Šta je novo?

VIVAX TPC-7150, IPS za 12k

I ja kupio moj. Evo pisem sa njega. Super je samo ima jedan mrtav pixel. To sam provalio tek kuci kad sam stigao. Sad me mrzi da ga vracam u prodavnicu. Al bode oci po sred ekrana je. Moracu da ga vratim a nisam ga posteno ni uzro u ruke. Jel zna neko koji je servis zaduzen da ga odnesem direktno tamo?
 
I ja kupio moj. Evo pisem sa njega. Super je samo ima jedan mrtav pixel. To sam provalio tek kuci kad sam stigao. Sad me mrzi da ga vracam u prodavnicu. Al bode oci po sred ekrana je. Moracu da ga vratim a nisam ga posteno ni uzro u ruke. Jel zna neko koji je servis zaduzen da ga odnesem direktno tamo?
Nosi to u Kimtec servis.
 
Nosi to u Kimtec servis.

Mislim da je bolje da odnese u prodavnicu gde je kupio, da proba da zameni odmah za drugi.

Ne verujem da ce servis uvaziti garanciju i zameniti mu displej ili ceo uredjaj zbog jednog mrtvog ili zaglavljenog pixela...osim ako nemaju neki visak.
 
Koliko je glasan zvucnik na ovom cudu? Moj primerak je izgleda falican, zvuk je pojacan do kraja i ne cuje se ni blizu nekog prosecnog telefona pojacanog do pola :D
 
Jako slab zvuk i kod ovog sto ima moj drugar...
 
U prodavnici nemaju drugi. Ovo je poslednji primerak. Odustao sam od menjenja i servisa. Ne ceka mi se mesec dana. Uostalom taj piksel se i ne vidi kad moj klinja igra Subway Surf sve sa nutelom i plazmom. :d Vise sad brinem gde da nadjem neku silikonsku futrolu i foliju.... :)
 
koga interesuje da kupi, ovaj tablel imaju na stanju u Cupriji, prodavnica Stecom, jos nekih 9 komada...

ja sam danas uzeo jedan, a pre toga sam zvao sve ove poznatije shopove i prodavnice, i nigde nisu imali na stanju, a ni uvoznik Kimtec ga nema trenutno na stanju

cena je 10990, za taj novac i vise nego best buy
 
lol cuprikovac lider u it segmentu :)

inace, koga zanima rutovanje rk3066 uradite programom unlock root, super one click root ne radi...
 
Poslednja izmena:
Dobo sam info da se u ponedeljak carini nova tura.
Znaci bice ih opet u prodaji od srede ili cetvrtka. :D
 
i meni to rekose iz tehnoms prodavnice, ali verovatno bice veca cena, a koliko to niko ne zna :)

kod njih je bio 10500, ali nemaju vise na stanju dok uvoznik ne uveze novu turu sledece nedelje
 
Nije mi jasna jedna stvar. Kad instaliram aplikacije smešta ih na nand flash i posle par igrica je vec prepun. Zašto ih ne instalira na internal sd? Mislim zar to nije sve jedno te isto. Moze li se nekako reparticionisati?
 
Da ali neke programe kao sto je xbmc iz nekog razloga neće da pomeri na SD.
 
pisao sam o tome u postu #21.
Njemu je interna memorija poedjena tako da se nand deli na 504MB i 5.7GB (vecu vidi kao SD card).
E to sto neke aplikacije iskljucivo idu na sistemsku memoriju, to nije do tableta, vec do androida ;)
 
Jek moze da se poveca sistemska memorija na stetu interne sd? Mislim neko reparticioniranje?
 
Ja mislim da to nemoze da se uradi na tabletu. Mora se napraviti novi rom sa drugim podesavanjem particija
 
ja ili sam glup ili nesto nije kako treba.. naime uzeo sam i onu futrolu/tastaturu za 7incha tablet, ali ne znam sto nece da radi??

jel treba nesto posebno da se ukljuci/podesi na androidu? na tastaturi ne svetli nijedna lampica kad je ukljucim u tablet
 
Stigla nova tura.
Losa vest, veoma mali broj.
Dobra vest, cena nepromenjena ;)
 
Juce sam malo testirao bateriju, za sat vremena strimovanja avi fajla (XBMC , fajl sa samba servera) i osvetljenjem ekrana na nekih 60% baterija ode 30%, znaci trebalo bi da izdrzi preko 3 sata u kontinuitetu.

Kad smo kod XBMC-a, da kazem da ne radi harverski dekoding, tako da mkv fajlovi stucaju (nije mi jasno zasto, mali400 je od pocetka bio podrzan u xbmc, barem u starijim verzijama). Druga stvar je da je ton iz nekog razloga izuzetno tih, malte ne jedva cujan.
 
Jesi probao mkv direktno sa sd memorije. Mozda ti je do wifi to štucanje. Primetio sam da sporo otvara web. Mnogo sporije nego moj S2. Mozda je wifi radio loš kod vivaxa.
 
Pa slab je wifi, da l' zbog tog aluminijuma ili ugradjenog modema ne znam... U odnosu na moj s2 ima 30% lošiji prijem...
 
U prvoj i jedinoj turi je uvezeno 100 komada. Ceakao se atest, pa je uredjaj plasiran na trziste. naknadnih uvoza nije bilo. Da, cena o kojoj pricate je promo cena (daleko najniza od svake kad se radi o uredjajima u ovoj klasi).

Prema najavama, naredni uvoz, realnija cena.
 
Poslednja izmena:
Jek moze da se poveca sistemska memorija na stetu interne sd? Mislim neko reparticioniranje?

Ne, to je nemoguce, a u isto vreme cak i da je moguce, bio bi totalno nebulozan potez jer bi se ceo tablet usporio nekoliko puta. Da, nekoliko puta. Razlog je jednostavan - SD memorija (skoro svi primerci koji mogu da se nadju na nasem trzistu) je nekoliko puta sporija od bilo koje ugradjene u bilo kom tablet-u
 
Nazad
Vrh Dno