Šta je novo?

Windows 11 - dev build / preview / testiranje

Od ovoga? Za nekoliko godina.

LTSC što će eventualno izaći, biće zasnovano na, ili "poslednjem" kompajliranom w10 od pre skoro dve godine, tj. 19041, ili poslednjem nedavno kompajliranom Windows Server-u, tj. 20348.

Sve ukazuje na ovo prvo, na "poslednji" w10, a to je 19041.
 
Windows 11 pretpostavljam još nema mogućnost da se imaju različite pozadine za kad je ekran visoravan i kad je uspravan? Malo šteta što Windows 10 i dalje to nema, a pogotovo s obzirom da baš Bing pozadine mogu da se skidaju i u vodoravnoj i u uspravnoj rezoluciji.🤔
 
Sad vidim da ne može na Ryzen 2400G ??
Čudno, kao da pokušavaju da pomognu AMD i Intel :)
 
ne moze, ryzen 2xxxG je prva generacija.
 
Da li je 1600AF kompatibilan sa w11, ili ce uskoro biti?
 
Skinuo sam sa Microsoft sajta Windows Insider dev bild. Instalirao čistu instalaciju. Sve super radi. U donjem desnom uglu ima onaj žig Windows Insider . Zanima me da li će on uvek tu da stoji ?
 
Skinuo sam sa Microsoft sajta Windows Insider dev bild. Instalirao čistu instalaciju. Sve super radi. U donjem desnom uglu ima onaj žig Windows Insider . Zanima me da li će on uvek tu da stoji ?
Hoće, zato što si skinuo Dev verziju, a to je verzija koja će izaći tek na leto 2022 i pred izlazak će skloniti žig, ali ako ostaneš na Dev Ringu, vratiće ga kad krenu sa testiranjem verzije za 2023. Beta i Release Preview nemaju žigove, zato što trenutno testiraju verziju koja izlazi za nedelju dana. Beta će u nekom trenutku preći na testiranje verzije za 2022, koja se sad testira u Dev Ringu, i onda će i Beta korisnici imati žig.

E sad za Win10 je postojala aplikacija koja uklanja taj žig, ako ti smeta. Ne znam da li ta aplikacija radi i za Win11.
 
I kakva je zahtevnost win10ltsc vs win11home?
 
TPM 2.0, Secure BOOT, UEFI, GPT, 8ma generacija CPU Intel i druga generacija Ryzen.
4GB RAM, 64GB storage.
 
I kakva je zahtevnost win10ltsc vs win11home?

Ista, možda jedino Win10 LTSC 2019 bude brži na slabijem hardveru jer nema Store i Metro aplikacije.

Je l' na kraju uključen Secure Boot obavezan za instalaciju i pokretanje W11? Ako jeste, odlažem upgrade do daljnjeg.


EDIT: Ipak nije neophodno da bude uključen.

UEFI, Secure Boot capable.

While the requirement to upgrade a Windows 10 device to Windows 11 is only that the PC be Secure Boot capable by having UEFI/BIOS enabled, you may also consider enabling or turning Secure Boot on for better security.
 
Poslednja izmena:
Nije ista zahtevnost. Novi context menu ko da je u javascriptu pisan i da se pokrece kroz webkit. Kod mene ima kasnjenje kao nesto iz KDE Plasma okruzenja.
 
Ista stvar i kod mene, context meni je dosta spor, i ima neke čudne glitch-eve ponekad, recimo da se ikonice u meniju učitavaju sa zakašnjenjem...
 
Ta sporost menija vuče još od prvog izdanja kada se samo updejtuje, sada kada sam uradio clean install skoro da je nestalo.
 
Pa dobro, i ovo je ogroman napredak, kad se uporedi sa Store aplikacijom na Win8 i Win10, koji su imali više spam aplikacija nego korisnih aplikacija.
 
Kada bi dostupnost programa bilo jedino merilo. A možda ni tada
Pa dobro, ali to je najvažnije merilo. Sve do sad je taj Microsoft Stone na Windowsu 10 bio bezveze baš zato što u njemu nema neki izbor programa. Šta god korisno da ti treba, najbolji programi su van Store-a, i baš bi bio mazohista neko ko bi na njega da se oslanja. Iako koristim neke od aplikacija odatle, pre svega mejl, kalendar, vremensku prognozu...

Mada bi više voleo da i ovaj Store propadne, zašto da Microsoft stavlja šapu na to šta možemo i šta ne možemo da koristimo. Takvim tempom danas - sutra nećemo moći ni da instaliramo ništa što nije u Storu, i Store bi prerastao u moćno srestvo protiv piraterije. Ali i ne samo to, nego da dođe do toga da ne možeš da sačuvaš jednostavno da instaliraš programčić koji si sebi negde sačuvao, i koji znaš da bi ti radio, pa čak i da ti preko noći program prestane raditi jer je tako developer odlučio (iako si možda i platio tu aplikaciju/program).

Da, otišao sam predaleko možda, ali na duge staze baš mislim da je bolje da im to ne uspe, i da im je to jedan od krajnjih ciljeva.
 
Imam laptop sa i7 9. generacije, 16gb ddr4 rama i nvme ssd i gtx1650...i cini mi se da se laptop mnogo vise muci kada se ukljuce 2 browsera i Lightroom, nego sto je to bilo na Win 10, takodje sam na verziji 22449.1000 i update vise ne radi, pa ne mogu da update-ujem na najnoviju verziju, tako da cu ovih dana da uradim clean install na ovu release verziju sto je izasla i nadam se da ce se performanse popraviti do tada...kada su samo 2 browsera uplaljena, radi skroz ok...znam da Lightroom uzima mnogo memorije i da je zahtevan za procesor...ali cini mi se da je to bilo optimizovanije na Win 10... :)
 
Mada bi više voleo da i ovaj Store propadne, zašto da Microsoft stavlja šapu na to šta možemo i šta ne možemo da koristimo. Takvim tempom danas - sutra nećemo moći ni da instaliramo ništa što nije u Storu, i Store bi prerastao u moćno srestvo protiv piraterije.
To je OK. Takav je princip i na Androidu. Mada, uvek će postojati neki zaobilazni način.
 
Skinuo sa uup dump verziju 22458,zamenio appraiserres.dll ali i dalje kaze da nije kompatibilan,šta beše još treba da se zameni?
 
To je OK. Takav je princip i na Androidu. Mada, uvek će postojati neki zaobilazni način.
Glavna stvar tu, nevezano od piraterije, mi je što ljudi mogu biti navučeni da plaćaju neke aplikacije, a da neke od njih u nekom trenutku developeri samo povuku sa Store-a. A to bi bilo mnogo gore kad bi bio u pitanju program koji košta bar par desetina evra...
 
Događaće se, ali zanemarljivo malo.
Pre će da dovede da bude više programa po nižim cenama, slično kao za Android ili iOS.
 
TPM 2.0, Secure BOOT, UEFI, GPT, 8ma generacija CPU Intel i druga generacija Ryzen.
4GB RAM, 64GB storage.

Da li ovo znaci da WIN 11 nece moci da radi sa AMD FX 8350???
 
Vidis da nema Ryzen 1XXX serije a kamoli procesor star skoro 10 godina :D
 
Nazad
Vrh Dno