Šta je novo?

VIVAX TPC-7150, IPS za 12k

Ја сам инсталирао пар великих 3D игара и 15-ак програма, и још увек имам око пола интерне меморије слободно.Не знам шта си тачно инсталирао, у сваком случају овај таблет има мало интерне меморије.Ако си све што је могло пребацио на SD, друго решење је програм Link2sd (root потребан), и линковање свега на SD картицу.Пре тога потребно је програмом Partition Magic преко PC рачунара направити ext2 партицију од SD меморије(повезати таблет и рачунар),и Link2sd ће све пребацивати на SD, интерна меморија ће остајати слободна.Само знај да рачунар касније неће видети ext2 партицију,одузми од SD-а само онолико колико ти је потребно (1-2GB).Поздрав.
 
razmisljam se izmedju ovog i PRESTIGIO TABLET MULTIPAD 3370B ULTRA tableta, sta mislite koji da uzmem.Ista je cijena , mene je potrebno da moze da se markira tekst u pdf ili doc dokumentu i da se sacuvaju te izmjene( da li moze to da se odradi?) da li postoji neka app?
Sta bi ste vi uzeli?
 
razmisljam se izmedju ovog i PRESTIGIO TABLET MULTIPAD 3370B ULTRA tableta, sta mislite koji da uzmem.Ista je cijena , mene je potrebno da moze da se markira tekst u pdf ili doc dokumentu i da se sacuvaju te izmjene( da li moze to da se odradi?) da li postoji neka app?
Sta bi ste vi uzeli?
Vivax без икакве дилеме.
Prestigio 3370: 800x480 TFT екран, једнојезгарни процесор, 512MB RAM, 4GB интерна меморија
VIVAX TPC-7150: 1024x600 IPS екран, двојезгарни процесор, 1GB RAM, 8GB интерна меморија
 
VIVAX kinez :)
dobro po konfiguraciji nego sam cuo da vivax nije kvalitetan...
Zbog toga sam postavio pitanje...
 
nemoj da te on vara, nemoj da uzimas kojekakve kineze, pa posle da zazalis, bolje kupi brendirani, provereni uredjaj. prestigio je brend koji se pokazao na nasem trzistu i izgradio ime. bez obzira sto ima tft ekran manje rezolucije, on je kvalitetniji i daje lepsu sliku. isto tako, sta ti znaci dual core i vise rama ako nece raditi stabilno. iako ima slabiji procesor prestigio ce ti biti brzi jer je brendiran, proveren proizvod. sa ovim kinezima ces samo muke imati, bolje kupi brend i znaj da kad si vec dao pare da si uzeo kvalitetnu stvar.
 
nemoj da te on vara, nemoj da uzimas kojekakve kineze, pa posle da zazalis, bolje kupi brendirani, provereni uredjaj. prestigio je brend koji se pokazao na nasem trzistu i izgradio ime. bez obzira sto ima tft ekran manje rezolucije, on je kvalitetniji i daje lepsu sliku. isto tako, sta ti znaci dual core i vise rama ako nece raditi stabilno. iako ima slabiji procesor prestigio ce ti biti brzi jer je brendiran, proveren proizvod. sa ovim kinezima ces samo muke imati, bolje kupi brend i znaj da kad si vec dao pare da si uzeo kvalitetnu stvar.
Ja imam Vivax i potpisujem ovo gore. Posle 20 dana testiranja Vivax je najobicnije smece.
 
VIVAX kinez :)
dobro po konfiguraciji nego sam cuo da vivax nije kvalitetan...
Zbog toga sam postavio pitanje...
Чему служи гаранција?
Samsung и Apple бих без проблема купио без гаранције ако купујем од неког са bench-a у кога имам поверења, али куповати "кинеза" (био он Prestigio, Vivax или GoClever) без гаранције је по мени луђе него бацати паре кроз прозор :D
nemoj da te on vara, nemoj da uzimas kojekakve kineze, pa posle da zazalis, bolje kupi brendirani, provereni uredjaj. prestigio je brend koji se pokazao na nasem trzistu i izgradio ime. bez obzira sto ima tft ekran manje rezolucije, on je kvalitetniji i daje lepsu sliku. isto tako, sta ti znaci dual core i vise rama ako nece raditi stabilno. iako ima slabiji procesor prestigio ce ti biti brzi jer je brendiran, proveren proizvod. sa ovim kinezima ces samo muke imati, bolje kupi brend i znaj da kad si vec dao pare da si uzeo kvalitetnu stvar.
Слажемо се у потпуности, ал' бојим се да неки неће разумети да си ироничан :D


Укратко, кад се купује "кинез" тражи се што боља конфигурација за што мање пара јер су сви ђубре са очајном контролом квалитета.
Samsung P3110 који има сличне карактеристике као овај Vivax, плус GPS, Bluetooth и дупло јачу батерију не кошта џабе буквално дупло скупље ;)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, moze malo detalja sta nije u redu sa vivaxom ?
Kao prvo kad sam ga kupio video sam da ima ekran dva mrtva pixela. Posle nekoliko dana primetio sam da je ekran na nekim mestima svetliji a na nekim tamniji, sad posle dvadesetak dana vidim da mi je sa jedne strane nastao burn in efekat, znaci ekran ima mrlju gde stoje komande, CELOM DUZINOM.
Dalje, ocajna stvar je sto od 8 gb interne memorije mozes za instalacije da koristis 504 mb pa kad instaliras dve vece igrice i xbmc zauzme pola memorije i tablet se ocajno uspori. Naravno postoji program move to SD ali i to ne pomaze da radi brze, plus neki programi (XBMC) ni ne mogu da se premeste na SD.
Nemam nameru da flejmujem ili da nekima od vas kvarim posao pošto vidim da ste umešani u prodaju ali to su objektivni nedostaci koji meni jako smetaju jer sam ga kupio baš iz gore navedenih razloga , da bih klinca skinuo sa mog telefona. Inače moj Galaxy S2 sa 1.2 Ghz praktično leti u odnosu na ovo sokoćalo od 1.5 navodnih GHz...

Ovo sve zbog nekog ko bi ga možda kupio kao ja, pa realno pišem bez puno hvale jer nemam razloga da ga na silu hvalim kao neki....
 
Poslednja izmena:
Hejtovanje je ok, dokle god je utemeljeno na iskustvu, ja naprimer volim da hejtujem nexus 7 :)

btw ja imam burn in na nexusu 7 , al prodje posle 10tak sekundi.
 
Kao prvo kad sam ga kupio video sam da ima ekran dva mrtva pixela. Posle nekoliko dana primetio sam da je ekran na nekim mestima svetliji a na nekim tamniji, sad posle dvadesetak dana vidim da mi je sa jedne strane nastao burn in efekat, znaci ekran ima mrlju gde stoje komande, CELOM DUZINOM.
Dalje, ocajna stvar je sto od 8 gb interne memorije mozes za instalacije da koristis 504 mb pa kad instaliras dve vece igrice i xbmc zauzme pola memorije i tablet se ocajno uspori. Naravno postoji program move to SD ali i to ne pomaze da radi brze, plus neki programi (XBMC) ni ne mogu da se premeste na SD.
Nemam nameru da flejmujem ili da nekima od vas kvarim posao pošto vidim da ste umešani u prodaju ali to su objektivni nedostaci koji meni jako smetaju jer sam ga kupio baš iz gore navedenih razloga , da bih klinca skinuo sa mog telefona. Inače moj Galaxy S2 sa 1.2 Ghz praktično leti u odnosu na ovo sokoćalo od 1.5 navodnih GHz...

Ovo sve zbog nekog ko bi ga možda kupio kao ja, pa realno pišem bez puno hvale jer nemam razloga da ga na silu hvalim kao neki....


Zasto ga jednostavno ne odneses tamo gde si kupio i trazis da ti ga zamene.
 
Posto ste se ovdje raspisali da ne bih otvarao novu temu da li valja ovaj za 100e GOCLEVER Tab T76GPS, @boki99 hvala!
 
Ма то је бренд који постоји код нас већ 10 година, проверено добар, као и BlueBerry :d

Ajjj, ne pominjite vise BlueBerry, ja se svim silama trudim da to iskustvo potisnem u zaborav, al' mi ne date! Doduse, i iskustvo sa Prestigio-m...
 
Ko ima viska para u dzepu nek kupi asus transformer ili nexus uz duzno postovanje meni ne pada na pamet davati tolike pare na tablet (dovoljno sam naucio u doba PDA uredja).Burazer je uzeo Vivax zvanicno za citanje knjiga i igranje, medjutim problem sa slobodnom memorijom je malo ogranicio ovaj deo oko igranja.Veceras cu ga rootati i probati resiti taj problem prema uputstvima koja sam ovde dobio_Ovi sto se zale nevalja ovo ne valja ono nek fino izbroje duplo vecu kolicinu kesha pa kupe samsunga ili gorepomenute i mozda nece imati ovih problema a nas ostale nek puste da se snalazimo sa vivaxima,ainolima,freelenderima,xiao mingovima i ostalim kineskim dinastijama.

Nego ako nesto vecereas zeznem oko roota i ovih particija gde mogu skinuti stock rom ako ne daj Boze moram vracati sve na stanje kako je bilo prije nego sam poceo "popravljati".
 
Stock skini na oficijalnom sajtu Vivax-a. Mislim ako postoji. ;)
 
Kao prvo kad sam ga kupio video sam da ima ekran dva mrtva pixela. Posle nekoliko dana primetio sam da je ekran na nekim mestima svetliji a na nekim tamniji, sad posle dvadesetak dana vidim da mi je sa jedne strane nastao burn in efekat, znaci ekran ima mrlju gde stoje komande, CELOM DUZINOM.
Dalje, ocajna stvar je sto od 8 gb interne memorije mozes za instalacije da koristis 504 mb pa kad instaliras dve vece igrice i xbmc zauzme pola memorije i tablet se ocajno uspori. Naravno postoji program move to SD ali i to ne pomaze da radi brze, plus neki programi (XBMC) ni ne mogu da se premeste na SD.
Nemam nameru da flejmujem ili da nekima od vas kvarim posao pošto vidim da ste umešani u prodaju ali to su objektivni nedostaci koji meni jako smetaju jer sam ga kupio baš iz gore navedenih razloga , da bih klinca skinuo sa mog telefona. Inače moj Galaxy S2 sa 1.2 Ghz praktično leti u odnosu na ovo sokoćalo od 1.5 navodnih GHz...

Ovo sve zbog nekog ko bi ga možda kupio kao ja, pa realno pišem bez puno hvale jer nemam razloga da ga na silu hvalim kao neki....

Tebe bas nije htelo... :(

Meni ovaj moj radi kao satic evo par nedelja vec.
Napomenuo sam za problem sa 504MB sistemske memorije jos u prvim postovima, ali meni to nije toliki problem.
Na 250MB sam free, a imam 10ak igrica instaliranih.
Kada odradim ono "move to SD", ostanu samo repovi od 4-5MB na sistemskoj, sve predje na nand.
Ne znam kako si uspeo toliko da zauzmes?

Iskreno, ja ne Prestigio ni mrtav ne bih presao. Toliko sam imao reklamacija na taj "brend" da je to strasno.
Posto mi je supruga prisvojila "Galaxy Tab 8.9", ja sam sebi ostavio onaj Vivax koji sam opisao na pocetku ove teme i za te novce sam prezadovoljan.
Svaka igra mi radi (na Samsungu neke nece zbog Tegre 2).
Poubacivao sam 100inak stripova, internet je tu, malo muzike i milina.
Ja za vise i ne ocekujem od njega.
A Galaxy S2 je po meni super telefon, ali nemoj da mislis da je on bezgresan.
Kada bih ti napisao koliko su problema sa S2 imala dva moja ortaka, ne bi mi verovao.
Bukvalno su po 3 telefona promenili, da bi jednom taj 3. radio kako treba, a kod ovog drugog ima problema (gasi se sam od sebe, na stock romu je), ali nema zivaca da ga salje ponovo na Servis i da se mlati sa njima :(
 
Pa sta si mu uradio,na mom instalirano 10ak bezveze aplikacija/igara sa store-a i sad mi je slobodno 196MB,a prebacio sam na sd sve sto se moglo.Ili ga ja ne znam koristiti,ili nesto nije ok sa mojim tabletom ili si ti nesto uradio na tom svom.
 
Jel imaju ove budzet varijante tableta, tipa vivax, prestigio u ovom rangu podrsku za proxy u opcijama za wireless?
 
Da li je na Vivax-u moguce uraditi particioniranje interne memorije iz CWM-a? Moze li CWM da se stavi? To sam svojevremeno odradio na ZTE Blade-u koji ima jako malo interne memorije za instalaciju i reparticioniranjem sam je udvostrucio. Naravno, imao sam lepo XDA uputstvo, sto ovde nedostaje, jer nema podrske zajednice.

Hm, verovatno Vivax ima nekoliko klonova koji se drugacije zovu, a mozda imaju podrsku zajednice? ;)
 
ljudi, stvari koje se ticu softvera ticu se softvera... podrska za proxy je softverska stvar. totalno je nebitno ko pravi hardver. moze uredjaj da ti bude htc ne znam koji god, samsung, da bude pozlacen, ako ima android 2 oprosti se od proksija. tako da pitanje: da li vivax ima proxy zato sto je vivax je najcudnije pitanje na koje sam naisao u poslednje vreme...
 
Pitanje je upuceno s razlogom, jer jedan moj drug ima sony xperia neo v sa androidom 4.0 pa nema podesavanja za proxy, a drugi ima galaxy mini android 2.3 a ima podesavanja za proxy.
 
od kad je gugl dao proxy podesavanja u gb? ja to jos nisam video. samsung nije dao proxy na galaxy s1 koji je top telefon iz tog vremena, sumnjam da je dao na galaxy mini. taj tvoj drug ili je instalirao nesto dodatno, ili mu je neko instalirao...
 
Veruj mi ja sam se cudio, evo moj cimer in SGSII jos nije presao sa 4.0 i ima podesavanja za proxy...
 
4.0 ima podesavanja za proxy. trebalo bi svaka cetvorka da ima. jedino dvojke nemaju.... uplati adsl, pusti mrezu us*anu j*bao ih proxy.
 
Moja greska napisao sam nije presao sa 4.0, mislio sam nije presao na 4.0.Nebitno.
 
Nazad
Vrh Dno