Šta je novo?

Veš mašine

Tvrdoća vode se lako rešava tabletama za omekšavanje. Nisu ni skupe mnogo.

Prema podacima vodovoda u Nišu, tvrdoća vode je 10-15dH. U Beogradu 13-15dH (desna obala Save), 16-18dH Novi Beograd i Zemun, odnosno 9-12dH Železnik, Barajevo, Vinča...
Dakle, prilično slično.
 
Poslednja izmena:
Ma kako da ne, micelarnom vodom od sutra perem samo(y)

@M J probaj ova dva Lenor-a, ako ti se svide mirisi, ne mora 2 cepa :)

ooVR7PO.png

Probao ovaj zlatni, nije mi to to.

Samo ovaj uzimam u poslednje vreme... Njega sam stvarno ranije nabavljao iz madjarske, nije ga tad ni bilo kod nas.

 
Pišem po sećanju, pa ako neko ima svežije pamćenje, neka slobodno dopuni/ispravi
  • Deterdžent je super jeftin za proizvodnju. Njegovu cenu u glavnici formira država naknadom za zagađivanje voda
  • Najbolji deterdžent je deterdžent pravljen za lokalno tržište upravo zbog udela omekšivača vode i nekih aktivatora. Džaba ako je deterdžent za neko bogato tržište ako im se voda drastično razlikuje od one koju koristite
 
  • Najbolji deterdžent je deterdžent pravljen za lokalno tržište upravo zbog udela omekšivača vode i nekih aktivatora. Džaba ako je deterdžent za neko bogato tržište ako im se voda drastično razlikuje od one koju koristite
U Srbiji se voda jako razlikuje od grada do grada, od vodovoda do vodovoda. Nema baš puno smisla da se deterdženti prilagođaaju vodi.
 
Ok, slažem se, ali može se uzeti da je najzastupljenija vrednost ona koja se traži.
 
Postovanje,

Zbog prostora razmisljam da kupim ves masinu koja susi ves. Budzet jako ogranicen, razmisljam da okusam srecu kupovinom polovne preko KP. Da li je to bacanje para (ves masina koja susi ves uopste, ili te sa KP)
 
Polovnu kombinovanu mašinu ipak nemoj.
 
Prvi put od kako imam Bosch ves masinu za susenje od 2007. se u filteru naslo nesto sto pa nije zbacila svu vodu tj.ostalo je 5min.do kraja. Ocistio sam to prema uputstvu i sada da li je bolje da okusan srecu sa belim na 90° 1:35min ili sarenim 30° 35min vesom? Nekqko misli da bolje sa 90° i 1:35 jer ima vise vode pa ce pre procistiti ako ima neki ostatak koji nisam usoeo izvuci.
 
Samo usrane i upisane decje gace se isplati prati na 60c, yeah I said it on bench forum!

Na 90c samo.. ma necu da pisem uopste, odmarao sam dovoljno od foruma!
 
Imam problem sa ves masinom, a tice se skripe bubnja (kao guma o glatku povrsinu). Prvi put sam primetio pre par nedelja kad sam rukom okretao bubanj dok sam vadio ves. Skripalo je delimicno (ne ceo krug). Mislio sam da nije nesto zaglavilo izmedju bubnja i gume, pa sam pomicao gumu i pomerao bubanj (napred-nazad) da vidim da nije nesto zaglavilo, ali nisam nasao nista. Onda je se pogorsalo i pocelo da skripi ceo krug kad okrenem bubanj. Posle toga sam stavio ves da se pere, i dok je prala masina (skripalo je sve vreme) lagano sam udario rukom pozadi o zadnji lim masine i skripa je momentalno prestala sve do pre par dana kad je opet pocelo da skripi. Sta moze biti problem? Da nije remen krenuo da spada? U pitanju je ova masina https://www.hoover.dk/en_GB/front-loading-washing-machines/-/catalog/31010280/hwpd-69ambc-1-s
 
Da li si pre toga prao veš u kojem je možda bio brushalter? Ako jesi proveri da li se možda izvukla žica iz brushaltera, moguće je da to pravi problem. To se znalo dešavati ranijih godina dok ljudi nisu krenuli da stavljaju osetljiv i sitan veš u neke posebne kese za pranje.
 
Brushaltere nemam. Živim sam. Do sada sam prao uobičajene stvari, gaće, čarape, majice, košulje, dukserice, farmerke, čaršafe, navlake za posteljinu. Džepove uvek pregledam pre nego što ubacim stvari u mašinu.
Mašina inače stoji u podrumskim prostorijama. Ovo je počelo da se dešava nakon što je stanodavac radio električne instalacije u podrumu, pa je bilo tu štemovanja zidova, prašine (mašina je bila pokrivena). Mašinu su pomerali u toku radova. Nema nikakvih spoljnih oštećenja, ali nešto tripujem da nisu bili baš pažljivi dok su je pomerali.
 
Realno, moze biti svasta. Ako se teze okrece bubanj, moguce da je nesto od vesa "pojela" mada ove nove to ne bi trebalo da mogu. Fali li ti ista od vesa?
Ako su je trucnuli, moguce da se neki od amortizera pomerio, pa je sad bubanj nagnut na neku stranu ili da se motor malo pomerio pa olabavio remen koji sad proklizava. Skini zadnji poklopac pa probaj bubanj da pomeras ka sebi i slusaj da li cvilenje prestaje. Pogledaj da li je sve na svom mestu. Nekad je bilo da remen treba jedan palac da se uvije kad ga pritisnes. Na toliko se zatezao (spanovao).

I ono najlakse po tebe, zovi stanodavca da to resi, tj. neka posalje majstora ;) Ti mozes proveriti da nije nesto zapelo u filteru pumpe i to je to...
 
Ne zapinje ništa, jednostavno zvuk škripe gume. Ne fali ništa od veša, sve je na broju. Stanodavac nema ništa sa ovim jer je mašina moja i pod garancijom je, tako da od otvaranja nema ništa. Mašina je relativno nova, uzeta krajem oktobra prošle godine. Poslao sam mail zvaničnoj tehničkoj podršci. Od prodavca nema ništa jer su oni u fazonu da im donesem ili pošaljem mašinu, pa oni da je poprave (kao da mašina u kesu može da stane, pa da im je donesem). A i da to nekako izvedem, otezalo bi se mesec dva, a toliko ne mogu da budem bez mašine.
 
Pa ne može ti niko ništa reći na forumu. Ako nešto žulja unutra, mora se otkriti šta. Obzirom da se čuje, lako je otkriti, ali mašina se mora otvoriti. Može biti kaiš, može biti neki ležaj ili remenice.

Pogledaj šrafove pozadi na poklopcu. Uglavnom nisu obezbeđeni ni zapečaćeni, pa možeš otvoriti da vidiš da li je remen.
 
Imam Candy CMD 106 mašinu. Kada stavim na program za pranje finih tkanina na 40 stepeni, radi normalno. Kad stavim na pamuk 90 stepeni, neće da krene, tj. ne reaguje na start dugme. Šta može da bude u pitanju? Nije do količine veša i deterdženta ili do vrata, malopre sam prvo probao na 90 i nije htela da krene, pa sam samo prebacio na taj program za fine tkanine na 40 stepeni i krenula je bez problema.
 
Probaj da resetujes masinu, postoji za razne proizvodjace, verujem da ima i za Candy
 
@Sgt. Major
Dakle,ti okreneš na pamuk 90C.Stop lampica počne da treperi, ti pritisneš Start i ništa se ne desi? Trepere li neke lampice? Pere li neki drugi pamuk program?

Ako trepere neke lampice, probaj izguglati za svoju mašinu error codes. Nekada je 30/60 termostat bio jedan dok je 90C termostat zaseban. Moguće da mašina uradi dijagnostiku i shvati da ne radi, ali onda lampicama (pretpostavljam) treba da signalizira problem...
 
CMD 106 je stara kvalitetna masina. Najverovatnije nesto do "programatora" koji nije neka vrhunska elektronika i lako se popravlja, Ja sam je imao do pre 15 dana i zamenjena novom samo zato sto posle susenja ves ima ruzan miris :(
Cami sada u garazi jer ne znam sta sa njom :)
 
@Sgt. Major
Dakle,ti okreneš na pamuk 90C.Stop lampica počne da treperi, ti pritisneš Start i ništa se ne desi? Trepere li neke lampice? Pere li neki drugi pamuk program?

Ako trepere neke lampice, probaj izguglati za svoju mašinu error codes. Nekada je 30/60 termostat bio jedan dok je 90C termostat zaseban. Moguće da mašina uradi dijagnostiku i shvati da ne radi, ali onda lampicama (pretpostavljam) treba da signalizira problem...

Trepere lampice za broj obrtaja i trajanje, ja pritiskam start, ali se ništa ne dešava.

Kad stavim na fine tkanine - 40 stepeni, trepere iste lampice, pritisnem start, lock lampica trepne dvaput, onda počne neprestano da svetli i mašina počne da radi.
 
Kupio sam kombinovanu masinu Candy csow 4965t1-s i ima ugradjen wifi. Sve sam uspeo da podesim i na kraju podesavanja odbrojava nekih 5 minuta do zatvaranja programa a nemam nikakvu opciju da izaberem sem X (close), to govorim za povezivanje uredjaja na aplikaciji. Masina je na srpskom jeziku to me zacudilo :D Kupio sam masinu u prodavnici ostecene nove robe sa solidnim popustom. Inace nista nije tiša od prethodne indesit koja je placena oko 20k.
Stara mi je crkla posle 7 godina i nisam hteo ni da probam da je popravim jer zvanje majstora bez 5-6k nije a opet dovoljno je odradila...
 
@doggmania
Koju aplikaciju koristis za ves masinu? Ako sam dobro razumeo, povezao si masinu na WiFi, ali ne mozes posle da je dodas u aplikaciju? Pokusaj sa hOn aplikacijom sa Play Store. Kod mene sa Hoover masinom sasvim lepo radi. I Candy i Hoover pripadaju Haier grupaciji, tako da bi hOn aplikacija trebalo da pokriva sva tri proizvodjaca. Ako ne radi ni sa jednom aplikacijom, pokusaj da kontaktiras direktno Haier tehnicku podrsku. Meni su resili probleme sa aplikacijom i masinom flesovanjem novog firmware-a na ves masini.
 
Uspeo sam da namestim ali ono dole desno nije htelo da ucita 2 puta. Ciklus mu dodje jedno komplet pranje ili susenje koliko sam skapirao ? Ima nesto da se sama ocisti posle 100 ciklusa...
Simply-fy app
 

Prilozi

  • Screenshot_20210402-200935_simply-Fi.jpg
    Screenshot_20210402-200935_simply-Fi.jpg
    31.2 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
Ne znam kako je na Simply-Fi, ali kod mene u aplikaciji ima da se podesi tvrdoca vode i onda, na osnovu toga, masina posle odredjenog broja ciklusa te obavestava da je potrebno ciscenje. U samoj aplikaciji ima ciklus namenjen tome i ide cvrsti (prasak) deterdzent.
 
Bili neko moga preporučiti koju novu, za novu budžet do 50.000 na čekove?
Samsung WW80T4540AE1LE, lepo su se pokazale. Tesla WF81491M, u sustini Midea, radi posao... Obe bi trebalo da imaju 5 godina garancije,
Post automatically merged:

Postovanje,

Zbog prostora razmisljam da kupim ves masinu koja susi ves. Budzet jako ogranicen, razmisljam da okusam srecu kupovinom polovne preko KP. Da li je to bacanje para (ves masina koja susi ves uopste, ili te sa KP)
Po mom iskustvu, kombinovano resenje nije najsrecnije resenje... alo mozes, kupi susaru odvojeno. Ako ne, Candy su neko vreme bile OK. Samsung combo masine izbegavaj, Bosch je OK, ali su jace cene, LG je solidan.
 
Treba mi brz odgovor. Da li je ovo dobra masina i da li vredi 28k nova?
Odradice ti posao. Nije neki super kvalitet ali za taj novac je OK.
 
Nazad
Vrh Dno