Šta je novo?

The Witcher 3

LwxtNcZl.jpg


PC-SPECIFIC
  • Fixed an issue with ray-traced vegetation shadows “popping”, depending on Geralt’s proximity and angle.
  • Fixed an issue where repeatedly disabling and enabling ray-traced reflections and shadows could cause black shadows to appear at the edge of objects.
  • Addressed the issue where the DirectX 11 version of the game could crash on launch or after loading a save on certain AMD GPUs.
  • Added support for Intel Xe Super Sampling, an upscaling technology that uses machine learning to improve performance and image quality.
  • Fixed some lighting issues with Screen Space Reflections when ray-traced global illumination is off.
  • Performance improvements to ray-traced global illumination and ray-traced reflections.
  • Fixed an issue where purple splashes could appear on the screen when riding Roach through puddles of water.
CONSOLE-SPECIFIC
  • The Cross Progression pop-up will now properly display which account is logged in.
  • Fixed an issue where dark stripes or shadows appeared on Geralt in the inventory screen when Performance Mode was enabled on PlayStation 5.
  • Fixed an issue where the game could briefly freeze or stutter when autosaving on next-gen consoles.
  • Addressed the issue of performance drops on next-gen consoles while using Witcher Senses in Beauclair and Novigrad.
VISUAL - PC and Next-Gen Exclusive
  • Fixed an issue where a grid of light spots could appear on the ground and walls in certain weather conditions with Ray Tracing enabled.
  • Spider webs will no longer change color when moving the camera with Ray Tracing enabled.
  • Fixed an issue where some textures on characters during cutscenes would appear as not fully rendered.
  • Through Time and Space - Fixed an issue where the mist in the Poisoned Valley was pink instead of white.
QUESTS & GAMEPLAY - PC and Next-Gen Exclusives
  • Added the community-made mod Next Gen Script Fixes by Sergeanur.
QUESTS & GAMEPLAY - Available on all platforms
  • In the Eternal Fire's Shadow - The ambient music from the quest will no longer continue playing after completion. For players who have already experienced this issue, it may be necessary to enter the Novigrad or Oxenfurt sewers again to resolve it.
  • Added an option to auto-apply oils in combat.
  • With the exception of potions and decoctions, it's now impossible for Geralt to eat or drink underwater. // While the team agreed it might be possible to drink liquids from a corked flask, consuming pints of ale or grilled meats underwater is too much of a stretch.
Please note: these are only the most notable changes. The patch contains other minor fixes that didn't make it into this list.
 
Za to je nekada bio potreban mod, ako se dobro secam.
 
Ma nije mi jasno ni kako, ni zašto, prvi put čujem da postoji mod za to, totalna besmislica.

A i mislim da ulja ne mogu baš na jedno dugme, to su napici? Osim ako još nešto nije menjano. Meni je to baš bilo kul, uđem, razmislim koje mi ulje treba za protivnika i onda ga izaberem. Ovo znači automatski i bira ulje? Ništa mi nije jasno.
 
Čemu to? Teško stisnuti jedno dugme?
Kako to?Ja od kada je izasla igra ulazim u inventory,prevlacim bocicu na mac i vracam se nazad u igru.Nebi mi se bas svidelo da postoji neka precica,a da to nisam znao.Jedino da je upitanju neki mod,u suprotnom bi bas ispao tupan.
 
Kako to?Ja od kada je izasla igra ulazim u inventory,prevlacim bocicu na mac i vracam se nazad u igru.Nebi mi se bas svidelo da postoji neka precica,a da to nisam znao.Jedino da je upitanju neki mod,u suprotnom bi bas ispao tupan.
Davno sam igrao ali zar nije moguće aplicirati ulje na quick item wheel?

Doduše dosta sam širio alchemy tree a tamo ima onaj skill da se jednom naneta ulja nikad ne potroše, pa sam možda sa tim pomešao.

I ne nije mod, igrso sam na PS4, tu nema modova.
 
E pa da moguce da ima i alchemy tree veze sa tim.Dobro je onda,bitno je da nema precica. :giggle:
 
8 godina od izlaska ovog Masterpiecea!
Po mnogima najbolja AAA igra ikada napravljena. Čoveče kad se setim tog hajpa! Svaki dan gledanja gameplaya, pa analiza! I dan-danas se čeka neka bolja fantasy igra koja će nadmašiti ovo, a to deluje gotovo nemoguće!
:love:
 
Ne znam da li bih rekao da je ovo najbolji RPG, ima tu vrlo jake konkurencije, ali stvarno je uspeh da igra sa pričom prvo ponudi ovoliko sadržaja, a onda i da napravi taj sadržaj dovoljno interesantnim da ne dosadi brzo. Ja sam potrošio 100 sati uz igru i to mi je negde dosta, odradiću i par glavnih misija iz ekspanzija da i njih malo probam i tu stavljam tačku.
 
Ne znam da li bih rekao da je ovo najbolji RPG, ima tu vrlo jake konkurencije, ali stvarno je uspeh da igra sa pričom prvo ponudi ovoliko sadržaja, a onda i da napravi taj sadržaj dovoljno interesantnim da ne dosadi brzo. Ja sam potrošio 100 sati uz igru i to mi je negde dosta, odradiću i par glavnih misija iz ekspanzija da i njih malo probam i tu stavljam tačku.
Preko 300h, prešao sve 3x. Greota je ne preći blood&vine do kraja.
 
Isto dobrano preko 300h, zavirio pod svaki kamen, krenuo ponovo sa nabudženom opremom ali bilo mi je previše da igram još jednom 300h tako brzo nakon prvog puta.
 
Ja se spremam da odigram opet na PS5, naravno sve full, detaljno, platinum trofej je u planu. :)
Zadnji put igrao kada je izasla, lagano 200h.
 
Cracks Me Up Steve Harvey GIF by ABC Network


Da si rekao Elder Scrolls serijal, pa da razumem, jer jedino to moze da bude blizu, ali Witcher serijal je tata za sve, posebno treci deo koji je postavio nove standarde, koji jos malo 10 godina nisu uzdrmali. Horizon Forbidden serijal je dobar, od novijih. Cyberpunk takodje, ali ne da mi se poredjenje, jer 2077 mi vise ide na GTA serijal, sa gradom, automobilima, oruzjem itd.

Nove standarde moze samo sesti deo Elder Scrollsa da postavi, i Witcher 4.

Zaboravih Zeldu, ali to je vec Classic. :D Doduse sa emulatorom na 4K i modovima, uz 4090, izgleda lepo, na defaultu 720p, jednostavno ne bih mogao da je igram, iako imam veoma jaku zelju.
 
Mislim Disco Elysium je definitivno vrhunska igra u nekom netradicionalnom formatu za današnje vreme, ali čak i da zanemarimo sve razlike između nje i W3, meni je opet W3 najmanje dve klase iznad.
 
Da si rekao Elder Scrolls serijal, pa da razumem, jer jedino to moze da bude blizu, ali Witcher serijal je tata za sve, posebno treci deo koji je postavio nove standarde, koji jos malo 10 godina nisu uzdrmali. Horizon Forbidden serijal je dobar, od novijih. Cyberpunk takodje, ali ne da mi se poredjenje, jer 2077 mi vise ide na GTA serijal, sa gradom, automobilima, oruzjem itd.

A meni je recimo Elder Scrolls solidan smor. Prešao sam Morrowind, ali posle toga nisam imao želju da igram naredne igre u serijalu. Prvi Witcher sam bio počeo i nikad nisam nastavio, drugi sam batalio posle 7 sati jer mi je bio nepodnošljivo dosadan, treći je konačno uspeo da me zadrži kvalitetnom glasovnom glumom i dobro osmišljenim kvestovima. Kapiram da se tebi, a vidim i drugima ovde dopada taj open world, neki Red Dead Redemption u fantasy okruženju. Ja međutim cenim čvrstu priču, kvalitetne likove i igru koja me vodi kuda želi da prođem.

Kada imaš veliki otvoreni svet, ti moraš nečim da ga napuniš i na kraju sve je razvodnjeno. Kapa dole koliko je Witcher 3 uspeo da smanji taj osećaj u odnosu na druge igre takvog tipa, ali oseti se, kao da napraviš čorbu od nečeg što je trebalo da bude gulaš. Evo, ima desetak dana kako sam koknuo glavnog negativca u Witcher 3, ja se ne sećam ni kako se zvao, ni šta je tačno hteo. A evo ima negde 20 godina kako sam prešao KOTOR, a Malak mi je još odlično u sećanju. Otvoreni svet je dobar za sandbox igre, ne za igre koje žele da kvalitetno ispričaju priču.
 
A meni je recimo Elder Scrolls solidan smor. Prešao sam Morrowind, ali posle toga nisam imao želju da igram naredne igre u serijalu. Prvi Witcher sam bio počeo i nikad nisam nastavio, drugi sam batalio posle 7 sati jer mi je bio nepodnošljivo dosadan, treći je konačno uspeo da me zadrži kvalitetnom glasovnom glumom i dobro osmišljenim kvestovima. Kapiram da se tebi, a vidim i drugima ovde dopada taj open world, neki Red Dead Redemption u fantasy okruženju. Ja međutim cenim čvrstu priču, kvalitetne likove i igru koja me vodi kuda želi da prođem.

Kada imaš veliki otvoreni svet, ti moraš nečim da ga napuniš i na kraju sve je razvodnjeno. Kapa dole koliko je Witcher 3 uspeo da smanji taj osećaj u odnosu na druge igre takvog tipa, ali oseti se, kao da napraviš čorbu od nečeg što je trebalo da bude gulaš. Evo, ima desetak dana kako sam koknuo glavnog negativca u Witcher 3, ja se ne sećam ni kako se zvao, ni šta je tačno hteo. A evo ima negde 20 godina kako sam prešao KOTOR, a Malak mi je još odlično u sećanju. Otvoreni svet je dobar za sandbox igre, ne za igre koje žele da kvalitetno ispričaju prič
Kotor je bio odlična igra al da se sećam Malaka,jok ne....jedinog negativca kojeg se sećam je Sephirot FF7 ,možda zato šta sam tad imao 25 godina

Da me sad pitaš koga sem vijao u W3,nem pojma,znam samo da sam ujutro teško ustajao na posao...i da,Crveni Baron priča za sebe i Dandelion koji mi išo na živce
Ljudi nemojte da zaboravite Avowed! Pominjao sam i pominjem, da se ne bi svađali :)
Imam osećaj da se nešto opasno valja tamo iza. Trebalo bi da vidimo uskoro.

Našo si u kojoj kući ćeš se molit :p
 
Мала помоћ.
Спремам се да играм Вичера по 6 пут.
Овај пут на ПС5.
Видим да у овом новој верзија за конзолу имају та два мода,па ме занима који да изаберем? На рачунару је играна на графицу 1070 и на 1080п телецизору.
Сад се игра на 4к телецизору и на пс5 конзоли. ТВ је 4к,ХДР,хдми 2.1 али на 60хз.
Који мод да изаберем?
 
Nazad
Vrh Dno