Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Bilo je reči o tome,nisi pratio na času...Ti mtel minuti služe da se pozivaju mts brojevi iako nisi u režimu Zapadnog Balkana.Problem je što se prvi troše i potroše se iako si u režimu ZB a ne bi trebalo tako da bude.
 
Gde mogu da vidim podatak, koliko sam potrošio neta u zapadnom Balkanu
MTS sam, nigde u aplikaciji to ne piše
 
Лепо је ово са укидањем роминга, али се то односи на постпејд кориснике. Нас што плаћамо допуну, ко ј**е.
 
Gde mogu da vidim podatak, koliko sam potrošio neta u zapadnom Balkanu
MTS sam, nigde u aplikaciji to ne piše

Na Yettel mreži, kada u aplikaciji ne piše, to znači da je sav protok moguće trošiti u ZB zoni.
 
Лепо је ово са укидањем роминга, али се то односи на постпејд кориснике. Нас што плаћамо допуну, ко ј**е.
Pa naravno, kad lažu i izmišljaju imena ko Ameri....
Sta očekivati drugo. Kad na prepaidu ne mogu da te nasankaju i da ti nabiju račun "sasvim slučajno". Moraju da te teraju na postpaid...
 
Pa naravno, kad lažu i izmišljaju imena ko Ameri....
Sta očekivati drugo. Kad na prepaidu ne mogu da te nasankaju i da ti nabiju račun "sasvim slučajno". Moraju da te teraju na postpaid...
Veća je njima zarada na pripadu nego na postpaidu.....
 
Samo da javim da trošim upravo net iz box paketa, svoj sam potrošio iz paketa, u bih.
Jeste da nema 4g za nas (ili nešto pogrešno radim), ali radi super.

Edit: ipak ima 4g, sada je i on pun sve radi super.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da trošim upravo net iz box paketa, svoj sam potrošio iz paketa, u bih.
Jeste da nema 4g za nas (ili nešto pogrešno radim), ali radi super.

Edit: ipak ima 4g, sada je i on pun sve radi super.
Jel novi ili stari box? Stavi limit za račun za svaki slučaj. Mani ga
 
Očigledno je da nemamo precizne informacije da li se definitivno ne skida više ništa iz box paketa u romingu i da su to ukinuli kao zlatnu koku za sve vlasnike 100 GB deljenog interneta ili ipak funkcioniše na starim box paketima 😃
 
Očigledno je da nemamo precizne informacije da li se definitivno ne skida više ništa iz box paketa u romingu i da su to ukinuli kao zlatnu koku za sve vlasnike 100 GB deljenog interneta ili ipak funkcioniše na starim box paketima 😃
Pazi, rečeno je od strane njih zvanično da box gigabajti ne ulaze.
A ja evo po ko zna koji put trošim iste te gb najnormalnije.
Evo stanje danas posle celog dana korišćenja neta:
 

Prilozi

  • Screenshot_20230819-224324.png
    Screenshot_20230819-224324.png
    302.2 KB · Pregleda: 91
Al imas one gigabajte za ZB koje ne vidis u aplikaciji, vrlo moguce da njih trosis, a ne iz boxa... Proveri ti lepo potrosnju kroz *797#.

To ti je 99% u pitanju...

Dobices ovakvu poruku:
Iskoristili ste 50% kvote za roming internet po maksimalnoj brzini u Zoni 0. Podsecamo, da uz aktiviranu uslugu NET Limit i nakon potrosene kvote za roming, imate neograniceni internet po smanjenoj brzini bez dodatnih troskova.


A ti jos nisi potrosio tih 50%.....
 
Poslednja izmena:
Da, mislim da si u pravu, piše da imam još 5gb.

Al zar ne bi trebalo da je to net iz paketa, samo tipa od toga možeš 10% u zoni 0 a ne kao posebni?

U suštini, ne vidi se stanje preostalog neta za zonu 0 u app, mora preko *797# i tako dalje.
Da, mislim da si u pravu, piše da imam još 5gb.

Al zar ne bi trebalo da je to net iz paketa, samo tipa od toga možeš 10% u zoni 0 a ne kao posebni?

U suštini, ne vidi se stanje preostalog neta za zonu 0 u app, mora preko *797# i tako dalje.
 
Upravo o tome pričamo 😃 Jedan tab ili pravougaonik u aplikaciji, kao za uplaćen internet roming, i sve bi bilo pregledno i funkcionalno.
 
O tome ti pricam, nema sanse da je ostavljeno iz boxa da se trosi u romingu.

Za roming net ima u app, al ne ovaj za ZB ima u aplikaciji, isto tako bi mogli za roming ZB da naprave.

Ima tu gomila propusta, sta bi mogli da dorade. Po meni je nevidjena glupost da mtel minute skida dok si u romingu ZB,lagno ti spzi i posle nemas kada su potrebne,a u romingu imas i dalje kad ih potrosis.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230820_102534_Moj mts.jpg
    Screenshot_20230820_102534_Moj mts.jpg
    171 KB · Pregleda: 75
Skroz primitivne fore, naročito sa potrošnjom mtel minuta, siguran sam da to dobro znaju i namerno rade gledajući da na taj način zarade nešto kod ljudi kojima to znači kad su u Srbiji. Možemo da kažemo slično i za to što se ne vidi roming i količina podataka u zoni ZB u aplikaciji.
Više cenim kad neko kaže ne može, nemate dodatne MB ili GB i morate da uplatite roming dodatak, kome se sviđa ok, kome se ne sviđa neka ide u drugu mrežu ili se snađe na drugi način, nego ovako muljanje na kvarno. Lako je manjem broju ljudi koji su tehnički pismeni, upućeni, ali najveći broj ljudi to u ovoj zemlji ne zna, a oni su debelo toga svesni i tu traže računicu i zaradu.

Skraćeno, da nije cela priča off topic 😃, proveravajte preko kodova i ubacite limit.

*797# onda 1 i replay i onda 4 i replay
 
Ma ne moze da se trosi iz boksa, fora je da im ne radi dobro ocitavanje odnosno trosenje interneta za zapadni balkan.
Nesto im ne funkcionise mislim da ni oni sami ne znaju sta.

Meni se desilo u junu u Crnoj Gori da na moravi 150 imam 0mb i posle 2-3 dana stize poruka potrosili ste 50%, pa onda 80% i 100%.
I onda je poceo da naplacuje, a imam deljenih 100gb.
 
Zato i pise "OKVIRNO stanje"... A porukama te upozore...

Na pricu od deljenom netu iz Boxa u romingu ZB, mozete slobodno staviti tacku.
Vise ne moze da se koristi, i to ima vec 5-6 meseci.
 
Ulazim sad u app, kad ono pojavilo se nekim čudom za net za zonu 0..
 

Prilozi

  • Screenshot_20230821-192833.png
    Screenshot_20230821-192833.png
    895.5 KB · Pregleda: 54
Jel ovaj besplatni roaming svuda očajan za pozive? Ili sam ja navikao u Srbiji na premium HD 3G pozive koji su u rangu skoro sa whatsap i viberom...
 
A1 roaming u Petrovcu

One
IMG_3881.png

Telekom.me
IMG_3884.png
 
mts onda je definitivno najbolji sto se tice Crne Gore. ispod 50 ms ping. Kud god da se rutuje 100 ms je puno...

Zavisi od toga gde se nalaziš i ono što znam od ljudi koji žive ovde ikoriste njihove mreže, One je često najbolji što se tiče pokrivenosti mrežom 😃

Takođe moramo da imamo u vidu da merenja i upotrebljivost mreže je debelo drugačija u sezoni sa mnogo nakačenih dodatnih telefona 😃

Upravo o tome pričamo 😃 Jedan tab ili pravougaonik u aplikaciji, kao za uplaćen internet roming, i sve bi bilo pregledno i funkcionalno.

Ulazim sad u app, kad ono pojavilo se nekim čudom za net za zonu 0..

Svakako za pohvalu, bilo da slušaju pritužbe korisnika, bilo da se neko inteligentan setio da uradi nešto praktično i logično 😃
 
Ako recimo imate aktiviran dodatak mtel roming, prvo se on trosi, pa tek onda Zona 0... Mozda nekome znaci, jer ne bi me cudilo da su obrnuto napravili. Meni je u principu bespotreban, posto u okviru pretplate ima mtel 30 dodatak, jedino mozda nekad zatreba za MKD i Kosovo.
 

Prilozi

  • 1000023885.jpg
    1000023885.jpg
    164.3 KB · Pregleda: 22
Zna li neko koja je napovoljnija ponuda za sms u zemaljma eu sa slanje poruka prepaid varjanta i koliko kosta. Znaci strana kartica ne naša. Kod nas telenor ima za 220din doplatu sa sms 1000 poruka za 30dana ili globatel ya 900 neogranceno. Da li postoje slicne varjante u eu? Samo me sms zanima ne interesuje ne razgovor ili internet.
 
Zna li neko koja je napovoljnija ponuda za sms u zemaljma eu sa slanje poruka prepaid varjanta i koliko kosta. Znaci strana kartica ne naša. Kod nas telenor ima za 220din doplatu sa sms 1000 poruka za 30dana ili globatel ya 900 neogranceno. Da li postoje slicne varjante u eu? Samo me sms zanima ne interesuje ne razgovor ili internet.
U EU ja nisam video da neki sms/calls saobracaj iz lokala ne vazi za ostale EU zemlje ( proveri to ) uzmi bilo koju karticu zemlje EU u kojoj boravis sto daje najvise sms-a u lokalu i ista bi trebalo da radi za EU zonu cak i kad si u roamingu...
 
Interesantno je da korisnici sa novijim ugovorima gde je uključena neka promocija, kao što je bilo 50 GB u toku nekoliko meseci ili tokom cele ugovorne obaveze, imaju svu tu količinu podataka uključenu u zoni 0, bar po njihovoj aplikaciji.

01.jpg

02.jpg
 
Nazad
Vrh Dno