Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Ja mislim da su im sve to bagovi, i da je to slucajno.
 
U EU ja nisam video da neki sms/calls saobracaj iz lokala ne vazi za ostale EU zemlje ( proveri to ) uzmi bilo koju karticu zemlje EU u kojoj boravis sto daje najvise sms-a u lokalu i ista bi trebalo da radi za EU zonu cak i kad si u roamingu...
to znam ali me interesuje kako se to ponasa kad se šalje iz nase zemlje, i da li postoje neki paketi koji su napovoljniji samo za sms u prepaid varjanti
 
Ne znam da li sam kacio tu promociju (ne prikazuje mi e aktivne poklon dodatke) , ali recimo na dva broja oba Soko lite, imam različitu kolicinu i za Srbiju i za Zonu 0, jedan potpisan u aprilu, drugi u junu...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230825_083919_Moj mts.jpg
    Screenshot_20230825_083919_Moj mts.jpg
    116.4 KB · Pregleda: 106
  • Screenshot_20230823_084935_Moj mts.jpg
    Screenshot_20230823_084935_Moj mts.jpg
    164.3 KB · Pregleda: 42
Ja mislim da su im sve to bagovi, i da je to slucajno.

Proverio i nije pošto i preko kodova prikazuje identično 😃 Ovo je za identičan paket samo drugi broj i pre nekoliko dana.

IMG_8485.jpeg

IMG_8484.jpeg


recimo na dva broja oba Soko lite, imam različitu kolicinu i za Srbiju i za Zonu 0, jedan potpisan u aprilu, drugi u junu...

Verovatno zato što na novijim ugovorima nude kompletan internet u romingu u zoni 0 i mislim 10GB bilo gde za medjunarodni roming nevezano za zonu 😃
Bar su meni pre neki dan to nudili uz Soko lite i novi ugovor za Box 4 paket.
 
Odvojeno se prikazuje roming net od Zone 0 i uz Soko lite ide 2+2gb.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230825_104416_Moj mts.jpg
    Screenshot_20230825_104416_Moj mts.jpg
    170.5 KB · Pregleda: 94
Prekosutra jeftiniji EU roming
E zivo me interesuje hoće li stvarno biti. Ili idemo nova runda ruskog ruleta. Zarolaj ručni izbor mreže pa ko klikne na pogrešnu u današnje vreme gde do dinara jedva dodjes bice veselo 🤣. Aj jednom da me prijatno iznenade. Ali se bojim da neće...
 
Nešto nema nikakvih info ceo dan? Jesmo li to “ispaljeni”?😂
 
Interesantno je da korisnici sa novijim ugovorima gde je uključena neka promocija, kao što je bilo 50 GB u toku nekoliko meseci ili tokom cele ugovorne obaveze, imaju svu tu količinu podataka uključenu u zoni 0, bar po njihovoj aplikaciji.

Pogledajte prilog 401939

Pogledajte prilog 401940
Tako sam ja imao na mobilnom netu davno tu promociju plus dupliranje gb i 120gb za 750din.Duplirao tih 50 kao i 10gb iz paketa.Samo tad nije vazilo za zb tj nisam isao pa bas nisam testirao.
 
Baš zanimljivo da jedna te ista ualuga: 1GB prenosa podataka u Nemačkoj istog korisnika srpske mreže može da košta:
  • 1.038.090 dinara bez aktivacije posebnog paketa
  • 799 dinara uz aktivaciju paketa

U najmanju ruku zanimljivo.
 
Cene ostaju kao i do sada. Nista se ne menja... Roming paketi nece pojeftiniti. To je sto je!
 
Koji su ovo belosvetski prevaranti pa to nije moguce. Na sva zvona su proglasavali kako ce cena biti smanjena na 18 evra po gigabajtu, nigde nije pomenuto da ce biti za nekakve specijalne pakete i cene. Poenta je bila da ljudi nemaju strah od toga ako im ostanu upaljeni mobilni podaci i potrose 10-50-200 megabajta na sitnice u nekom kracem putovanju da ce platiti basnoslovne sume, vec da ce im skinuti srazmerno potrosnji, dakle recimo 9 evra za 500mb i manje od toga za manje. Akcije preko paketa i roming paketi su dostupni poslednjih 5+ godina. Olos iz Brisela jos jednom pokazuje svoje pravo lice.
 
Džaba kad će uzjahati briselski seljaci....-Dubioza
 
Al pazite, ovo je jedno od 3 smanjenja roming paketa. Poslednje i konacno je 2028 kada bi zapadni balkan dobio cene vrlo slicne sa onima u eu. Dakle od ideje da se ukine roming, to se ipak nece desiti ni 2028 godine. Sad ce samo prikaciti jos Moldaviju i Ukrajinu u ovo, al budimo realni od ulaska u samu EU nema nista ko zna do kad... Ako ikad i bude.. Govorim za sve ne samo za nas
 
Al pazite, ovo je jedno od 3 smanjenja roming paketa. Poslednje i konacno je 2028 kada bi zapadni balkan dobio cene vrlo slicne sa onima u eu. Dakle od ideje da se ukine roming, to se ipak nece desiti ni 2028 godine. Sad ce samo prikaciti jos Moldaviju i Ukrajinu u ovo, al budimo realni od ulaska u samu EU nema nista ko zna do kad... Ako ikad i bude.. Govorim za sve ne samo za nas
Ako se ukine roaming, onda neće biti moguće koristiti telefon u mreži roaming partnera. Poenta je ukidanje dodatne naplate roaminga, a ne roaminga kao takvog.
 
Ovaj sporazum je besmislen.
Operatorima je dat izbor da biraju na koji nacin ce da ogranicavaju cene a trenutni roming paketi su i pre sporazuma bili manje od 18€ po GB.
 

Prilozi

  • SmartSelect_20231002_234959_Drive.jpg
    SmartSelect_20231002_234959_Drive.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 60
Ovaj sporazum je besmislen.
Operatorima je dat izbor da biraju na koji nacin ce da ogranicavaju cene a trenutni roming paketi su i pre sporazuma bili manje od 18€ po GB.
Bez paketa treba da je 18€ po GB a operatori u paketima mogu roaming prodavati i jeftinije. Mene vise zanima cena poziva... To nigde ne pominju.
 
@synn, gde si to video? I dalje im stoje stare cene, 99 RSD za 100 kb.
 
Bez paketa treba da je 18€ po GB a operatori u paketima mogu roaming prodavati i jeftinije. Mene vise zanima cena poziva... To nigde ne pominju.
Cene poziva izgleda da neće biti regulisane, a i bezobrazno je da cena van paketa bude toliko velika.

Ja koristim trik - preusmerim sve dolazne pozive bezuslovno na Globaltel, pa se kroz app javljam. Izuzetno bitno je bezuslovno preusmerenje.

Evo trenutno sam u EU i ta varijanta funkcioniše pristojno.
 
Bez paketa treba da je 18€ po GB a operatori u paketima mogu roaming prodavati i jeftinije. Mene vise zanima cena poziva... To nigde ne pominju.
Nije tacno, procitaj dokument gore. Ne treba da bude tacno 18€ po GB vec ne sme da prelazi 18€ po GB.
 
Ajde da sačekamo da naši operateri izbace svoje cene/pakete usklađene sa ovim dokumentom. To je jedino što se nama broji.
 
Ajde da sačekamo da naši operateri izbace svoje cene/pakete usklađene sa ovim dokumentom. To je jedino što se nama broji.
Vec su postojeci roming dodaci ispod 18€ po GB. Po ovom dokumentu imaju pravo da preko dodataka primenjuju sporazum.
 
Poslednja izmena:
U BiH su već prošlog meseca snizili cene roaminga u EU. Prenos podataka (van ikakvih paketa/dodataka) košta 0.017€/MB, odnosno 17.40€/GB, u skladu sa sporazumom.

IMG_1953.jpeg
 
Poslednja izmena:
Eto BHT je potpuno fer postupio, a ne ovi naši lihvari.

U međuvremenu, ovako "vozimo".
Screenshot_20231003-155313_Trebuchet.png
Zanimljiv podatak je da je na Globaltel SIM kartici (čak i bez app) izuzetno jeftin dolazni poziv u nekim državama - 1.67 din/min sa PDV-om.
 
To je samo jasan pokazatelj i dokaz koliko nas operateri pljackaju na roming dodacima i obicnoj potrosnji. Prosto se frapiram kad vidim u okruzenju prepaid flat (sve neograniceno plus 5G). I sad smo se vratili ponovo na 3 operatera. Vreme je da SBB i Orion dobiju mobilnu licencu. Bice bolje za korisnike
 
Nazad
Vrh Dno