Šta je novo?

WD TV Gen2 (HDMI 1.3, DTS dekoder)

Uzmi prvo USB flash, pa kupi USB HDD od 30GB za 20e pa ga zameni za 120GB... ako vec neces odmah 1.5TB Samsung + USB rack za ukupno 120e
 
USB flash ne mozze jer ne mozes da snimas fajlove vece od 4 giga (zbog FAT 32, osim ako flash ne moze da se formatira na NTFS).
 
Može flash da se formatira kao NTFS bez problema.
 
Mozes da konvertujes flash u NTFS nakon formatiranja (tokom formata nije dostupan):

komanda je:
Start/Run/ukucaj cmd i enter
convert SLOVO_FLASH_DISKA: /fs:ntfs
npr convert E: /fs:ntfs ako je flash E:

navodno skracuje vek flasha zbog nacina kako NTFS vodi racuna o fajlovima

Radi savrseno - probao sam sa Transcend 8GB, SD karticom 16GB u citacu i Kingston 32GB flashom
 
Poslednja izmena:
Na Visti i Windows 7 bez ikakvog konvertovanja, iz My Computer, desni klik na flash pa Format, u opcijama postoji i NTFS između ostalih ;)
 
Ovo je sjajna vest, bas vam hvala, onda nema razloga za hardom, makar za pocetak. Ilija, kakav je kvalitet slike, posto mi je to najbitnija stvar?
 
Kvalitet je VRHUNSKI! Gen2 ima i deep color (12bit boja) Odusevices se!

Ja sam prvo koristio flash, pa sam dodao HDD od 30GB, pa zamenio za 120GB, pa prodao 120GB doplatio 10e i kupio 250GB WD Passport, onda mi je naleteo 500GB 2,5" HDD iz crknutog laptopa za 50e, dodao sam USB oklok LC za 600din i sada ga koristim.

Sjajno je sto ima 2 USB porta pa ne mlatim hdd svaki cas, vec na drugi usb port prikljucim 8GB flash kad izadje nesto novo - na taj drugi port sam dodao produzni USB kabal od metar da bude jos komotnije :)
 
Poslednja izmena:
A recimo u odnosu na PS3 (ne znam da li si imao prilike da vidis kako izgleda pustanje avi-ja i mpg-ova preko nje)?
 
Nisam ali nema razloga da bude slabiji - ja sam odusevljen sa bojama, brzinom. Posto je sve digitalno (od HDDa, procesora, HDMI kabla, nema razloga da ne prikaze svaki piksel svakog framea kako treba :) )
 
Obavestenje za clanove foruma posto sam prvi put preneo pogresnu informaciju-cena za benchmarkovce je 10669!
 
E, to je već nešto ... i verovatno dolazi u obzir, tamo negde posle praznika ...
 
Obecano mi je do Bozica bice i Live u radnji, jedan je vec rezervisao Srdjan Dragojevic :) Nesto se lome oko cene (13999)...
 
Obecano mi je do Bozica bice i Live u radnji, jedan je vec rezervisao Srdjan Dragojevic :) Nesto se lome oko cene (13999)...
ajde javite, meni iovako nije frka da uzimam hitno, kad stigne javite, ja bi uzeo jedan sigurno, samo da ne slusam vise ovaj 4850 (da sa zalmanom, nervira me! :) )
 
Obecano mi je do Bozica bice i Live u radnji, jedan je vec rezervisao Srdjan Dragojevic :) Nesto se lome oko cene (13999)...

El to beše onaj Srdjan koji se toliko drao na sav glaas "piratizuju mi andjele, piratizuju mi andjele !!! To je kriminal ,,, " ?

Pa šta će njemu to, što ne kupi blurej plejer i legalne blu rej diskove, ili legalne muzičke CDe, neće valjda da gleda AVI, MKV ili sluša Mp3 ? ... Ma neće, nije on takav, to je kriminal...
 
uzeo sam wd tv gen.2 i mogu reći da je za razliku od prvog jedan potpun uređaj što je već i rečeno u prethodnim postovima ;)
ali ono što mi jako smeta je pozicija titlova kao što je i kod gen.1 u početku bila maltene na sred ekrana pa su uz novi firmware to ispravili.
isto se ponavlja i kod gen.2 opcije za pozicioniranje nema koliko vidim a dobro bi došla.
nerazumem kome ovakva pozicija titlova odgovara te po drugi put prave istu grešku.
uradio sam upgrade na zadnji firmware ali za sada nisu ništa promenuli:S:
nadam se da će se i to ispraviti te onda mogu da budem u potpunosti zadovoljan ovim uređajem.
 
ponovo se pojavio navodno ispravljeni update 1.01.77
ja ga nisam isprobao jer koliko vidim nije ništa rađeno oko ispravke titlova.
 
Znas sta sam provalio za titlove: kada je titl u 3 reda (samo jednom video) titl se prikaze savrseno :)
Kada je u 2 reda prikaze samo ta prva dva reda a treci prikaze kao prazan, i taman ispadne povucen koji cm gore u odnosu na ocekivani polozaj.

Slazem se da je titl malo gore ali navikao sam se sada i ne primecujem a valjda ce uskoro omoguciti centriranje titla i promenu boje
 
uh meni strašno smeta kao da je na sred ekrana:mad: kada se pusti film kod kog je titl importovan u mkv fajl onda je pozicija ok. tako da sad kad prebacujem film na externi hdd odmah ga propustim kroz mkvmerge i ubacim ga traje koji minut duže ali onda bar uživam u filmu dok ovo ne reše.
 
gde tačno ima kod nas gen2 da se pazari, svuda vidim samo gen1 po ceni između 10 i 11k

zahvaljujem na odgovoru (može i na PM)
 
Trebalo bi da ima u BH (mislim da salju brzom postom a dobro je fabricki upakovan)
okvirno se krece cena za Gen2 u tim granicama
 
Ja sam ga uzeo u BH pre neki dan, nadam se da ima još...

U odnosu na uređaj prve generacije koji sam imao pre ovog, zaista je primetno ubrzanje. Oduševljen sam funkcijom za upravljanje datotekama direktno sa plejera koja nije bila dostupna na starom uređaju.
Takođe, mkv filmove sa puno referentnih kadrova sa kojima je prethodni uređaj imao problema, ovaj pušta bez ikakvih problema.
Ovde nema ni problema sa daljinskim upravljačem i senzorom za njega na uređaju koji je kod prethodnog bio izuzetno osetljiv, pa sam imao problema sa daljinskim za Samsung TV koji ga je ometao (rešeno parčetom izolir trake preko senzora).
Nema ni problema sa isključivanjem diskova koji sam ponekad imao sa prethodnim uređajem nakon reprodukcije m2ts datoteka. Sada u potpunosti isključuje disk (WD My Book), pa nema potrebe da ga ručno isključujem.
Sve u svemu, zaista izvanredan plejer koji za uloženi novac (10 - 11 hiljada dinara) pruža mnogo.
 
U VipHouse ima WD Gen2 po ceni od 9600 dinara ali ga nemaju na lageru u prodavnici, nego iskljucivo po zahtevu ga nabavljaju
 
Damn
samo oni me nerviraju, zvao sam ih, slao im mejlove - ništa, uopšte se ne javljaju. a imaju lepe cene ponekad.
probaću sa njima da vidim, hvala
 
Pomoć oko prikaza naših slova, ima li univerzalnog rešenja?

Kakav je novi fw, treba li ga ubacivati...poz...
 
Sve je ugradjeno jos u osnovni fw, samo treba da izaberes pravilan region u podesavanjima (trebalo bi da se zove Regional settings) i sva slova se lepo vide
 
Poslednja izmena:
I L I J A,
naša slova sam rešio postavljanjem dodatnog rasporeda u settings na central europian (win 1250), ali sada imam problem sa učitavanjem nekih titlova u srt ili sub formatima, koji nisu ubačeni u mkv. Našao sam da na nekim forumima da se problem rešava njihovim prebacivanjem u ssa (SubStation Alpha). Negde to funkcioniše (titl mora biti istog imena kao i mkv), a negde ne.
Ima li neko univerzalno rešenje ovoga, ili moram da ih embedujem u mkv?

HVALA...

ISPRAVKA:
Promena srt/sub u ssa ipak rešava problem, kod titlova kojima sam menjao ime fajla, potrebno je obrisati nfo fajl jer on "zbunjuje" plajer, kada se to uradi plejer savršeno prepoznaje titl.

Pozdrav svima i hvala...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno