Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Uradio sam jos juce svezu instalaciju. Sve je za sada ok, sem toga sto sam primetio da posle svakog restarta ikone desktopa se prebace u gornji levi ugao, kao da koristim opciju "Auto arrange icons"? Zna li neko kako ovo resiti?
 
da li se može iskoristiti eksterni hard za instalaciju windowsa?
 
da li se može iskoristiti eksterni hard za instalaciju windowsa?

Cek da ti system bude instaliran na taj externi drajv ili da iso fajl bude na tom drajvu pa da pokrenes instalaciju?

U oba slucaja odgovor je DA.

@otaku ima mali tool za to > http://www.midiox.com/index.htm?http://www.midiox.com/desktoprestore.htm

Naravno iskljuci tu opciju auto arange ... ako nastavi da pravi problem onda uzmi taj tool, ja ga svejedno koristim, posto ponekad menjam raspored ikonica pa zelim da vratim na staro, odlicana app.
 
Poslednja izmena:
super je ovaj novi apdejt, upravo sam dobio crni ekran pri paljenju nakon cega se nista ne desava pa je proradio posle reseta.
 
16170 build vec , daj Boze da su ispravili bugove.

you won't see many big noticeable changes or new features in new builds just yet. That's because right now, we're focused on making some refinements to OneCore and doing some code refactoring and other engineering work that is necessary to make sure OneCore is optimally structured for teams to start checking in code. This also means more bugs and other issues that could be slightly more painful to live with

:d daj ne zaebavaj :D

http://windowscentral.com/windows-10-build-16170
 
Resio sam problem sa pomeranjem ikonica desktopa u levi gornji ugao posle svakog restarta, slicno kao da koristite opciju "Auto arrange icons". Naravno ako imate dosta ikonica na desktopu onda je zmaorno ponovo ih pomerati na mesta koja vama odgovaraju i to raditi svaki put nakon restarta.

Evo resenja :

If you need to rebuild the Icon cache, Open File Explorer > Folder Options > Views to show Hidden System Files.
Next, go to C:\Users\Username\AppData\Local folder and delete the hidden IconCache.db file. Reboot.
 
super je ovaj novi apdejt, upravo sam dobio crni ekran pri paljenju nakon cega se nista ne desava pa je proradio posle reseta.
Ako misliš na Creators, i ja imam black Screen evo drugi put a prvi put mi je i pass tražio iako ga nema a tek neki odavno zastareli je proradio. Neverovatno kako nisu u stanju da naprave nešto da radi bez problema. Ne znam koji put ću izgleda morati da ubijam ovo.... Znači super malo sutra. Evo i treći put. Apdejtovano putem asistenta. Toliko me mrzi da ga radim opet... Koga tamo zapošljavaju i kako i na čemu ovo testiraju pre nego što puste meni nije jasno.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
tako je, creators update. od kako sam apdejtovao na ovo smece pc sam upalio svega 3 puta da odigram neku igru i dva puta dobio crni ekran a treci put su se pojavile i neke kockice u jednom redu... poceo sam da se zentam da mi ne syebu komp. instalirao sam i poslednji nvidia drajver pa sam mislio da je mozda do njega ali bi neko do sad pomenuo to.
tacno cu da vratim ovu prethodnu 10-ku kad vec moram nju i da pogasim sve apdejtove. sve vise mi se gadi pc...
 
Nije stvar u driverima, svaki "veliki" update izbacuju neproveren pa je u principu najbolje odlagati dok genijalci ne zakrpe. Evo probao sam Restore i opet black screen... Nemam reči, koji *d*ebil treba biti pa ovakvo smeće pustiti po planeti, pa ljudi žive od svojih računara?!?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
To krenuo update regularno? Ja skinuo preko asistenta i nema nikakvih problema. Zar nisu rekli da će pustiti tek krajem meseca za ostale?

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
ja ne znam sta vise krpe svake nedelje. kad budem imao vremena definitivno cu da pogledam uputstvo kako da instaliram win 7 na skylake jer mi pc sluzi iskljucivo za steam i nista vise. drago mi je sto sam uspeo da predjem na macos kada su ovi strucnjaci izbacili onu skrnavu nakazu 8.0 i od tada win izbegavam u sirokom luku
ne znam kako ljudi uspevaju da rade na ovome kad ja imam problema sa regularnom 10-kom bez i jednog programa... lazem, imam mailbird jer njihova mail app ne vidi attachmente...
 
Ja sam uspeo kroz Troubleshooting meni da vratim na prethodnu verziju i odložio, ovo mora da sačeka, veze oni nemaju sa životom šta rade

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
imas srece... ja sam se zeznuo pa sam obrisao ostatke preko disk cleanup-a. bilo mi dosadno pa rekoh ajde da apdejtujem bios na ploci, nvidia drajver i ovaj jako kreativni apdejt i tu sam gde sam... mada posluzice za igrice nekako iako se plasim da mi ne zeznu grafiku...
 
Nešto sam guglao sad, mnogi mnogi imaju ovaj problem, čista reinstalacija sistema koji sadrži ovaj update NE POMAŽE. Dakle samo backup sistema i odloženi update dok taj pakistanski vrtić ne pokrpi ovo, ako odlaganje ne istekne pre toga što me jedino brine. Dakle bez bekapa ubuduće ništa. Neverovatno bahati likovi.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
sad sam upalio komp i dobio ceo ekran u vertikalnim linijama. krenuo sam da pravim instalaciju 7-ice ali mi nesto ne polazi za rukom. ne znam sta da gledam i isprobavam, ovo mi deluje kao najbezbolnije resenje ali nesto nije proslo ok prvi put:

https://www.youtube.com/watch?v=d_zPIGrFypI
 
Kod mene sve radi kao sat. Jedini problem koji sam imao je bio sa ikonicama. Cista instalacija, format C se podrazumeva, instalacija drajvera auto, a zatim novi MEI drajver i chipset i nvdia... Ja prezadovoljan :)
 
uspeo sam napokon da pokrenem win 7 instalaciju na skylake-u. nema vece radosti :)
 
ja ne znam sta vise krpe svake nedelje. kad budem imao vremena definitivno cu da pogledam uputstvo kako da instaliram win 7 na skylake jer mi pc sluzi iskljucivo za steam i nista vise. drago mi je sto sam uspeo da predjem na macos kada su ovi strucnjaci izbacili onu skrnavu nakazu 8.0 i od tada win izbegavam u sirokom luku
ne znam kako ljudi uspevaju da rade na ovome kad ja imam problema sa regularnom 10-kom bez i jednog programa... lazem, imam mailbird jer njihova mail app ne vidi attachmente...
To "krpljenje" je samo za insider verzije, daleko manje za regularne. Ima za WD nekoliko puta dnevno ali ostalo ništa više nego za 7micu recimo. Poslednji je bio
Cumulative Update KB4016251 Windows 10 v1703 Build 15063.13 pre 4 dana, pre toga je bilo pre više od mesec dana.
 
ne znam druze, nikad nisam bio insider, niti cu, ali svaki drugi put kad upalim komp on nesto skida i instalira. *****ski im je resen ceo koncept apdejta, pojavi se sam kad ga nadje u pozadini i bez ikakvog pitanja krece da ga instalira bez ikakve informacije sta se tu nalazi. tek nakon sto ga smandrlja treba da jurim i trazim sta je zeznuo.
mnogo mi je pomogao onaj klip koji sam okacio i napokon imam 7-icu koju nisam video godinama. progledao sam bukvalno posle ove 10-ke.
 
Ja ozbiljno ne kapiram zašto instalirate odmah ručno, kad ne želiš da naletiš na probleme sačekaj dok stigne preko autoupdate.
Microsoft zato u fazama pušta prvo na konfiguracije na kojima je testirano, pa zatim šire na ostale, plus je nVidia tek izbacila driver koji podržava CU.
 
pa jbga, upalio sam komp i pisalo je hey, great news, CU ce biti pusten za par dana, da li zelis da ga instaliras odmah? i ja kliknuo misleci bolje sad kad sam vec zaseo nego da krene da mi instalira sam jer sam pripremao ovaj pc za devojku da bi nesto radila online... da su mi trazili da postanem insider kako bih instalirao ovo sigurno ne bih pristao... ne treba da nude obicnim korisnicima neproverene stvari i ovo je samo njihova greska.
 
ja ne znam sta vise krpe svake nedelje.

Zar nisi i sam naveo neke stvari koje ti ne rade? :) Ja bih dodao i njihov program Fotografije. Otvorim da doteram malo neke slike sa mobilnog. "Uredi", pa onda uglavnom samo automatika, pa snimanje i teraj dalje. Ako prve dve slike i prođu, najkasnije kod treće prilikom pokušaja snimanja iskoči poruka "Ups! Nismo uspeli da sačuvamo ovu poruku!" Baš tako, "poruku". U programu za slike. Onda ulazim u mahnito pritiskanje Enter tastera i posle 3-300 pokušaja snimi izmene. Ako restartujem program i probam istu sliku, prođe iz prve uvek. A posebno ga sludi ako posle vertikalne slike naiđe hotizontalna. Odmah iskače pomenuta greška da nisu mogli da sačuvaju poruku. Ko i gde ostaje misterija. Ali eto, najobičnije programče im ne radi. Definitivno nisu ni probali uređivanje više od jedne slike.
 
pa hteo sam da vidim jesu li ih popravili :)
ma meni nije jasno kako ne mogu da srede mail aplikaciju koja jednostavno ne vidi ni jedan attachment i tako neke osnovne stvari a igraju se nekim nazovi dizajnom...

kad vidim ovu sliku sve mi je jasno... kao da je svako radio po jednu ikonicu a nisu se u zivotu nkada sreli, ko zna sta je tek ispod haube:

0Eqixpw.png


ne verujem koja je milina win 7, nisam je video 5 godina minimum. sto je najludje, mnogo brze radi od ove krzave i isprane 10-ke, drajveri se ucitavaju odmah nakon boot-a, dok sam pre toga cekao poprilicno dok 10-ka vidi recimo tastaturu i mis...

u svakom slucaju sam resio problem i nadam se da ovu 7-icu dugo necu dirati.
 
Update-uj samo preko Simplix package-a. Prvi put će biti (malo) duže. U windows update, stavi da ništa ne radi automatski, pod obavezno.
 
a sta tacno radi taj simplix update? komp mi radi odlicno pa ne bih nesto da zeznem i da mi se pojavi win 10. vidim da je skoro 700mb instalacija i ko zna sta ce jos da skine...
imam win 7 ultimate sp1, kapiram da je to ok jer samo igram igrice na njemu?
 
Sadrži sve zakrpe za Windows 7. Kao što je Windows 7 okrenut ka korisniku, tako je i Simplix.

Nema w10 telemetrije i sličnih neželjenih "zakrpa" u vezi sa w10, da se najuljudnije izrazim.

I sam si primetio, tj. dao primer, kao da su ga deca pravila.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno