Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Možda se varam i tražio sam sada po netu ali mi nešto ostalo da mts pripaid ne može u romingu prenos podataka na 4G mreži...Ispravite me ako grešim...
 
Možda se varam i tražio sam sada po netu ali mi nešto ostalo da mts pripaid ne može u romingu prenos podataka na 4G mreži...Ispravite me ako grešim...
Imaju neku cudnu foru da moras da imas neku sumu kredita na broju da bi ti pustili 4G na prepaidu, ja sam bio uplatio 200 din i mogao sam sve vreme da se konektujem na 4G na mtel u Crnoj Gori. Isto tako sam uspeo i u Bosni i od kako ima za Grcku i tamo isto.

@Miki919 probaj uplati 200 din kredita ako mozes, pa vidi jel ce proraditi 😊
 
Imaju neku cudnu foru da moras da imas neku sumu kredita na broju da bi ti pustili 4G na prepaidu, ja sam bio uplatio 200 din i mogao sam sve vreme da se konektujem na 4G na mtel u Crnoj Gori. Isto tako sam uspeo i u Bosni i od kako ima za Grcku i tamo isto.

@Miki919 probaj uplati 200 din kredita ako mozes, pa vidi jel ce proraditi 😊
Proverio sam, definitivan odgovor je da mts ne podrzava 4G mrezu na prepaidu...
Znaci ko hoce da koristi taj dodatak (Data Roaming ON, Da zna da zakljuca na 3G/2G mod) i tek onda ce mu raditi net. Jer se bez problema konektuje na 4G ali nema interneta. Sve dok se rucno ne forsira na 3G ( naravno da se nisu setili da to napomenu ) eto mi svi znamo da treba telefon zakljucati na 3G da bi ti radio internet...
 
Proverio sam, definitivan odgovor je da mts ne podrzava 4G mrezu na prepaidu...
Znaci ko hoce da koristi taj dodatak (Data Roaming ON, Da zna da zakljuca na 3G/2G mod) i tek onda ce mu raditi net. Jer se bez problema konektuje na 4G ali nema interneta. Sve dok se rucno ne forsira na 3G ( naravno da se nisu setili da to napomenu ) eto mi svi znamo da treba telefon zakljucati na 3G da bi ti radio internet...
Bas cudno. A si proverio APN? Mozda zbog pogresnog apn-a ne daje na 4G net

1687801252959.png
 
treba proveriti jel u bosni se mifi ruter kacio na 4g ali nije radio net cim sam fiksirao na 3g radilo ali bio slab protok.
 
Da li je sad svejedno na koju se mrežu u CG kacimo? Ne mora mtel ako sam na mtsu?
 
Mora da se kači na mtel mrežu.
Njihov mtel radi na sve tri nase mreze. Ali najbolje radi na mts. Na A1 mislim da ne može 4G uopšte. Dok je na yettel 4G bio ping prevelik Tako da i ako radi verovatno je reciprocitet. Da najbolje radi na mtelu.
 
Ja probao mts postpaid da povezem na telekom cg mrezu, nije htelo, samo na mtel je dao.

Yettel prepaid se uredno povezivao i na One i na mtel i na telekom
 
Pitao je za Telekom sim karticu da li mora da se poveže na MTEL mrežu ili može na bilo koju. Koliko znam, još uvek mora na MTEL da se poveže. Da nije tako, bilo bi mnogo lakše i radio bi bolje net na mnogim lokacijama gde im je One (nekadašnji Telenor) sa najboljim signalom i dometom 😃
 
38 operatera iz EU-ZB su potpisali sporazum o smanjenju cena rominga koji stupa na snagu od oktobra, ali se samo spominje da ce mp cena 1gb biti ogranicena na 18€, jel zna neko da li ce biti smanjena i cena roming poziva?
 
Ako tako bude, neće više biti onih ludačkih problema oko fantomskih megabajta u roamingu jer će to biti par dinara troška...
 
Lepo. Mene iznenadilo ovde godine koliko su npr. cene za grčkom već pristojne. Pogledajte ovu razliku - posebno u internetu. U Grčkoj GB 1000 dinara - što je malo skuplje nego ovo novi roming dodaci, a mađarskoj je isti saobraćaj 600 000, ha ha ha.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230731_223026_Messages.jpg
    Screenshot_20230731_223026_Messages.jpg
    108.1 KB · Pregleda: 77
Da, praktično ista usluga košta 720 puta više. Zato će ova cena od 18€ za 1GB biti prava revolucija. Tih 720 dinara za 1MB je u današnje vreme potpuno ludačka cena. Samo što upališ data transfer ode megabajt, dva, ode 1500 dinara.

Kad bi 1GB koštao 2000 dinara, za istu stvar bi otišlo svega 2-4 dinara, što generalno jeste skupo, ali nije skidanje kože s leđa. Ako hoće neko da troši više, dodatak ili neka druga varijanta, ali ovo će da bude super za neku naj osnovniju komunikaciju.
 
Ako tako bude, neće više biti onih ludačkih problema oko fantomskih megabajta u roamingu jer će to biti par dinara troška...
Biće sigurno, potpisali su i obavezali se da na svake 2 godine smanjuju cene gb, 2023 na 19€ po GB, 2026 14€ i 2028 9€.
Po meni je i 19€ skupo za 1GB ali bolje 19€ nego milion din.
 
Šta je najbolje za Grčku? Cosmote, kažu... Šta aktivirati i gde kupiti?
 
Treba li da se ukljucuje roaming kada se ide za CG sa mts karticom?
 
Pa jesi li u romingu u CG?
 
Drugarica je presla granicu, pa me je zvala i kaze nece joj net. Ukljucila je roaming opciju i izabrala da manuelno bira mrezu, kada se nakaci na mtel mreU nwce joj net. Ja sa bio pre 10 dana sa vio karticom i radilo mi je bwz problema sa ovim podesavanjima.
 
Neka nazove mts da pogledaju da li aktivan roming na kartici,zatim prenos podataka u romingu na telefonu.Mreža kod mene je uvek na automatski.
 
šta se dešava ako se potroši 100 minuta mtel rominga, kako se naplaćuje onda?
još nisam ni krenuo na put a već sam potrošio neke minute
 
Kada potrošiš minute mtel rominga onda trošiš minute iz paketa ali po pravilima ukidanja naplate rominga u zemljama Zapadnog Balkana.
 
znači ako imam neograničeno onda je besplatno
ne kapiram onda poentu tih mtel minuta
 
Nazad
Vrh Dno