Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

pogledacu svakako, mada stvarno nemam ni jedan program na pc-ju osim drajvera i steama koji super radi. sve sto mi treba je na meku. cilj mi je da ne diram uopste pc i nista vise da ne instaliram ili apdejtujem jer kontam da ce ova 7-ica da radi dobro ovakva kakva jeste. instalirao sam samo net framework 4.5 jer ga je trazio neki drajver za chipset. nisam ni antivirus instalirao iako imam licencirani kaspersky.
 
Poslednja izmena:
Ja ne kontam zasto poistovecujete vase probleme kao da je to pravilo, kod mene jos od bete nikakvih problema sa win10 nisam imao, imam win7 na sekundarnom kompu i ne bi se ni u najludjim snovima vratio na nju na glavnom racunaru.
 
Ja ne kontam zasto poistovecujete vase probleme kao da je to pravilo, kod mene jos od bete nikakvih problema sa win10 nisam imao, imam win7 na sekundarnom kompu i ne bi se ni u najludjim snovima vratio na nju na glavnom racunaru.
Laptop i tableti imaju najviše problema, obični sklepani desktop PC ponajmanje. Promene su prebrze pa čak ni SW ni HW proizvođači imaju probleme da se prilagode. Za obične usere naviknute da prilagođavaju windows-e na isti način kao sa W7 mogu da iskoče razni problemi.
 
Ja lično ne poznajem nikoga ko nema neki problem sa W10. Meni je prethodni 1607 seckao video streamove i reprodukciju bilo kog lokalnog audio ili video formata, bez ikakvog rešenja i smisla. Sve dok konačno nije odlučio i da se ne butuje pa je pregažen, problem se, doduše u neuporedivo manjoj meri nastavio. Ama svako veliko ažuriranje korisnički gledano ne donosi NIŠTA, bagovi kojih ima x se ne rešavaju, samo niču problemi. Meni lično, kao i većini ljudi koje znam tamo neki "Full pen support" I slične baljezgarije niti trebaju niti išta znače, dakle sem kozmetike (novi UI), i brda problema nisam dobio ništa. Aha, ok, sistem je kao low resource... I to znamo, samo telemetriju kad mu ubiješ olakšaš RAM za 20%....i dalje tvrdim da ljudima mažu oči tamo nekim "funkcijama" i prodaju poluproizvod u koji se čovek koji živi od PC-ja prosto ne može pouzdati. Hvala bogu pa ne spadam u takve, znam ih par i video sam kroz šta prolaze. Jedan te isti sistem kod drugara na hardveru od preko 1000€ odjednom besprekorno radi a do tada nije. Ako je to stabilan i predvidiv sistem svaka im čast.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako da instaliram ovaj poslednji Creators update? Kazu da danas izlazi. Nasao sam u jednom clanku da "krece" update od 10am PDT, to mu dodje 19h po nasem vremenu.
Hteo bih sad da odradim sistem pa da ga naredne dve godine minimum ne diram.
Ne bih neke brze ili spore prstene i buildove nego prosto ovaj zvanicni. Ako mi ne stigne preko updatesa opcija da upgradeujem (sto i ne zelim), nego prosto kao iso - clean install moze li?

PS: Sacekacu 19h, samo pitam gde da gledam za ISO posle.
 
Male su sanse da ces dobiti Update bas danas, pa jos u 19h.

Link za ISO ce navodno biti na Microsoftovom sajtu.
 
Ako izmene u UI-u povećavaju produktivnost, onda nisu samo kozmetičke, zar ne?
Produktivnost? Ne bih rekao, ili ti se dopada ili ne. Meni se dopada, druge prednosti nema. Koristim programe za ušima anje i editovanje audio signala, na nekom amaterskom/kućnom nivou. Kad te driveri za hardver veće godinama star zezaju, onda vidi koja je to produktivnost.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Krenuo update, upravo je završio na mom računaru i sada nosi oznaku 15063.138
 
Produktivnost? Ne bih rekao, ili ti se dopada ili ne. Meni se dopada, druge prednosti nema. Koristim programe za ušima anje i editovanje audio signala, na nekom amaterskom/kućnom nivou. Kad te driveri za hardver veće godinama star zezaju, onda vidi koja je to produktivnost.
Meni multi-desktop, action centar, kombinacija UWP+desktop programa, nove prečice, start... povećavaju produktivnost. Ranije sam koristio neke 3rd party programe, ali to nije bilo to. Tako da meni lično Win 10 pomaže da lakše radim svoj posao. Naravno, ima dosta gluposti (update zna da brljavi), ali bilo ih je i ranije (Win 7, 8, 8.1), pa to ne uzimam kao minus
 
Može li neki link/ime za aktuelni alat koji disejbluje Win 10 gluposti, telemetrije i sl.? Ne muči me toliko paranoja koliko bi hteo da makar trunčicu ubrzam i rasteretim stvari.
 
Može li neki link/ime za aktuelni alat koji disejbluje Win 10 gluposti, telemetrije i sl.? Ne muči me toliko paranoja koliko bi hteo da makar trunčicu ubrzam i rasteretim stvari.
Neće ti to doneti ni trunčicu od rasterećenja i ubrzanje. Poubijaj sve Live APPs i smanji doživljaj u Startup-u. Nabavi WinAero Tweaker. može puno stvari odatle da se isključi pa i Cortana i WD.
 
Na jednom sistemu nema šanse da prođe update/upgrade (Error 0x8007001F). Još od januara kad je failovao neki Cumulative Update, ništa ne pomaže. Moraće clean install kad nađem vremena. Jeste da je sistem star 3 godine, da je krenuo sa Win 8, pa 8.1, pa sve verzije Win 10 (1507, 1511 i sad je na 1607), ali razočaran sam. Na tabletu (krenuo sa Win 8.1) i druga dva sistema (Win 10 od nule) nema problema.
 
Neće ti to doneti ni trunčicu od rasterećenja i ubrzanje. Poubijaj sve Live APPs i smanji doživljaj u Startup-u. Nabavi WinAero Tweaker. može puno stvari odatle da se isključi pa i Cortana i WD.

Ok, ipak sam paranoičan. Kojim alatom isključiti telemetriju i sl.?
 
Update-uj samo preko Simplix package-a. Prvi put će biti (malo) duže. U windows update, stavi da ništa ne radi automatski, pod obavezno.
hvala za ovo, uspesno je sve instalirano i radi kao sat.
 
Evo i mene dočekala poruka na desktopu, o Windows privacy postavkama, i sada svlači ver. 1703

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Na poslednjem build-u sam, i imam zanimljiv problem ahahaha ugasim komp i posle sekundu mozda sam se upali, sta da se radi, osim sto je pocelo da me nervira opasno..
 
Videh da kažu ovo, možda pomogne:

Check in the BIOS option and see if in the power settings you have restart system after power loss YES.
If so , turn it to No.

Inače, što se tiče poslednje verzije, sve isto radi, ono što na prvu primetim je da je Start meni transparentan, i da je uključen Windows Defender Security Center po defaultu.

A pre instalacije apdejta sam odradio Disk Dleaner + CCleaner, i imao sam 8 GB slobodno na disku, nakon instalacije Creators apdejta i opet Disk Cleaner + CCleaner imam 18 GB slobodno na disku :)
 
Poslednja izmena:
I umesto f.lux-a imamo integrisan nocni rezim.
Meni je skroz ok kad ubacuju neke konkretne funkcionalnosti, pa taman nemam potrebu za eksternim programima.
Ima tu jos nekih sitnih novina, paint 3d i slicno, mada me to puno ne interesuje.
 
Ja ne mogu da udjem u bios, pokusao sam preko advanced options, ali nemam UEFI Firmware Settings.. Pre sam lako ulazio, sad nece nikako.. Mala pomoc brate ako moze
 
I umesto f.lux-a imamo integrisan nocni rezim.
Meni je skroz ok kad ubacuju neke konkretne funkcionalnosti, pa taman nemam potrebu za eksternim programima.
Ima tu jos nekih sitnih novina, paint 3d i slicno, mada me to puno ne interesuje.
Meni ono nikako ne prija, probao sam taj noćni režim par sekundi i kao da me neko bode iglama.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Imaš da podesiš K kako ti odgovara.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040D using Tapatalk
 
Treba par dana da se naviknes. Ja koristim f.lux vec pola godine i skroz mi je ok.
Nekad namerno ugasim na momenat da uporedim i onda me ona belina bas udara u oci, pa zakljucim da je odlicna stvar.
 
Ja ne mogu da udjem u bios, pokusao sam preko advanced options, ali nemam UEFI Firmware Settings.. Pre sam lako ulazio, sad nece nikako.. Mala pomoc brate ako moze
Jedino da postaviš pitanje u servis podforumu, naći će se neko ko zna više o tome.

Ovako zatrpano pitanje u Windows temi će se lako zagubiti.

Probaj da isključiš komp iz utičnice i na desetak minuta izvadiš bateriju sa matične ploče, da resetuješ BIOS na taj način.

Meni se tako samo odjednom dogodila slična situacija, da neki procesi nisu dali da se komp ugasi u potpunosti. Windows ode u stand by, a svi ventovi se vrte i LED-ovi sijaju. Pa sam iz startup menija pogasio sve procese koji se pale sa Windows-om, i posle ih proveravao koji pravi problem prilikom gašenja, jedan po jedan. Ne sećam se koji je tačno bio u pitanju, ali sam tako rešio problem. A kasnije, posle Windows reinstalacije nije se ponovilo.

Nije baš ista situacija kao kod tebe, ali probaj i to ako ne uspeš da uđeš u BIOS ili ti podešavanja u njemu ne pomognu. Pogasi sve nesistemske procese iz startup menija, onemogući da se startuju sa Win-om, sačuvaj podešavanja, pa vidi pomaže li kod gašenja.
 
Poslednja izmena:
Jedino da postaviš pitanje u servis podforumu, naći će se neko ko zna više o tome.

Ovako zatrpano pitanje u Windows temi će se lako zagubiti.

Probaj da isključiš komp iz utičnice i na desetak minuta izvadiš bateriju sa matične ploče, da resetuješ BIOS na taj način.

Meni se tako samo odjednom dogodila slična situacija, da neki procesi nisu dali da se komp ugasi u potpunosti. Windows ode u stand by, a svi ventovi se vrte i LED-ovi sijaju. Pa sam iz startup menija pogasio sve procese koji se pale sa Windows-om, i posle ih proveravao koji pravi problem prilikom gašenja, jedan po jedan. Ne sećam se koji je tačno bio u pitanju, ali sam tako rešio problem. A kasnije, posle Windows reinstalacije nije se ponovilo.

Nije baš ista situacija kao kod tebe, ali probaj i to ako ne uspeš da uđeš u BIOS ili ti podešavanja u njemu ne pomognu. Pogasi sve nesistemske procese iz startup menija, onemogući da se startuju sa Win-om, sačuvaj podešavanja, pa vidi pomaže li kod gašenja.

Mhm hvala, ajde pokusacu da udjem u bios prvo, postavio sam pitanje, videcemo sta ce biti.. Ako ne bude nista, pogledacu procese, ali ne verujem da su oni.. Mozda da uradim cistu instalaciju, ne sesam se kad sam poslednji put radio, a instalirao sam brdo windows 10 verzija?
 
20170412_225307.jpg
Usao sam u bios, ali nigde ne mogu da nadjem ovo gore sto si mi rekao, u power management setup to nema..
 
Nazad
Vrh Dno