Šta je novo?

Ukidanje rominga za Cg, Bih, Srb, Mkd, Alb, a možda i Grčka za srpske operatere

Ugasio sam i VoLTE dok sam u EU, bukvalno imam strah da će to napraviti fantomske sesije. Za sad 0 dinara zaduženje, tako i mora da ostane.
Sav internet - Globaltel prepaid dok sam ovde.
Da ostajem duže od par dana, pazario bi lokalnu karticu.
 
Na Yettel ti bar jedna sesesija ne gine i to nisu rešili od kada je MMS proradio u roamingu.
Evo upravo sam platio račun za septembar i imam 1kb protoka. 1 dinar.
Nisam ni otvarao da vidim iz koje je zemlje. Čudi me da za svaku zemlju gde sam bio nemam po 1kb.
 
Cene poziva izgleda da neće biti regulisane, a i bezobrazno je da cena van paketa bude toliko velika.

Ja koristim trik - preusmerim sve dolazne pozive bezuslovno na Globaltel, pa se kroz app javljam. Izuzetno bitno je bezuslovno preusmerenje.

Evo trenutno sam u EU i ta varijanta funkcioniše pristojno.
Tako i ja radim godinama ,nego videcemo stace biti ubuduce sad MTS
Dok je ovoga u EU nasu karticu nemam nameru da koristim
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    305.8 KB · Pregleda: 127
šta je ovo, jel može link
edit, našao sam sajt ali ne razumem kako funkcioniše
Kao svaka kartica Minuti SMS neograniceno ,GB 50 ( imam stari paket) 30 dana 6 eu automatsko aktiviranje
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2023-10-12 at 16.58.07.jpeg
    WhatsApp Image 2023-10-12 at 16.58.07.jpeg
    74.9 KB · Pregleda: 58
šta znači automatsko aktiviranje
kupio si karticu jednom i možeš da aktiviraš kad hoćeš bez obzira što je ne koristiš duže?
 
Pre će biti, kada istekne paket, ako imaš kredita, automatski aktivira novi mesec.
 
aha, ja mislio da ima karticu pa se tipa aktivira kad on hoće tj kad ode u inostrantvo
kad bi postojala neka koja može tako ali da se ne blokira usled dužeg nekorišćenja
 
I ako nije problem, da aktivacija bude džabe? 😁
 
pa svakako je najpovoljnije uzeti karticu u inostrantvu kad odeš i ako ostajes malo duže
 
To je samo jasan pokazatelj i dokaz koliko nas operateri pljackaju na roming dodacima i obicnoj potrosnji. Prosto se frapiram kad vidim u okruzenju prepaid flat (sve neograniceno plus 5G). I sad smo se vratili ponovo na 3 operatera. Vreme je da SBB i Orion dobiju mobilnu licencu. Bice bolje za korisnike
Nazalost, mislim da se nece dozvoliti da SBB dobije licencu za mobilnog operatera dokle god je ovakva politicka situacija. Takodje, mislim da je SBB propustio veliku sansu da kupi Yettel kad su ga prodavali nedavno…
 
Nazad
Vrh Dno