Šta je novo?

Top One Digital kuponi za popust i korisnički opisi

šanse da te ne ocarine za telefon su 1%.. ne prolaze nikakve Fore. ako ti radi bg carina pregled po iskustvu bih rekao da je najbolje da kažeš kinezu da stavi cenu od oko 100$ ( npr 95,110..) i onda očekuješ da platis harač ~ 4000din

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Cuo sam da guglaju taj i taj proizvod nadju najskuplju cenu i tako ocarine,pa ja msm da ce mi NS carina raditi carinjenje nzm mozda gresim.
 
da ,ako je NS onda ocekuj sve po pravilima ili čak više od toga.
ti si jedan od retkih koji nema rodbinu u EU ,nešto kao ja :)
moramo da zongliramo da bi naručili mob iz kine

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
da ,ako je NS onda ocekuj sve po pravilima ili čak više od toga.
ti si jedan od retkih koji nema rodbinu u EU ,nešto kao ja :)
moramo da zongliramo da bi naručili mob iz kine

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

E blago meni,gde mi zivimo...Da li bi neko iz ove teme hteo da mi pomogne,da li ima nekog ko ide u EU par puta godisnje recimo i vraca se ja bi uzeo fon da stigne na njegovu adresu?
 
zavisi koji mobovi ,za ove skuplje ne daje opciju slanja bez dhl. ne znam iz kog razloga su tako odradili..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

šta su to skuplji!!! ove Mi Note XX možeš da dobijes kad god hoćeš regularnom poštom
 
npr mi5 ili pro 6

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Imam ja redmi 3 ako ima zainteresovanih da kupe , bice u srbiji 8og jula u Novom Sadu. Kod mene je od 5og meseca, nista mu ne fali sa staklom i u silikonu od prvog dana. Javite se na pp ako ima zainteresovanih sa ponudom
Hocu kupim neki note 4 ili note 5 ili 6p to je jedni razlog prodaje
 
zavisi koji mobovi ,za ove skuplje ne daje opciju slanja bez dhl. ne znam iz kog razloga su tako odradili..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
To može ručno da se prevazidje.

Ako neko bude kupovao te modele, neka odabere dhl i pre plaćanja meni pošalje order id, top one će izmeniti narudžbinu i umanjiti cenu za obračunati dhl shipping pre plaćanja.
 
Koliko vremena im treba da odreaguju na onaj promotivni kod? Stoji porudžbina od juče popodne i nema nikakve reakcije sa njihove strane

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk
 
Javiš Ilionu broj porudžbine i reaguju za sat-dva, moguće i brže, u slučaju da nije noć tamo.
 
Koliko vremena im treba da odreaguju na onaj promotivni kod? Stoji porudžbina od juče popodne i nema nikakve reakcije sa njihove strane

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk
Pošalji mi order no. preko privatnih poruka kao što reče mitar.
 
E blago meni,gde mi zivimo...Da li bi neko iz ove teme hteo da mi pomogne,da li ima nekog ko ide u EU par puta godisnje recimo i vraca se ja bi uzeo fon da stigne na njegovu adresu?

Imam ja.
Sestra zivi u Holandiji, dolaze 2-3puta godisnje.
Samo što nisam skapirao kako ide trgovina preko Ali-a.
Moram da pročitam thread od početka.
 
Ukratko, radi se o tome da mozes naruciti telefone na adrese u EU i stici ti DHL-om(uz korektan shipping) bez carine i pdv(to je vec placeno od strane prodavca i ti ne placas nista se onoga na sajtu a i stize brzo.
To je sustina.
Ja imam i pre 4 dana sam porucio na njegovu adresu(drugarevu) i covek mi doneo.
Doduse ja sam narucivao sa zvanicnog sajta OP pa mi iz Poljske isao u Svedsku za 4 dana jer i ne moze van EU da se naruci sa tog sajta.
Nebitno, to je sustina brzo, povoljnjo, jasno sta koliko placas, dok ovde ni ne znas koliko ce te oglobiti + cekanje od cca 20 dana na carini

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Dodjoh do kraja thread-a, nije puno 15 strana.
Shvatio sam vec, pregledah i par tutorijala na yt.
Jasno.
Planiram narednu kupovinu fona preko Ali-a, ali ne znam koliko je sve to optimalnije u odnosu na domaće prodavnice, preprodavce preko kp-a i sl.
Dok platiš carinu i takse koje idu uz to..da li se ipslati i aproximativno koliko je isplativija takva trgovina?
Reda veličine, kada bih sada kupio Xiaomi Redmi Note 3 Pro, (mada ga nema u Top One ponudi), znači DHL free shipping za Holadiju i posle iz Amsterdama do Srbije.
 
Nije kod svih prodavaca tako jer neki imaju svoja skladista u EU ili neku kombinaciju za VAT i carinu u Eu, i stoga ti kao krajnji korisnik nista ne placas vec on.
Ali iz Holandije doSrbije treba sestra da unese tel, ako ti salje postom, isto ide na carinu i dalje ona prica da ne ponavljam.
Ali da ne smaramo coveku temu, procitaj ti jos ili pitaj u temi koja je za to pa ces dobiti tamo odgovor, da budemo fer prema ilionu da bude sto manje offa ovde na temi.
Inace, podrzavam coveka sto sam davno i rekao spojio je lepo i korisno.
Pomogne drugima u vidu coda i angazovanja kod Kineza a ima i zaradu naravno.
Super svima.

Sent from my ONE PLUS 3 using Tapatalk
 
Dodjoh do kraja thread-a, nije puno 15 strana.
Shvatio sam vec, pregledah i par tutorijala na yt.
Jasno.
Planiram narednu kupovinu fona preko Ali-a, ali ne znam koliko je sve to optimalnije u odnosu na domaće prodavnice, preprodavce preko kp-a i sl.
Dok platiš carinu i takse koje idu uz to..da li se ipslati i aproximativno koliko je isplativija takva trgovina?
Reda veličine, kada bih sada kupio Xiaomi Redmi Note 3 Pro, (mada ga nema u Top One ponudi), znači DHL free shipping za Holadiju i posle iz Amsterdama do Srbije.

Naravno da Top One ima Redmi Note 3 pro na stanju.
Verovatno misliš na Redmi pro koji se tek pojavio, njega verovatno još uvek nema na slobodnom tržištu već samo presale.

Kao što je puno puta rečeno, nikako ne naručujte DHL-om u Srbiju.
DHL-om se naručuje u zemlje evropske unije, za one koji imaju friends & family tamo.

Kako će kasnije taj telefon kupac doneti u Srbiju, to nema veze sa Top One. Njihovo je da isporuče na traženu EU adresu. Mislim da ne bi ni prihvatali to da rade, da se stavlja adresa u drugoj zemlji, ali su sa kupcima sa našeg foruma imali samo pozitivna iskustva do sada pa prihvataju svakakve ustupke trenutno. Videćemo kako će biti ubuduće.
 
Poslednja izmena:
Nene, mislim baš na RN3 Pro.
Sada ima.
Sinoć, kada sam kucao u Search, ništa nije izbacivao,a kucao sam istu referencu.

Sto se DHL-a tiče, kristalno jasno.
Hvala.
 
Nije važno za DHL više, jedan kupac iz Srbije je odbio da dostavi podatke DHL-u i da plati DHL špediciju. Naravno, otvorio dispute.

Povratna karta za telefon DHL-om iz Kine u Srbiju je oko 100$ tako da se zatvara DHL shipping opcija za Srbiju. [emoji1]
 
Nije važno za DHL više, jedan kupac iz Srbije je odbio da dostavi podatke DHL-u i da plati DHL špediciju. Naravno, otvorio dispute.

Povratna karta za telefon DHL-om iz Kine u Srbiju je oko 100$ tako da se zatvara DHL shipping opcija za Srbiju. [emoji1]
Aktiviranje mehanizama u cilju preventive protiv prevaranata, a ne borba protiv sive ekonomije, kao fenomena. Vidiš, DHL primenjuje svoj.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Top one ukida tu opciju, bespotrebna je. Samo pravi probleme.
Briga DHL, oni su institucija.

Doduše, biće malo gimnastike kada ljudi iz Srbije naručuju DHL-om u EU, ali naći ćemo valjda neku rupu u Aliexpress sistemu.
 
Poručio Redmi note 3 Pro SD verziju 16.07 nakon intervencije Ilion-a cena samnjena i dodato kaljeno staklo na porudžbinu, poručeno sa SRB naloga na adresu u CG kako bi izbegao da me oglobe ovi naši glodari sa carine, 04.08 paket dostavljen na adresu u CG paket sadrži osim telefona adapter za eu utičnicu, kaljeno staklo, dve folije, masku. 09.08 ću imati u rukama tel. pa javljam utiske. Kako god odlična usluga, cena, relativno brza dostava, što je najbolje platio troškove CG pošti od samo 1€. Pošto kod njih u 99% slučajeva prihavtaju iznos sa CN22 deklaracije, i do 150€ je fiksni trošak od 1€.

Eeeee Srbijo majko i maćeho!
 
Pozdrav Ilione. E ako bih naručio telefon kod prijatelja u Hrvatsku preko DHL, on tamo sigurno ne bi platio carinu niti dodatni PDV ? Jel to baš baš uvek tako u 100 % slučajeva ?
 
Pozz ilone, da li možeš da mi proveriš šta se dešava sa porudžbinom, niko mi ne odg iz Top One već par dana, treba da se dogovorimo u vezi onog zaboravljenog stakla?

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Pozdrav Ilione. E ako bih naručio telefon kod prijatelja u Hrvatsku preko DHL, on tamo sigurno ne bi platio carinu niti dodatni PDV ? Jel to baš baš uvek tako u 100 % slučajeva ?
U 100% slučajeva nema pdv-a ni carine kada se naruči DHL-om u EU.
Pozz ilone, da li možeš da mi proveriš šta se dešava sa porudžbinom, niko mi ne odg iz Top One već par dana, treba da se dogovorimo u vezi onog zaboravljenog stakla?

Sent from my A0001 using Tapatalk
Pošalji mi order id preko privatnih poruka.
 
Odgovorili su juče, dogovorili se sve i danas je shipovano. Zaboravio sam da je bio vikend :D Hvala svakako
 
Malo upozorenje kod pravljenja narudžbina za EU s'obzirom da je Chigon pripojen Top One-u pa nisu svi telefoni iz istog stock-a i postoji više DHL shipping metoda sada:

UK-DHL garantovano bez ikakvih dodatnih davanja za pdv i carinu za EU zemlje

HK- DHL nema garancije da će biti bez carine in pdv-a. Obaveza je kupca da plati carinu i špediciju ukoliko je bude.

Aliexpress standrad shipping - nema garancije za pdv i carinu, obaveza je kupca da plati carinu i pdv.
 
ja sam iz danske. znaci koristicu dhl da ne placam carimu i pdv? jel ima razlike ako narucujem iz hk ili iz kine? ako narucim vise telefona odjednom, jel dobijam popust na svaki telefon?
 
a kako znati da li je DHL UK ili DHL HK???
kad narucujes opcija je samo DHL :-devil-:
konkretno Xiaomi Redmi Note 4 ima samo 1 opciju DHL bez blizih odrednica koji DHL
 
Da, za zemlje EU je garantovano bez carine i ikakvih dodatnih davanja ukoliko se koristi UK DHL i shenzen stock.

Iz HK stock-a, i sa HK DHL su malo jeftiniji telefoni ali ne značajno.

UK i HK DHL se razlikuju tako što na prvoj strani modela telefona stoji slika 100% without duty to EU by DHL.

Za više telefona u pošiljci za svaki se dobija popust,staklo, i dodatna manja ušteda na poštarini.

Za 10+ telefona u istoj pošiljci kontaktirati me preko pm za dogovor.

U nekim EU zemljama čak i HK DHL često prolazi bez ikakvih davanja.

Razlika je što ako bude potrebe za plaćanjem pdv,carine i špedicije je obaveza kupca da to uradi kada je HK DHL u pitanju.

U slučaju neplaćanja, kupac snosi troškove povratne poštarine.

Za UK dhl, Top one garantuje da neće biti nikakvih troškova
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno