Šta je novo?

Vaši saveti i iskustva: Kupovina telefona preko sajta KupujemProdajem i sličnih

Kupio sam polovan telefon preko KP, ispostavilo se od preprodavca (ljudi izgleda radije daju preprodavcu za manje para, nego da sami postave oglas), ali je bio korektan.
Elem, našli smo se i ja da pogledam telefon, pali, gasi, poziv, touch i tako neke osnove, nisam čak ništa instalirao za proveru HW, sve zajedno ~5 minuta, Kaže nikad niko kome je prodao telefon, nije toliko proveravao!
 
Ja sam imao negativno iskustvo sa jednim od tih savrsenih prodavaca...u tom trenutku imao 300+ pozitivnih ocena i 0 negativnih.

Uvalio mi polovan/koriscen/izlozen tv. Ja ga upalio a ono tv odma radi bez onog prethodnog podesavanja koje svaki novi tv ima. Na postolju tv-a nema zastitne folije itd.

Najjace u celoj prici je sto sam pokusao da izbegnem potencijalnu prevaru rekavsi liku koliko znam o televizorima...kako gledam sve unboxing i review videe...spomenuo x detalja. Kontam kad vidi da znam sve nece se usuditi da me zavrne nego ce to uraditi nekom koji nema pojma o tehnici, nekom penzosu i slicno. Prevarant mi je na kraju vratio kes...prvo sam bio kulturan i nije proslo ali je zato posle moj primitivizam prosao uspesno.
 
LJudi a mene zanima,uzeo sam mob u jednoj od onih prodavnici kod nas , i sad me zanima s obzirom da je to mob za neko strano trziste
da li cu ja dobijate one ota updatowe ili bilo koje ?
sad je mob na androidu 13 i poslednjem one UI 5.1
 
Dobijas kad puste za to trziste, ja dobijam kad dobije UAE
 
Jel ne pomaže proxy?
 
nije mi bitno kad puste,samo mi je bitno da dobijem bilo kakav update i to je to
 
Znači morao sam da podelim, stvarno svakakvih ljudi ima na ovom kp!
Da napomenem da je obrisao još jednu-dve slike od napred gde je sa različitim pozadinama bila ista mrlja oko kamere.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231126_122309_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20231126_122309_KupujemProdajem.jpg
    87.4 KB · Pregleda: 60
  • Screenshot_20231126_122644_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20231126_122644_KupujemProdajem.jpg
    110.2 KB · Pregleda: 62
Kaže čovek raslo je i smanjivalo se pa je bio ubeđen da je softverski feature! Sad mi baš piše i zahvaljuje se što sam mu objasnio da je displej skrljan, skida sa oglasa.
 
Cudno i neobicno pravilno ostecenje
jel ima neki udarac tu...?
ja ovako sa slike stvarno ne bi ni obratio paznju, a on uvek moze da se kaze da se to vidi...
 
Isti ili sličan problem sam video kod kolege na njegovom Flip5; na sredini ekrana (na mestu gde se savija) ekran je dobio pravilan crni krug, nekih 3mm u prečniku.
Morala zamena ekrana, ali pošto je telefon bio star svega par meseci, uzeo je novi uređaj.
 
Nazad
Vrh Dno