Šta je novo?

VIVAX TPC-7150, IPS za 12k

Nema auto brightness, a evo ovaj drugar što mi je uzeo kaže da može da igra oko 2 ipo - 3 sata igranja... Mislim da je previše clockovan ovaj procesor...
 
Ovaj drugar je na 70% brightness igrao shadow gun, dead trigger, vice city, tako da mislim da je to mnogo zahtevnije od ps emulator igrica..
 
si siguran? ps emulator ni ne radi na slabijim uredjajima, toliko o zahtevnosti... dead trigger mi isto ili manje trosi bateriju. za psx emulator ti treba pentium 4 komp bre :D dead trigger je sigurno manje zahtevan od psx emulatora

e brightness ja drzim na 50% kad igram igre, ovako na 20-30
 
Poslednja izmena:
Svako ima pravo na svoje misljenje :), ovaj uredjaj deluje jako zanimljivo za pare koje josta e sad dal je isto sra...drugo pakovanje pokazace vreme:)
Ja se nadam da ce ovaj sve veci broj igraca na trzistu da nama bude od koristi, sve povoljniji a bolji uredjaji

Hahaha, nisamo se razumeli, ja sam ovde branio brata "Vivaxa" od Prestigia (Prestigio je po meni jeftiniji sa onom "gumom" na tabletima, ovaj ALU na VIVAXu mi se vise dopada. :D

Elem, nije me mrzelo da provrtim neke testove i evo rezultata:

Quadrant - 4096
Nenamark1 - 60
Vellamo - 1660
Antutu - 11422
Linpack - 51.117/71.682
Benchmark Pi - 337
CF-Bench - 7546

Nije lose ni malo. Daleko boje i od mog Sensationa i GT 7310. :D
 
Poslednja izmena:
si siguran? ps emulator ni ne radi na slabijim uredjajima, toliko o zahtevnosti... dead trigger mi isto ili manje trosi bateriju. za psx emulator ti treba pentium 4 komp bre :D dead trigger je sigurno manje zahtevan od psx emulatora

e brightness ja drzim na 50% kad igram igre, ovako na 20-30

Nisam siguran, ali te igrice bi trebalo da su najzahtevnije... Psx nema tu grafiku da ga oznoji... Ja sam igrao na galaxy tab-u, a on je single core i lepo je radio crash bandicot i mislim još nešto da sam igrao...


Mada skontao sam da ga hebe malo ovaj aluminijum jel sa j ili bez j? :D inače mnogo je slab signal... Ja sa sgs2 imam pun, a on 3 crte, ja gde imam 2, on ni jednu...
 
Poslednja izmena:
psx nema grafiku, ali je to emulacija, zato je zahtevno ubi boze... na g300 mi psx emulator ide u 5 fps, a na rk3066 psx radi u zakucanih 60fps sto je za pohvalu... primera radi death trigger na g300 ima veci fps...

iskreno, bolje je imati emulator i igrati te igre, za android ne postoji ni jedna tako dobra igra kao sto je gran turismo serijal, metal gear solid, tomb raider, itd... kad smo vec kod igara, jel zna neko neki bluetooth gamepad koji radi sa androidom, a da nije ps3 dualshock3? i kad smo kod ps3 gamepada, jel on sigurno radi, da ne kupujem dzabe, pa posle ne mogu da ga koristim :)
a sto se rezultata testova tice, to je standardni rezultat za rk3066, dobar je to soc poprilicno :)
 
Stigao mi je Vivax, prvi utisak je odlican, pogotovu za ove pare (100 evra). Ledja su od brusenog aluminijuma koji nije lakiran, jeste lepo ali ce se verovatno lako grebati. Tablet dolazi sa zastitom za displej koja je zalepjena "fabricki" - bez mehurica, a iznad nje je jos jedna tanja folija koja je zastita za zastitu, svaka cast za ovo. Ugao gledanja ekrana je vrlo solidan, boje zasicene, brightness nema potrebe da bude na max (meni je ok na nekih 80%). Nije bas klot prazan, preinstalirani su Chrome, Google maps, Movie Studio, MXplayer... moglo je i bez toga ali opet nije strasno, u startu su tu i Explorer i APkinstaler pa mogu nesto da probam i bez wireless konekcije.
Od zamerki na prvo gledanje: USB je i konektor za punjenje (vise bih voleo da su to razdvojili zbog manjeg drndanja), nema reset dugme, punjac ima kabl duzine nekih 50cm sto je malo, srpski jezik je samo cirilica (ni sam ne znam koliko je ovo mana, ja ionako sve drzim na engleskom a ovaj tablet ide klincima za igru pa je mozda i bolje da bar negde vide malo cirilice), prilozeni usb kabl je muski pa nemogu da probam flash drajv ili tastaturu... Sve u svemu, vrlo zadovoljan :)
 
Poslednja izmena:
To je tacno ali trebas imati na umu da ce zauvek i ostati na toj distanci, to jest da ce uvek samo da se priblizavaju kao i to da je uvek kineske uredjaje ovog tipa i slicne teze prodati za realne pare kad dodje vreme za to ili dati ga bud-zasto kad resis da prodas, o tome koliko je tesko posle izvesnog vremena naci potrosnu robu za njih poput baterija i slicnih stavki je tek posebna prica.... Kod brendiranih je takodje jaca i veca zajednica u svetu android modovanja te samim tim imas veci izbor itd....zbog tako tih stvari je cena sveukupno veca kod ovih drugih....
 
Poslednja izmena:
Ne upola jeftiniji ovaj, moze da bude i 6tina cene, kupuj dok jos ima da se ne razgrabi :d , ne odvracam ja tebe od kupovine :) , kineski tabovi imaju svoju ciljnu grupu i zato postoje ;)
 
ne, nisam ja ciljna grupa za tab od 7 inca, meni to mnogo malecno, ne bih mogao sa njim nista da uradim, oci bi mi ispale od buljenja :D meni to prvenstveno treba da mi zameni laptop i za citanje pdf-ova, sto znaci minimum desetka i tastatura. jedini koji ispunjava taj zahtev je goclever r105bk i njega sam i kupio, a ovde komentarisem zato sto ovaj vivax ima isti soc kao moj tab, i znam koje su mu mogucnosti. ovaj malisa je definitivno best buy sedmica, isto kao sto smatram da je moj goclever best buy desetka.

pazi ti koja je to razlika, ja prvo hteo da uzmem galaxy tab 2 od 10" i bt tastaturu za njega, posto sam imao lose iskustvo sa ployerom i to bi me kostalo ravno 50.000 din. LOL za duplo manje sam dobio to od goclevera, tacno duplo! a tabovi su rame uz rame sto se performansi tice, mozda cak rk3066 sije onaj soc u gtab 2 (ne znam kakav je sgx540 naspram mali 400 mp4, sumnjam da je bolji, mali 400 mp4 je zmaj)

konkretno, aj na stranu to sto rade sve aktuelne igre, sem tegra 3 ekskluziva, nego i psx emulator vozi sa zakovanim fps-om na max! ooooooooooo ZMAJ! ziveli kinezi dok nam donose isto za duplo manje novca :p
 
Znaci Go kavaljer vozas :), ako ako, jashta :)
 
seizmos Kaskaće Kinezi još neko vreme ali ne dugo. Pogledaj ko je u top 5 po prodaji mobilnih telefona. Mislim da su ih stigli i pojedine prestigli.
 
Clever, a не Cavalier, значи паметан, а не каваљер/племенит :D

Cut bre, ne ispravljaj me ;) , cim voza takvog svemocnog kineza za kojeg je dao pare a nije ga dobio na poklon, kavaljer je :)
 
Poslednja izmena:
Clever, a не Cavalier, значи паметан, а не каваљер/племенит :D
ma zeza se on bre :D ali dobra fora, go kavaljer :d
Cut bre, ne ispravljaj me ;) , cim voza takvog svemocnog kineza za kojeg je dao pare a nije ga dobio na poklon, kavaljer je :)
opet ti kazem, za DUPLO manje para sam dobio ISTO sto i svemocni sljamsung. sounds like a good deal to me :D opet bih uradio isto. i uvek cu... kupujem best bang for the buck uvek.
 
Poslednja izmena:
Jel moze na private gde ima da se kupi ovaj tablet. Spremio sam kesh.
 
a tabovi su rame uz rame sto se performansi tice, mozda cak rk3066 sije onaj soc u gtab 2 (ne znam kakav je sgx540 naspram mali 400 mp4, sumnjam da je bolji, mali 400 mp4 je zmaj)

Nemoj da se salis.
Mali 400 u quad varijanti ga sije onako, lagano, dok ispija kineski caj.

Ne kazem ja da je SGX540 los cip, daleko od toga (bolji je od Adreno 220), ali je iz vremena Galaxy S (keca) i odradio je on svoje sasvim fino. ;)
Mada, kada vidim kako na iPhonu 3GS i iPhonu 4 rade sve novije igrice a ima "samo" SGX535, zapitam se koliko u stvari jaka platforma nama treba za trenutnu zabavu na tabletima i smartfonovima?
 
pa 540 je malo jaci od onog u galaxy s? ja samo znam da mi se vilica odvukla do poda kad sam video kako moj tab gura psx emulator sa OPENGL addonom u max fps!!! grafika bistra, lepse nego na pravom soniju :D LOL
 
Zakasnio si. Sledeća tura kad dođe sigurno neće biti po toj ceni, zato nastavi da skupljaš ;)
 
E Šteta.... Nema na čemu, nažalost koliko vidim sve je rasprodato. U ponedeljak je bilo u ekliku još par komada pa sam mislio da ih ima još ali su "planuli".
Ništa sačekaj sledeću turu... Trebalo bi uskoro da stigne...
 
E Šteta.... Nema na čemu, nažalost koliko vidim sve je rasprodato. U ponedeljak je bilo u ekliku još par komada pa sam mislio da ih ima još ali su "planuli".
Ništa sačekaj sledeću turu... Trebalo bi uskoro da stigne...

Stiže neka manja količina u toku nedelje.
 
o pa ko se to nama javio :)
Shvatite Goxija ozbiljno, on je dezuran za njihovu distribuciju u Srbiji ;)
 
Nazad
Vrh Dno