Šta je novo?

WD TV Gen2 (HDMI 1.3, DTS dekoder)

A razlika u product codu BABF... i BABG... (vidi donji deom mog prethodnog posta)
 
Video sam ja to ILIJA, problem je što je product code u radnji gde sam našao sledeći: WDBABG0000NBK-EESN, kutiju nisam imao prilike videti.
Znači razlikuje se za jedno slovo u odnosu na product code koji si ti naveo, a nema veze sa product codom od gen-1. Pretpostavljam da je isti ali i da nije, uzeću pa koji god ispadne, ionako mi je bitno da ima 5.1, taj stereo i nije bitan kada će sve vreme raditi u kombinaciji sa zvučnicima...

BTW, zna li neko gde se mogu naći najjeftiniji Z-5500 :smoke:
 
WDBABG0000NBK-EESN oznacava da je za evropsko trziste
sad gledam kutiju i moj (Gen2) ima u slovo isti naziv: WDBABG0000NBK-EESN

Z-5500 jeftino - nigde :)

Evo sta se sve moze naci (sivom oznaceni modeli koje treba izbegavati):

WD TV Mini Media Player: WDBAAL0000NBK / WDBAAL0000NBK / WDBAAM0000NBK / WDBAAM0000NBK
PAN AMERICA (NTSC): WDBAAL0000NBK-NESN
JAPAN (NTSC): WDBAAL0000NBK-JESN
APAC (NTSC): WDBAAL0000NBK-PESN
APAC (PAL): WDBAAM0000NBK-PESN
EMEA (PAL): WDBAAM0000NBK-NESN

WD TV HD Media Player (1st Gen.): WDAVN00B / WD00AVN / WDAVP00B / WD00AVP
US (NTSC): WDAVN00BN
EUROPE (PAL): WDAVP00BE
ASIA (NTSC): WDAVN00BS
MULTI-CITY ASIA (PAL): WDAVP00BS / WDAVP00BP


WD TV HD Media Player (2nd Gen.): WDBABF0000NBK / WDBABF0000NBK / WDBABG0000NBK / WDBABG0000NBK
PAN AMERICA (NTSC): WDBABF0000NBK-NESN
COSTCO (NTSC): WDBABF0000NBK-NECS
JAPAN (NTSC): WDBABF0000NBK-JESN
MULTI-CITY ASIA (NTSC): WDBABF0000NBK-SESN
MULTI-CITY ASIA (PAL): WDBABG0000NBK-SESN
EMEA (PAL): WDBABG0000NBK-EESN
AUS/NZ (PAL): WDBABG0000NBK-AESN

WD TV Live Media Player: WDBAAN0000NBK / WDBAAN0000NBK / WDBAAP0000NBK / WDBAAP0000NBK
PAN AMERICA (NTSC): WDBAAN0000NBK-NESN
JAPAN (NTSC): WDBAAN0000NBK-JESN
APAC (NTSC): WDBAAN0000NBK-PESN
APAC (PAL): WDBAAP0000NBK-PESN
EMEA (PAL): WDBAAP0000NBK-EESN

http://wdtvhd.com/index.php?showtopic=8916
 
Poslednja izmena:
Hvala ti Ilija,
na kraju samo još jedno pitanje, pošto vidim da pratiš temu...
Ako ne uzmem Z-5500, šta bi mi preporučio od zvučnika, (u tom cenovnom rangu, +10-20%).
Moraju da rade out of box sa WD-om, znači nikakvi risiveri, i sl...
Hvala još jednom...
 
I na kraju, posledenje pitanje za večeras, obećavam :smoke: !

Kabel za povezivanje WD TV-a i Z-5500 bi trebao, ako ne grešim, biti nešto kao na slici:

Da li sam u pravu, i da li taj kabel ima ikakav specijalan naziv, ili da tražim običan kabel za digital na digital?
 

Prilozi

  • kabel.jpg
    kabel.jpg
    20 KB · Pregleda: 135
Z-5500 nema zamenu za ono sto nudi, za taj novac (35-40k).

Za 32k može da se kupi LG HT-904TA koji ima HDMI in i optički ulaz.
Nisam imao priliku da čujem kako zvuči LG HT-904TA ali mi izgledaju puno elegantnije za home theatre od Z5500.
Da li bi neko mogao da uporedi kvalitet zvuka na LG HT-904TA sa Z5500?

Pozdrav
 
auh, što su dobri...
mada meni đžaba, kad sam z-5500 uplatio pre dva sata 35K za iste...
 
Taj LG komplet nema šta da traži pored Z-5500, nećeš se pokajati ni najmanje :)
 
Taj LG komplet nema šta da traži pored Z-5500, nećeš se pokajati ni najmanje :)

Imao si priliku da čuješ oba ili si ljubitelj Logitech-a?
Mark Levinson nebi stavio svoj potpis na uređaj koji ne zadovoljava minimum standarda koji su u njegovom slučaju vrlo visoki.
Ne očekujem od LG HT-904TA kvalitet zvuka kakav bih dobio kombinacijom risiver + Hi-Fi zvučnici. LG-ijev sistem je verovatno dobar prilikom reprodukcije filmskog zvuka, ali me interesuje kako reprodukuje muziku. Imam Technics-ov 5.1 sistem i za film je dobar, ali za slušanje muzike je prilično naporan jer je bass bez obzira na podešavanja dominantan.

Pozdrav
 
ma moze i mika hakinen da se podpise na yuga ali u praksi se i dajle ne menja nista :D
 
ma moze i mika hakinen da se podpise na yuga ali u praksi se i dajle ne menja nista :D

Poređenje yuga i LG-a je blago rečeno neozbiljno.
Za Z-5500 piše da je u stanju da reprodukuje zvuk THX kvaliteta ali bi bilo naivno misliti da tako mali sistem može da svira onako kako je to Tomlinson Holman zamislio.

Kompjuterski zvučnici su kompjuterski zvučnici. Imao sam prilike da na sajmu davno na jednom štandu čujem Logitech-ov 4.1 sistem (tadašnje čudo tehnike) i da je bio glasan bio je (čitaj drao se za sve pare pa i preko toga) a onda sam u susednoj hali čuo Tannoy dvosistemske podno stojeće zvučnike koji su stojali jedan pored drugog. I šta misliš šta se bolje čulo (ne glasnije)?

Mene samo interesuje da li LG smara prilikom slušanja muzike, ako je iko imao priliku da čuje HT-904TA.

Pozdrav
 
muzika na 5.1 samo ako je dts,stereo zaboravi...
 
WD TV

Citajuci forum sam odlucio da kupim WD TV. Imam 2 pitanja ako mozete da mi pomognete. Posedujem AIWA HomeTheater AVJ-X5 i iskoristio bih ga za audio iz WD TV. Na netu sam nasao ovo kao specifikaciju:
A / V inputs 1x RCA/1x S-Video/1x 3RCA (YUV)/1x HDMI , 1x RGB 1x RCA/1x S-Video/1x 3RCA (YUV) / 1x HDMI, 1x RGB
A / V outputs 1x analogue, 1x SCART
Audio Input audio (cinch)
Audio outputs Digital Coaxial, Audio (Cinch)
Decoder DTS, Dolby Digital, Dolby Prologic II decoder.
Kako bi bilo najbolje povezati izlaz iz WD u ovu AIWA-u, iskreno pojma nemam o Audio tehnici?
Drugo pitanje je razlika izmedju TV gen2 i TV live, posto nemam potrebu da pustam neke net sadrzaje, i posto cu koristiti samo USB kao medij i ne treba mi ethernet pristup share diskovima da li postoji jos nesto sto se dobija sa TV live?

HVALA
 
Home Theater bi trebao da ima optički audio ulaz da bi dobio 5.1 zvuk. po ovome što si napisao nema ali proveri za svaki slučaj sa zadnje strane većina uglavnom ima ali ne svi.

@ILIJA dali je procesor kod gen.2 dovoljno brži da bez problema pušta bez trzanja 1080p film od 15GB? pretpostavljam da jeste pošto gen.1 pušta ali povremeno dolazi do kočenja slike i blokiranja tona i za takve filmove je neupotrebljiv.
 
WDTV Gen2 ima isti procesor i vise memorije kao Live (Gen1 ima stari procesor i malo memorije) tako da 1080p filmovi sa dosta reframes rade bez problema.

Taj problem koji si video je vise do memorije i broja reframes-a (koji kad koristis titl pada za jedan :) ) tako da sa Gen2 sigurno neces imati problem

Technically, the WDTV Live uses a new Sigma Designs SMP-8655 chip clocked at 500mhz. The original WDTV used the 300mhz SMP-8635 chip
 
Poslednja izmena:
Gde u Beogradu ima da se kupi WDTV Gen2? :guitar:
 
hvala na brzom odgovoru. sve sam ja pročito i o jednom i drugom ali mi je podatak iz prakse najmerodavniji da se ne zaletim.
moram prodati ovaj i kupujem gen.2 :wave:
 
Ja sam u BH kupio WDTV Gen1 ranije, proveri da li imaju sada samo nemoj da ti uvale zastareli Samtec MPD-305HD iz WinWina posto ne pusta ni MKV ni DTS a iste je cene
 
Koji HDMI kabal preporučuješ uz WDTV i Panasonic TH42PV80. :wave:
 
Home Theater bi trebao da ima optički audio ulaz da bi dobio 5.1 zvuk. po ovome što si napisao nema ali proveri za svaki slučaj sa zadnje strane većina uglavnom ima ali ne svi.
Nazalost nemam opticki audio izlaz, imam samo cinceve, L i R audio input. Kao sto sam vec rekao nemam pojma o audio tehnici, interesuje posto ovaj HomeTheater ima svoj decoder (i DTS) mogu li da koristim njegov decoder ili cu u svakom slucaju imati samo 2.1 zvuk koji ce ici na 5.1 zvucnike?
 
upravo tako wdtv gen.2 ima dts dekoder i imaćeš stereo zvuk na 5.1 sistemu:p ali šta da se radi kod prve verzije nije ni to bilo izvodljivo ukoliko nemaš 5.1 sistem sa dts-om i optičkim ulazom.
 
Upravo to, sa prvim WDTV kad vidi DTS zvuk samo ispise "digital audio" i tisina... Kada se pojavio nije bio problem - retko sta je bilo sa DTSom ali sada je potpuno obrnuto, retko sta se pojavi BEZ DTSa pa su opcije:

  • prodas Gen1 kupis Gen2 (ili Live ako ti treba ugradjeni LAN ili WiFi mogucnost)

  • Rekompresujes DTS zvuk u AC3 preko automatizovanog i besplatnog programa http://audioconverter.heartware.dk/ - uputstvo
    (moze da prodje sam ceo hard - treba mu oko 10min po naslovu, retko kad se zaglupi)

  • Kupis eksterni DTS dekoder i povezes ga sa optickim kablom na WDTV Gen1, ja sam uzeo Sony DTS dekoder i povezao sa stubom(moze i TVom) - super je funkcionisalo ali sam kupio Gen2 pa ga vise ne koristim

to su manje-vise sve opcije za Gen1
 
Poslednja izmena:
Porucio sam dva komada novih V2.0 :) WD TV-ova za Bench house, cena za forumase 11154 RSD...
 
Šta je bolje uzeti WDTV V2.0 ili LIVE? :smoke:
Da li ću moći da MKV filmove gledam na čitavom ekranu, fullscreen. ,)
TV je Panasonic TH42PV80.42", rez. 1024x768, 16:9.
Hvala unapred. :wave:
 
A da li u kutiji tj WD TVu ima i hard disk ili se isti kupuje odvojeno?
 
Za te pare nemožeš da dobiješ i HD.
 
Nazad
Vrh Dno