Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

Ocekujem dosta od win 11 bar sto se dizajna tice, ali sporo ovo ide...krenuli su jako i onda svakim sledecim update-om sve manje i manje promena...verovatno ce vremenom apdejtovati stvari, ali ocekivao sam da ce promeniti dosta stvari pre objavljivanja... :)
 
Ma menjaće kroz naredne verzije, ali će to ići jako sporo, onda će u jednom trenutku shvatiti da je taj dizajn zastareo, pa će krenuti sa novim dizajnom i onda će i taj novi uvoditi godinama...
Klasičan MS pristup, sve im je nekonzistentno, jedino su konzistentni u nekonzistentnosti.
 
Pa to....inace ja imam problem i ne mogu da update-ujem na noviju verziju...nece pa nece...tako da cekam oktobar da ga objave, pa cu uraditi clean install... :)
 
Kad izlazi RTM?
 
Pitanje za one koji je već imaju instaliranu: da li compatibility tab u .exe properties ima novih opcija tipa "force/run on performance core" ili tako nešto?
 
Ništa novo. Izgleda da ću morati sačekati Alder Lake da izađe da provjerim da li Windows 11 ima mogućnost forsiranja doređenih programa da se izvršavaju samo na velikim jezgrima.
 
Interesantno je da su odlučili da ga nazovu Office 2021, iako je Office išao u razmaku od 3 godine, posle 2016, došao je 2019, pa je tom logikom trebalo da stigne Office 2022.
 
Windows 11 dosta dobro radi .. nisam imao problema sa svim dosadasnjim update-ima , jedino sa zadnjim start meni ide mnogo u desno . Kliknem u taskbar podesavanju left pa opet center i opet nece, ide mnogo u desno .. valjda isprave taj bug u narednim update-ima :cool:
 
Pitanje... Imam jedan slabiji računar sa W10 koji ima 4GB RAM-a i to deljenog sa integrisanom grafičkom... Ima li smisla kada puste W11 da ga ažuriram, pošto vidim da je 4GB zahtev za W11 a kod mene u principu to nije dostupno s obzirom na integrisanu grafiku...
 
Pitanje... Imam jedan slabiji računar sa W10 koji ima 4GB RAM-a i to deljenog sa integrisanom grafičkom... Ima li smisla kada puste W11 da ga ažuriram, pošto vidim da je 4GB zahtev za W11 a kod mene u principu to nije dostupno s obzirom na integrisanu grafiku...

Bolje ti je da instaliras Windows 7
 
Ne kapiram je l bi to trebalo da bude duhovito...

Ovaj prebuild je kupljen sa W10 i sasvim dobro i bez bilo kakvih problema radi u kombinaciji sa 4GB ram-a i integrisanom, tako da Windows 7 stvarno ne bi imao bilo kakvu korist.
 
Ne kapiram je l bi to trebalo da bude duhovito...

Ovaj prebuild je kupljen sa W10 i sasvim dobro i bez bilo kakvih problema radi u kombinaciji sa 4GB ram-a i integrisanom, tako da Windows 7 stvarno ne bi imao bilo kakvu korist.

Jeste bilo dohovito :) neces moci da pokrenes Windows 11 na toj masini, ja stvarno neznam kako radi i sa Windows 10 :)
 
Pa i ja sam bio skeptičan još onda kada sam kupio PC hah, mada je za W10 minimalni zahtev 2GB a preporučeni 4GB, tako da to ispunjava... A pošto se koristi za osnovne potrebe sa tih 4GB stvarno radi bez bilo kakvih problema...

Ali kapiram da 11 ne bi mogao ili bi imao jako malo dostupne memorije.
 
Ima nekih budalastine koji trazi kao zahtev kao TPM 2.0, kad vidis da od Intel 8 generacije pa nagore i amd rayzen 2 pa nagore je minimum za Windows 11 onda treba da ti bude jasno
 
U najgorem slučaju uvek možeš da probaš, imaš rok od 10 dana da se vratiš na Win10, ako ti loše radi 11-ica.
 
Imam AMD APU sa TPM 2.0...

Aha, može da se vrati... Pa onda ću da probam, mada i da radi sumnjam da će biti sve fluidno kao i sada...
 
Interesantno je da su odlučili da ga nazovu Office 2021, iako je Office išao u razmaku od 3 godine, posle 2016, došao je 2019, pa je tom logikom trebalo da stigne Office 2022.
Izgleda da im se svidja deljivost sa 3.🙄 Samo sto su do sad uzimali brojeve koji su celi bili deljivi sa 3: 2010, 2013, 2016 i 2019, a sad im je 22, 25 i 28 izgleda bezveze kombinacija, pa prave da novi brojevi budu deljivi sa 3 samo s te dve poslednje cifre: 21, 24 i 27. Interesantno, meni se sviđa takav prelaz.😄 Nije da nešto imamo od toga, kao i od ovog mog filozofiranja, ali fino.😁
 
Hello Windows Insiders, today we are releasing Windows 11 Insider Preview Build 22463 to the Dev Channel.
1632383331085.png
 
No comment:
 
Pušteno i u Release Preview ring, rekao bih da je time stavljena tačka na agoniju oko nepodržanih uređaja. Mogu svi da instaliraju uz minimalno cimanje oko izmene dll fajla.

Baš ću probati narednih dana da instaliram ponovo na unsupported laptop, da vidim jel se nešto menjalo ili je metoda ista kao i pre, samo se zameni appraisin.dll
 
Windows 11 build 22000.194, or the build in the Release Preview channel, is the RTM build that should ship out to non-Insiders on October 5. It’s possible that there could be some servicing update between now and then, but this is considered to be signed off.
 
Krene instalacija, stigne do 25% i vrati se na na početak i tako u krug
IMG_20210924_064704_copy_3000x4000.jpg
 
Mene interesuje da li je multimonitor rešene išta unapređeno. Kako radi skaliranjene ostalo?
 
Nazad
Vrh Dno