Šta je novo?

Usluga pomoći na putu

S tim što je u tih 140km uračunat i put šlepke do tebe, plus put do kuće. Tako da računaj da je u praksi to zapravo daleko manje.
 
Videh i ja za Vozzi da ne radi. Imao do novembra ove godine uplaćeno. Poslao mejl za refundaciju. Gledam sad Atlas, jake cene imaju. Paket evropa ne pokriva Srbiju, tako da ko hoće Srbiju i Evropu mora internacionalni plus paket koji ima finu cenu. Mada vidim da ih dosta ljudi hvali koji su imali problem, ali mi je ovo sa sitnim slovima od 1000 evra što se pominje stvarno prevara ako piše u ugovoru, pošto se na sajtu reklamiraju da je neograničen šlep. Generali nije skup ali je šlep u slučaju kvara do 250km u oba smera što je malo. Pogledaću i ostale osiguravajuće kuće. Na sreću nije mi trebala pomoć, pa ne znam kakav je Vozzi bio sa realizacijom usluge (promena uslova u godini trajanja paketa im definitivno nije bila plus), ali su definitivno imali dobru aplikaciju i lak izbor paketa i plaćanja, šteta što i firma nije tako dobro poslovala.
 
Videh i ja za Vozzi da ne radi. Imao do novembra ove godine uplaćeno. Poslao mejl za refundaciju. Gledam sad Atlas, jake cene imaju. Paket evropa ne pokriva Srbiju, tako da ko hoće Srbiju i Evropu mora internacionalni plus paket koji ima finu cenu. Mada vidim da ih dosta ljudi hvali koji su imali problem, ali mi je ovo sa sitnim slovima od 1000 evra što se pominje stvarno prevara ako piše u ugovoru, pošto se na sajtu reklamiraju da je neograničen šlep. Generali nije skup ali je šlep u slučaju kvara do 250km u oba smera što je malo. Pogledaću i ostale osiguravajuće kuće. Na sreću nije mi trebala pomoć, pa ne znam kakav je Vozzi bio sa realizacijom usluge (promena uslova u godini trajanja paketa im definitivno nije bila plus), ali su definitivno imali dobru aplikaciju i lak izbor paketa i plaćanja, šteta što i firma nije tako dobro poslovala.
Ja sam imao jednu intervenciju u sklopu onih besplatnih 40km što sam poklonio, tj majka je imala, udaljenost od kvara do majstora bila je 30km, nisu ništa naplatili, dakle ni put do kvara se nije računao. Sve je bilo brzo i extra. Baš mi je krivo što je ovako završilo jer dosta putujem po regionu, ali mi je par puta prošlo kroz glavu da je sve to nerealno jeftino i da ne znam kako opstaju. Imali su i dobru mrežu šlepova...
 
Pa uzimaš prema potrebi ili radijusu kretanja.
Meni je OK taj jeftiniji za stariji auto, odem na pecanje ili u peščaru, to je ok kilometraža (iskoristio par puta ranijih godina od AMSS).
Za teren i česte izlete tipa zimovanje, letovanje mora i bolje od toga. To izbegavam ovim kršem (a nije da ga nisam terao baš daleko), bolje vozilo je podrazemvano.
Ali ima puno ljudi koji voze kola baš lokalno pa eto dobre cene i za to.
Već neko vreme nemam auto ali bilo je vezano osiguranje za tablice. Ako se ne varam, prema ovome što sam pročitao, to izgleda više nije tako. Pominjete neke JMBG... To je tek bezveze, ne mogu isto da cenim 97. i 22. godište auto a da ne propadnem kao firma :)
Vratiće se Vozzi kao nova firma, čistog obraza, besprekornog ugleda... verovatno nešto kao Vozzzzi :)
 
Nama vozzi danas dovukao auto sa granice Nemačka/Austrija, mesec i po dana kasnije je auto stigao, zvali smo ih pretili tužbom i na kraju evo stigao, deluje kao da je u nekoj privatnoj režiji stigao pogotovo kada vidim kakva je prikolica
 

Prilozi

  • viber_image_2024-03-19_08-08-56-529.jpg
    viber_image_2024-03-19_08-08-56-529.jpg
    276.9 KB · Pregleda: 222
deluje kao da je u nekoj privatnoj režiji stigao pogotovo kada vidim kakva je prikolica
Tehnički i jeste sve to u "privatnoj" režiji (tj. verovatno većina), svi oni sarađuju sa gomilom privatnika po Srbiji (verovatno i po okolnim zemljama)... Evo moj prijatelj iz Pazove skoro krenuo u taj "šlep biznis", ima nekog džipa i neku drndavu prikolicu, povezao se sa par njih i vozzi (too soon? :ROFLMAO:)

Komšija takođe ima nekog džipa, vidim da je izlepljen nalepnicama pomoć na putu ali nisam obratio pažnju koja je frima u pitanju...
 
4000din je bilo preko Vozzi za Srbiju ako se ne varam. ovo mi je druga godina i nisam do sada upotrebio pomoć, na sreću, ili žalost gledano sa ove perspektive sada, sem što nije vezano za vozilo, svidela mi se opcija da ti locira auto a ne ti da objašnjavaš u kojoj si zabiti, na kom kilometru i slično, takođe je moglo da se prati na karti šlep koji dolazi. Meni je ostalo par meseci aktivnog paketa, tražio sam refundaciju za taj period, ako se budu pravili ludi , lako može da se sastavi grupna tužba gde će da se jave svi koji smatraju da su oštećeni.
 
Meni je bas zao iskreno, siguran sam da su ih pokrali kao da su budžetski korisnici. A i realno, održavati ovakav oblik poslovanja u zemlji u kojoj je većina stanovništva spremna za neku vrstu prevare i gde je prosek starosti vozila oko 15 godina, i nije bilo logično da opstane.
 
Aj bas javite da li su nekome odradili refundaciju :)
Efektiva je krenula da se bavi ovim slučajem, ispratićemo da li će nešto pametno da urade :)
‼️
PAŽNJA
‼️

Vlasnik aplikacije i usluge VOZZI je firma KOV Technology, koja je aktivna i u 2022. je imala 330 mil dinara prihoda. U ovom trenutku nije u blokadi.
To govori da postoje dobre šanse da svi oni, koji su nedavno uplatili članarinu (mada mislimo da je takva formulacija plaćanja nezakonita, jer pružalac usluge nije udruženje, već DOO firma), a neće biti u prilici da koriste uslugu, budu obeštećeni, u smislu povraćaja novca.
Kontaktirali smo vlasnika firme, očekujemo odgovor pa ćemo dodatno obaveštavati o svemu. Ako vlasnik odbije da dobrovoljno vrati novac, tužbe će biti jedina opcija.
 
Da li su nekom odgovorili na mail u kojem ste trazili refundaciju?
 
Eto, ode 1899 dinara Vozzi Plus paketa uplaćenih 4. avgusta u bespovrat, i to ostvarena cena preko Lidl partnerstva. Mejl o gašenju nisam dobio, video objavu na Reddit-u.
 
Tek sad na netu vidim vesti o vozzi. Ja u julu uplatio onaj premijum paket, 14.000din. tehnički+ putno osiguranje + pomoć u EU, popravka do 600e i ostalo. Od toga iskoristio jednu pomoć koju sam poklonio drugaru u Srb i tehnički...
 
‼️PAŽNJA‼️

Odgovor vlasnika firme KOV Technology, koja je upravljala uslugom i aplikacijom VOZZI, na naše pitanje o mogućnosti povraćaja novca usled prestanka sa radom:

✳️"Dva resenja:

1. Akvizicija kompanije od strane druge kompanije I kontinuet poslovanje pod drugim menadzmentom

2. Pokretanje stecajnog postupka I naplata svih iz stecajne mase.

Dodatno, troskovi usluga koje smo pruzali korisnicima su prevazisli obim uplata po paketima, gde je pruzeno preko 12.000 asistencija sto u Srbiju sto u inostranstvu. Svaka od asistencija je bila vise stotina evra, sto je odvelo kompaniju u minus koji ne mozemo da pokrijemo trenutno.

Nazalost, inflacija, pokusaj spasavanja kompanija sa domacim bankama kao I povlacenje stranog investitora je prozuzrokovalo suspenziju usluga.

Svi zajedno, borili smo se kao tim da kompanija uspe, pa cak i sa garancijom moje (vlasnika) lične imovine u bankama.

Nazalost investitor sa kojim imamo potpisan ugovor iz Februara 2023 godine i koji se povukao u Oktobru 2023 godine je tuzen, sto mozete i pogledati na sudu gde je KOV Technology tuzio maticnu firmu iz Holandije za iznos od 140.000.000 RSD..

Na kraju, 65 ljudi je ostalo bez posla... "✳️

Iz odgovora se zaključuje da dobrovoljno obeštećenje korisnika nije opcija‼️

Firma još uvek nije u blokadi, tako da je rano govoriti o stečaju.

Ostaje mogućnost tužbi. Ishod će svakako biti pozitivan za korisnike, ali je veliki rizik mogućnost naplate, naročito ako firma ode u blokadu i stečaj‼️

Izvor: Efektiva
 
Naravno, ne kažem da ako neko radi posao 3-4 godine da radi loš posao. Ali svakako ću imati više sigurnosti kada naprimer treba da zaposlim keramičara ili električara koji ima 15 godina rada u odnosu na onog ko ima 3-4 godine... Konkretno u ovoj situaciji nije isto ako mi crkne auto u Italiji da li će doći po mene firma koja je to već 1000x radila ili će doći neko ko će na meni učiti zanat ili koja uopšte neće doći. Ako me razumeš šta hoću reći :D

I taj vozzi je nudio "najbolje uslove" pa evo vidiš da ljudi sad traže broj vlasnika po APRu i zovu da vide da li će im posle mesec dana vratiti auto iz Austrije. Tako da nije sve do toga. I verovatno nisi znao ali tesla je već jednom bankrotirao pre 4 godine, samo su se tad zvali kontinental pomoć na putu. Bivši suvlasnik otvorio novu firmu, nazvao je tesla i teraj dalje - nova tašna, nova mašna...
Koliko je sigurno ovo za Kontinental pomoc na putu? Toliko sam bio besan na njih jer su me ostavili sa decom u autu na putu pre oko 3-4 godine, pogasili sve brojeve nisu odgovarali na mejlove i nikako nisam uspeo da ih kontaktiram. I dalje mi se digne pritisak kada se setim toga. Ako je istina da je taj vlasnik otvorio novu firmu Tesla24h i da radi isti posao varanja ljudi imao bi dosta toga lepog da mu kažem! Da li može neko sa sigurnoscu da mi potvrdi ovo ili ima neku informaciju koja može da pomogne? Jer prakticno ono sto se desava ljudima ovih dana za vozi meni se to vec desilo ranije...
 
Po APR nisu isti vlasnici, ali je jedan od sadasnjih teslinih vlasnika, povezan sa kontinentalom.
 
evo Vam proverena info i dokaziva.
Ivan je bio neko ko je bio direktor i ko je bio zvezda vodilja u kontinentalu i ta prica je lepo isla dok jedan od suvlasnika nije odlucio da ne zeli da se radi na zdrav princip. Nego uzmi pare a ne slepaj ako ne moras.Sa tim odlukama se ivan nije slagao i odlucio se za Teslu, iako nije hteo da se bavi vise pomoci na putu na nagovor svih radnika on je sada u Tesli gde je za njim preslo oko 20 kvalitetnih ljudi. Sto agenata sto sos i adminstrativnih poznavalaca posla.
Pogledaj na kakvom glasu je firma bila kontinental dok je on bio direktor pa uporedi sa apr i recenzijama od kada je otisao , na kakvom je glas od tada kontinental- jezivo. Od tada cete na apr videti da i kontinental pomoc na putu i druga kontinental assitance vrlo brzo upadaju u blokadu i promenjen je sistem kvalitetnog i postenog rada. Ja od ovoga nemam nista ali sam jedan koji je presao za njim tada u to vreme. Sada vise nisam u toj industriji . Ukoliko neko misli da sam Bot ili slicno ovo moze da proveri na grupi mali auto transporteri klikom na lupicu. Tamo su sve slep sluzbe koje saradjuje sa svim firmama pomoci na putu
Ne zelim da me neko shvati pogresno, ali ne treba mnogi da sire dezinformacije.
A Ako i u ovo neko ne veruje neka pogleda i to moze da nadje da je ivan 2013 krenuo u atlasu i uz malo truda cucete za sta je sve zasluzan i za sve koje firme. I koji efekat njegovo ime ima i dan danas u atlasu, prvenstveno prema zaposlenima kakav je bio i koliko je imao fer odnos sa svim zaposlenima
Sada trenutno je vodeca osoba u tesli a znate na kom glasu je sada tesla.
Moja savet za sve, za pomoc na putu
Koju god da kupujete atlas ili tesla obe firme rade posteno, procitajte sitna slova i onda sami donesite odluku koja vam se cini najbolja za vas. Dosao sam
Na ovaj sajt da iskomentarisem ovo jer sam dobio info o cemu se pise. P.s i za vozzi polako mozda ga kupi neki veliki igrac. Pa i niste bacili pare. Vas pare vas izbor
 
Druze ja imam skoro 40 godina i stvarno ne verujem vise u bajke koje si napisao. Osetio sam na svojoj kozi kako je kada ostanes na putu sa porodicom u autu na minus 10 stepeni i to stvarno ne zelim nikome taj stres u zivotu. Tako da molim te ne pisi price za malu decu. Mene apsolutno ne interesuje zvezde vodilje i slicni termini. Pricas mi o nekom coveku koji je promenio 3 firme za 3 godine kako i sam priznajes. Za sebe kazes da nisi u industriji a nasao si shodno da u roku od dva sata dodjes ovde i napravis nalog i pises komentar gde ga branis. Znaci definitivno te je taj Ivan direktor iz Tesle poslao da pises hvalospeve za njega. Slobodno mu reci da ima srece sto Srbija nije pravno uredjena drzava i da su korisnici bez ikakvog prava ali doci ce se jednom i tome na kraj.

Neka citaju ljudi koji planiraju da uzmu ili imaju teslu sta se desava pa da znaju ko je vlasnik i da se ne cude kada im se bude desilo isto sto se meni desilo i sto se desilo ljudima koji su imali vozi. Ja sada ne mogu nista drugo da uradim i moja je greska sto tada nisam tuzio kontinental ali mogu da podelim svoje iskustvo i da upozorim kako posluju takve firme kao od tog tvog direktora sto te je poslao ovde.
 
Druze ja imam skoro 40 godina i stvarno ne verujem vise u bajke koje si napisao. Osetio sam na svojoj kozi kako je kada ostanes na putu sa porodicom u autu na minus 10 stepeni i to stvarno ne zelim nikome taj stres u zivotu. Tako da molim te ne pisi price za malu decu. Mene apsolutno ne interesuje zvezde vodilje i slicni termini. Pricas mi o nekom coveku koji je promenio 3 firme za 3 godine kako i sam priznajes. Za sebe kazes da nisi u industriji a nasao si shodno da u roku od dva sata dodjes ovde i napravis nalog i pises komentar gde ga branis. Znaci definitivno te je taj Ivan direktor iz Tesle poslao da pises hvalospeve za njega. Slobodno mu reci da ima srece sto Srbija nije pravno uredjena drzava i da su korisnici bez ikakvog prava ali doci ce se jednom i tome na kraj.

Neka citaju ljudi koji planiraju da uzmu ili imaju teslu sta se desava pa da znaju ko je vlasnik i da se ne cude kada im se bude desilo isto sto se meni desilo i sto se desilo ljudima koji su imali vozi. Ja sada ne mogu nista drugo da uradim i moja je greska sto tada nisam tuzio kontinental ali mogu da podelim svoje iskustvo i da upozorim kako posluju takve firme kao od tog tvog direktora sto te je poslao ovde.
Druže tebe ispalio Kontinental a pljujes teslu.. nikakve veze nema šta pričaš. A svakako da si pogledao Kontinental ove recenzije ne bi njih odabrao..
Zaključak orice je raspitajte se kod ljudi koji su koristili uslugu i procitajte sitna slova ugovora
 
Evo Marijane na tvojju inicijativu sam sad i procitao komentare po forumu i na kom je glasu Tesla: kazu neprofesionalni operateri da su ljudi slali mejlove da se zale, dve godine reklamirali neogranicenu km slepovanja a nisu imali to u ponudi. Napisu jedno na sajtu posle posalju druge uslove ugovora na mejl gde pise da je uslov odlazak u servis u inostranstvu. Kasnije kada su provaljeni pojedinim ljudima na mejl slali druge uslove ugovora ali te uslove nisu nikad stavili na sajt! Evo i dan danas 20.3.2024. nemaju na sajtu uslove ugovora!!! Jako profesionalni stvarno! Aplikacija koja radi pa ne radi pa je nema!

Jedan komentar sam ovde na ovom forumu nasao gde se vidi da bivsi kontinental i tesla imaju apsolutno iste pakete! Da li se tako odvojio taj direktor Ivan od bivse firme i promenio sistem rada? Apsolutno iste pakete iste sadržine prodaje kao kad je mene kontinental prevario samo se ne zove kontinental paket nego tesla paket! Taman da znaju ljudi sta ih ocekuje ko kupi taj paket!

Sramota i bezobrazluk!
 
Evo Marijane na tvojju inicijativu sam sad i procitao komentare po forumu i na kom je glasu Tesla: kazu neprofesionalni operateri da su ljudi slali mejlove da se zale, dve godine reklamirali neogranicenu km slepovanja a nisu imali to u ponudi. Napisu jedno na sajtu posle posalju druge uslove ugovora na mejl gde pise da je uslov odlazak u servis u inostranstvu. Kasnije kada su provaljeni pojedinim ljudima na mejl slali druge uslove ugovora ali te uslove nisu nikad stavili na sajt! Evo i dan danas 20.3.2024. nemaju na sajtu uslove ugovora!!! Jako profesionalni stvarno! Aplikacija koja radi pa ne radi pa je nema!

Jedan komentar sam ovde na ovom forumu nasao gde se vidi da bivsi kontinental i tesla imaju apsolutno iste pakete! Da li se tako odvojio taj direktor Ivan od bivse firme i promenio sistem rada? Apsolutno iste pakete iste sadržine prodaje kao kad je mene kontinental prevario samo se ne zove kontinental paket nego tesla paket! Taman da znaju ljudi sta ih ocekuje ko kupi taj paket!

Sramota i bezobrazluk!
Brate popustila
Te kontrola , sad si mene naterao da udjem u recenzije i sve ostale forume, teslu samo hvale. Ali stvarno evo ja sam sad usao..
A što se tiče ugovora, na upit ih šalju mailom(makar su meni tako) i isti sam dobio kad sam kupio paket. Takodje ni atlas u tom trenutku nije imao na sajtu nego su mi dali na upit. Kad sam uporedio oba odlucio sam se za teslu

Ja sam cuo da teslu isto drzi atlas 😊😊😊
 
Nazad
Vrh Dno