Šta je novo?

Usluga pomoći na putu

Brate popustila
Te kontrola , sad si mene naterao da udjem u recenzije i sve ostale forume, teslu samo hvale. Ali stvarno evo ja sam sad usao..
A što se tiče ugovora, na upit ih šalju mailom(makar su meni tako) i isti sam dobio kad sam kupio paket. Takodje ni atlas u tom trenutku nije imao na sajtu nego su mi dali na upit. Kad sam uporedio oba odlucio sam se za teslu

Ja sam cuo da teslu isto drzi atlas 😊😊😊
Zasto je prevagnula Tesla u odnosu na Atlas? Koja je razlika u ugovoru?
 
Brate mi u Srbiji imamo sve moguće mafije. Evo i pomoć na putu mafija sada
Svi problemi su krenuli kada je nekom pametnjakoviću palo na pamet da u zemlji sa ovakvim standardom i voznim parkom nudi šlep iz inostranstva usled kvara. Nebuloza.
 
Pored bacenih para u osiguranju VOZZI nemam vise poverenja ni u jedno privatno auto osiguranje jer oni u slucaju bankrota nemaju nista cime bi obestetili gradjane. AMSS je najnepovoljniji ali ispada najpovoljniji sto ce delimicno da pokrije troskove suspenzije tj bankrota u slucaju sudskog spora sa klijentima.Screenshot-20240320-074653.jpg
 
Kako sam prvi spomenuo Kontinental-Tesla odnos a vidim da se ovde piše o proverenim informacijama koje su dokazive, citirao bi mehaničara Gangulu sa čuvenim "pa da počnemo"

Kontinental Assistance osnovan u oktobru 2018-te od Ivan Šarkanj, Nikola Berbakov, Novak Novičić. Interesantno je to što se po JMBGu vidi da su ovi momci tada imali samo oko 27-28 godina. Veoma ambiciozno imajući u vidu ozbiljnost usluge pomoći na putu i dobro za znati kome dajete svoje poverenje. Od 2020te su u blokadi. To je verovatno i period kada su prestali da rade i ispaljivali ljude za asistencije. Šta se desilo sa novcem od korisnika - ostaje da nagađamo. Jedan od tih osnivača Ivan Šarkanj pravi novu firmu u 2020-oj godini i naziva je Tesla24h. Figurativno rečeno - nova tašna nova mašna. Na sajtu Company Wall navodi se da imaju oko 32,4 miliona prihoda. Na osnovu cene paketa neka im je prosek po korisniku oko 5-6000 dinara za paket, lakom računicom deljenja dobija se da imaju samo oko 5,500-6,500 korisnika. Registovanih automobila u Srbiji ima preko 2 miliona, a oni imaju oko 6000 korisnika. Smešno. Jeste ova gruba računica ali koliko ova firma može da ima iskustva u radu sa toliko malo korisnika i par godina rada? Ostaje na vama da presudite. Ali zato izgleda da im taj mali broj korisnika dozvoljava vreme da se bave kreiranjem lažnih recenzija, komentara i profila ovde poput Nenad1918 gde sami sebe hvale a pljuju sve ostale firme. A ako prelistate nazad stranice videćete da su kada su forumaši tražili uslove ugovora od svih kompanija na tržištu, uhvatili Teslu u prevari da im jedno piše u ugovoru a drugo na sajtu. Pa su odmah nakon toga naprasno izmenili uslove ugovora "na bolje" i slali im iste na e-mail. Sada se pitate šta je tu loše? Pa loše je i čudno što je Tesla24h jedina firma od svih koja nema te iste uslove ugovora na sajtu. Ako su izmenili uslove na bolje zašto ih nikad nisu postavili na sajt? Kada naručite preko sajta ne znate šta naručujete i na šta se obavezujete. Mogu oni individualno u e-mejlu da vam pošalju bilo koju verziju da žele, ali zvaničnih uslova nema ni za jedan paket na njihovom sajtu! Eto pošto znamo da čitaju ovo možda ih budu konačno i postavili. A do tada vi se pitajte kakve su namere ove firme kada za 4 godine nisu postavili uslove ugovora na sajt. Da li je to transparentno poslovanje ili se krije nešto iza toga sami procenite. I šta se desilo sa aplikacijom koju su imali pa je naprasno nestala. Da li je to neka priprema za nešto što su vozijevi korisnici već doživeli?
 

Prilozi

  • kontinental jednako tesla.jpg
    kontinental jednako tesla.jpg
    157.2 KB · Pregleda: 89
  • kontinental.jpg
    kontinental.jpg
    126 KB · Pregleda: 81
  • tesla.jpg
    tesla.jpg
    184.3 KB · Pregleda: 84
  • 2 stranice na fejsu.jpg
    2 stranice na fejsu.jpg
    171.7 KB · Pregleda: 89
Da sumiram, kao što sam pre oko 3 meseca ovde napisao da se nešto čudno dešava sa vozzijem i da je pred gašenjem sada pišem i za Teslu24h jer mnogo stvari kod njih izaziva razloga za sumnju u njihovu "biznis priču" a ukratko ovi su jedni od njih:

  • Osnovani pre par godina od vlasnika čija je prethodna firma Kontinental u blokadi i ispaljivala ljude kada im je trebala pomoć na putu
  • Veoma mali broj korisnika koje im je ukazalo poverenje
  • Nemaju uslove ugovora na sajtu već 4 godine, ali zato imaju vremena da prave lažne profile ovde
  • Ugasili su aplikaciju koju su imali i nisu nigde dali nikakvo obaveštenje povodom toga

Meni je stvarno žao svih oštećenih ljudi od strane kontinentala i vozija i samo želim da skrenem pažnju da oni koji čitaju ovo ne naprave istu grešku i da imaju ove informacije o firmi Tesla24h kako im se ne bi desila ista situacija. Eto toliko.
 
Kako sam prvi spomenuo Kontinental-Tesla odnos a vidim da se ovde piše o proverenim informacijama koje su dokazive, citirao bi mehaničara Gangulu sa čuvenim "pa da počnemo"

Kontinental Assistance osnovan u oktobru 2018-te od Ivan Šarkanj, Nikola Berbakov, Novak Novičić. Interesantno je to što se po JMBGu vidi da su ovi momci tada imali samo oko 27-28 godina. Veoma ambiciozno imajući u vidu ozbiljnost usluge pomoći na putu i dobro za znati kome dajete svoje poverenje. Od 2020te su u blokadi. To je verovatno i period kada su prestali da rade i ispaljivali ljude za asistencije. Šta se desilo sa novcem od korisnika - ostaje da nagađamo. Jedan od tih osnivača Ivan Šarkanj pravi novu firmu u 2020-oj godini i naziva je Tesla24h. Figurativno rečeno - nova tašna nova mašna. Na sajtu Company Wall navodi se da imaju oko 32,4 miliona prihoda. Na osnovu cene paketa neka im je prosek po korisniku oko 5-6000 dinara za paket, lakom računicom deljenja dobija se da imaju samo oko 5,500-6,500 korisnika. Registovanih automobila u Srbiji ima preko 2 miliona, a oni imaju oko 6000 korisnika. Smešno. Jeste ova gruba računica ali koliko ova firma može da ima iskustva u radu sa toliko malo korisnika i par godina rada? Ostaje na vama da presudite. Ali zato izgleda da im taj mali broj korisnika dozvoljava vreme da se bave kreiranjem lažnih recenzija, komentara i profila ovde poput Nenad1918 gde sami sebe hvale a pljuju sve ostale firme. A ako prelistate nazad stranice videćete da su kada su forumaši tražili uslove ugovora od svih kompanija na tržištu, uhvatili Teslu u prevari da im jedno piše u ugovoru a drugo na sajtu. Pa su odmah nakon toga naprasno izmenili uslove ugovora "na bolje" i slali im iste na e-mail. Sada se pitate šta je tu loše? Pa loše je i čudno što je Tesla24h jedina firma od svih koja nema te iste uslove ugovora na sajtu. Ako su izmenili uslove na bolje zašto ih nikad nisu postavili na sajt? Kada naručite preko sajta ne znate šta naručujete i na šta se obavezujete. Mogu oni individualno u e-mejlu da vam pošalju bilo koju verziju da žele, ali zvaničnih uslova nema ni za jedan paket na njihovom sajtu! Eto pošto znamo da čitaju ovo možda ih budu konačno i postavili. A do tada vi se pitajte kakve su namere ove firme kada za 4 godine nisu postavili uslove ugovora na sajt. Da li je to transparentno poslovanje ili se krije nešto iza toga sami procenite. I šta se desilo sa aplikacijom koju su imali pa je naprasno nestala. Da li je to neka priprema za nešto što su vozijevi korisnici već doživeli?
Hahaha gangula, sad ovako..
Veoma puno informacija imas(proverene ili ne) za nekoga ko je puki komentator na forumu… ja ni u jednom postu nisam rekao da atlas ne valja niti vozzi ni amc, već da je meni lično tesla dokazala kvalitet usluge i da iskljucivo zbog toga biram njih.
Ali dobro, svako shvati šta se piše koliko mu intelekt dozvoli.
Sto se tiče ugovora ni na atlas sajtu ih nema već se dobiju na upit na mail. A isto tako kako tvrdiš da tesla šalje lažne ugovore koji se ne slažu sa onim sto piše na sajtu meni se desilo upravo sa atlasom zato sam odabrao ove druge..
Atlas navodno nudi neograničen slep iz EU a u sitnim slovima se spominje do 1000e slepa odmah a ako je bez doplate onda se čeka mesec ili koliko dana( sto su već i drugi ucesnici ovde pisali možeš naci pa proveriti ali znaš ti dobro)
I još jednu stvar da primetim, juče dok sam proveravao te loše komentare za teslu(pomalo zabrinut da se možda nisam zeznuo sa odabirom) primetio sam isto tako nekog ko napada druge bas, spominje imena i ostalo a ispostavi se da radi u atlasu, zakačili ljudi slike :)
Da zaključim jeste Srbija selo ali koliko vas ovde sto ih zanima pomoć na putu zna ime nekog od vlasnika agencije koja se bavi pomoći na putu(a da nije prijatelj sa nekim slučajno) ja ne znam ni jedo, čak ni ime ovoga iz vozzi a evo ga u svim novinama ovih dana, a ti znaš imena 3 njih iz dve firme… slučajnost?
Samo da se ne ispostavi u maju da nudis pakete Atlasa po promo ceni? Ako bude tako meni prvo javi..
 
Covek je izneo misljenje i obrazlozio lepo, samo sto bih na listu sumnjivih dodao i @MARIJAN MANDEL. Da ne bih glumio detektiva i zalazio u sitna crevca ali mislim da su postovi ovih clanova iskljucivo u ovoj temi.
 
Zasto je prevagnula Tesla u odnosu na Atlas? Koja je razlika u ugovoru?
Pa EU paket u Tesli je bez uslovljavanja… znaci ima i slep do majstora i slep nazad 2 puta.
Dok u atlasu ima opcija ili ili.. dakle ako se odslepas kod majstora nema slepa nazad. Pritom klauzula ako je slep nazad neograničen(bez limita km i doplate) onda je to u roku od mesec dana, a ako je odmah onda je limit 1000e ?!?! Pritom 1 slep.
a tesla još i znacajno povoljnija.
Ali posto me prozivaju ispod da sam pristrasan, nemojte me poslušati zatražite mailom ugovore od kuca za koje se razmišljate, uporedite pa odlucite!
 
Znam da su nekad bili državni, posle nisam pratio promene vlasničke strukture.
Da, to im je i bio cilj. 99% ljudi i dan danas misli da je to državna firma.
Kad treba da odaberu izmedju firme "Lopov, prevarant & kriminalac doo" i ove "državne", većinom će odabrati ovu drugu. A potpuno je svejedno.
 
Ja godinama uzimam u osiguranjima polise pomoći na putu. Na sreću nikad nisam imao potrebe da ih aktiviram.
Čini mi se da je to sve veoma slično, jedino što kod osiguranja sam plaćaš a posle prijavljuješ i naplatiš štetu.
Možda to može biti i prednost jer nisi uslovljen da sarađuješ sa onima koji imaju potpisane ugovore sa agencijama.
Opet kažem, nikad nisam imao potrebu za ovom vrstom usluge (a uvek imam polisu u autu) pa nije isključeno da grešim.
 
Ja sam nazalost imao VOZZI aplikaciju,nije mi trebala usluga a i nisam se obezbedio da bih je koristio. Dodjem ovde na forum da pogledam sta sada da uzmem i iskreno paznju mi privuce clan @Paraglajder . Da nije zalosno bilo bi smesno. Covek drvlje i kamenje na Tesla 24h i ostale firme a Atlas dize u nebesa. Pogledam njegove postove i sve mi bude jasno. @Paraglajder post od 19.07.2023 njegovo FEJK iskustvo sa Atlasom! @Paraglajder Nema gde nije pljuvao po Tesli 24h i ostalim firmama a razlog ocigledan- covek je iz Atlasa! Pa to slep samo moze da ne vidi. Baci on po negde po neki komentar na nekim drugim temama ali mu je glavni zadatak da "velica" Atlas i pljuje po Tesli 24h i ostalima. SUMA SUMARUM : 35 komentara od toga 23 komentara u temi USLUGA POMOCI NA PUTU i 12 random komentara na ostalim temama. od 23 komentara u temi - Usluga pomoci na putu SAMO ATLAS SPOMINJE U POZITIVNOM SMISLU! Svi ostali su : prevaranti,lazovi,lopovi...Pa druze zar i tebi nije jasno da je ovo sto pises totalni FEJK i da se to vidi ,kako kazu, i iz aviona? Ja znam da svi pa i ti iz kompanija koje se bave ovim poslom imaju svoje ljude po forumima ali ti si HIT :) , I ja se dvomim izmedju Atlasa I Tesla 24h ali iskreno ,citajuci tvoje komentare samo si mi razmisljane o Atlasu kao opciji udaljio,nikako priblizio. Ako ste Vi iz Atlasa spremni da na konkurentske firme idete djonom ,sta cete sutra sa korisnicima usluga? Jedino mi je drago sto si mi izgleda pomogao da odaberem gde cu se obezbediti jer sam iz tog razloga i dosao ovde.
 
Mislim da je vreme da se zatvori ova tema za ljude ispod 100 postova.
 
S obzirom da nemamo način da potvrdimo ili demantujemo istinitost nekih poruka, tema se privremeno zatvara.

S obzirom da će uskoro da kreće sezona sa povećanom frekvencijom putovanja, ako neko ima nešto korisno da napiše, pošaljite mi privatnu poruku, pa ćemo da otvorimo temu.

Vozzi je za sada u kanalu. Svi koji imamo njihovu pomoć na putu, računamo da je nemamo i da bi trebalo obezbediti alternativu.
 
Evo jedne korisne poruke koja je stigla na private od @nesa69

Daje trenutno AMSS sajamski popust.
Pošto su ljudi izvisili, možda treba obaveštenje. Kako god odlučiš. Mene lično trenutno ne zanima ali me pitao drugar pa sam naleteo na iformaciju.

Što se ostalih poruka tiče, pročitaću, odgovoriću, ali nisam siguran da ima potrebe.
Posebno na one gde su stigle i fotografije automobila na šleperici, slupanih kola ili fleke od ulja.
 
Ajde da probamo unlock, kačite ponude, cene, LIČNA iskustva, ali svaki flejm ili korisnik registrovan da napiše "iskustvo" će da bude sankcionisan.
 
Hvala, PJ 👏

Elem, nisam našao pravo iskustvo za AMC. Meni je bitno da se nudi paket vezan za lice a ne za auto. Vidim AMC ima neke popuste, pa ako može neko da podeli iskustvo.

Multi Region - AMC Srbija

Samo za Srbiju je 4000rsd, slično kao vozi, kontam da sad svi jure da pokupe ostatke.
 
Kako se po netu mogu naći razna pozitivna i negativna iskustva sa svim osiguravajućim kućama, ja sam se odlučio za AMSS i uzeo sam paket “Premium Evropa” za 5.250,00 RSD (cena koja je važila za vreme sajma automobila).
Mislim da za taj novac ovaj paket nudi dosta.
Takođe, prema informaciji sa jednog auto foruma, SAT emisija će u nekoj od narednih epizoda napraviti reportažu u vezi nastalog problema sa KOV Techology tj. Vozzi.
 
Ne znam dokle je ovaj popust koji sam poslao, mene zanima ovaj paket za Srbiju pošto imam dva auta a u drugom mi je velika šansa da mi zatreba pomoc a ne bih da uzimam 2 paketa.


Za sada nisam čuo da ih je bilo ko koristio

EDIT: sad malo čitao neke komentare, keceve su uglavnom dali za neke evropa pakete, da ne slepaju kuci. Meni za SRB treba za sad, sacekacu jos dal se neko javi pre uzimanja
 
Poslednja izmena:
Nisam stigao da editujem - vidim da i tesla i atlas nude moj paket ali je 5500din. Sad mi još više smrdi AMC 🤣
 
Danas me zvao agent prodaje iz Atlasa. Kod njih je neka akcija do 01.04. Napomenuo mi je da zovu stare/postojece korisnike. Ja sam kod njih uzeo Euro + paket juna prosle godine. Pisao sam vec u temi da sam nazalost iskoristio njihovu pomoc na putu, ali pozitivno iskustvo sa Atlasom. Ponudjen mi je sada internacionalni + paket za 8.000 ( zvanicno je na njihovom sajtu 10.000) ali u trajanju od godinu i po dana. To me je i privuklo da prihvatim jer bih time bio pokriven dve letnje sezone. Agent mi je rekao da se novi ugovor moze potpisati najkasnije do 05.04 (toliko im je najkasnije dozvoljeno). Dogovorili smo se da mi 04.04 posalju ugovor brzom postom.
 
Zar i oni nemaju neka sitna slova da je do 1000e pokriće za Evropu?

Videh sad za AMC da se firma vodi na neku ženu a direktor muž hehehe
 
Hvala, PJ 👏

Elem, nisam našao pravo iskustvo za AMC. Meni je bitno da se nudi paket vezan za lice a ne za auto. Vidim AMC ima neke popuste, pa ako može neko da podeli iskustvo.

Multi Region - AMC Srbija

Samo za Srbiju je 4000rsd, slično kao vozi, kontam da sad svi jure da pokupe ostatke.
Ja imam taj Multiregion njihov, iskustva nemam na svu srecu.
Zar i oni nemaju neka sitna slova da je do 1000e pokriće za Evropu?

Videh sad za AMC da se firma vodi na neku ženu a direktor muž hehehe
Bukvalno im je firma u dvoristu, imaju i tehnicki pregled, onako domacinska firma da kazem.
Tehnicki taj postoji bas XX godina tako da verujem da nisu od danas do juče, da nije neka prica kao sa Vozzi...

U junu mi ističe i mislim da ci se za njih opet odluciti, jer cena mi je ok, i taj paket Region, posto sam cesto u regionu 200-300km od kuce, pa se uklapam...

Takodje i bitno mi sto za jmbg vezu, mada imaju opcoju izbora ili za vozilo ili za jmbg.


Inace stalno mi iskace i neka nova pomoc na putu, nesto Smart.... Blabla...
 
Bukvalno im je firma u dvoristu, imaju i tehnicki pregled, onako domacinska firma da kazem.
Tehnicki taj postoji bas XX godina tako da verujem da nisu od danas do juče, da nije neka prica kao sa Vozzi...

Inace stalno mi iskace i neka nova pomoc na putu, nesto Smart.... Blabla...

Nekoliko godina sam imao AMC, ali srećom nikada nisam koristio, pa ne znam kakva su iskustva.
Ali to što kažeš, firma u dvorištu, baš se uklapa sa onim što sam već pisao. Kad god me je ženski glas zvao da ponudi obnovu, u pozadini se čuju neka deca, vriska, TV sa nekim dečijim kanalima. Onako, baš bučna, kućna atmosfera.

Ja sam to bio zamislio kao da je ona autsorsovana iz nekog call centra da zove i nudi njihove pakete.

Taj Smart i meni iskače poslednjih dana. Pomislio sam, idealan tajming za direktnog naslednika Vozzi. Jedni nestanu, drugi se pojave i voziii, ne, vozzi, ne, vozi.
 
Nazad
Vrh Dno