Šta je novo?

VIVAX TPC-7150, IPS za 12k

niko ovde ne lepi screen protector. vrv dobijaju ekrane sa nalepljenom folijom... ne znam... ali ako je svaki screen protector savrseno nalepljen i dalje sumnjam da ga je lepio covek.
 
niko ovde ne lepi screen protector. vrv dobijaju ekrane sa nalepljenom folijom... ne znam... ali ako je svaki screen protector savrseno nalepljen i dalje sumnjam da ga je lepio covek.

Da mislim da si u pravu, vidim sada na jednom snimku. Kineski radnici zapravo kad sastavljaju tablete prvo skinu tu savrsheno nalepljenu foliju sa stakla da bi proverili dali je staklo oshteceno i onda kad provere lepe tako bezveze. Sto znaci da na tim vivaxima zapravo niko nije proveravao dali je staklo oshteceno.

http://www.youtube.com/watch?v=KtmwlWV_vZM&list=SP071B6B2FD368114F

ovde se vidi na 2:42
 
Poslednja izmena:
ne razumes na sta mislim... napravi razliku izmedju screen protectora (lepe folije koja savrseno stoji na tabletu i koja je namenjena da stoji preko ekrana kada se tab koristi, i neprimetna je) i obicne zastitne folije (one koja je bzv nalepljena sa mehuricima, tek da cuva ekran, to je ona koju radnici odlepljuju i lepe ponovo sto ti kazes). dakle preko screen protectora ide ta bzv folija koja je namenjena da se skine, a screen protector folija se ne skida, osim ako neces da nalepis drugu. neki kinezi stizu sa screen protectorom (kao ovaj ili ployer momo 12), a neki ne, pa moras sam da lepis, kao moj goclever r105bk
 
U prevodu ruznjikavi kinez novije generacije, koji pati od standardne kineske boljke : losha baterija. Hvala bogu pa mali kinescic kojeg su uposlili da lepi folije je perfekcionista :)

Hahahaha... pa recimo.
Mada, sto ga duze gledam sve mi je simpaticniji. Nije mi ruzan ni malo.
Sta ces kad sam lozana na sivi aluminijum. Nekako mi, u odnosu na plastikanere i one gumirane, daje neku sigurnost... pa makar ona bila i lazna ;)

Voleo bih da mu baterija duze traje, ali izdrzala mi je duze nego na Prestigio modelima koje sam probao zadnjih par dana.
Doduse oni su bili deklarisani kao 3000 mAh, a VIVAX na 3500.


Sada nam je i NEXUS sa svojih 27k, tablet sa relativno jakom cenom.
Sve u svemu protresli su Kinezi malo trziste. To je dobro jer ce dodatno povuci cene dole.
Naravno ne ocekujem Nexus, Transformer i ostale jaca "imena" na ceni od 13-15k, ali na oko 20k je vec vrlo moguce.
A sto se tice baterija i trajanja istih, pa kako su krenuli, mislim da je samo pitanje vremena kada ce i tu prepreku savladati i isporucivati jeftine, pristojno jake ali sa boljom autonomijom cip set platforme ;)
Za sada imaju 2 od 3. Samo tu autonomiju da poprave i eto problema za jace igrace ;)
 
ne razumes na sta mislim... napravi razliku izmedju screen protectora (lepe folije koja savrseno stoji na tabletu i koja je namenjena da stoji preko ekrana kada se tab koristi, i neprimetna je) i obicne zastitne folije (one koja je bzv nalepljena sa mehuricima, tek da cuva ekran, to je ona koju radnici odlepljuju i lepe ponovo sto ti kazes). dakle preko screen protectora ide ta bzv folija koja je namenjena da se skine, a screen protector folija se ne skida, osim ako neces da nalepis drugu. neki kinezi stizu sa screen protectorom (kao ovaj ili ployer momo 12), a neki ne, pa moras sam da lepis, kao moj goclever r105bk

Nebitno, uglavnom jeftin tablet za siroke narodne mase koji za razliku od proshle generacije je zapravo funkcionalan. Ostala je boljka sa baterijom.
 
meni autonomija na mom gocleveru uopste nije losa. punim ga svako, ili svako drugo vece, zavisi koliko ga koristim... apsolutno sam zadovoljan... osvetljenje nije na max i wifi nije allways on, vec po potrebi... stajao mi je jednom 4 dana u stand by i mozda je potrosio 1%. msm apsolutno fino, ne znam sto se ljudi toliko loze oko toga... i nex7 ako mu stavis osvetljenje na max i wifi on konstantno ukljucen ekran i zahtevan surf ne moze da izgura 9 sati. da su brand bolji od kineza bolji su, ali da li je 3 puta bolji koliko su skuplji? ne bih rekao.
 
meni autonomija na mom gocleveru uopste nije losa. punim ga svako, ili svako drugo vece, zavisi koliko ga koristim... apsolutno sam zadovoljan... osvetljenje nije na max i wifi nije allways on, vec po potrebi... stajao mi je jednom 4 dana u stand by i mozda je potrosio 1%. msm apsolutno fino, ne znam sto se ljudi toliko loze oko toga... i nex7 ako mu stavis osvetljenje na max i wifi on konstantno ukljucen ekran i zahtevan surf ne moze da izgura 9 sati. da su brand bolji od kineza bolji su, ali da li je 3 puta bolji koliko su skuplji? ne bih rekao.

Koji goclever ?
 
goclever r105bk. 10.1" a ima neku bedu od baterije, mislim 5000mah

edit: ne, 6200mah... ne pamtim oko baterije jer me ne interesuje... moze da pise i 2000mah i 9000mah, dok ja to ne probam ne verujem...
 
Poslednja izmena:
Ljudi tablet je extra, od kada sam ga dobio ne odvajam se od njega. Bez problema rade sve app i igrice.Wirles odlicno radi.Baterija se tek pola potrosi
A.Iskren da budem prezadovoljan sam.Za ove pare je dzaba tablet i sa ovim karakteristikama se tesko moze naci. Cene nexusa,prestigia i njima slicnih sigurnoce pasti pored ovog tableta.Sreca sto se pojavio inace bi kupio neke polovne krseve sa aukcijskih sajtova.
 
Velika šteta što nema GPS modul. Pošto nema ni GPS ni 3G nije ga moguće koristiti za navigaciju.
 
Pa retko koji u tom cenovnom rangu ima GPS. Mislim da je bilo reci i o tome. Valjda ima nekih peripetija da li oko poreza, ratela ili sta ja znam?
 
Velika šteta što nema GPS modul. Pošto nema ni GPS ni 3G nije ga moguće koristiti za navigaciju.
Pa gde imaš Tablet kome je cena 95 evra a da je nov sa GPS, 3G....???
Za 95 evra sa garancijom 2 godine, sa dual core, Jelly bean androdi 4.1, RAM 1GB ovakakav cenovni rang /karakteristike ne mozes nigde naci..
Ako oćeš GPS, 3g, ultra mega giga tablet onda izdvoji minimum 200 evra za nekog polovnjaka na kupujemprodajem ili 27-28k dinara koliko kosta nov nexus.
 
Izgleda da trenutno nema nigde, ja narucio danas, e sad videcemo da li ce stici... Opet, obzirom da Vivax televizore imas malte ne na kiosku, mislim da ce ih vrlo brzo biti ponovo na trzistu.
 
Само да не буде, као што је неко овде већ најавио, да му дигну цену кад су видели која је помама настала.
Онај Prestigio нуди исто за 15 000, тако да овај Vivax у који као "марку" имам далеко мање поверења мора коштати мање да би била реална алтернатива.
Prestigio има HDMI излаз и футролу тако да овај Vivax не сме да кошта преко 13 000.
 
tako je sa svakim kinezom....svi prvo stave cenu tek da je onako... pa onda ako je interesovanje veliko onda rebnu vecu, pa ko se upeca upeca se...
 
tako je sa svakim kinezom....svi prvo stave cenu tek da je onako... pa onda ako je interesovanje veliko onda rebnu vecu, pa ko se upeca upeca se...
Пратим доста ову сцену већ скоро 2 године и не сећам се да је тако било сем са твојим несуђеним Ployerom :D
 
pa da... pokusali su cenu da dignu ployeru, ali nisu nesto uspeli... secas se da je prvo bio 19k, pa onda 21, pa onda 23 i 24... ali na kraju nista, jer se nisu pokazali kao neki brend...
 
Онај Prestigio нуди исто за 15 000, тако да овај Vivax у који као "марку" имам далеко мање поверења мора коштати мање да би била реална алтернатива.
Prestigio има HDMI излаз и футролу тако да овај Vivax не сме да кошта преко 13 000.
Ja bih pre rekao da Prestigio ne sme da kosta preko 13000, a da je 11000 realno za ovaj Vivax, za 100$ mozes da biras medju kinezima slicnih karaktreristika, samo treba natrcati na dobar odnosno imati srece.
 
Ja bih pre rekao da Prestigio ne sme da kosta preko 13000, a da je 11000 realno za ovaj Vivax, za 100$ mozes da biras medju kinezima slicnih karaktreristika, samo treba natrcati na dobar odnosno imati srece.
Можда можеш да бираш ако се коцкаш наручивањем из Кине када немаш никакву гаранцију :)
 
Онај Prestigio нуди исто за 15 000, тако да овај Vivax у који као "марку" имам далеко мање поверења мора коштати мање да би била реална алтернатива.

Po cenu da me "razapnu", ali meni Prestigio nije nista bolji od VIVAXa. Isto sr**e samo jeftinije pakovanje ;)

Bog zna (i komercijalista na poslu) koliko mi je Prestigio uredjaja na servisu. Što Tableta, što navigacija.
I svaka se čeka po mesec i kusur dana da se vrati i ne retko samo fleshuju uredjaj i posle par nedelja "hajmo Jovo nanovo" (vraćam ih na servis).

Slicno mi je bilo i sa VIVAX televizorima, ali makar su im se klime pokazale ok. Najmanje sam imao reklamacija na njih od 5,6 proizvodjača... da covek ne poveruje ;)
 
Svako ima pravo na svoje misljenje :), ovaj uredjaj deluje jako zanimljivo za pare koje josta e sad dal je isto sra...drugo pakovanje pokazace vreme:)
Ja se nadam da ce ovaj sve veci broj igraca na trzistu da nama bude od koristi, sve povoljniji a bolji uredjaji
 
Poslednja izmena:
nema hdmi? bas me cudi, to je sad standard...

inace slazem se da je dobro po nas da ima sto vise igraca na trzistu :)

ja recimo da nisam uzeo goclever ozbiljno bi razmislio da uzmem ovaj vivax. jes da je 7" ali brate dzabe je...
 
uploadfromtaptalk1361742402216.jpg
uploadfromtaptalk1361742425063.jpg
uploadfromtaptalk1361742441540.jpg
uploadfromtaptalk1361742454398.jpg

Moram da vam kažem da ovaj tablet vredi svaku paru 11k mislim da bi odmah kupio da mi treba tablet neki
 
Jel neko istestirao koliko baterija normalno traje, normalno, mislim wifi, auto brihtness, syncs off?
 
Nazad
Vrh Dno