Šta je novo?

Top One Digital kuponi za popust i korisnički opisi

taj detalj (slika tel. sa ) mozda ubaciti na prvu stranu, da se zna tj da posle par strana i drugi ne pitaju ponovo :)

Original-Xiaomi-Redmi-Note-4-MTK-Helio-X-20-Deca-Core-3GB-RAM-64GB-ROM-Mobile.jpg_200x200.jpg
 
Zdravo drugari,

Ja volim proverene stvari i proverene ljude. Zato se ovde i pišem. Nemam mobilni - ne zanima me, ali zato imam ženu ;) Nama je uskoro 15 godina braka i želim da je iznenadim. Ona sada ima prastari Sony Xperia M2. Šta da joj kupim od novih modela ?

Koliko sam pratio naš forum, dosta hvale:

- Xiaomi Mi4c
- Xiaomi Redmi Note 3
- Xiaomi Redmi Note 4

E sada, šta se najviše isplati da se kupi ? Ako je RN 3 ili 4 - koju verziju? Imam mogućnost da naručim na Nemačku. Pozivam @Ilion-a, i ostale drugare, da me posavetuju da pravilno odlučim i izaberem. Da dodam i to, da je moja supruga napredni korisnik, i da joj telefon treba i zbog posla. Radi kao profesor.

Unapred hvala
 
Ako uzimaš 5", i od Top One, mislim da je trenutno najisplativija opcija Xiaomi Redmi 3X.

Mi4c je odlična varijanta ali nije plug&play. Za najbolje performanse treba instalirati odgovarajuću verziju roma. Nema ga u Top One koliko sam upoznat.
 
Da čujem još neko mišljenje, ali verovatno je to baš to što mi treba. Da li li možeš da mi preračunaš koliko bi me koštalo sa popustom ? Da li uz ovo ide i klajeno staklo ?

Da pitam još nešto, pošto bi išlo za DE, ali ima neko skldište u EU ?
 
Poslednja izmena:
-5$ + staklo na poklon od cene na sajtu. Garantovano bez carine i pdv za EU sa DHL-om.

Shipping je cca 26$, videćeš tačno na stranici, samo promeni zemlju u odgovarajuću.

Popust se obračunava pre plaćanja, napraviš order, pošalješ mi Order id preko poruka, promeni se cena, platiš.
 
@Ilion naručiću u ponedeljak. Proučuću uputstvo sa prve strane. Nadam se da ćeš biti tu negde oko 5-6 popodne, jer tada ću da obavim kupovinu?
 
Napravi narudžbinu danas, ili sutra. U ponedeljak ujutru promene cenu i platiš.

Ako napraviš order popodne, sledeće jutro se menja cena.

Nemam ja mogućnost pristupa njihovom sistemu. Samo šaljem zahtev za promenu cene.

Imaš dovoljno dana da izvršiš plaćanje. Ne orkazuje se order brzo ako nema plaćanja.

Uglavnom sam online non stop tokom dana.
 
@Ilion naručiću u ponedeljak. Proučuću uputstvo sa prve strane. Nadam se da ćeš biti tu negde oko 5-6 popodne, jer tada ću da obavim kupovinu?
Kada veći imaš nekoga u EU, i plaćaš samo DHL shipping, svakako ti je isplativije da uzmeš ženi neki ozbiljniji telefon. Trošak je isti, i za telefon od 100$, i za telefon od 250$.
 
šta misliš koji ?

Probao sam da naručim ovaj model Xiaomi Redmi 3X, ali mi ne daje da biram DHL, samo free Shiping

Slika.JPG

Gde grešim ?
 
Poslednja izmena:
Grešiš jer ti je adresa za slanje Srbija, promeni na konkretnu zemlju u EU.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Samo u onom padajućem meniju(na slici koju si okačio) gore desno, izaberi DE i to je to... I ja sam istu grešku napravio prvi put :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Nije moguće u Srbiju naručiti dhl-om.
Bilo je žalbi zbog špedicije pa su ugasili tu opciju.

Kao što Darko kaže, izabereš bilo koju EU zemlju, i napraviš order ali je svakako dobro uneti konkretnu adresu u aliexpress adrese, mada će prihvatiti da se ta adresa napiše u porukama ali je ovako sigurnije, uraditi ceo order kako treba, osim zemlje iz koje dolaziš.

Za nekokoliko zemalja aliexpress nudi warranty service. Tada se ne može promeniti cena jer se taj warranty service dodatno naplaćuje a nije primenljiv kod nas.
Najsigurnije je staviti HR kao zemlju ako se pojavi opcija warranty service za tu konkretnu EU zemlju u koju naručuješ a adresa za dostavu iz te zemlje + kratko objašnjenje u porukama za svaki slučaj..
 
@Ilion

ne mogu da ubacim kupon. Da li možeš da se zakačiš kod mene preko TeamViewer 11, a ja samo da platim ? isto tako ne mogu da biram werhause

Javi mi na PM ako možeš ?
 
Ne ubacuje se kupon, već TopOne spusti cenu kad napraviš porudžbinu. Poenta je da ne platiš odmah, nego da napraviš porudžbinu, pa da javiš Ilionu broj, i on dalje dojavi Kinezima da spuste cenu...
 
Poslednja izmena:
O.k:

Orders.JPG

da li je sada o.k. ?

Order ID: 78536218666860

?
 
Poslednja izmena:
Jeste ok, spuštena je cena rano jutros.
 
Zašto koristiš EUR kao valutu? Valjda je bolje koristiti USD i izbegavati dodatne Aliexpress kursne razlike!?
 
Minimalna je razlika u ovom slučaju ali da, uvek treba plaćati u USD. Visa kurs je uvek povoljniji od kurseva koje nude online sajtovi.
 
Pa ne znam baš .. i dalje važi da je bolje platiti u evrima ,većina ljudi tako piše na forumu
 
Pa ne znam baš .. i dalje važi da je bolje platiti u evrima ,većina ljudi tako piše na forumu
Baš je suprotno i tako pise na forumu nego si ti permutovao. Najbolje je na računu držati evre zbog izbegavanja duple konverzije, a plaćati u difolt valuti sajta jer je kurs Vise uvek bolji od kursa menjačnice sa sajta.
 
Kolega alfa nije tako pisao. Drzis evre i placas u evrima ,znam da je tako. Pošto kolega alfa meri svaki cent verovacu njemu :)
 
Evre držiš u svakom slučaju, jer ne možeš nešto drugo (Intesa Visa Internet), ako platiš na Aliju u dolarima, banka ti obračuna kurs usd-eur i skine evre sa računa (povoljnija varijanta sa Visa usd-eur kursom). Ako kupuješ u evrima Ali obračuna svoj usd-eur kurs (nepovoljniji), i banka te zaduži za te evre, valjda nema još nekih dodatnih troškova. Valjda tako ide.
 
Kolega alfa nije tako pisao. Drzis evre i placas u evrima ,znam da je tako. Pošto kolega alfa meri svaki cent verovacu njemu :)
Zbunio si se. @alfanautis će da presudi.

Kada namestiš evre na aliju, intesa će ti skinuti u evrocent isto kada se proknjiži transakcija.
Ali ako do tog iznosa eur dodješ preko ali menjačnice, koštaće te neki evro cent više nego da si ostavio cenu proizvoda u originalnoj valuti USD i izvršio plaćanje.
 
Bili ste u pravu ,moj mozak je otišao u aut. Čudno [emoji23]
 
Je li Chigon prestao sa radom? Kada kliknem na proizvode, sve je prazno. Kakvi su ovi sa Top-One sto se tice reklamacija, ako rikne slusalica, ekran, itd?
 
Kada se dobija onaj broj za praćenje za DHL ?
 
Čim pošalju telefon dobija se broj za praćenje. Biće dva broja, jedan od Cn do Uk, i drugi od UK do odredišta.

Nisam baš najiskusniji sa dhl pošiljkama pa ćemo zajedno pratiti.

Je li Chigon prestao sa radom? Kada kliknem na proizvode, sve je prazno. Kakvi su ovi sa Top-One sto se tice reklamacija, ako rikne slusalica, ekran, itd?

Chigon je pripojen Top One-u.

Najbolji su mogući kada su eventualne reklamacije u pitanju.
 
Hvala Ilion za staklo i popustic, Odradise kinezi sta treba i platih telefoncic malo pre ! Jos kada bi ekspresno stigao za 12 dana kao prosli ....
 
Nazad
Vrh Dno