Šta je novo?

Tom Clancy's H.A.W.X

Arkada, hell yeah! :)
Smorio bih se kada bi igra koja ovako dobro izgleda zavrshila kao josh jedna smorna simulacija.
 
Arkada, hell yeah! :)
Smorio bih se kada bi igra koja ovako dobro izgleda zavrshila kao josh jedna smorna simulacija.

Ha ha, da toliko smornih simulacija izlazi da ne može čovek da nađe ništa zabavno. :trust::wall:

Pa na PC nije izašlo ništa sem Il-2, Falcona 4 i LOMAC i njihovih modova i ekspanzija u 3 ili 4 godine. Možeš da kažeš da na tržištu consoleretarda 21 veka nema mesta za simulacije, ali "da su nas udavili smornim simulacijama pa sad kao nadamo se da će igra biti fina arkada" je 100x besmislenije.
 
Pa na PC nije izašlo ništa sem Il-2, Falcona 4 i LOMAC i njihovih modova i ekspanzija u 3 ili 4 godine. Možeš da kažeš da na tržištu consoleretarda 21 veka nema mesta za simulacije, ali "da su nas udavili smornim simulacijama pa sad kao nadamo se da će igra biti fina arkada" je 100x besmislenije.

Ok, ali priznaces da su nas ipak "udavili" simulacijama, ako pogledas broj arkadnih igara iz ovog zanra koje su izasle za pc u tom istom periodu, a on je "0"! ;) Pa ako pogledas 3 simulacije prema 0 arkada...nije bas davljenje, ali...
 
Arkadne simulacije (ako se nešto tipa NovaLogic igara i Secret Weapons of Luftwafe ikako može nazvati BILO KAKVOM SIMULACIJOM) su jednostavno postale ekskluzivne console only igre. Ace Combat i klonovi, Armored Core... Treba da budemo srećni što je Blazin Aces 2 izašao za PC (fina igrica, dok Crimson Skys ostaje kao ekstra zabavna i legendarna IGRA), i jedino što je donekle oživelo PC scenu je što posle nekoliko godina čiste ekskluzivnosti gomile žanrova, izdavačke kuće su postale suviše gladne da trpe da neke igre budu ekskluziva na ičemu. X360 i PS3 su se postavili na noge i ne treba im više takav protekcionizam kao u prvih godinu dve, i sada konačno dobijamo većinu igara i za PC. (mislim, ako može RE5 da se najavi za PC, i da DMC4 izađe samo par meseci kasnije posle konzolne varijante... snobizam tipa MGS4 i FFnnn samo uskraćuje profit nekome)
 
To nikako nije snobizam. Ekskluzive, najjace igre za sve platforme se rade godinama i to kosta, mnogo. Kojima nije lud da razvoj necega sto je kostalo boga oca za Cell, plati PONOVO za PC uz upitnu mogucnost profita koji (ne) bi ostvario na PC-u. A ofrlje portovanje jednostavno ne dolazi u obzir i vidimo kako PC korisnici to iskijavaju na primeru GTAIV i Saints Row.
 
Poslednja izmena:
To nikako nije snobizam. Ekskluzive, najjace igre za sve platforme se rade godinama i to kosta, mnogo. Kojima nije lud da razvoj necega sto je kostalo boga oca za Cell, plati PONOVO za PC uz upitnu mogucnost profita koji (ne) bi ostvario na PC-u. A ofrlje portovanje jednostavno ne dolazi u obzir i vidimo kako PC korisnici to iskijavaju na primeru GTAIV i Saints Row.

GTA4 je poslednji najgori port koji postoji ,sto je vrlo sramotno za tolko ocekivanu igru, ajde da je neki 'levi' naslov kao napr Lost Planet onda bi se samo manjina zalila ovako procice godine dok se pojavi neka skromnija konfiguracija koja to moze da potera u punom sjaju.
Primer dobrog portovanja (ali ne i bas sjajnog) je Gears of War.
 
Arkadne simulacije (ako se nešto tipa NovaLogic igara i Secret Weapons of Luftwafe ikako može nazvati BILO KAKVOM SIMULACIJOM) su jednostavno postale ekskluzivne console only igre. Ace Combat i klonovi, Armored Core... Treba da budemo srećni što je Blazin Aces 2 izašao za PC (fina igrica, dok Crimson Skys ostaje kao ekstra zabavna i legendarna IGRA), i jedino što je donekle oživelo PC scenu je što posle nekoliko godina čiste ekskluzivnosti gomile žanrova, izdavačke kuće su postale suviše gladne da trpe da neke igre budu ekskluziva na ičemu. X360 i PS3 su se postavili na noge i ne treba im više takav protekcionizam kao u prvih godinu dve, i sada konačno dobijamo većinu igara i za PC. (mislim, ako može RE5 da se najavi za PC, i da DMC4 izađe samo par meseci kasnije posle konzolne varijante... snobizam tipa MGS4 i FFnnn samo uskraćuje profit nekome)

Pa DMC4 se pojavio ubrzo na pc,iz razloga sto vise nije ps3 exluziva nego ga ima i xbox360.
A zanimljivo je sto dark sektor nije izasao za pc a imaju ga i ps3 i 360 tako da nebih rekao da bas sve izadje i na pc sto imaju obe konzole.
Mada je izlazio mgs za pc ranije!
Cak je gamecube i stari xbox imao mgs2 ali je od 3 dela to ps2 odnosno sad ps3 exluziva:)
Tako da me nebi iznenadilo da izadje mgs4 i za pc,ali kad bi izasao za 360 to bi tek bilo iznenadjenje.
 
HAWX Updated Cooperative Hands-On

Evo jos jednog preview-a sa gamespota (LINK).

Izmedju ostalog, pominju upravljanje i kazu da je na default tezini veoma lako upravljati avionom (o, da, arkadcina teska:) ali da se brojne pomoci mogu iskljuciti cime letnje postaje znatno teze.

p.s. Ne mogu da prestanem da se divim grafici ove igre (sve i da bude deo ovoga sa screen shotova ja sam srecan). Vidite miga u attachu :d:D
 

Prilozi

  • 943415_20090116_screen007.jpg
    943415_20090116_screen007.jpg
    167.7 KB · Pregleda: 149
Imas na gametrailers video u vezi tog Assistance OFF i ON. Kada je on, pojavi se tunel trouglova kroz koje letish to jet oni ti pokazuju najblizhi put do cilja ili neprijatelja koga si oznachio. Takodje ti pomazhe da se provuchesh kroz zgrade ako se sjurish dole. A kada je assistance off, postaje mnogo brzha igra i dinamichnija. Znachi nije tezhe nego jednostavno bolje...ko je igrao AC serial zna kako to izgleda. Bas mi se igra HAWKS, AC6 je bio fenomenalan...ako ne rachunamo onu glupu prichu.

Sto se tice grafike, barem model aviona je isti ko i kod AC6 ali zato reljef to jest detalji grada i zgradu su wow.
 
Ma znamo da je arkada. Ali da li će npr. biti zabavna i interesanta igra? Prva PS1 ekskluziva koju sam cenio je baš bio Ace Combat. Ne kažem da su Nova Logic igre bile loše, ali za nepostojeći flight model koji su imali nisu morali da imaju realističan weapon load (čitaj kao premalo raketa) i jezivo dosadne i generičke misije i kampanje.

Ace C ima i sve klasične mane Japanštine (emo fem heroj koji ima svoju draganu i sa malim timom operativaca (bez Prleta i Tihog) spasava svoju državu i svetski mir i what the fuck su uduvani Japanci smislili u tom trenutku. I pored svih mana takve igre su zabavne, to je ono što grobari PC već godinama, postalo je samo bitno imati podršku za najnoviji pixel shader i light model a gameplay ko šiša.
 
^Nemoj se brinuti previse...bar mislim da ne treba:) Sudeci po trejlerima bice zabavna, a posto je ipak u pitanju Tom Clancy's game i prica bi trebalo da bude, ako nista solidna i bez "uduvanih Japanaca"...mada bice poneki "uduvani Rumun";)
 
Poslednja izmena:
More ne znam. Jer te Rumunske/Češke/Poljske igre, ponekad u toj meri se posvete hvalisanjem slobode demokratije i Američkih vrednosti da igra počne da se gadi čoveku. (Op:Flashpoint anyone?), a kad je još i Tom Clancy igra, vrlo je moguće da bez obzira na gameplay jednostavno priča u igri bude nesvraljiva.
 
More ne znam. Jer te Rumunske/Češke/Poljske igre, ponekad u toj meri se posvete hvalisanjem slobode demokratije i Američkih vrednosti da igra počne da se gadi čoveku. (Op:Flashpoint anyone?), a kad je još i Tom Clancy igra, vrlo je moguće da bez obzira na gameplay jednostavno priča u igri bude nesvraljiva.

Slazem se, zato sam i napisao gore "ako nista solidna"...

Mada, koga briga za ""Američke vrednosti"" (namerno pod duplim znacima navoda;) kada su mig i suhoi playable (u fazonu Balkanskog spijuna: "Sad cu vam ja pokazati..." :-devil-:

p.s. Umalo da zaboravim -ne diraj mi Poljake (The Witcher:)
 
Poslednja izmena:
Slazem se, zato sam i napisao gore "ako nista solidna"...

Mada, koga briga za ""Američke vrednosti"" (namerno pod duplim znacima navoda;) kada su mig i suhoi playable (u fazonu Balkanskog spijuna: "Sad cu vam ja pokazati..." :-devil-:

p.s. Umalo da zaboravim -ne diraj mi Poljake (The Witcher:)

Ima da tepam amere ruskom avijacijom samo tako. :-devil-:
 
steta... ovako dobar engine za glupu arkadu... ccc ima li kraja agoniji i pravljenju igara za retarde?
 
steta... ovako dobar engine za glupu arkadu... ccc ima li kraja agoniji i pravljenju igara za retarde?

Ćuti i igraj Falcon 4 ili Allied Force ili LOCKON ili ako ti više leže propelerci neki Il-2. Svemirske zezalice kao X-Wing i Freespace su suviše kompleksne i neisplative da se izdaju na modernom tržištu, a ne prave avio simulacije.
 
Ma igracu ja i ovo, samo velika je steta... Inace sanjam dan kad ce nekom multimioneru-pasioniranom igracu da pukne film i krene tako recimo da redom kupuje engin-e i daje ih u ruke pravim; PRAVIM ljudima! Zamislite samo call of duty engine u rukam bohemia interactiva... ili assasins creed animaciju u oblivionu, ili TW engine u rukama Paradox Interactive-a ... ili engine HAWK-a u rukama Maddox Games-a... HARD-CORE HEAVEN.
 
Ja sam iskreno razočaran što je ovo još jedna arkada sa pogledom van kokpita. Da je pogled iz kabine, možda bi i bilo zanimljivije, ali ovako...
 
Ima i pogled iz kabine :)
 
steta... ovako dobar engine za glupu arkadu... ccc ima li kraja agoniji i pravljenju igara za retarde?

1) Ima i mladje populacije kojima su simulacije previse kompleksne a verovatno nebi bile ni zanimljive toliko.

2) Mnogi ne zele da prolaze kroz obuku leta i sede 2 sata za racunarom kako bi uspeli da polete. Vrate se sposla i jednostavno hoce da se zavale u fotelju i zabave.

3) Ovo je multiplatform sto znaci da ne moze biti ozbiljna simulacija posto su konzole ogranicene po pitanju kontrola.

4) Po screenovima i klipovima koje sam pogledao mene ovo jako podseca na Ace Combat sto PC nikada nije imao. Necemo da racunamo Top Gun i slicno smece :D
 
1)
2) Mnogi ne zele da prolaze kroz obuku leta i sede 2 sata za racunarom kako bi uspeli da polete. Vrate se sposla i jednostavno hoce da se zavale u fotelju i zabave.

Da budemo pošteni, kenjuckaš po malo. :D

U MS FSu može skoro svako ko odvoji par popodneva da poleti, leti unaokolo i sleti. 90% pakla u modernim simulacijama je upotreba elektronike (radar, podešavanje oružja... bla bla...), zato je i IL2 bio tako popularan.
 
Da budemo pošteni, kenjuckaš po malo. :D

U MS FSu može skoro svako ko odvoji par popodneva da poleti, leti unaokolo i sleti. 90% pakla u modernim simulacijama je upotreba elektronike (radar, podešavanje oružja... bla bla...), zato je i IL2 bio tako popularan.

? :) Ja napisao 2 sata a ti nekoliko popodneva :)
 
Il-2 je i sada popularan, hvala lepo.
Kao član neše eskadrile (102nd-YU), mogu da kažem da je simulacija nikad življa, a naročito nakon nekoliko modova koji joj dodaju još realističnosti.
Kada se uzme u obzir i masa online kampanja gde ste vi general za sve jedinice (oklopne, pešadija, snabdevanje, avijacija...) uz žive protivnike sa druge strane, svaka misija je pravo zadovoljstvo.
Mislim da jedino Lock-On može da stane rame uz rame sa njom. Ovaj šminkeraj ni ne zaslužuje da se naziva simulacijom.
 
A moze malo informacija za IL-2 kako se igra, i gde moze da se pristupi "eskadrili"... bar neki linkovi?
 
OK, AC6 stvarno izgleda bolje. A verovatno ce imati i bolji gameplay. Moze neko da me podseti, koji je zadnji AC za PS2?
 
Vrh Dno