Šta je novo?

Tom Clancy's H.A.W.X

Ace Combat 6 realno izgleda preterano.... steta sto nece izaci za pc :(
 
Da budemo pošteni, kenjuckaš po malo. :D

U MS FSu može skoro svako ko odvoji par popodneva da poleti, leti unaokolo i sleti. 90% pakla u modernim simulacijama je upotreba elektronike (radar, podešavanje oružja... bla bla...), zato je i IL2 bio tako popularan.

Par poslepodneva je jako puno, hocu da zavrsim igru za to vreme i da je izbrisem sa hard diska. :p Simulacija imate koklo hocete. Ovakvih igri arkadnih ima 4 od koje 2 valjaju. + Sto je neko rekao, zaista nemam nameru, afinitete, fetishe i sve ostalo da naucim kako se upravlja avionom i zatim pola sata ganjam jedan avion i sat vremena letim nazad u bazu. to mi je svo slobodno vreme koje imam :(

Hvala na razumevanju :)
 
Poslednja izmena:
Par poslepodneva je jako puno, hocu da zavrsim igru za to vreme i da je izbrisem sa hard diska. :p Simulacija imate koklo hocete. Ovakvih igri arkadnih ima 4 od koje 2 valjaju. + Sto je neko rekao, zaista nemam nameru, afinitete, fetishe i sve ostalo da naucim kako se upravlja avionom i zatim pola sata ganjam jedan avion i sat vremena letim nazad u bazu. to mi je svo slobodno vreme koje imam :(

Hvala na razumevanju :)


definitivno si upravu! nazalost!
 
Meni ovakve igre bash leze - dok sam bio mlad i zaludan, igrao sam "prave" simulacije letenaj (FS, Falcon itd), ali u poslednje vreme zaista nemam vremena da se uchim letenju tako dugo i posle igram jednu misiju po 2-3 sata... Sada mi vishe leze igre ala Crimson Skies i Blazing Angels 2, a ovaj HAWX ce bit bash dobar zato shto je u bliskoj buducnosti (smorila me je vec WWII tema...).
 
E, nemojte da stavljate FS i Falcon 4.0 u isti koš. Na relativno umerenom modelu težine, pa poleteti, i sleteti, i uspot letuckati bez da se srušiš u Cesni ili nekom akrobatskom propelercu je u FS posao za sat dva, možda jedno popodne.

Nego, nešto da pitam. Da li su po vama Freespace i Wing Comander prekomplikovane svemirske "simulacije" :)P) za koje danas nema mesta na tržištu. I kako je WTF tako nešto moguće?
 
^
Brze se zivi, mnogo se radi, malo vremena za igre, zatrpani smo masom igara (kvantitet na ustrb kvaliteta) i svesno se ide na run & gun koncept . Generacije koje su tu i koje dolaze vec postaju naviknute na ovakav koncept, tako da za one koji traze izazov ostaju stare stvari i emulatori .
Jbga i dinosaurusi su izumrli, tako cemo i mi koji volimo "simulacije" :S:
 
kome je freespace simulacija? :d

doduse ima svakakvih, neki su za AC6 rekli da je realan i vise od arkade :D
 
Poslednja izmena:
kome je freespace simulacija? :d

doduse ima svakakvih, neki su za AC6 rekli da je realan i vise od arkade :D

E baš tih takvih. Zbog kojih Freespace 3 i Descent 4 postoje samo u zemlji sa one strane ogledala. A krastavac... da NovaLogic nije pokušavao da izvuče svaki dolar od WarAgaistTerror sa beskonačno sve gorih i gorih Delta Forceova... i da je ostao u poslu arkadnih avio-helio-tenkovskih igara.

Proguglao sam sad šta su Volition i Pandemic izbaciili sa ove strane 2001. Užas i tuga, bar meni. Ima 1000 drugih izdavačkih kuća koje su mogle da budu porobljene da štancuju Saints Row ili Merenaries ili prebuđavi Battlefront.

Dajte ljudi, ja ne mogu da poverujem da je onaj THE Pandemic pravio takav smehotresni krš kao što je Battlefront. Ajde da izmemo pare retardskim fanovima SW koji posećuju sve konove i kupiće sve sa SW markom, neka to bude očajan klon battlefielda sa 1% igrivosti i zaraznosti istoga. A nije da se nisu borili za pravo da postoje, Full Spectrum Warrior je igra kakve su se nekad pravile.
 
pa dobro, x3 je bolja svemirska simulacija... kada bi uporedjivali po.... necemu :)

mali off: kada smo kod svemirske simulacije, probao neko dark horizont?
 
Nisi me razumeo. :p Hteo sam da kazem da takve letelice ne postoje pa je bespredmetno pricati o tome koja je simulacija, a koja ne. Ako bi vec morao da se opredelim za nesto sto je "veca" simulacija, onda bih pre uzeo X2 i X3 kao primere.
 
moze se pricati dal su simulacije po tome dal imaju implementirane realne fizicke zakone i sl :) a ne ko freespace koj ima fpm zakucan u pravcu pogleda iz kokpita bez obzira na sve :)

elem, back on topic. ne gotivim preterano letacke arkade jer mi je glavna asocijacija sa njima nevidjena dosada (pritisnes dugme - okrenes se neprijatelju - pucas - repeat jedno stotinu puta, jer to je standardan payload raketa :D) i nedostatak izazova, al ovaj hawx bar deluje zanimljivo i uzbudljivo, i nadam se da ce ovaj assisstance off mod pruziti neki izazov kao i mogucnost za neke spektakularnije post stall manevre koji bas arkadnom zanru najvise trebaju a nijedna igra ih nema :)
 
Poslednja izmena:
imao top gun par njih :)
 
?
nikad cuo :)
vidim da ima igra po tom nazivu iz 2007-e za ps2, al nigde nema review, jel to to na sta mislis
 
uh, nije iz 2007... pre bih rekao da je neka 2002. 2001.... ma čista arkadica, ali ima par xtra poteza koje sam uspeo da izvedem tek kada sam prešao igru...
jako podseća na ace combat, ali one starije...
jedan disk, nigde ne mogu da je nadjem... čak ni na rapidu :/
 
Demo stize uskoro...

Ubisoft has just confirmed that a playable demo of HAWX will be released for PC on March 2, with the game's official website hosting the file from 5pm GMT.

The demo arrived on PS3 yesterday and has already been a huge success on Xbox 360, notching up over a million downloads on Xbox LIVE Marketplace.

HAWX is scheduled for release on Xbox 360 and PS3 on March 6, with the PC version scheduled to hit stores the following week.
 
DEMO DOWNLOAD

The 1.3GB Tom Clancy's H.A.W.X. PC demo is finally available for download. Featuring two single-player levels, and no co-op multiplayer (as was in the Xbox 360 release), the demo will entertain you for at least twenty minutes.

Minimum System Configuration:

CPU: Intel Pentium 4 2.0 GHz/ AMD Athlon XP 2000+ or higher
Operating System: Windows XP (with Service Pack 3) or Windows Vista (with Service Pack 1)
RAM: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista
DVD-ROM: DVD-ROM speed 4x, dual-layer drive
Drive Space: 1.5 GB
Graphics Card: 128 MB DirectX –compliant, Shader 2.0– enabled video card
Sound Card: DirectX 9.0 – compliant sound card
DirectX Version: DirectX 9.0 or 10.0 libraries (included on disc)

Recommended & Preferred System Configuration:

CPU: Intel Core 2 Duo 6320 / AMD Athlon X2 4000+ or higher
Operating System: Windows XP (with Service Pack 3) or Windows Vista (with Service Pack 1)
RAM: 2 GB
DVD-ROM: DVD-ROM speed 4x, dual-layer drive
Drive Space: 1.5 GB
Graphics Card: 256 MB DirectX 10.0– compliant video card or DirectX 9.0 – compliant card with Shader Model 3.0 or higher (see supported list)
Sound Card: DirectX 9.0 – compliant sound card
DirectX Version: DirectX 9.0 or 10.0 libraries (included on disc)
Peripherals: Xbox 360 Controller for Windows
 
a oce moci da se igra na mojoj masini?

:d First!
 
Igra izgleda extra, pravo osvezenje, nisam igrao ovaj tip igara jos od PS1 i ace combata... Jedva cekam full
 
Radi iznenadjujuce dobro na mojoj masini na 1680x1050 max detalji bez AA oko 100 fps-a.

Nisam ovako nesto igrao jos od Ace Combata tako da sam srecan ko ovaj smajli :banana:
 
Simpaticna arkadica.Top Gun je poslednje sto sam igrao slicno ovome.

U DX10 igra ima 50+ FPS-a (max setovanja, 2xAA),ali i ima padove FPS-a koji FRAPS ne detektuje kao da se radi o povremenom lag-u koji me podseca na FC2 DX10 mod.(Igra radi jako dobro, ali uz velike spike-ove u framerate-u, tj. stutter).Verovatno u DX9 toga nema, probacu kasnije.

Graficki izgleda lepo, ako izuzmem onaj "missing texture" deo, zvuk mi je pak cudan, kao da "krchi" kad se dogodi eksplozija, mozda tripujem...

HAWX_dx10-2009-03-02-23-49-59-21.jpgHAWX_dx10-2009-03-02-23-50-51-84.jpgHAWX_dx10-2009-03-03-00-10-45-73.jpgHAWX_dx10-2009-03-03-00-12-59-81.jpgHAWX_dx10-2009-03-03-00-20-17-75.jpg

Otkljucao sam Harrier-a, sledeci je Suhoj:)

E da, svidja mi se sto su i Scott Mitchell i njegovi Ghost-ovi u igri :D Verovatno je tu negde i Sam Fisher koji kraducka informacije:p
 
Poslednja izmena:
Meni bas tece glatko a fps mi je zakucan na 60, 1680x1050 sve max AA 4x. Izgleda da je odlicno optimizovana
 
meni nece da prodje dalje od kreiranja profila :( samo stoji i ... i ... spuca se kasnije.
 
Nazad
Vrh Dno