Šta je novo?

Vaši saveti i iskustva: Kupovina telefona preko sajta KupujemProdajem i sličnih

Ni meni nije merodavna statistika u vezi broja odgovorenih, dok brzina odgovora ima poentu. Ne odgovaram kada nude zamenu a u oglasu lepo piše "bez zamene" ili napišeš "fiksno" a ponudi pola te cene. Kada neko tako spamuje i nema vremena minut da odvoji da pročita nešto što njega treba da zanima, zašto bi se trudio da odgovaram?! Da, neki prodavci imaju statistiku, neki ne? Opet i ta statistika tako gubi smisao.
 
Šta im znači ovo "Telefon samo proban/izvađen/testiran"
A oglase Kao novo - nekorišćeno.

Verujem da je za izbegavanje?

Mislim koje je to opravdanje da bi nešto što prodaju po ceni novog i tako oglašavaju vadili, izuzev ovog kao da se uvere da sve radi?
Kako ja kao kupac mogu biti siguran da su oni to samo predostrožnosti radili a ne da je telefon korišćen ili još gore servisiran...

Ili prolazi i takvi oglasi čim ih stalno ima.
 
Pre par godina sam cuo od jednog preprodavca da su takvi telefoni stajali izlozeni/upaljeni u EU zemljama. Ima logike, tamo ih verovatno po zakonu ne mogu prodati kao nove, pa nasi preprodavci kupe povoljno, pa prodaju kao "izvadjen iz kutije samo zbog slikanja".
 
ma kakvi izlozeni po EU zemljama, kradeni i slicno ... klasicna zvaka za nasu sirotinju

Ovo "samo probani", "raspakovani za slikanje" to ne mora nista konkretno da znaci i ne treba donositi zakljucak u napred.

-ima stvari koje jednostavno dodju od preko i covek mora da se uveri da su OK po prijemu, dakle mora da ih otvori.
-ima stvari koje je sam vlasnik hteo da vidi/proba sta god, pa mu se nije svidelo, prodaje dalje.
-ima stvari koje su malo koriscene ali su i dalje u mint stanu sa kompletnom ambalazom

Zajednicko za sve tri stavke je da ne bi smele imati vidne tragove koriscenja.
Vase su pare pa birajte, obicno cena sve kompenzuje.
 
Ok, imam još jedno malo čudno pitanje... 😁
Koja je fora sa utiscima kupaca koji se ostavljaju, u smislu da li se ja tripujem ili je utisak da se pišu nekako sladunjavo, ako razumete, hah?

Hoću reći piše se u nekom opštem oduševljenju, maltene hvalospevno o nečemu što je u suštini prosta transakcija? Pomislim tako da možda nisu utisci "naručeni" međutim kod ljudi koji imaju 1000+ ocena većina komentara je takva... Ili je to prosto generalno prihvaćen ton kojim se autentično ostavlja pozitivan utisak?
 
Vecinu mrzi da otkuca nesto pa prepisu to sto vide ispod
 
Ja ostavljam takve komentare, ako mi je covek izasao u susret sa nekim molbama i zeljama bilo da je prodaja ili kupivina, normalno da cu da napisem takav komentar da ljudi znaju kakav je. Ako bude samo obicna kupovina ili prodaja, ostavim samo ocenu...
 
Prvi put mi se desava na kupujemprodajem da moram da molim prodavca da mi proda telefon. Ironija je da ima 400 pozitivnih ocena i 10-tak oglasa sa polovnim telefonima u dobrom stanju po dobroj ceni. Ali to je muka sa pricanjem, covek nece da prodaje robu, nego da mu klestima izvlacim reci iz usta na viberu, inbox na kupujemprodajem uopste i ne cita, pozive na telefon odbija, sta se ovo desava, kako kupiti telefon od mutave budale?

Da nije ovih ocena i oglasa bio bih siguran da salje crni luk u kutije od ajfona.
 
Svašta danas čovek može da pročita na internetu. Kupi od drugog prodavca, ko te tera da kupiš baš od ovog?
Pozdrav
 
sta se ovo desava, kako kupiti telefon od mutave budale?

Da nije ovih ocena i oglasa bio bih siguran da salje crni luk u kutije od ajfona.

zakljucak izvuci sam
Tako je to kada neko vise veruje drugom nego sebi.

I to je tako kod nas neki opsti trend, veruje se u lajkove, ocene, preporuke sa interneta i slicno...i posle se kuka kako su ljudi neposteni.

Nisu ljudi neposteni, ali ako trazite takve nacicete ih.
 
Ja sam takođe imao iskustvo, u stvari nisam.
Za brata tražio telefon, videli kod jednog prodavca od 1000+ ocena na listi jedan Oppo koji je tek objavljen, ja pošaljem poruku, samo zamolim da mi potvrde da je to telefon sa specifikacijama koje odgovaraju i još naglasim da pitam iz razloga što zvanično telefon tek što je objavljen... Dobih "seen"... Ajde sačekam dan, ništa... Zovem dva puta, na broj za koji piše "za sve dodatno info pozovite" odbijeni pozivi...
Rekoh uzvratiće... Ma kakvi.

Moj profil uredan, imam par pozitivnih ocena, nije ništa "sumnjiv" da kažem...

I šta sad... Treba opet da šaljem poruku, da zovem, šta... Pomisliš ovamo stalo im je da iskoriste svaku priliku za eventualnu prodaju, ali izgleda da im zavisi od raspoloženja.

Al' zato čovek koji prodaje maske za 400 dinara se nakon 15 dana javio da mi kaže je dobio novu turu jer kad sam pitao nije imao...
 
Treba i pročitati opis oglasa. Većina ima u opisu oglasa "poziv za nove profile" (napraviš nov profil, javiš se nekom i udariš mu negativnu, kapiram da ima zloupotrebe i ne odgovaraju na nove profile). Masa ljudi ne čita uopšte, poruke dolaze "može li zamena za" a u oglasu piše "bez zamene, samo keš", a zamena za ratkapne, blokove, prasiće, motori za kapije, polovna jakna, zavese itd. itd.
 
Preterujes...
ne mozes nekome da udaris negativnu ako nisi imao kuporpodajni odnos sa njim.

Tj. mozes ali se takve ocene uklanjaju.
 
Preterujes...
ne mozes nekome da udaris negativnu ako nisi imao kuporpodajni odnos sa njim.

Tj. mozes ali se takve ocene uklanjaju.
Pošalji mi link od tvog profila, ramenićemo poruke, oceniću te negativno pa ti skidaj ocenu, ok? Javno sada da potvrdiš i staneš iza svojih pisanja, pošto preterujem.
 
Šta se postiže prijavom oglasa ako se prijavi da nešto "Nema na stanju"?

Ne planiram ništa tako nego me samo zanima kako sve to ide, s obzirom da sam tek od pre koji mesec na KP.😁

Evo baš u nastavku potrage telefona za brata, kontaktiran drugi prodavac sa izraženom željom da se kupi telefon, samo postavljeno pitanje ima li na stanju i kolika je cena u dinarima... Seen već drugi dan. 😆
Pa mi pada na pamet da možda neće da odgovaraju jer jednostavno oglašeno nemaju na stanju...

I ovo kako gledam oglase, ima stvarno podosta perfidnosti i to očigledne... Primera radi oglašen telefon, naglašeno fabričko, neotpakovano pakovanje, a na slici kutija zalepljena onim običnim kineskim stikerom... Dakle očigledno otpakivan telefon, prepakovan ili šta već.

Ili opis, prodaje se ispravan telefon, minimalni tragovi korišćenja, samo napuklo staklo na leđima, plus na slici se vidi da je telefon iskrivljen ko banana, pretpostavljam neko seo na njega. Ali minimalni tragovi korišćenja, valjda računaju neko ga minimalno koristio pre nego ga muški nagrdio.
A cena smehotresna, 80% novog telefona.

Tako bi slatko prijavljivao te neke oglase gde slika govori jedno a priča drugo, i samo se peca neko.
 
Pošalji mi link od tvog profila, ramenićemo poruke, oceniću te negativno pa ti skidaj ocenu, ok? Javno sada da potvrdiš i staneš iza svojih pisanja, pošto preterujem.
Divan predlog... :rolleyes:

Stvarno ne vidim potrebu da tebi posebno nešto dokazujem, niti se tebi posebno obraćam posto si se tako prepoznao.
Ako mislis da nekome mozes dati negativnu samo nakon razmenjenih poruka...necu to da ti kvarim.

Ko cita ovu temu i dovoljno je zreo, moze sam da donese svoj zakljucak.
 
Slazem se, 7 godina sam na KP i ne moze tek tako da se lupi negativna, tj moze, ali administracija je odmah brise. Imao sam slucaj kada je lik trazio da spustim cenu, ja sam malo korigovao, on nije bio zadovoljan, bukvalno trazio da mu poklonim, dam dzabe, napusio me i lupio negativnu. Obratio se podrsci i obrisali. Vide oni prepisku koja se vodi i na osnovu toga reaguju...
 
Šta se postiže prijavom oglasa ako se prijavi da nešto "Nema na stanju"?

Ne planiram ništa tako nego me samo zanima kako sve to ide, s obzirom da sam tek od pre koji mesec na KP.😁

Evo baš u nastavku potrage telefona za brata, kontaktiran drugi prodavac sa izraženom željom da se kupi telefon, samo postavljeno pitanje ima li na stanju i kolika je cena u dinarima... Seen već drugi dan. 😆
Pa mi pada na pamet da možda neće da odgovaraju jer jednostavno oglašeno nemaju na stanju...

I ovo kako gledam oglase, ima stvarno podosta perfidnosti i to očigledne... Primera radi oglašen telefon, naglašeno fabričko, neotpakovano pakovanje, a na slici kutija zalepljena onim običnim kineskim stikerom... Dakle očigledno otpakivan telefon, prepakovan ili šta već.

Ili opis, prodaje se ispravan telefon, minimalni tragovi korišćenja, samo napuklo staklo na leđima, plus na slici se vidi da je telefon iskrivljen ko banana, pretpostavljam neko seo na njega. Ali minimalni tragovi korišćenja, valjda računaju neko ga minimalno koristio pre nego ga muški nagrdio.
A cena smehotresna, 80% novog telefona.

Tako bi slatko prijavljivao te neke oglase gde slika govori jedno a priča drugo, i samo se peca neko.
Spamuju i njih svakakvi porukama, imas ljude koji samo zapitkuju koliko kosta i nikad nista ne kupe. Kad odgovaras par meseci ili godina takvima smuci ti se.

Veca je sansa da si zainteresovaniji ako pozoves ali sa druge strane nemas nigde napismeno ako nesto nije ok.
 
Pre par godina sam cuo od jednog preprodavca da su takvi telefoni stajali izlozeni/upaljeni u EU zemljama. Ima logike, tamo ih verovatno po zakonu ne mogu prodati kao nove, pa nasi preprodavci kupe povoljno, pa prodaju kao "izvadjen iz kutije samo zbog slikanja".
Mogu da ih prodaju kao nove ali npr u Nemackoj mora da ima oznaku B-ware.
To znaci da je uredjaj bio izlozen, bio prodat pa vracen od strane kupca, bio DOA koji je resen u lokalnom servisu ili bilo koji scenario koji gde je vracen uredjaj.
Naravno cena je drasticno manja od redovne trzisne.
To je standardna procedura, npr kupio sam Sennheiser zvucnu direkno od njih za 60e a redovna cena je bila 280e tada. Samo se videlo po pakovanju da je otvarano, sve ostalo u foliji.
Ili Beyerdynamics sluske u pola cene direktno od njih.
Sva prava i obaveze su ista kao kod normalne kupovine.
Mnogi koriste pravo povracaja cisto da isprobaju nove stvari i takva vec otvarana roba zavrsi kao B-ware.
Tako da nisu oni otvarali radi slikanja vec je to kupljeno vec otvarano.
Npr odes na vece nemacke buvljake i vidis gomilu original markiranu odecu i obucu u originalnim ambalazama ali nemaju sve brojeve.
Veliki lanci prodaju na veliko za sitne pare modele koji su zamenjeni novim.
Isto i sa firmama kada menjaju kompove...
Its itd...primera ima mnogo.
 
@DukeLander
To u Nemackoj je i vise nego posteno i svaka im cast kako su to zakonski uredili da takva roba mora imati oznaku "B-ware". Dok ovde u Srbiji znam primer gde je telefon stajao izlozen-upaljen par meseci i prodat kao nov, bez dinara popusta.... Zato kad narucujem tel online u Srbiji, napomenem da mi ga ne salju ako je stajao negde izlozen, tj. da prihvatam samo neotpakovanu kutiju inace cu im ga vratiti u zakonskom roku od 14 dana. 😁
 
Meni se dvaput desilo da sam dobijao "B" robu kao novu, ne na KP nego u našoj maloprodaji... Jednom Xiaomi, bio je "vakum" ali je celofan bio oblepljen ko nogom, na leđima telefona otisci prstiju. Iskoristio pravo povrata, i uzeo pare nazad. Drugi put Samsung, kutija sa duplim stikerima, tačno se videlo da su prelepljeni već izrezani originalni... Telefon unutra besprekoran, samo bez folije one. 😂 Isto vraćen.

Zato baš spomenuh da sam primetio oglase sa "kineskim" stikerima, navodno neotpakovane telefone, i odmah mi palo na pamet da ih ima da zarađuju tako što kupe "opened box" telefone u ino po sniženoj ceni pa ih ovde prodaju kao full nove i nabace ekstra profit.
 
Znači jedva bratu kupih Oppo. Iz nekog 4. pokušaja.
Već rekoh, jedan prodavac je ostavio seen, drugi je rekao da telefon nema na stanju ali da će se javiti u roku od 3 dana da kaže kad će stići... Nije se javio, ja ga kontaktirao 4. dan rekao je da će javiti "uskoro"... Odustao od njega.
Treći je imao telefon na stanju, i kad mi je preveo cenu izraženu u € u dinare, ispalo je da računa po kursu od 119.5, vala ispade solidna razlika od one koje sam KP prevede u dinare.
Četvrti, reče da se telefon poručuje, da nema na stanju, reče kad će biti, nije bio tad ali se prvi javio da se izvini, ponudi novi datum i plaćenu poštarinu zbog kašnjenja... On je ispoštovao svoje na kraju.
 
U zadnje vreme cim prodavcu posaljes poruku on ostavi seen na kp
i javi se na viber da nebi dobio negativnu ocenu na kp
 
Stvarno ima ljudi za poštovanje... Svideo se mojoj devojci moj 6a, najviše zbog veličine, a nikad čula za Pixela 🤣 tj. nije znala da ima manjih telefona, i ajde da joj kupimo... Prodamo njen A53 sa 2 godine garancije baš lako i dodaćemo malo taman za 6a.

Hoće ona zeleni al' nema kod čoveka kod kog sam ja uzeo... Iscimamo jednog "mađara" kaže nema na stanju biće tad i tad... Javi se čovek tada da se izvini i kaže da kasni isporuka koji dan i ako nije problem da sačekamo biće poštarina o njegovom trošku. Rekoh može, nije nam preša.
Javi se čovek opet, stiglo al' nema boje, pa u ime izvinjenja nudi drugu boju i skrati cenu solidno, preko 4.000 ili možemo još da se strpimo do naredne isporuke ako bude boja koju želimo isto po sniženoj ceni.
Uzmemo crni jer je ona uzela maskicu u boji a ne providnu.

I stvarno ispoštuje čovek, na kraju telefon ispadne ispod aktuelnih cena.

Što je najjače, nismo ni zamerali stvarno niti bi odustajali od kupovine jer čovek je ljubazan, ažuran, obaveštava, ono da kažeš komunikacija koja uliva poverenje.

A to je čisto bitno jer smo pre njega kontaktirali drugog prodavca iz našeg grada, ono kao računaš jer je lično preuzimanje sigurnije, i čovek je imao na stanju boju ali je na poruke odgovarao ko da mu čupaš reči kleštima i smor mu je da ti proda telefon.
 
Nazad
Vrh Dno