Šta je novo?

The Witcher 3

Sigurno misli na Performance i Resolution grafičke opcije na PS5.
Što se mene tiče ja uvek biram Performance, nebitno koja je igra u pitanju.
 
Ne kontam, upališ jedan mod, probaš vidiš jel ti odgovara, probaš drugi pa šta ti je bolje...ne bi trebalo da moraš svaki put iznova da krećeš igru da bi mogao probati mod.

Inače i ja kad igram na ps uvek idem na Performance.
 
Па искрено,ја не видим неку драстичну разлику на ПС5. Зато и питам,не знам шта тачно да очекујем...
 
Ako pišeš o razlikama između resolution i performance moda, najuočljivija je viši fps u performance modu, to ne možeš da ne primetiš...
 
Мала помоћ.
Спремам се да играм Вичера по 6 пут.
Овај пут на ПС5.
Видим да у овом новој верзија за конзолу имају та два мода,па ме занима који да изаберем? На рачунару је играна на графицу 1070 и на 1080п телецизору.
Сад се игра на 4к телецизору и на пс5 конзоли. ТВ је 4к,ХДР,хдми 2.1 али на 60хз.
Који мод да изаберем?
Moj ti je savet da izabereš performance mod, 60 fps je way to go. Grafika u igri je svakako predivna da bi želeo da ti sa RT-om bude bolja.
 
Uvek performance sem ako imas VRR onda probas pa vidis da li ne trza puno sa RTom. Kod mene 99% performance i ponekada fidelity ako VRR radi dobar posao

Nego eto posle CP rekoh da krenem W3 prvi put. Igrao kad je izasla par sati i nije po povukla.

Plan je da dodje na red krajem godine pa bih do tada malo da čituckam o levelovanju, oruzjima, skillovima itd. Jel im wiki dobar izvor informacija ili ima bolje?
 
Uvek performance sem ako imas VRR onda probas pa vidis da li ne trza puno sa RTom. Kod mene 99% performance i ponekada fidelity ako VRR radi dobar posao

Nego eto posle CP rekoh da krenem W3 prvi put. Igrao kad je izasla par sati i nije po povukla.

Plan je da dodje na red krajem godine pa bih do tada malo da čituckam o levelovanju, oruzjima, skillovima itd. Jel im wiki dobar izvor informacija ili ima bolje?
Npr. https://www.pushsquare.com/guides/the-witcher-3-best-character-builds
 
Ја сам почео пре 10 дана на ПС5 опет да је играм.
И примет да има доста тих неких ситних багова која на рачунару нисам приметио у тој мери.
Јашем кроз шуму и заглави се у дрвету. Ово ми се десило једно 5 пута.
Излазим из крчме и на врата стане пар карактера и не могу да прођем од њих. Пар пута иста ситуација.
Синоћ играм,прилазим реци и дравнер плива ван воде на обали у ваздуху...
 
Plan je da dodje na red krajem godine pa bih do tada malo da čituckam o levelovanju, oruzjima, skillovima itd. Jel im wiki dobar izvor informacija ili ima bolje?
Moj ti je sa savet da ne čitaš ništa, igraj i biraj sve na osećaj. Igra je relativno laka i nema potrebe za nekim "meta" buildom.

Ako čitaš beastiary I znaš koja ulja, potioni i bombe se koriste protiv određenih protivnika, nećeš imati probleme ni sa jednim.
 
Upravo tako, kada sam igrao prvi put, igrao sam odmah na najteze i uzivao sam kroz igru citajuci info o cudovistima, taktikama kako da pristupim odredjenim borbama, optimizaciji geara i talenata. A mozes da igras na ultra easy i da ides go i da ubijes sve u dva udarca. Uskoro planiram ponovo na PS5 da odradim, i ici cu isto metodom, da tezim da budem kao pravi Witcher. :D
 
Ja sam svako ulje i bombu upgrade-ovao do kraja. Nema boljeg osećaja nego kad odeš iza neprijatelja, baciš frozen bomb i onda ga pukneš Strong attack-om (mada ovo ne važi za sve) :cool:
 
Nikada mi Witcher nije bio u nekoj sferi interesovanja, medjutim godinama mi se malo promenio fokus. Fallout je kriv za ovaj open-world RPG ukus, ali kada sam igrao RDR2 i sl. aktuelne igre, Witcher je vec bio 'staro vino'. Skoro sam skontao da ima complete edition i krenuh prvi put u prelazak. Na nekih 15h sam tek zagazio u Velen i dosta mi lezi igra, tako da mi ne deluje realno da bez 100h prodje a koliko vidim, ni mnogo vise nece biti cudno. Neobicno je u 2023. igrati W3 prvi put, ali nesto tripujem kako je to privilegija koju bi mnogi ljubitelji opet voleli imati. :)
 
Kako kazu babe, samo je jedanput prvi put, pa zato uzivaj :D
 
Nikada mi Witcher nije bio u nekoj sferi interesovanja, medjutim godinama mi se malo promenio fokus. Fallout je kriv za ovaj open-world RPG ukus, ali kada sam igrao RDR2 i sl. aktuelne igre, Witcher je vec bio 'staro vino'. Skoro sam skontao da ima complete edition i krenuh prvi put u prelazak. Na nekih 15h sam tek zagazio u Velen i dosta mi lezi igra, tako da mi ne deluje realno da bez 100h prodje a koliko vidim, ni mnogo vise nece biti cudno. Neobicno je u 2023. igrati W3 prvi put, ali nesto tripujem kako je to privilegija koju bi mnogi ljubitelji opet voleli imati. :)
Eeeee brate moj...
Kako bih ja voleo da znam da napišem šta je za mene ova igra. Ne samo trojka već cela trilogija.
Jedina reč koja opisuje ovu igru za mene je - "emocije"!
Ponekad razmišljam... Želim neku ultra RPG igru iz snova, imam je u glavi i možda nekada budem pričao o njoj. Da li neko razvija nešto slično trenutno? Mislim da ne.
A onda stanem, pa čekaj, igru iz snova sam već dobio... Da li je čudno da želim bolju ako pogledam šta se radi danas i u kakvom stanju igre izlaze?
Witcher nije podlegao stereotipima, izašao je kao pure slavic tema bez uplitanja sa strane. Da li će tako biti ponovo? Teško...
Ipak, kao što rekoh, emocije ostaju... Zauvek...
 
Nikada mi Witcher nije bio u nekoj sferi interesovanja, medjutim godinama mi se malo promenio fokus. Fallout je kriv za ovaj open-world RPG ukus, ali kada sam igrao RDR2 i sl. aktuelne igre, Witcher je vec bio 'staro vino'. Skoro sam skontao da ima complete edition i krenuh prvi put u prelazak. Na nekih 15h sam tek zagazio u Velen i dosta mi lezi igra, tako da mi ne deluje realno da bez 100h prodje a koliko vidim, ni mnogo vise nece biti cudno. Neobicno je u 2023. igrati W3 prvi put, ali nesto tripujem kako je to privilegija koju bi mnogi ljubitelji opet voleli imati. :)
I mene ceka isto zadovoljstvo, a iz tvog posta vidim da treba da krenem sto pre :D
 
Ja sam pre oko godinu dana krenuo po treći put da igram, posle 100 tinak sati sam završio HoS i napravio pauzu.
Ovaj "next gen" update je taman uzdigao igru koliko treba, sad izgleda otprilike kako je zamišljam kad sam prvi put krenuo da igram. :D
Ostao mi je još Blood and Wine da završim pa da krenem po prvi put ng+. Možda se nakanim i gwent da igram, pošto za ovih par stotina sati nisam jednu partiju odigrao.
U jednom od side questova u BaW, devojka treba da se "izleči". Jedna od opcija je u potpunosti izleči ali joj ostane samo 7 godina života. Ukoliko je neko dokon da igra igru 7 in-game godina ili meditira toliko dugo, može da nađe telo devojke...

Zbog ovakvih sitnica koje su prisutne i u drugim questovima, w3 mi je jedna od omiljenih igara. Koliko god da su dev-ovi posle kukali na uslove rada, vidi se da su se trudili da urade dobar posao.
 
Pojavio se besplatni AMD FSR3 Frame Generation mod za Witcher 3 (u principu može bilo koja igra koja u opcijama ima podršku za frame generation), koji funkcioniše na rtx kartama, ne znam da li podržava i amd karte pa sam ga malo testirao na mojoj staroj RTX 2060 6gb karti. U principu nije loše, dobijam oko 15-20fps više, prisutan je mali lag ali ništa strašno, takođe povremeno se javlja screen-tearing kad fps padne ispod 60, odnosno ispod podrazumevanog refresh-rate za moj monitor.
Snimio sam i par minuta iz igre, sve je na max u 1440p rezoluciji bez ray-tracing-a.
 
Posle dosta odlaganja krenuo da igram, lepo izgleda za igru iz 2015te, igram na rt + dlss performance drzi se na 75fps koliko sam i limitirao, na rt ultra padne na 50fps. Za sada se jos upoznajem sa svetom i mehanikom, pokusavam sto manje da gledam na netu sem bas nesto sto mi je neophodno kao neki savet. Vec vidim da ce ovde da ode mnogoooo sati igranja :D
 
Eh da mogu izbrisati sećanje i krenuti ponovo :cry:
Baš aktivno igram dvojku evo već dvadesetak dana. Na trećem sam chapteru i mislim da će uskoro biti kraj.
Što se tiče saveta za tebe evo ti par u slučaju da ih nisi već pročitao:
Isključi u settings one ? jer je bolje da ih nasumice pronađeš i rešavaš.
Nije bitno kakav ćeš build napraviti jer imaš potion koji košta 1000 i resetuje ti sve skil poene tako da možeš pokušati i sa drugim buildom - bilo kad bilo gde.
Uvek gledaj da rešavaš questove na način da ne prođe šest levela od preporučenog jer nakon toga praktično nećeš dobiti xp.
Šta još a da bude korisno... Ako se setim pisaću.
 
Moze savet dal da prodajem oruzije/opremu ili da dismantlujem? Sta je nesto sto mi je bas bas potrebno od resursa za kasnije? I ako se neko seca koji su bitni napici da pravim nesto sto bas znaci? Malo me nervira sto mi je sve zivo otkljucano (dal zbog ultimate verzije) i onda nalecem na stvari i npc mnogo veceg lvla od mog i ginem ko blesav.
 
Najređi resurs ubedljivo su ti crveni mutageni. Kad negde naletiš na čudovišta od kojih ispadaju, zapamti gde su na mapi. Možeš i da izguglaš ako baš misliš da ne možeš bez njih.

Potioni za početak Swallow za regeneraciju helta. Thunderbolt za 30 posto veći dmg, superior verzija kad je oblačno imaš critical chance 100 posto.
White Raffard's Decoction je odličan da vrati instant deo helta, kad te nagaze pa da pobegneš.

Golden Oriole kad se boriš protiv čudovišta sa otrovom, superior verzija je op, jer te otrovi posle healuju.

Ekimmara decoction verovatno najviše koristim u ng+. Dodje mi kao zamena za swallow, a ne moram da meditiram kad potrošim potion-e.

A uvek je sve otključano, to i jeste čar igre. Samo što treba da bežiš kad si mnogo manji level :D

Nema poente da se mučiš, čak i da otključaš neku dobru opremu, ona će da bude veći level od onog koji možeš da koristiš.

Oružje i oklope koje pokupiš od bandita slobodno skupljaj i prodaj odmah. Ništa ne dobijaš dismantlovanjem, više znači novac. Čak i većina bolje opreme ne vredi pored witcher opreme.
Ja sam uglavnom kupovao sve što mi fali od armorera/blacksmitha. Za biljke samo spamujem E dok trčim, desi se ponekad da zafali nešto, pa kupim kod herbalista.
 
Valjda vise mozes da zaradis ako dismantlujes pa onda prodas, tipa one biserne orglice itd, ali ja to apsoultno nikad nisam radio i uvek sam imao dovoljno para bez ikakvog grajndovanja.

Moj ti je savet da apsolutno ne brines o resursima za kasnije, sve sto ti bude trebalo, nacices ili ces kupiti.

Ja Swallow prakticno nisam ni koristio jer je tada jos bio OP onaj gourmet skill. Ja sam najvise koristio Cat za night vision, Golden oreole za poison immunity, bas je OP kao sto kaze kolega i Killer Whale za duzi dah pod vodom. Ponekad White Raffard, ali njega sam otkrio tek kad sam stigao do DLC. Decoctione sam isprobavao, ali nijedan mi nije bio veca korist nego cimanje.

Ulja su mi obavezna bila, uvek sam ih koristio.
 
Niko nije pomenuo Tawny Owl za regeneraciju stamine, jako koristan ako se koriste Znakovi. Takođe, obrati pažnju za inventar, ima jedan deo gde se trpa Junk a to ponekad zna da zauzme dosta mesta, ako se pitaš zašto nemaš dovoljno mesta u inventaru.
 
Imam pitanje jos koje, jedno u vezi ulja, konkretno hybrid i jos ova dva sa ss-a, jel sam jos mali lvl pa ce mi se otkljucati ili kako? Drugo oruzija i oprema, za sada sam ok jer sam uz ultimate verziju dobio neku relic ali sta za kasnije, oce mi dropati mobovi/bossovi ili da kupujem/pravim?
Inace za sada bas uzivam, svasta ima nesto da se radi, ovde bas moze da se ubije dosta sati. A muzika vrhunska, bukvalno samo da se setam po mapi i slusam muziku :D A Yennefer :love:
 

Prilozi

  • witcher3_2024_01_14_01_33_27_406.jpg
    witcher3_2024_01_14_01_33_27_406.jpg
    174.8 KB · Pregleda: 30
  • witcher3_2024_01_14_01_33_30_442.jpg
    witcher3_2024_01_14_01_33_30_442.jpg
    175.1 KB · Pregleda: 30
Zavidim ti. Ček da vidiš tek drugi playthrough kol'ko će da bude dobar. :D

Mislim da za ulja nema limita što se levela tiče.
Ovo su ti enhanced verzije osnovnih ulja, a moraš prvo njih da napraviš.
Konkretno za ovaj enhanced elementa oil ti fali običan elementa oil i allspice.

Kolko se sećam, recepti za osnovne verzije ulja se pronalaze nasumično u chestovima, tako da probaj neki sidequest da odradiš.
Za opremu radi scavenger hunt questove. Tako nalaziš šeme za Witcher opremu, a usput ćeš verovatno i za ulja da nađeš.
 
Takođe obrati pažnju i na prodavce biljaka (herbaliste), ponekad se recept može naći i kod njih, ali Dušan94 je u pravu, mnogo veća šansa je da nađeš recepte tako što ćeš pretražiti sve živo. Neki napici i ulja imaju posebne sastojke (koji se dobijaju ubijanjem specifičnih čudovišta, tako da obavezno radiš i witcher contracts).
Inače...
Dokle si stigao sa pričom, mnogo ljudi ti ovde zavidi na prvom iskustvu sa w3, između ostalih i ja. :D
Uživaj.
 
Trenutno sam na nekih 20tak sati u Skellige Isles dosao na neku saranu :D Igram malo main malo side kombinujem. Kazem opet za sada mi je bas gotivna svet je prepun svega i svacega bukvalno 90% vremena tabanam skupljajuci travke i naletim na neki quest ili nesto, konja sam koristio samo za par trka :D Moram da nadjem neki dobar tut na ytube da naucim da igram gwent, jer mi trazio da igram u nekoj misiji, mada me nesto mrzi. Razmisljam nesto kako bi ovo bolesno izgledalo sa rdr2 grafikom 😲
 
Ja sam Gwent ukapirao tek kada sam shvatio da mogu da izbacim karte iz spila, potrebno je minimum 23 ja mislim, sve one slabije izbacis i odmah druga igra, do tad su me drali 😃

Jos jedna od taktika koje sam koristio (ugl protiv jacih protivnika) je da namerno izgubim prvu rundu, a da ga pritom navucem da izbaci sto vise karata i da ja prikupim dodatne pomocu spijuna. Onda ga olesis naredne dve.

Weather karte nikad nisam imao u spilu (osim ako znam da ce protivnik imati jedan konkretan spil, al aj da ti ne kvarim, izvali sam), ali sam bio Northern Realms i Leader card mi je imao clear weather za svaki slucaj.

Sve ostalo kroz igru i iskustvo, igraj prvo protiv slabijih NPC-jeva iz sveta dok ne naucis malo, posle kad legne sve na svoje mesto ima da ih deljes sve redom 😃
 
Savet za gwent karte, kupuj sve karte gde god ih nađeš, pa čak iako trenutno ne igraš, da bi mogao kasnije da napraviš dobar dek, skoro svaki krčmar ima neku gwent kartu na prodaju, uvek kupi sve. Pojedini likovi daju jedinstvene karte i lako ih je propustiti. Takođe karte dobijaš pobedom nad drugim igračima, ali samo jednu po liku protiv kog igraš. Gwent je zaraza kad se jednom upecaš, prvo odigraš partiju pa tek onda spasavaš živote. :D
 
Nazad
Vrh Dno