Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ne uspevam da instaliram feature update 2004 već po ko zna koji put. Kao odradi download, krene install, dođe do 100% i onda nakon restarta dođe do određenog procenta kad naiđe na neki problem i onda krene sa undoing changes i sve se vrati na staro. Je l' može negde da se vidi šta ga koči da odradi do kraja?
 
Malo pročisti sistem, pobriši "đubre", napravi više prostora. Ako imaš neki specifičan drajver u sistemu izbaci ga...Nekad i grafički ume da zeza.
 
Pozdrav. Nije mi bio problem do keya, nego boot USB nije valjao.
Ali ostao je problem hardverski ili softverski. Mis mi ne skroluje nakon onih update-a početkom-sredinom septembra, samo je prestao. Možda je do miša, ako nije da vidim kako to da popravim ovde ako se nekom desilo isto ili u onoj Community zajednici.
 
Ljudi, kako se vama drže mašine posle ovog poslednjeg većeg update-a?
Oko mene je sve počelo da zeza, Outlook puca na mašinama u firmi, resetuje se explorer na određenim mašinama kada se ulazi u šerovan folder, prestao na jednoj mašini da radi search, na privatnom laptopu CPU mi zakucava na 0.4 Ghz... Bukvalno raspad svuda.
 
Konf. iz profila, sve ok kao i pre..

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Desilo mi se nešto slično na jednom laptopu. Usporilo se sve, notepad prestao da radi, ofis se bukvalno vukao...
Onda je posle par uključenja povukao ponovo neki apdejt, pa povukao i instalirao Intel komandni centar, sve se potom vratilo u normalu.
 
EliteBook G4 sve super radi, bez problema.

Sent from my YAL-L41 using Tapatalk
 
Koja verzija 10 ? To je poznata greška u nekoliko updejtova, popravljeno u September 8, 2020 - KB4571756 (OS Build 19041.508)

Problem resen novim preview azuriranjem KB4577063, preleteo sam na brzinu i ne vidim da je naveden moj problem ali nije ni bitno, sad radi sve ok

https://support.microsoft.com/en-us/help/4577063/windows-10-update-kb4577063

EDIT: ovo je bio problem inace, zamrzavanje u file exploreru ako nekog zanima

Ima li neko u poslednje vreme problem sa zamrzavanjem file explorera - otvorim folder -> otvorim dokument -> zatvorim dokument -> pri povratku u taj folder file explorer se zamrzne na par sekundi i ne reaguje uopste -> odmrzne se i tako opet za svaki naredni dokument koji otvorim i zatvorim.

Sve ostalo radi ok.

Jako je iritantno cekati da se "odmrzne" a nijedna klasicna metoda (DISM, scannow, troubleshoot) ne registruje nista.

U kom zecu lezi grm?
 
Poslednja izmena:
Да ли је потребно инсталирати неки програм за аутоматску промену Wallpaper или може нешто преко подешавања? Приметио сам да ми lockscreen мења аутоматски али не и desktop.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Start>Personalization>Background= Slide show pa izaberi folder sa slikama koje želiš.
 
Извињавам се, нисам се добро изразио. Нисам мислио ја да бирам већ да иде random, нпр као са Bing-a. Знам да има да се инсталира програм у ту сврху али ме занима да ли постоји већ неко преинсталирано подешавање.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Sigurno vam se nekada desilo neku vrstu fajlova koje sistem ne prepoznaje da otvorite pogrešnim programom.
Od tog trenutka W10 vam više ne dozvoljava da fajlovi sa tim ekstenzijama budu neprepoznatljivi. Uvek moraju da imaju program koji je asociran za njih.
Da to eleminišete:
  1. Napravite "dummy" fajl sa ekstenzijom koju želite da eleminišete iz liste programa koji bi je prepoznali. Tipa "fajl.xyz".
  2. Napravite "dummy" .exe fajl. Nazovite ga kako želite, tipa "dummy.exe"
  3. Otvorite fajl.xyz sa dummy.exe, uz pomoć desnog klika pa preko "open with..."
  4. Dobićete poruku da je nemoguće otvoriti fajl.xyz sa tim "dummy" programom.
  5. Obrišite "dummy.exe".
  6. Restart W10-ke. Posle restarta ponovo ćete imati faljove sa ".xyz" ekstenzijom kao neprepoznatljive.
:wave:
 
Постоји ли нешто за Win10 као што је AirDrop na Macbook за трансфер фајлова између лаптопа и телефона?

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Ne. To je u osnovi jedan isti ekosistem, a ovamo imaš windowse, android, linuxe....
Postoje neki softveri koji koriste slične ideje, ali...
 
Kako da namestim da mi se ponovo vidi baterija a ne da ovde bude sakrivena?

07 10 2020 217.jpg
 
Prevuci ikonicu mišem gde treba da stoji.
 
Resio sam da sredim komp kod roditelja, uzeo jos 2gb ram-a (ukupno 4gb) i kingston a400 ssd od 120gb samo za win, da zamenim pastu i ocistim prasinu. Mislio sam da stavim win 10 pro 32bit-a, jel treba nesto da podesim posle instalacije, nisam u toku oko 10-ke? [emoji16]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Da nije malo 4gb za 64? Mozda je bolje 32bit zato sto je max kod njega oko 4gb i mozda ce raditi bolje. Komp se koristi samo za net, nista igrice ili zahtevniji programi.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno