Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Šta je potrebno da uradim kako bih onemogućio Windows Mail program? Problem je kada mi prilikom sastanka preko Zuma signe email pa mi program zazvoni. Zato bih hteo da onemogućim privremeno kako me ne bi uznemiravao.
 
Samo iskljuci notifikacije, ako je problem samo tokom konferencija. Notifications & actions (kliknes dole desno na speech bubble) - iskljucis notifikacije koje ne zelis (zvuk ili potpuno).
 
Potreban mi je download manager softver koji je besplatan a da može donwloadovati listu url-ova.
JDownloader otpada zato što ga je originalni Windows 10 prilikom instalacije deklarisao kao virus.
 
Sigurno nije virus.

Go to Start > Settings > Update & Security > Windows Security > Virus & threat protection. Under Virus & threat protection settings, select Manage settings, and then under Exclusions, select Add or remove exclusions. Select Add an exclusion, and then select from files, folders, file types, or process.
 
I Eset ga vidi kao potencijalno opasnu aplikaciju, imas IDM pa napravis listu za download.
 
Hvala. Microsoft je i ovaj program deklarisao kao nesigurnu:
F8mipMf.png
 
To ne znači da je nesigurna već da nije verifikovana od strane MSa. Klikneš more info pa imaš opciju Run
Uploaduj na virustotal ako hoćeš da proveriš
 
Imam problem sa weather widgetom na taskbaru, radio je prilično dugo bez ikakvih problema, unazad nekoliko dana više ne radi auto refresh, nego jedino pri prvom pokretanju radi kako treba ili kad ručno kliknem na njega pa onda na refresh, u suprotnom isti taj prvobitni status odnosno temperatura stoji stalno ista. Nisam ništa dirao u opcijama dugo, maltene od instalacije Windowsa još letos, probao sam da zaguglam i mogu da vidim da se dešava to ali da nema nekog rešenja baš, ili ga ja nisam pronašao, zna li neko o čemu se radi ?
 
Mislio sam da Mobility Radeon HD 5470 iz 2010 ne moze HDMI u full hd 1920x1080 na tv ali moze , i lepo pusta full hd na youtube.

Preporucujem minimum i3 330M , nisam testirao na Core 2 Duo.
 
Da li je poželjno da imam instaliran antivirus program iako koristim originalni Windows koji sam kupio u Gigatronu?
 

Microsoft is on track to end Windows 10 20H2 support on May 10, 2022. If you use this release, better upgrade to Windows 10 21H2 to keep your system up to date and with all the necessary security patches. The software giant plans to kill Windows 10 entirely on October 14, 2025.
 
Biće duže, bar za LTSC:
Listing
Start Date​
Mainstream End Date​
Windows 10 Enterprise LTSC 2021
Nov 16, 2021​
Jan 12, 2027​
 
Koji wu bloker vam radi? Imam na desktopu SWU 1.4 verziju radi, ali mi treba za drugu mašinu. Na zvaničnom sajtu se naplaćuje poslednja verzija.
 
Koju verziju Windowsa imas? Group Policy podesavanja mogu resiti WU tegobe
 
10 pro 21H1 19043.
 
Mislio sam da Mobility Radeon HD 5470 iz 2010 ne moze HDMI u full hd 1920x1080 na tv ali moze , i lepo pusta full hd na youtube.

Preporucujem minimum i3 330M , nisam testirao na Core 2 Duo.

Može ja sam tako uposlio moj e8600 sa njom
 
10 pro 21H1 19043.
--Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Device Installation -> Specify search order for device driver source locations -> Do not search Windows Update
--Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Do not include drivers with Windows Update
--Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Configure Automatic Updates
--Disable Auto-restart for automatic updates: Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> No auto-restart with logged on users for scheduled automatic updates installations

Ova podesavanja sam promenio u GPEdit, nema instalacije drajvera bez pitanja i nema skidanja update i restarta bez da potvrdim
 
4 podesavanja, mo's misliti... Zasto bih uopste pokretao bilo kakve 3rd party applikacije kad ima vec alat u Winu
 
Znaš kako, većini je komfornije da obavi stvar u 4 klika. Tebi ako je draže polagano pešaka a ti izvoli, ne brani ti niko.
Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Device Installation -> Specify search order for device driver source locations -> Do not search Windows Update
--Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Do not include drivers with Windows Update
--Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Configure Automatic Updates
--Disable Auto-restart for automatic updates: Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> No auto-restart with logged on users for scheduled automatic updates installations
 
Ili ako želite da birate šta ćete instalriati, a šta ne.

 
Pitanje da li na legalan windows 10 ili 11 kupljen uz laptop moze da se instalira divlji MS office.
Realno voleo bih po prvi put u zivotu da imam legalan softver ali nisam bas pri ideji da placam MS office 70 - 100 eura godišnje.
Dosad sve masine sto sam imao imale su ilegalan softver.
 
Ključ s emoze uzeti i od zvaničnih distributera za manje para (ja sam platio porodični Office 60€ za godinu dana) ili preko prodavnice ključeva (takođe proverena varijanta) allkeyshop.com/
 
Nazad
Vrh Dno