Šta je novo?

Vodič kroz PayPal (FAQ u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada se prvi put uloguješ sa lib što si dobio, imaš opciju da kreiraš username i pass po želji.

Da, to sam i uradio, a onda sam otisao na mesec dana van zemlje i normalno da sam zaboravio i korisnicko ime i pass, jer imam 850 korisnickih imena sirom interneta, a za pass na online banking imaju ne znam kakve uslove, tako da sam i tu morao da lupim ko zna sta...a o onom broju da ne pricam.

Sta ocekujem? Ocekujem da mi bar u mejlu posalju podatke koje sam iskoristio za log in, kao i svaki iole normalan sajt....retardi.
 
99% sajtova to ne radi jer su passovi enkriptovani u bazi.
 
Prijatelju, to nije NORMALAN sajt ..... to je sajt BANKE, tvoj EBANK, tvoji računi i tvoje pare .....

Ako stvarno misliš da sve to tako treba da funkcioniše, da na zahtev s mejla šalju takve podatke na mejl, ti onda živiš u utopiji ....

Da neko potraži tako podatke, jer ti provalio mejl, i dobije, i isprazni račun, onda bi bila banka kriva, jel?

To što ti imaš 850 korisničkih imena, njih ne interesuje, niti bi trebalo da su ti sva ta imena ISTE VAŽNOSTI ....

Ako nisi našao za shodno ni da ČUVAŠ što ti banka daje, ni da zapamtiš, niti da sam napraviš svoj user i pass, onda to više govori o tebi.
 
Da, obično pošalju samo username.

Bilo kako bilo, nije banka kriva što si zaboravio pass. Trkni i uzmi lib i ovaj put zapiši pass pa ga drži negde na sigurnom
 
Prijatelju, to nije NORMALAN sajt ..... to je sajt BANKE, tvoj EBANK, tvoji računi i tvoje pare .....

Ako stvarno misliš da sve to tako treba da funkcioniše, da na zahtev s mejla šalju takve podatke na mejl, ti onda živiš u utopiji ....

Da neko potraži tako podatke, jer ti provalio mejl, i dobije, i isprazni račun, onda bi bila banka kriva, jel?

To što ti imaš 850 korisničkih imena, njih ne interesuje, niti bi trebalo da su ti sva ta imena ISTE VAŽNOSTI ....

Ako nisi našao za shodno ni da ČUVAŠ što ti banka daje, ni da zapamtiš, niti da sam napraviš svoj user i pass, onda to više govori o tebi.

Pa normalno da sam napravio svoj user i pass, ali sam zaboravio koji su, jer za pass imaju uslove koje inace ne koristim za sifre. Podaci sa svakog sajta u vezi trgovine su ozbiljni, pa ebay, amazon i svi zivi ostali imaju opciju da se zapamte imena i sifre. Ako ce da provale mail, moci ce da iskoriste i te sajtove, a ne samo ovu bednu Intezu.

I ne moraju da salju na mail, mogu na mobilni telefon, koji isto imaju.
 
Poslednja izmena:
Svi oni nisu banka....

Ali dobro .... ti si najpametniji, ti najbolje znaš kako treba, ali ti nemaš pristup svom nalogu..... opet moraš ti kod njih.
 
To se nalazi na intesa on-line, ali sam zaboravio korisnicko ime i LIB, tako da ne mogu da udjem da vidim taj code..

Ne nalazi se. :( U online ebanking sistemu INTEZE usluga izvoda za devizne racune a medju njima i internet racun, NIJE DOSTUPNA. Ali svejedno idi u ekspozituru da ti izdaju drugi LIB! Trebace ti ebanking kad tad, nemoj da budes od onih koji prave nepotrebne redove u banci samo da bi nesto proverili, nije ovo 17. vek.

Naravno u mojoj ekspozituri prvi put cuju za Pay Pall i verifikaciju i nakon dugog objasnjavanja sta je to, i cemu sluzi, ne znaju kako da mi daju ta 4 broja. Samo se vidi na e-bankingu da su rezervisana sredstva od ukupnog stanja. Upucivali me na neki "citac kartica" u nekoj ekspozituri, ali ne shvataju da taj broj generisa paypall radi potvrde i da mi samo treba izvod, ili stvarno ne mogu to da vide?!

I sta sada da radim a treba mi HITNO.

Da li je MOGUCE da SVAKI put nastane neki problem sa Intesom, moracu izgleda da promenim banku jer je ovo sacuvaj boze.
 
Poslednja izmena:
Zovi korisnički, oni će ti reći, i prijavi na mejl da u ekspozituri nisu znali da ti daju potreban broj.
 
O boze, sve bolje od boljeg =)) Pa sta sad da radim ako tog broja nema mislim nigde, ni online, ni na izvodu? =) na youtube sam video doduse klip gde je lik kod Inteze pokupio taj code online...jedino sto nije koristio ovu obicnu Visu Internet, nego neku drugu karticu..
 
Poslednja izmena:
Imate bre ljudi na kartici broj telefona, pozovite i tražite broj .......
 
Zvao i dobio kod preko cc-a. Sa njihovim cc-om imam mnogo bolja iskustva nego u ekspozituri.

E sad, nakon dobijenog koda, preusmerila mi je poziv da pitam u vezi toga sto se ne vidi devizni izvod i dobio info da izvodi za devizne racune generalno NE POSTOJE i ne mogu se videti. Kako se vidi na ovom jutjub snimku, oni ne znaju. I kako oni mogu da vide taj kod a ja ne vidim i zasto, to agent cc-a ne zna.
 
Nema sta da se neko optuzuje da je Glup i slicne stvari, u prenesenom znacenju, ovakva situacija moze svakom da se desi. Ja na primer nisam zaboravio svoj Username i pass, ali Banka ima politiku da svakih 6 meseci moras da promenis i jedno i drugo, plus postoje odredjena pravila kako moraju i username i i pass da izgledaju. Ja na primer jos pamtim taj originalni , ali posle duzeg nekoriscenja novog sam ga zaboravio. U Browseru ima stari , a novi nema. Tako da eto svi smo glupi samo je Magic Master pametan, jer on pamti 1.000 passova.

Procedura je takva da nema nikakve sanse da se bilo sta sazna od njih. Samo licni odlazak u Ekspozituru po novi LIB i otvoris novi nalog na E banking, koji se aktivira posle 24 sata. To je jedina procedura.
 
Poslednja izmena:
Gde sam ja spomenuo 1000 passova?

Kako hocete, pisite peticiju Intezi da vam ne odgovara sistem passova i username, da promene....
 
Da pisacemo svom poslaniku :D Otprilike to je takav predlog :D
 
Nadji broj telefona na samoj kartici (pretpostavljam da je Visa electron ili ona internet kartica), okreni ga, objasni o cemu se radi i dace ti taj code za PayPal.
 
Da, da, to sam i uradio i napisao, jeste internet kartica. Ne razumem samo zasto mora da se zove, i kako se ovom na jutjubu vidi, to je sve. Ali, drago mi je sto su dobro obavesteni makar, i znali su odmah u cemu je stvar.

Samo licni odlazak u Ekspozituru po novi LIB i otvoris novi nalog na E banking, koji se aktivira posle 24 sata

Nalog postaje momentalno aktivan! Samo moras da imas LIB i sve ostalo sam biras. Mozda su ti rekli da LIB postaje aktivan posle 24h ali to je drugo nesto.
 
Bio sam, dali mi novi lib, nisam morao da cekam opet 24 casa, odmah sam se ulogovao, i stajao je izvod sa onom sifrom od paypala.
 
@ padawan

Ti pricas o necemu drugom, a ja o necemu sasvim drugom. Kod otvaranja paypala , naloga, sve sam video na E bankingu za 4 sekunde u 3 ujutro, i verifikovao nalog. Nikakve banke, ekspoziture, nikakvi telefoni i kojesta.

Kada zaboravis sifru, ne pomaze ti nikakav telefon, Koll centar i kojesta. Zvao sam ih i ja i doslovce su mi rekli u vasu ne u bilo koju, ekspozituru, tamo gde imam otvorene racune, po novi LIB. Tako sam i uradio , otisao u banku , za 5 minuta dobio novi LIB, kod kuce formirao novi nalog i receno mi je da ce biti aktivirano za 24 sata.
Za paypal ne treba nista , nikakvi telefoni , kol centri sve se vidi samostalno.

A to da le se vidi ne radi se o tome, nego o transakcijama , da sam vrsis uplate , placanja. Meni su u Ekspozituri rekli 24 sata i to sam sacekao, nije Smak sveta za 12 sati pa da ne mogu da cekam 24 ako tako kazu. Inace sam LIB je radio posle 10 minuta, jer kako bih bez njega formirao novi nalog ??
 
Poslednja izmena:
I posle nama svet ne valja, a ljudi ovde ne mogu da poslušaju jedan savet, nego odmah banke su krive. Banke prvo skidaju krivicu sa sebe pa posle sa klijenta, ako se to nekome ne sviđa, nek sam onda otvori banku...
 
i stajao je izvod sa onom sifrom od paypala

Wtf? I onda oni meni 2 operatera cc-a kazu da ne postoji izvod za devizne racune. :)

Zasto li se tebi onda vidi a meni ne? Da nisu neka podesavanja za javu...? To mi je krajnje nelogicno, jer se vidi za dinarski racun.

Neresiva misterija...

I posle nama svet ne valja, a ljudi ovde ne mogu da poslušaju jedan savet, nego odmah banke su krive. Banke prvo skidaju krivicu sa sebe pa posle sa klijenta, ako se to nekome ne sviđa, nek sam onda otvori banku...

Izvini o cemu tacno pricas, nisam ispratio bas celu temu. Ljudi su ovde da se zabave i pomazu, i popunjavaju "rupe" u apsurdnim, netacnim zvanicnim informacijama koje dobijamo, razmenjujuci iskustva koja smo imali sa bankama i sistemom placanja koji je tema. Naravno, banka jeste kriva za davanje nepotpunih ili potpuno netacnih informacija. Nisam pristupio ovoj temi da bi mi odgovorili "pozovi broj na kartici", pogotovu ako taj broj daje netacne informacije. Ali u ovom konkretnom slucaju to jeste makar resilo problem sa kodom (a to bih svakako i uradio kao sledeci korak jer su u ekspozituri pali s' marsa). Dobio sam kod i verifikovao karticu, i donirao 30$ bitsoupu za 5TB, to je sada najbitnije.

Nisam siguran kako dalje da pristupim problemu sto za moje racune "usluga nije dostupna" kada operateri Intese tvrde da ta usluga i ne postoji, a u ekspozituri me upucuju na neki "citac kartica" :facepalm:

Kada zaboravis sifru, ne pomaze ti nikakav telefon, Koll centar i kojesta. Zvao sam ih i ja i doslovce su mi rekli u vasu ne u bilo koju, ekspozituru, tamo gde imam otvorene racune, po novi LIB. Tako sam i uradio , otisao u banku , za 5 minuta dobio novi LIB, kod kuce formirao novi nalog i receno mi je da ce biti aktivirano za 24 sata.
Za paypal ne treba nista , nikakvi telefoni , kol centri sve se vidi samostalno.

Hoces da okacim printscreen kao dokaz da se kod mene ne vidi samostalno?

Hajd jos jednom, kad zaboravis sifru za ebanking, nikakav problem, ne treba ti novi LIB (osim ako za tebe "sifra" ne znaci LIB) nego samo sa starim LIB-om otvoris novi nalog, moze i sa starim username-om.
 
Poslednja izmena:
I ja sam bez problema nasao kod u online-u, otvoren nalog pre 10ak dana.
 
padawan, treba da je u nedospelim obavezama.....

Idi u kartice, odaberi karticu, i pogledaj u nedopsele obaveze.
 
Tako je, verovatno je u nedospelim obavezama, naćićeš 4digit kod sigurno.
I ja sam kod Inteze evo već 4 godine i od početka rada online bankinga imao sam uvid u sve moje račune sa svih kartica koje imam, dinarski ili devizni, nebitno.
A to što ti pametnica u Intezi kaže nešto sasvim drugo zaboravi. Ja se više ne smaram sa likovima na šalterima koji ne znaju svoj posao, već odmah tražim da razgovaram sa managerom ekspoziture. Sebi skratim cimanje + ne pravim bespotreban red i nerviram ljude iza mene.
 
@ Padawan

Za LIB si u pravu ako negde imas onaj stari originalni, zapisan. Ako si ga negde zaturio, ne mozes da ga nadjes, moj slucaj , onda moras po novi.

Ovo za Paypal i sta se vidi , a sta ne , tu se nisi ti razumao sa Salterusom, koja je prebacena na kol centar. Ne razumemo se mi ovde , uglavnom svi manje vise poznavaoci tematike, a da ce neka tamo sa koll centra da razume sta se pita :D

Program Banca Inteze je pun rupa i odavno zreo za remont, dosta opcija stvarno javlja da ne rade, tu je i to sto ti pominjes oko izvoda, Ali zato postoji drugo mesto za gledanje :)

Za Paypal imas , kartice i racune. Kada nastane transakcija Banka skida odmah novac sa racuna ali ne knjizi iznos do 7 dana.

Zato prvo odes na Kartice koje su poredjane po brojevima racuna, to su im imena, prvi veliki propust. Veoma glupo ali je tako, posto ja imam vise razlicitis treba da prvo odaberes odgovarajucu, po broju racuna. Tip kartice , pise ustvari njihova imena. Ko je pravio program , sve je izmesao. Kada pritisnes na karticu koja te zanima , ispod nje se azurira prozor i ako jos nije proknjizeno imas red NEDOSPELE obaveze i tu vidis koliko je banka u startu skinula novca, posle kad proknjizi vraca. Tu ces videti i sifru za Paypal . kada ptitisnes zeleni kvadrat PRIKAZI u tom redu.

Kada prodje tih 7 dana i obaveze "dospeju" onda ides na racune. Pa izaberes onaj koji ti je vezan za karticu i dole u levom uglu vidis prozor sa njegovim podacima. Po defaultu zadnjih 7 promena. Sada misem pritisnes u tom prozoru mali narandzasti pravougaonik sa nacrtanom strelicom i dobijes , znas sta ?? IZVOD :D Preko cele strane sa detaljnim opisima gde i kome je uplaceno ili ko je vratio novac, datumi kupovine, i knjizenja i sve sto treba. Tu takodje ako si propustio da vidis dok je onaj 1,5 Euro bio u nedospelim obavezama, mozes sada da ga vidis kada proknjize.

Eto to nije znala da ti objasni priucena radnica Koll centra.
 
Poslednja izmena:
Za vas sto gubite vazne podatke jer ste zaturili papirce...
Zar vi ne mozete da nabavite fasciklu i u nju kovertu za banku, pa kovertu za ovo i kovertu za ono, pa da to cuvate na jednom mestu?
Zar ne umete napraviti text dokument pa ga negde smestiti u komp u dve razlicite particije, jos bolje u na dva hdd i cuvati sve kodove za sve i svasta ?

Jel to toliko tesko?

Vidi se da vojsku sluzili niste i ne znate se nimalo oraganizovati...
Nisam ni ja sluzio vojsku al' imam nesto mozga u glavi i umem da mislim i ponesto korisno smislim, ... a vi?
 
Haha, u pravu si, totalna neorganizovanost. To se na zalost prenosi u sve sfere zivota. Ali sifara i kodova ima vec toliko da je frustrirajuce, mora nesto da se uradi po tom pitanju. I da se backapuje negde u cloud.

padawan, treba da je u nedospelim obavezama.....

Eh, znaci da sam sve vreme gledao na pogresno mesto. Ali sad nema vise nista jer je verovatno paypal refundirao tu security naplatu.

A to što ti pametnica u Intezi kaže nešto sasvim drugo zaboravi. Ja se više ne smaram sa likovima na šalterima koji ne znaju svoj posao, već odmah tražim da razgovaram sa managerom ekspoziture. Sebi skratim cimanje + ne pravim bespotreban red i nerviram ljude iza mene.

U pravu si. Meni je sve nesto neprijatno, da ne ispadne kako one nemaju pojma i da ih preskacem. Ekspozitura je toliko mala, verovatno je menadzer u stvari i savetnik za stanovnistvo. Pokusacu da idem tamo sledeci put, a salter nikada vise za informacije, samo uplate i isplate, kad ne moze preko ebankinga/automata.

Inace nikada ne trazim sefa bilo cega da pricam, sam sebe bih podsecao na ludake koji misle da su samo oni nesto posebno i odmah hoce da pricaju sa predsednikom Telenor grupe kada imaju neki problem.

Ali, obrni-okreni, naprave te ludim.

@ Miglia - tnx, TO JE TO! :) Izvod su sakrili u kvadratic kod promena, eh. Nisam web programer ali sigurno je to moglo user-friendly, a ne da zbunjuju ljude sa - usluga nije dostupna. U svakom slucaju - spasao si me daljeg vrtenja u krug sa njima, a verovatno treba i da ti zahvale sto nisam presao u Raif :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno