Šta je novo?

Top One Digital kuponi za popust i korisnički opisi

Čim pošalju telefon dobija se broj za praćenje. Biće dva broja, jedan od Cn do Uk, i drugi od UK do odredišta.

Nisam baš najiskusniji sa dhl pošiljkama pa ćemo zajedno pratiti.

Stiagao je broj, sada kreće praćenje 2842802981

UK.JPG

Krenulo je iz UK. Pošto Uk više nije u EU, da li će du bude neki problema što se tiče carine ?
 
Neće. UK je još uvek EU. Proces izlaska će trajati neko vreme.

Biće telefon u petak na odredištu kako sada stvari stoje, najkasnije u ponedeljak.
 
@Ilion

Da li ovo znači da je stiglo ? Nisam zvao Austriju ?

Slika.JPG
 
Ne vidimo po osnovu toga. Trebalo bi u delivery information da stoji drugi tracking broj sa kojim se prati do odredišta.

Vidi šta piše tu pa mi pošalji sve brojeve koji su tamo navedeni da pogledam.
 
To je danas tek poslano po prvoj slici se vidi da je dhl tek zadobio informaciju da ce imati posiljku.
 
Po ovom broj za DHL 2842802981 piše isto još od 21.09
 
Po tom broju nema više praćenja koliko ja znam, samo do UK.

Trebalo bi na aliexpress-u da imaš još jedan broj.

Poslao sam im da provere ali ne rade sada pa ću tek u ponedeljak dobiti informaciju.
 
Shipment information received ne znaci da je posiljka dosla na Gatwick Uk. Nego da je dhl zaprimio informaciju od Top one da ce imati tu posiljku. Nakon toga treba da ide Shipment picket up,Processed,Departed,Arived itd. Narucivao sam od njih vec,kad stigne na Getwick pisace da je posiljka zaprimljena i Signed for by... neki kinez tu potpisuje i salje dalje u eu sa drugim brojem koji ce dobiti na aliexpresu. Obzirom da je danas dobio poruku na aliexpresu da je saler poslao posiljku,najranije sutra ili prekosutra ce se status na dhl promeniti.

f6f4b82c5817f28ed8b36412b2b4ee18.jpg


Ovako je meni isla posiljka zadnji put od Top one.
 
Dobro je, pomerilo se sa mrtve tačke :D
 
@Vladat1
Jel stigao telefon?

Btw,

od 1. do 3. oktobra su neradni dani u Kini.

Molim za razumevanje za manji zastoj u obradi novih narudžbina.
 
Verovatno jeste, dobijam ga sutra. Napisaću utiske.
 
Sve je stiglo. Telefon Xiaomi Redmi 3X u kutiji sa punjačem i EU nastavkom za stuju. Od ostalih stvari isporučeno je kaljeno staklo, silikonska maska i još dve obične folije za staklo. Jedva čekam 18h, da ga odnesem ženi da ga isprobamo. Zanima se samo da li treba da se skine sa mobilnog "ono za otisak prsta i kameru" ? Moram da proverim i kako se ubacuje kartica. Nemam mobilni pa moram da googlam :)

Još jednom hvala @Ilion i čestitke pordavnci Shenzen TopOne i Chigon
 
Za ubacivanje kartice se koristi iglica koja se nalazi uz papire za telefon, ubode se u slot i onda se slot izvuče rukom.

Ide micro sd card unutra ako se dobro sećam.

Nisam razumeo za kameru i fingerprint. Ako postoje folije na istim skini ih naravno.
 
Poslednja izmena:
Sve je istestirano sve radi o.k. Osim što ne znam:

Kako neke fabričke aplikacije ne mogu da obrišem sa desktopa mobilnog ?Za apdejt mi nudi da pređem na MUI6 ... inešto, da li da to uradim, jer mi je fabrički došao sa verzijom MUI8 ?
 
Postavi tačnu oznaku ili ss MiUi verzije koju imaš, i ss šta ti nudi za update.

Što se tiče aplikacija sa desktop-a, instaliraj Nova launcher i na njemu postavljaj šta ti odgovara na desktop-u.

Inače, Shenzen TOP ONE trading je promenio naziv u Top One Digital.
Sve ostalo je nepromenjeno.
 
Moram i ja da pohvalim Top One i Iliona, evo već dve nedelje kako koristim RN3, telefon je fenomenalan a celo iskustvo kupovine totalno opušteno. Od momenta plaćanja do isporuke u Budimpešti prošlo je 8 dana, znam da je za DHL to i očekivano, ali svejedno, stvarno ekspresna isporuka.

Nije mi jasno samo zašto u statusu na Aliju ne stoji Finished već Status: Fund Processing? Šta im to znači?
 
Znači da aliexpress još uvek nije prebacio tvoja sredstva Top One-u i da još uvek stoje na računu Aliexpress-a.

Tek kada se cela transakcija uspešno završi, prodavac dobija novac na svoj račun.
 
Poslednja izmena:
Za 10 dolara više Redmi note 3 prime 3/32gb, bolji u svemu od tog slona.
Ako ti je 5" ok možeš da pogledaš i običan Redmi 3/3s.

Original Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime Snapdragon 650 Hexa Core 5.5'' 3GB RAM 32GB ROM 4000mAh google play MIUI 7 Fingerprint ID
http://s.aliexpress.com/EJVRba2a
(from AliExpress Android)
 
Poslednja izmena:
to sto je od ivice do ivice ? jedin9o ako ti je extra extra bitno to jer je telefon u poredjenju sa Note 3 pro ... onako ... smesan :) bar sto se chipseta tice
 
a zašto za meizu max piše da ga ne šalje u srbiju? kao i za meizu pro 6 i meizu mx6? koliko vidim, šalje m3 note i slične modele...
 
Poslednja izmena:
ovo 11.11. na njihovom sajtu je li to Black Friday??? ili šta reklamiraju
ako su neka ozbiljnija sniženja da se pripremimo :)
PS
pretpostavljam da i dalje može da se naručuje na druge zemlje (iz Srbije) u evropi DHL-om bez dazbina (gde je to naglašeno)
 
Da, može. Promeniš zemlju na tu u koju naručuješ na aliexpress sajtu ili aplikaciji i napraviš order. Posle vratiš na srbiju.
Meni order id pošalješ za kupon i staklo pre plaćanja.

a zašto za meizu max piše da ga ne šalje u srbiju? kao i za meizu pro 6 i meizu mx6? koliko vidim, šalje m3 note i slične modele...

Možemo ručno da napravimo order ako neko želi. Promeniš državu, napraviš order sa dhl-om, u poruci njima i meni pre placanja napišeš o čemu se radi. Umanje cenu za kupon i preplaćeni DHL shipping, platiš.
 
Da, može. Promeniš zemlju na tu u koju naručuješ na aliexpress sajtu ili aplikaciji i napraviš order. Posle vratiš na srbiju.
Meni order id pošalješ za kupon i staklo pre plaćanja.



Možemo ručno da napravimo order ako neko želi. Promeniš državu, napraviš order sa dhl-om, u poruci njima i meni pre placanja napišeš o čemu se radi. Umanje cenu za kupon i preplaćeni DHL shipping, platiš.

nisam još u fazi kupovine, ali razmišljam o nekom 6" modelu, a iznenadilo me da te modele ne šalju u srbiju...ima neki poseban razlog zašto neki modeli prolaze a neki ne?
 
Neke skuplje modele šalju samo DHL-om, tj samo u one države za koje postoji mogućnost slanja DHL-om znak im je da mogu poslati i običnom poštom (Nisam detaljno istraživao, nevažno je). Možda ima i neke veze gde je stock, težina itd....

Ja sam im odavno skretao pažnju na upozore svakog korisnika koji naručuje DHL-om u Srbiju ali se onda potkrao jedan kupac iz Srbije koji je ipak naručio DHL-om (pored svih opštih upozorenja istaknutih na više mesta) ali ga niko nije upozorio direktno i pojedinačno.

Kupac u početku nije hteo da preuzme telefon zbog špedicije i onda su odlučili da uklone opciju DHL-a za Srbiju. Ne znam kako se završila priča sa tim kupcem ali u njihovom sistemu je Srbija automatski svrstana u manje sigurne zemlje za dostavu.

Pisao sam da to isprave nekoliko puta ali im je sistem verovatno tako setovan pa nisu nikada ispravili jer je nevažno. Tih najskupljih telefona u Srbiju pošalju u nekom smešnom broju na godišnjem nivou.
Za te modele koji se ne mogu ovde poslati nisam imao ni jedan upit. Mada se iz Srbije inače vrlo malo koriste kuponi iz ove teme. Jedna, max dve narudžbine mesečno.

Anyway, ako neko poželi da kupi takav telelefon, gore je upustvo i meni pm pa ćemo rešiti ručno to slanje.

Ako postoji neka veća nelogičnost, da ne može da se naruči neki ovde popularan model, javite mi na pm ili ovde u temi pa ću prijaviti, tj tražiti ispravku.
 
Poslednja izmena:
Da, može. Promeniš zemlju na tu u koju naručuješ na aliexpress sajtu ili aplikaciji i napraviš order. Posle vratiš na srbiju.
Meni order id pošalješ za kupon i staklo pre plaćanja.



Možemo ručno da napravimo order ako neko želi. Promeniš državu, napraviš order sa dhl-om, u poruci njima i meni pre placanja napišeš o čemu se radi. Umanje cenu za kupon i preplaćeni DHL shipping, platiš.

Promeni zemlju - u smislu promenim adresu slanja tj napravim još jednu na osobu, adresu i državu koju hoću i na tu adresu naručim?
a što bi vraćao na srbiju tu sam zbunjen ili treba da menjam državu u svom nalogu tj primarnoj adresi?

i je li neko probao paypalom da plaća u tom slučaju? da li može PP ili mora karticom? pošto su ljudi već kupovali pretpostavljam da jedna od ovih varijanti prolazi ali koja :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno