Šta je novo?

Usluga pomoći na putu

Zar i oni nemaju neka sitna slova da je do 1000e pokriće za Evropu?

Videh sad za AMC da se firma vodi na neku ženu a direktor muž hehehe
Uslovi od prošle godine za Atlas, treba proveriti da li je ovako i za 2024 god.

Limit za popravku u servisu je 500eur (razlikuju se limiti u zavisnosti od kvarova - motor, vešanje auta, kočioni sistem itd.), ako niste zadovoljni onda možete da tražite i šlep do kuće i pokrivaju do tih 1000eur (minus troškovi nastali do tog trenutka, verovatno umanje za taj šlep do servisa) i organizuju šlep u roku od par dana.
Ako se odmah odlučite za šlep do kuće (bez prethodnog odlaska u servis) onda je šlep besplatan tj nema limita. U tom slučaju su naveli da su u obavezi da u narednih mesec dana odrade taj šlep, kako funkcioniše u stvarnosti ne znam.
Možda nekom znači, preko A1 mreže imate pogodnost 15% popusta na internacionalni paket kod Atlasa.

U prilogu uslovi od 2023. godine! Uslovi šlepa se navode u članu 12.
 

Prilozi

  • INTERNACIONALNI-PLUS-PAKET-USLOVI-2023.pdf
    605.1 KB · Pregleda: 15
Ne znam dokle je ovaj popust koji sam poslao, mene zanima ovaj paket za Srbiju pošto imam dva auta a u drugom mi je velika šansa da mi zatreba pomoc a ne bih da uzimam 2 paketa.

Ovo se zove dobro se maskirati :)
 
Da li je neko imao iskustva sa osiguravajućim kućama? Pretpostavljam da oni neće nestati preko noći. Vidim da pomoć na putu nude: DDOR, Dunav, Generali, Uniqa, Globos, Milenijum, Wiener (samo za vozila do 12 godina starosti), Triglav (samo za vozila do 10 godina starosti) i Sava (po putovanju, kao dodatak putnom zdravstvenom).

Cene paketa su dosta niže nego kod ovih kompanija, rizici koje pokrivaju uglavnom uključuju i krađu vozila, namerna oštećenja trećih lica, požare, poplave itd, neki do nekog limita pokrivaju i trošak spasavanja iz provalije, blata, vode, dostavu goriva i rezervnih ključeva (ili lica za otvaranje vozila bez ključa), ali - niko ne nudi bezuslovni, neograničeni šlep usled kvara do prebivališta. Jedino u uslovima kod Uniqa i Sava osiguranja ima tačka gde snose sve troškove šlepa do servisa najbližeg prebivalištu ako se vozilo ne može popraviti u roku od 3 dana.
 
Ja sam do sada uzimao u Dunavu (sa sve registracijom) - Bonus plus. Ali greškom na tehničkom pregledu, osigurali su mi ove godine na DDOR Novi Sad. E sad, da li da uzmem kod njih i pomoć na putu. Ili da uzmem neko od gore navedenih?
 
Tokom 2022. godine sve osiguravajuće kuće zajedno prodale su tek 47 hiljada takvih osiguranja (izvor: NBS) tako da definitivno nisu nešto popularna. Moguće da je zbog prilično niskih limita pokrića za šlep (200, 300, 500 EUR). Konkretno kod Uniqa i Sava limit je samo 200 EUR, s tim što postoji kod oba osiguranja ova tačka koja mi deluje sasvim razumno (screenshots tim redom):

Capture.PNGCapture1.PNG

Na sajtovima kuća sam našao tekst uslova u pdf formatu za sve osim za Milenijum, Globos i Triglav. Ako je potrebno, staviću ih i ovde.
 
Ja imam u Atlasu Internacionalni plus paket do jula, poslao mail sa upitom da li ce biti nekih popusta, nazvali me i ponudili isti paket za 8k do oktobra 2025.
 
I sta smo ustanovili na kraju? Najbolje uslove za ulozeno(Evropa paketi) daju Atlas i Tesla, ne?
Da li neko ima, ko je potpisao sa Atlasom, uslove? Na sajtu se reklamiraju da je slep iz Evrope neogranicen i da nije uslovljen.
Razmisljam o njima jer preko A1 ide 15% popusta(samo ne znam da li na ovu nizu cenu sa sajta ili pak na punu).
 
Iskustvo s Atlasom - fenomenalno - paket Srbija + Evropa + onaj za gume.

Prosle godine, slep iz Beca za NS. Pukao kais alternatora - u cetvrtak uvece - taman usao u Bec. U petak zovem - daju mi opcije - da oteram u servis tamo i da mi pokriju troskove, ali posto je petak, bilo bi gotovo tek u ponedeljak ujutru. To mi nije odgovaralo, pa sam dogovrio slep za nedelju preko dana. Dosao covek sa kombijem - nas cetvoro, auto na prikolicu - dovezao nas nazad - dinar nisam platio - jos je istovario auto pred servisom i nas razvezao po NS-u. Slep je bio u nedelju zato sto je meni tako odgovaralo, nudili su mi i opciju da dodje covek odmah po nas...

Isto prosle godine - paket za gume - na parkingu mi postavili kocice ispred obe zadnje - gume totalna steta. Sacekao policiju za uvidjaj, zvao atlas - slep do njihovog vulkanizera, dobio dve nove zadnje (~54k RSD vrednost) - opet dinar nisam platio, takodje su mi nudili opciju da sam biram vulkanizera, ali onda bi oni radili refundaciju, naravno slep do vulkanizera po izboru je pokriven.

I imao sam jos jedan slep i zamenu guma jesenas kad sam prosao preko nekih srafova na na radovima. Isto bez problema, ali ovaj put je guma zakrpljena posto steta nije bila velika...
 
Iskustvo s Atlasom - fenomenalno - paket Srbija + Evropa + onaj za gume.

Prosle godine, slep iz Beca za NS. Pukao kais alternatora - u cetvrtak uvece - taman usao u Bec. U petak zovem - daju mi opcije - da oteram u servis tamo i da mi pokriju troskove, ali posto je petak, bilo bi gotovo tek u ponedeljak ujutru. To mi nije odgovaralo, pa sam dogovrio slep za nedelju preko dana. Dosao covek sa kombijem - nas cetvoro, auto na prikolicu - dovezao nas nazad - dinar nisam platio - jos je istovario auto pred servisom i nas razvezao po NS-u. Slep je bio u nedelju zato sto je meni tako odgovaralo, nudili su mi i opciju da dodje covek odmah po nas...

Isto prosle godine - paket za gume - na parkingu mi postavili kocice ispred obe zadnje - gume totalna steta. Sacekao policiju za uvidjaj, zvao atlas - slep do njihovog vulkanizera, dobio dve nove zadnje (~54k RSD vrednost) - opet dinar nisam platio, takodje su mi nudili opciju da sam biram vulkanizera, ali onda bi oni radili refundaciju, naravno slep do vulkanizera po izboru je pokriven.

I imao sam jos jedan slep i zamenu guma jesenas kad sam prosao preko nekih srafova na na radovima. Isto bez problema, ali ovaj put je guma zakrpljena posto steta nije bila velika...
Da nije ta poslednja zamena guma bila na prednjim? 🤣 Deluje da si ih ojadio lepo.
Salu na stranu, lepo je cuti i dobro iskustvo iako bi najbolje bilo da ga nikad ne upotrebis.
Meni je krivo za Vozzi, imao sam odlicno iskustvo sa njima. Zvali me za minut, slep stigao za 5 minuta. Doduse desiko se u BG i to u blizini autoputa.
Ali bili su profi bas(call centar i slep sluzba).
 
Da nije ta poslednja zamena guma bila na prednjim? 🤣 Deluje da si ih ojadio lepo.
Salu na stranu, lepo je cuti i dobro iskustvo iako bi najbolje bilo da ga nikad ne upotrebis.
Meni je krivo za Vozzi, imao sam odlicno iskustvo sa njima. Zvali me za minut, slep stigao za 5 minuta. Doduse desiko se u BG i to u blizini autoputa.
Ali bili su profi bas(call centar i slep sluzba).
Jeste, prednja leva, ali to su bile letnje gume, 2 sezone imaju. Ovo za zadnje - zimske gume - jedna sezona, odlepio, sreca pa su ovi pokrili sve :D
 
Emisija SAT se pokazala kao vrlo korisna. Još davno sam zaključio da koga oni reklamiraju, NE TREBA uzeti to. Hvala im još jednom, nastavite samo (y)
Taman sam hteo da reagujem, ali si se lepo dopunio. Oni su oduvek bili "ko da vise", bukvalno ni kafanu ne preporucuju ako nisu dobili masne pare za to, a kamoli nesto drugo.
 
Kakva su vam iskustva sa AMSS-om? Kad je u pitanju Evropa ili okolne zemlje pogotovo. Meni sad posle bačenih para na Vozzi svi ti Atlasi i Tesle ne ulivaju previše poverenja
 
Kako kontaktirate iz EU ove naše AMSS, Altase i Tesle? Poziv iz roaminga i objašnjavanje nekom gde sam, šta je problem... to može da traje. Nema ni jedna app preko neta da te locira i tako pozoveš pomoć?
 
Pre par godina iskoristo sam AMSS u Srb, sećam se kako je išao poziv, dok provere da li sam član, te me nema, te me ima, da li je to taj auto, jesu li to te tablice na njemu, pa onda neki saveti jesam li pokušao ovo ili ono, zatim da se objasni gde sam, trajalo je to lepo (nemam zamerku na uslugu, došao šlep, ali ovakva procedura kada ste u roamingu nije zgodna), iz roaminga takav poziv može da košta možda ko jeftinija popravka. Zanima me ako niko ne nudi takvu opciju preko aplikacije da te locira (mislim da je imao pokojni Vozi), ima li bar viber ili whats broj da se tako kontaktira neko od ovih servisa?
 
Novi sam član AMSS pa samo pišem šta sam našao u app
Pošto AMSS ima svoju app kroz nju se može proveriti lokacija.
Otvori se app i izabere se “Pomoć na putu”
A003CC48-3EAC-4434-B706-AA5A6703F3E5.jpeg
Nakon toga se otvori sledeće i kliknite gore desno da se utvrdi lokacija (meni ne učitava automatski lokaciju-možda je do dodeljenih app dozvola na telefonu)
A279F297-BFBC-498A-83EE-1AF9041C7482.jpeg

Nakon utvrđivanja lokacije izbacuju se koordinate i birate da li hoćete poziv ili SMS.
Izgled za poziv ili SMS su doke prikazani.
30441BD7-9042-4E6C-9BC2-7EC711893171.jpeg

71ABF073-CBE2-4CBE-8C53-0337DAB451E3.jpeg

Na sajtu stoje sledeći brojevi telefona:
Poziv iz Srbije: 1987
Poziv iz Evrope: +381 11 3331 200Pogledajte prilog 436162
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam imao AMSS ali nisam koristio na moju sreću :)
I za lociranje je potrebno da se ostvari prenos podataka. Meni je lično uvek bilo prilično neodgovorno da se putuje bez nekog roaming dodatka ili bar kupovine neke dodatne prepaid sim kartice dok si u inostranstvu. Moglo je to uvek da se uzme za nekih 10 evra i da ne razmišljaš više. Danas su i roaming dodaci prilično povoljni kod operatera.
EDIT: jednom sam skupo platio školu kod telenora pa naučio lekciju :)
 
Ko je na sbb-u ima aplikaciju Unifon i može besplatno zvati fiksne brojeve u Srbiji iz inostranstva. Treba samo internet konekcija.
 
Unifon odlazi u penziju.
Mi koji ga imamo, radiće dok radi. Novi korisnici, koliko sam shvatio, ga više ne dobijaju.

Ali svejedno, opet je potreban internet protok.
 
Ja samo da javim da na kraju nisam ništa uzeo. Nemsm pojma šta da uzmem, svašta sam čuo i video i za atlas i za teslu i za onaj AMC.

Meni samo odgovara paket koji se vezuje za osobu.
 
Pa uvek se uzme neki internet, pozivi mi ne trebaju, na odmoru sam.
Veruj mi ako uzimas pomoc na putu obavezno roaming dodatak. Uzeo letos pomoc na putu i naravno roming kod operatera ( 50 min. za 15 dana). Upravo da pozovem ako pomoc na putu zatreba, za neke hitne stvari.
Zadnji dan na odmoru kazem zeni da mi ne trosi minute da ostavi za ne daj boze kada se vracamo kuci. Ostalo je bilo 7 min. U povratku iz Grcke na samom ulasku u MKD kvar na autu 😡.
Jeste da si na odmoru. Ali pored pomoci na putu trebalo bi imati roming dodatak.Takodje i zdravstveno osiguranje narocito ako se putuje sa malom decom.
 
Nazad
Vrh Dno