Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Licenca nije upisana u BIOS, ali je matična i serijski broj iste zapamćen na MS serverima.

@sm.skrba
Po svemu sudeći ovo je najvjerovatnije hardverski kvar tako da za ovaj problem ne možeš kriviti Bilija, a on se svakako ne bavi proizvodnjom niti softvera niti vakcina. :)
Pokušaj za početak testirati RAM sa:
U ZIP arhivi imaš ISO fajl i programčić koji će ti napraviti butabilan USB disk.
Ram testiran i ok. Trajalo 3h, da se ubijes.
Hdd testiran i ok.
 

Prilozi

  • 20220213_185003.jpg
    20220213_185003.jpg
    336.1 KB · Pregleda: 96
Mislim da sam pronašao problem.
Koliko mi se čini u recovery foldery na particiji je win8.1.
On nije zamenjen prilikom update na win10.
 

Aktivirajte lako God Mode u Windowsu 10 i Windowsu 11​

Radi i na Win 7 :)

Tolike godine su prošle a ja tek večeras saznadoh da ima i ova prečica.


Koga mrzi da čita, napravite folder i zadajte mu ime:

Kod:
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
 
Na kompjuteru imam instaliran Linux. Kupio sam multi funkcionali uređaj HP M28A koji neće da skenira na Linuxu. Po forumima sam video da i ostali imaju isti problem.
Ako bih instalirao Windows 10 downloadovan sa zvaničnog sajta i ne bih ga registrovao da li bi mi on mogao poslužiti samo da ga iskoristim kada budem skenirao dokumente?
 
Naravno, drajveri za taj tvoj uredjaj su verovatnije pravlje i za Win nego za Linux.

Lako je proveriti.
 
Ako bih koristio Windows 10 bez da ga registrujem, da li bi on mogao godinama da radi samo za potrebe skeniranja?
 
Vidi na sajtu proizvodjaca sa kojom verzijom Windows-a je poceo podrsku. Ako je sa win 7, onda je verovatno da nece daleko. Ako je za win 8 ili novijim verzijama, onda imas srece. To zna samo proizvodjac.
 
Kada prođe probni period korišćenja Windowsa od mesec dana da li se dešava da se Windows isključi npr. posle sat vremena korišćenja ili manje?
 
Ne, samo ne možeš da menjaš neka podešavanja
 
Kupio sam originalni WINDOWS 10 Pro P2 32/64bit Eng non-EU/EFTA USB.
Za nekoliko dana kada mi ga kurirska služba isporuči instaliraću ga na PC. Ukoliko za nekoliko godina kupim nov PC da li ću moći da ga koristim na njemu a da ga na sa PC (na koji ću ga za nekoliko dana instalirati) obrišem?
 
Ne, licenca je vezana za taj racunar na kome ces ga aktivirati i ne moze se prenositi na drugi uredjaj.
 
Bacio si pare ni za šta.

Ako ti je verzija softvera odnosno licenca Retail (FPP) onda možeš da prebacuješ licencu sa jednog računara na drugi, uz uslov da se prvo ukloni sa prethodnog na kome je bio instaliran.
 
Nisi napisao koji tip licence si kupio, ali pretpostavljam da je Retail. OEM licenca ne može da se ponovo iskoristi, dok Retail može.

Ako budeš imao problem sa Retail licencom (ne prihvata tvoj ključ a siguran si da imaš pravo za ponovno korišćenje) kontaktiraš Mikrosoft podršku i uz njihovu pomoć reaktiviraš.
 
Bacio si pare ni za šta.

Ako ti je verzija softvera odnosno licenca Retail (FPP) onda možeš da prebacuješ licencu sa jednog računara na drugi, uz uslov da se prvo ukloni sa prethodnog na kome je bio instaliran.

Nisi napisao koji tip licence si kupio, ali pretpostavljam da je Retail. OEM licenca ne može da se ponovo iskoristi, dok Retail može.

Ako budeš imao problem sa Retail licencom (ne prihvata tvoj ključ a siguran si da imaš pravo za ponovno korišćenje) kontaktiraš Mikrosoft podršku i uz njihovu pomoć reaktiviraš.

Jupi, platio sam Winodws sa retail licencom.
Imam još jedno pitanje. Kada 14. oktobra 2025. Microsoft prestane sa podrškom da li ću ja onda moći recimo 2032 da instaliram Windows 10?
 

Prilozi

  • DeepinScreenshot_select-area_20220220194530.png
    DeepinScreenshot_select-area_20220220194530.png
    166.7 KB · Pregleda: 90
Za te pare si mogao da kupiš 200 licenci i da ih deliš i poklanjaš ovde po forumu :LOL:

Licenca je trajna i nema veze sa podrškom, inače je možeš koristiti i za win11.
 
Svaki put kad se ulogujem u Win, nebitno iz sleep moda ili paljenja računara, čuje se zvuk da je dodat neki uređaj preko USBa i posle sekunde da je raskačen . Ne stignem da vidim koji je. Gde to mogu da vidim ili postoji neki program za to? Win 10.
 
Mozda ti je jednostavnije da udjes pa izadjes 3-4 puta iz sleepa uz dodavanje jednog po jednog USB uredjaja?
 
lenstina. :LOL:
 
Mozda ti je jednostavnije da udjes pa izadjes 3-4 puta iz sleepa uz dodavanje jednog po jednog USB uredjaja?
Ne razumem. Ja ne povezujem ništa, i ništa i nema na UsB povezano. Ali zvuk je svakako tu. Ali ne znam zašto se javlja jer ništa ne povezujem.
 
Čak ni tastatura i miš nisu na usb?
 
Možeš da uključiš logovanje USB uređaja tako što uđeš u Event Viewer Application and Services Logs > Microsoft > Windows > DriverFrameworks-UserMode pa onda desni klik na Operational i štikliraj Enable Logging. Tu bi trebalo da vidiš sve buduće logove vezane za USB uređaje. Jedini problem je što obično bude previše eventova zabeleženo pa moraš da prođeš kroz dosta linija da bi našao ono što ti treba, ali bar ćeš imati vreme logovanja od koga bi krenuo pretragu.
 
Da li si proverio u device manager da li su svi uređaji prepoznati i instalirani drajveri. Meni se to dešavalo zbog čitača kartica.
 
Haha samo taj detalj si zaboravio. Moguce je i da neki drajver ne funkcionise, mozes uci u device manager i videti da li uz neki uredjaj (udjes u "stablo" za svaki uredjaj) stoji uzvicnik.

Edit: pretece me covek
 
Nemam ništa bez drivera u Device Menageru. Malopre je u sred rada se čuo zvuk pa za njim zvuk otkačinjanja. Nešto se zaglupeo sistem, proveriću. hvala na savetima.
 
Svaki put kad se ulogujem u Win, nebitno iz sleep moda ili paljenja računara, čuje se zvuk da je dodat neki uređaj preko USBa i posle sekunde da je raskačen . Ne stignem da vidim koji je. Gde to mogu da vidim ili postoji neki program za to? Win 10.
Isti problem sam imao, kod mene se zvuk ponavljao skoro na svakih par minuta... sa aplikacijom USBDeview sam otkrio da problem pravi
USB Mass Storage Device, pa sam išao na uninstall device i restart sistema. Od tada ima dve nedelje kako nema zvuka više.
 
Jel ovo do same Windows instalacije ili do hardvera? Interesantno je da se Lubuntu lepo pokrene. Pokušao sam da resetujem PC ali ne može, izbaci grešku. Pitam jer ne želim da radim clean install ako nije do sistema - nisam siguran.
 
Nazad
Vrh Dno