna, ne i da mi menja jezik aplikacija. Oni su to i naveli da će se desiti ali nisam našao opciju da se to promeni. Win 10 to nije radio koliko se sećam:

Screenshot_1.png
 
To sam i ja probao više puta ali ne ide, odmah je većina windows-a na (iskvarenom)srpskom jeziku. Iskvarenom jer izmišljaju neke reči i pojmove, kakva bre "datoteka" ? :sick:
Na Insider dev utiče vrlo malo, barem ne "prevodi" na nepostojeće reči. E sad, moje glavni W11 je samo nadogradnja sa W10 a Insider je čista instalacija i tu sam pažljivo birao jezik, lokaciju i tataturu a to nije bilo toliko detaljno prilikom instaliranja desetke.
 
Nazad
Vrh Dno