Šta je novo?

Top One Digital kuponi za popust i korisnički opisi

Promeniš zemlju na svom nalogu, sekund posla.
A ako naručuješ u EU, onda naravno uneseš i ispravnu adresu i ime u toj istoj zemlji.

Ako naručuješ telefon u Srbiju a nema dostave za Srbiju tog modela sem DHL, promeniš samo zemlju na nalogu.

Posle pravljenja order-a, vratiš na Srbiju da bi ti za ostale predmete bio ispravan podatak o ceni dostave, ako kupuješ.

Paypal ne može da se koristi na aliexpress-u.
 
Poslednja izmena:
:wall:

uh ja sam bio ubedjen da sam kupovo na aliju PP :) očito sam pobrkao gde sam i kako šta plaćao :) tj aliexprss mi je zadnja opcija za kupovinu ali sam više puta kupovao i imam nalog odavno.

thx
 
Ako moze mala pomoc , tj da li dobro razumem problematiku:

Zanima me Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime Snapdragon (memorija 3/32 )

Ova dva su sa TopOne prodavnice, na prvi pogled su isti telefoni, ali:

1. na slici pise, bez carine sa DHL-om za EU...
https://www.aliexpress.com/store/pr...Core-5-5-3GB-RAM-32GB/342812_32609675920.html

2. na slici NE pise nista za DHL
https://www.aliexpress.com/store/pr...-5-5-3GB-RAM-32GB-ROM/342812_32597684693.html

Dakle, ako narucujem npr. za Hrvatsku, biram prvu varijantu, jer nema carine i poreza...!? Izasao bi me 169 (telefon)+ 25 (DHL) = 193 eura... naravno, poslat u Zagreb.


-Dalje dilema oko boje, kod te prve varijante:
Za slicicu telefona ima sivi i beli, ali moze da se izabere tekst darkgrey... dakle verovatno greskica, tamno sivi MOZE da se naruci !?

-Dilema za ROM:
ROM - kako da proverim koji je rom, treba da me zanima:
ZVANICAN INTERNACIONALNI STABILNI.... nikako CUSTOM Internacional itd....?
To bi trebalo da je Official Global ROM !?

-I jos dilema za valutu:
Ostaviti dolare ili eure za valutu placanja, ako narucujem preko VISA kartice?

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Da, trazis global rom. Nece imati srpski jer ga global nema.

Ono što moze da se naruci, to i ima na stanju.

Najbolje je placati u $.

Meni order id preko poruka pre placanja da bi se umanjila cena i dodalo staklo na poklon.

Order bez placanje se pravi tako sto se pre confirm&pay klikne na change card i zatvori prozor. Order je u awaiting payments.

Da, samo za proizvode gde je na slici EU zastava i gde je napisano No custom duty to EU by DHL se moze naruciti u EU bez pdv-a.
 
Top One pravi neku mini rasprodaju, 20tak komada mobilnih u HK warehouse-u.

Samo free Aliexpress standard shipping je dostupan.

Nisu loše cene ali nisu ni da padneš na dupe od popusta. Nema ni dodatnih poklona uz telefone, nikakvih. Kupon se ne moze primeniti takodje.

https://toponedigital.aliexpress.com/store/group/HK-warhouse/342812_509579738.html

Samo Mi5, Xiaomi redmi Note 3 pro 3/32, i Xiaomi redmi Note 3 pro 2/16gb.

Koliko sam razumeo, samo gold boja.
 
Napisacu sada i cene koje su sa popustom. Napravite order, i posaljete mi order id da primene popust. Tj da spuste na cene koje cu sada napisati pa onda platite.
Na telefonu sam pa moram iz vise puta.
 
Ovo su cene:

Gold color of Redmi note3 pro (3+32gb) : $153
Gold color of mi5(32gb) : $249
White color of mi5(64gb) : $285
 
Zdravo drustvo,
zeleo bih da se zahvalim Ilion na posredovanju izmedju Top One Digital prodavnice i mene, koji je prosledio moj Order ID i kroz par sati mi je stigla poruka da je cena umnjena za 5$ i dadata dodatna oprema za Xiaomi Redmi Note 4 kao njihov poklon.
Od trenutka placanja, i slanja pa do prijema telefona na adresu u Austriji je proslo samo 8 dana, sto smatram brzom dostavom s'obzirom da sam trazio da ubace Official Global Stable ROM sa Google Play Store, ubacili MIUI 8, naravno dostava je bila preko DHL-a, bez dodatnih troskova carane/pdv.
pozdrav svima :)
 

Prilozi

  • 15146850_10211436958548543_1407439134_o.jpg
    15146850_10211436958548543_1407439134_o.jpg
    126.7 KB · Pregleda: 151
  • 15139763_10211436953108407_915361215_n.jpg
    15139763_10211436953108407_915361215_n.jpg
    33 KB · Pregleda: 136
Poslednja izmena:
Meni spuste 2 dolara samo , dal sto placam u eurim a, dal sto je narucen EU

Dear Dejan,
Thank you for ordering through our EU support.
I have dropped down 2USD for you. You can complete the payment now.
We will send you
#######################################
a tempered glass as a gift
 
Ahaa da zaboravih na dhl varijantu u svakom slucaju hvala Ilione na kojem po redu tel uzetom preko tebe !
 
stigao telefon :-devil-:
brze do Cro nego od Cro do Srb :smash:

IMG_111jpg.jpg
 
Evo male interne akcije ako neko naručuje u EU (vrlo ograničena količina, po 1 komad po tim uslovima)

https://www.aliexpress.com/store/pr...h-Snapdragon-616-Octa/342812_32641018014.html
(Redmi 3 Pro 3+32GB sliver/white,
Interna cena $133, franko EU, bez ikakvih dodatnih davanja)

https://www.aliexpress.com/store/pr...Phone-Android-5-1-MTK/342812_32646542941.html
(Meizu M3 note 2+16GB, cena 114$, franko EU, bez ikakvih dodatnih davanja.

Ako neko hoce da naruci, napravi order preko linka bez placanja, posalje mi da se promeni cena, plati.
 
Xiaomi mi4c, 2/16GB, Pink boja, FDD LTE, 104,99$ free shiping za Srbiju. 2 komada dostupna.

Original Xiaomi Mi4c Mi 4c 4G FDD LTE Mobile Phone Snapdragon808 Hexa Core 5.0 inch 1920X1080P 13MP 3080mAh
http://www.aliexpress.com/item/32477365127/32477365127.html
(from AliExpress Android)

Potrebno mi je poslati order id pre placanja da bi smanjili cenu.
 
@Ilion, intersuje me da li redmi 3s salju sa developer Romom, zbog srpskog jezika, narucio bih ga za caleta?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da, može se poslati sa developer romom, samo je u porukama kod pravljenja ordera potrebno napomenuti za svaki slučaj.
 
Ok, ispravi me, ali mi se cini da samo developer rom ima srpski?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da, trebalo bi da ima ali ne mogu sa 100% sigurnošću da tvrdim jer nemam telefon u rukama.
Kada budeš pravio order napomeni to za rom i za srpski.

Ako nema, ponudiće custom multilanguage rom, ali bi trebalo da ima.
 
Ima dev rom srpski, ali nije 100% preveden... Dosta stvari i dalje pise na egleskom...

Sent from my Redmi 4 prime
 
Ok, hvala na odgovorima...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav,

Zeleo bih da kupim Xiaomi Redmi 3S (oko 116$), dugogodisnji sam korisnik AliExpressa, ali nikada nisam narucivao nista preko 50 evra, koja bi procedura bila?

Hvala
 
Cca 32% od vrednosti telefona treba očekivati za troškove carine i pdv-a ako se naručuje u Srbiju.
U EU, ako ide DHL-om nema nikakvih dodatnih troškova.
 
Cekaj znaci DHL ubija samo u Srbiji 4000spedicije u EU toga nema?

ne nije tako. I u Hrvatskoj je recimo isto tako ako DHL salje direktno iz Kine i HongKonga, ali dovitljivi kinezi su se setili da HK nema carinu sa GB, pa DHL-om prvo salju u GB a onda njihov covek to preuzme i iz GB posalje u ostatak evrope opet bez carine (dok je GB jos u evropi :-devil-:)

to je pozadine priče o DHL bez dazbina u EU.

3091489611_1120265709.jpg
 
Poslednja izmena:
@Ilion
Za koliko stiže pošiljka ako se naruči na Rusiju ili na recimo Sloveniju (zbog izbegavanja PDV-a i carine)?
Mislim, ako bi se sutra naručio do kada bi bilo na nekoj od ove dve destinacije?
 
Usporilo je puno Nemanja tako da nema garancije za EU dostavu da će biti super brza. Nekada stigne za 8-9 dana od plaćanja ali sve redje, a nekada se otegne na 15+ u zavisnosti od broja pošiljki kako u Top One-u, tako i u DHL-u.

Ako naručuješ u Rusiju razmotri nekoliko ozbiljnih prodavaca sa skladištem u Rusiji, kao što su Joybuy i Hong Kong Dreami.
 
Gledam Note 3 Pro za roditelje i ima u Rusiji u radnjama za 130€, ali komentari za radnje su loši (nisu prave komponente u telefonima, mrtvo pikseli...), pa gledam šta da radim. Zato sa mislio Top One jer je pouzdan i ne zavrće ljude.
 
Nazad
Vrh Dno