Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

@poolmaker
Hvala puno

Inače 2004 je izašao za clean install, ne za u upgrade.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Sa MS sajta skini Media Creation Tool pa napravi ISO ili odmah USB Flash. Linkove mozes da napravis i na Androidu recimo.
Za aktivaciju koristi DLA (Digital License Activator), dzabe bacas pare na te kljuceve kad nisu legalni i mogu da budu blacklistovani. Sa DLA dobijas digitalnu licencu koja nikad ne istice.
Ako je to legalan nacin, koliko taj DLA kosta?
I opet da pitam da li treba sa 4gb rama ici na win 10? Brat igra csgo i to je najvaznije da radi kao na sedmici.
 
Ako je to legalan nacin, koliko taj DLA kosta?
I opet da pitam da li treba sa 4gb rama ici na win 10? Brat igra csgo i to je najvaznije da radi kao na sedmici.

Ne kosta nista,posto je on u stvari crack.
Probaj pa vidi,u suprotnom stavi win 8.1 i instaliraj start meni.
 
Poslednja izmena:
2015 ltsb sam stavljao na c2d e8200 mašine sa 2gb rama i mehaničkim hardom i lepo je radila. Tačnije radi još uvek, dve se još uvek koriste sa istom instalacijom.
Net framework ne može najnoviji na nju pa ako ti je potreban zaobidji je.

https://vimeo.com/150183963

ja držim donekle sličan server na 8.1 samo zbog drajvera za grafiku (sa nekog skrndelj intel čipseta) i odgovorno tvrdim da radi bolje od sedmice.ako neko bi želeo svaku kap performansi a na intel je platformi i nije alergičan na linuks samo bi pobao dal' će clear da mu završi posao,inače je sve kao što poolmaker navodi.samo bi dodao da čak i apdejt može da se drži,samo se sačeka da on sažvaće tu telemetriju i puste te na miru,uglavnom.
 
Sacekacu nije frka :) jesva cekam kazu da brze i bolje radi na hardovoma :)
 
Ovo je poslednji release preview. očekuje se za sledeći utorak-
Annotation 2020-04-29 132039.png
 
koji je najlaksi nacin za apgrejd sa win 10 ltsc na win 10 pro uz zadrzavanje svih programa i postavki ako je moguce?
 
A zbog cega ici sa ovim upgradeom ako smijem pitati? Ja bas zadnjih dana razmisljam stabiri ltsc ili cak ltsb
 
za ortakom komp. hoce da igra forzu koja zahteva win pro. evo uspeli smo nekako da pokrenemo apgrejd preko iso-a posto sa butabilne fleske nije dozvoljavao.
 
Ovaj 1909 jede ram...Kod mene na 16gb posle celodnevnog koriscenja zauzeto 8-9 gb, bez ijednog aktivnog programa..
 
Sacekacu nije frka :) jesva cekam kazu da brze i bolje radi na hardovoma :)
Al zato slabije radi na SSD-u nekom magijom. Sudeći po komentarima na netu, dosta ljudi je primetilo sporije otvaranje aplikacija, tako da nisam jedini.
Nadam se da će ispraviti problem do public verzije, pošto ovo sad je primetno lošije.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Uf uf a combo sshdd? Ahahaha znaci haos da ne dizem racunar sad mi je bukvalno skoro sve na ssd osim majkinog laptopa gde je hard :-D tj sshdd combo.
 
Ja imam samo SSD, tako da ne bih znao kakva je situacija sa combo setup-om. Moguće da će stanje biti bolje kad izađe public, plus novi drajveri eventualno, uzdam se da će rešiti. Ali na forumima koje pratim većina se slaže da je v1909 fluidnija i responzivnija. Takođe za sada postoji i neki bug sa Disk Optimizer aplikacijom, koja izgleda ništa ne radi, konstantno zahteva pokretanje optimizacije, međutim nakon gašenja računara, opet traži skeniranje, i stalno kao Last scan stoji never. Ima i BSOD-a, kod nekih korisnika, ja sam ubo jedan i to komp radio normalno sve vreme, krenem da ga gasim, izađem iz Opere kad Kernel security check failure BSOD (doduše pošto sam insider onda je GSOD :D )

Tako da strpite se svi do publica.
 
I ja sam bio insider ali sam napustio posle finalne bete 2015 godine
 
Ja sam od samog početka Insider, u poslednjih nekoliko godina sam isključivo na Release Preview ring-u, i moram priznati da mi je ova verzija jedna od većih razočarenja, nikakve nove korisne funkcije nije donela, najveća im je novina Cortana kao odvojena aplikacija :p i naravno nove opcije u Settingsu, prebacuju ih iz Control Panela već pet godina, za to vreme su mogli od nule sistem da naprave, funkcije nikakve, al zato primećujem pad performansi. Nije to sad nešto epohalno veliki pad, ali primetno je i nervira...
 
Ja sam od samog početka Insider, u poslednjih nekoliko godina sam isključivo na Release Preview ring-u, i moram priznati da mi je ova verzija jedna od većih razočarenja, nikakve nove korisne funkcije nije donela, najveća im je novina Cortana kao odvojena aplikacija :p i naravno nove opcije u Settingsu, prebacuju ih iz Control Panela već pet godina, za to vreme su mogli od nule sistem da naprave, funkcije nikakve, al zato primećujem pad performansi. Nije to sad nešto epohalno veliki pad, ali primetno je i nervira...

Hajde javi kad izadje Finalna kako radi... ne bih da se nervoram jako sam tezak na pad performansi.... odlepim kad se to desi a desavalo se i pre sa w10 mislim da je 1803 verIja bila ili 1809 znam samo da je 2018
 
1809 je bila baš je neko pomenuo da mu miriše na fijasko kao sa tom verzijom.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Haos ali haos nadam se da nece toliko da ga osakate sa 2004 iskreno ubuntu 2004 me je odusevio
 
U 2004 verziji se ocekuje harverska akceleracija za grafiku.
Na poslu sam nadogradio sa 1909 verzije na 2004,i meni se cinilo da je malo usporeniji,da li zbog grafickih drajvera,ili neceg drugog ne znam.Ostavio sam racunar ukljucen preko noci,sledeci dan vec je bio odzivniji.
Postoji bug sa programom za optimizovanje ssd-a i hdd-a,ali sam to ostavio za sledecu zakrpu kada ce valjda i da rese to.
Za pretragu umesto file explorera,koristim "Ultra search" program koji je brzi i od dosadasnjih verzija fe.
 
Jel se nekom desava u 2004 da prevlacenje prozora od npr TeamViewer-a, GPU-Z i sl. skroz usporeno, kao da ih vucem kanapom po vodi?
 
Jel se nekom desava u 2004 da prevlacenje prozora od npr TeamViewer-a, GPU-Z i sl. skroz usporeno, kao da ih vucem kanapom po vodi?

Probaj da smanjis Report Rate sa 1000 na 500mhz u Logitech-ovom programu.

Annotation 2020-04-29 202731.png
 
Ovaj 1909 jede ram...Kod mene na 16gb posle celodnevnog koriscenja zauzeto 8-9 gb, bez ijednog aktivnog programa..
Pa ovako i treba da radi.
Na 50% drži zauzeće RAM, odnosno kešira procese koji će se možda upaliti...

Ubacio 2004 i mislim da mi je sporija nego Win 7 pro.

Mogao sam lijepo da poslušan @poolmaker ali *mjau**mjau**mjau*, htio sam zadnje...
Sada ću za prvi maj umjesto roštilja da idem na 1504 iii 1509 po njegovoj preporuci.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Rečeno milion puta. Ne brinite za free memory, dok ima dovoljno za rad nekog programa neće to ništa da uspori. Bolje keš u memoriji nego i na najbržem NVME SSD-u. Za zadržavanje memorije uglavnom su "krivi" programi koji se ne isključe potpuno a OS će to da počisti i oslobodi kada bude potrebno.
Najveći problem je memory leak od nekog drajvera i dok je on aktivan OS mu ne može ništa.
 
Nazad
Vrh Dno