Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da li mogu da registrujem windows 10 sa oem kljucem? Skinuo sam instalaciju sa Microsoft sajta i nisam siguran da li mogu da ubacim oem key da bi se aktivirao, a necu da kupujem dok to prvo ne proverim.
 
Ako si u Nemackoj,mozes bez problema
 
Verovatno ces morati telefonski aktivirati,ali nista strasno,prilicno je jednostavno
 
Upravo aktivirao, sve je proslo lagano, hvala Duke. Ako si blizu Frankfurta idemo na pivo :)
 
Stavio sam juce nove AMD drajvere, nista ne valja, deinstalirao i vratio prethodne . Moja kartica nije u cvetu mladosti Asus R7 260x a sa dosadasnjim super je radila i kontrola frekvencije itd je lepo radila, sad su to pretumbali i ne radi.
 
Stavio sam juce nove AMD drajvere, nista ne valja, deinstalirao i vratio prethodne . Moja kartica nije u cvetu mladosti Asus R7 260x a sa dosadasnjim super je radila i kontrola frekvencije itd je lepo radila, sad su to pretumbali i ne radi.

DDU metod pa CCleaner pa instalacija novih drajvera :)

DDU - cisti drajvere i sve repove :) safe mod obavezan -> http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

CCleaner za ciscenje reg fajlova - ako ih bude posle DDU -> https://www.piriform.com/ccleaner/download

Crimson i to je to :)
 
Mislim da je cc tu nepotreban, jer DDU obriše i reg fajlove.
 
DDU metod pa CCleaner pa instalacija novih drajvera :)

DDU - cisti drajvere i sve repove :) safe mod obavezan -> http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

CCleaner za ciscenje reg fajlova - ako ih bude posle DDU -> https://www.piriform.com/ccleaner/download

Crimson i to je to :)

Vratio sam prethodne drajvere i sve lepo radi, mrzi me da u 3 nocu akam ddu i ostale andrmoljke. Meni odgovaraju ovi koje sam imao a i modul za podesavanje frekvencije, snage, memorije i ventilatora.
Ovo nove se sad drugacije zove, sad je AMD Radeon Crimson ReLive Edition, ne odgovara mi modul za podesavanje, sve pretumbano, moram da stavljam preko celog ekrana i jos sad nema svih podesavanja, bezveze totalno.
 
Da li od tih repova zavisi rad sa novim driverima ? Teško. Nikad posle čišćenja DDU-om nisam imao problema sa novim driverom.
 
Sa NVidia experience nista ne koristim od toga, dok sam bio na AMD morao je ceo "tretman"...bar kod mene HD6670, 260x, 270x...
 
Te zahebancije oko ciscenja drajvera su namenjene onima sto testiraju komponente, pa menjaju kartice razlicitih proizvodjaca. Ne bi trebalo biti problem gazenje starog drajvera novim od istog proizvodjaca, osim ako nije doslo do vece izmene u strukturi drajvera (Catalyst->Crimson na primer). Ako imate problem jer ste mesec dana stari drajver pregazili novim, a drajver je manje vise isti, onda su oni sto pisu te drajvere nesposobni. Sto je cesto slucaj sa AMD...
 
danas sam podizao bratu w10 x64 i zezala me celo popodne...kada dodjem do kraja ona sama trazi drajvere i instalira ih ( zvucnik,mikrofon,....) i onda kao da u trenutku nadje i drajver za graficu kartu,promeni rezoluciju na normalnu i onda zablokira...stoji tako slika na desktopu,procesor nesto radi,ja sve cekam skida neku zakrpu pa ce da se odmrzne ali mrka kapa...nemam ni strelicu od misa na ekranu kada zamrzne...ne mogu mu nista...inace masina mu je sasvim solidna i moze da gura w10...da li neko ima savet i objasnjenje u cemu je proble???
 
Hajde pa pitam ovde da ne otvaram novu temu. Mozda se pricalo o tome, ali nisam pratio pa se izvinjavam. Imam problem sa laptopom na win 10. Prosto se vuce kao mrcina. Inace laptop kupljen sa win 7 licencom pa sam odradio ono besplatno azuriranje. I od tad laptop kao prebijen. A jos sam se potrudio i da ga malo sredim (ono sto znam). Pobrisao nepotrebne stvari, oslobodio hard maksimalno (sad i na c i d imam preko 150gb). Skenirao ga na viruse sa malwarebytes-om. Pogasio one aplikacije sto se pokrecu sa startovanjem (one sto sam znao cemu sluze i sto mi ne trebaju, one koje nisam znao cemu sluze nisam dirao, da ne za*erem nesto). Pogasio one win 10 univerzalne aplikacije da ne rade u pozadini (one sto mi ne trebaju). Nisam neki it strucnjak, ali nisam ni duduk, neko osnovno odrzavanje racunara obavim. Inace na na kompu nemam nista specijalno...office, autocad, jos par programa za struku i chrome. Medjutim ono je blagi uzas kako radi. Program otvara po par desetina sekundi. A recimo u browseru skrolovanje je iludjujuce. Takav lag pri skrolovanju stranice ja jos nisam video. Recimo na fb vise i ne upadam, nema svrhe, dodje mi da ga razvalim. Pogotovo kad vidim kako mi to sve radi na desktop masini koja je inace najmanje dva puta slabija i starija od laptopa i radi ma win 7, a po recima ms-a 10-ka bi cak trebala da bude jos i brza i manje zahtevna za hardver. Boot time mi je na njemu oko 50 sekundi na desktopu 17! Ja ne znam vise sta da radim. Aj dajte neke predloge ako moze to malo da se sredi inace je poluupotrebljiv ovako. Ili je ms zasrao stvar kao i sa w10m...
 
Formatiraj particiju i rokni svež, nov W10.
Verovatno je problem sa 100% disk usage ili Telemetrijom (imaš u drugom postu ove teme FAQ).
 
Znaci morao bi reinstal? A gledao sam da ga izbegnem nekako...nemam sad bas vremena, ali sta cu. Da pribavim ove prograne sve sto koristim pa onda. A kako da odradim najbolje reinstal? Jel ono iz podesavanja pa azuriranje pa oporavak pa ono uspostavljanje pocetnih vrednosti racunara? Kontam da je to nesto slicno kao hard reset kod moba. A ovo sto drugo sto si mi pisao pravo da ti kaze prvi put cujem. Moracu pre toga da nalo proguglam da vidim kako se radi pa da odradim i to. To posle reinstala, tako?
 
ako preko ovog linka uradim upgrade sedmice na desetku da li ću moći opet da reinstaliram sistem preko fleša i stavim sedmicu s tim da važi i dalje isti ključ?

Of kors... licno odradio na 2 kompa tako,kljuc ti vazi i za 7-icu i za 10-ku...
 
hvala.

:wave:
 
Ne neki nego moze se reci najbolji [emoji56]
 
Izvinjavam se, nisam hteo da vredjam. Ne znam da li ima bolji, ali ovaj stvarno lepo radi.
 
Jutros mi se nametnuo novi update (verzija i dalje 1607, build 14393.479) i naravno - odlučili su da ubiju live tile za vremensku prognozu. Taman su sa 1607 konačno namestili da radi i radila je stabilo po prvi put u godinu dana, ali evo od restarta više nema. Live tile za neke vesti šta li radi i dalje. Vreme neće ni u jednoj veličini. Probao unpin i ponovo pin i ništa. Kako im samo uspeva...
 
Nazad
Vrh Dno