Šta je novo?

The Elder Scrolls V - Skyrim

Argonian bi takođe bili odlični, a uopšte se ne slažem da, ako bi igra bila koncentrisana na Khajite i Argoiniane, da bi to oslabilo prodaju serijala.

Naprotiv, bilo bi DALEKO više varijabli u samoj igri i mogli bi da se sklapaju daleko više saveza i vode još više ratova nego dosada. Zamislite vojsku Argoniana protiv Khajita i ljudi, ili obratno ?


Takođe, to je IDEALNA prilika da se podrška za modove još više unapredi i, dakako, da se default rezolucija tekstura sa slabašnih 512x512 podigne na makar 2048x2048 (ili 4096x4096) tačaka. Od grafike dakle očekujem DRASTIČNE pomake unapred i da podržava DirectX 12 i potpuno izbaci podršku za sve ispod DirectX 11.1.
 
Khajiti su pod high elf okupacijom i tamo nema puno rasa sem macaka tako da moramo da razumemo da seting igre mora da bude mesto gde je realno da budu prisutne sve rase. U skyrimu ces sresti sve rase ali da ih sretnes sve u elsveru (zemlja macaka) do kog ljudi i ne znaju da dodju malo teze. Ako mozda sledeci projekat spoji vise mapa onda bi mogli da rade sta zele. Hamerfel je realniji od mocvara i elsvera ako budu hteli da se bave ratom i propalim pokusajem high elfa da osvoje hamerfel.
 
Khajiti su pod high elf okupacijom i tamo nema puno rasa sem macaka tako da moramo da razumemo da seting igre mora da bude mesto gde je realno da budu prisutne sve rase. U skyrimu ces sresti sve rase ali da ih sretnes sve u elsveru (zemlja macaka) do kog ljudi i ne znaju da dodju malo teze. Ako mozda sledeci projekat spoji vise mapa onda bi mogli da rade sta zele. Hamerfel je realniji od mocvara i elsvera ako budu hteli da se bave ratom i propalim pokusajem high elfa da osvoje hamerfel.

Pa dobro, može biti i tako kao što kažeš. A moglo bi npr da se radnja dešava u dve-tri provincije istovremeno. Tako da bi u jednom momentu bilo više Khajitta a u drugom momentu više ljudi i ostalih rasa.


Takođe, smatram da bi zmajeve MORALI da svakako zadrže, jer bez njih ja nikako ne vidim dobrog naslednika Skyrim-a. Njih bi trebalo još više unaprediti grafički i doterati da se, sa nekim magijama, mogu i po defaultu jahati. Takođe, trebalo bi malo produbiti priču o tome kako su nestali Dwemeri itd itd...
 
To! jahanje zmajeva i bacanje napalma po svemu uz "Ride Of The Valkyries" :D
 
Ne bi bilo baš realno vratiti zmajeve, jer je cela poenta Skyrima bila kako ih uništiti, isto kao što bi bilo malo trulo kad bi opet vratili Daedra relmove iz Obliviona, inače deo koji nisam podnosio :S:
 
Iako mislim da je pisanje o zmajevima postalo sprdanje... ipak:

Zmajevi mogu da se pojave ako se timeline vrati u nazad. Tj. ako igra bude u nekom delu daleke proslosti kada su Blades bili Dragon Hunters.
 
To bi možda i bilo interesantno, ali videh da je neko pominjao Akavire i Dwemere, svakako bi bilo lepo videti te dve civilizacije :D
 
To bi možda i bilo interesantno, ali videh da je neko pominjao Akavire i Dwemere, svakako bi bilo lepo videti te dve civilizacije :D

Da, bilo bi interesantno, zaista.


Inače priča se uvek može napraviti da Zmajevi nisu u potpunosti uništeni i da su ostala neka legla koja nisu otkrivena i da su, zbog toga, pojedine vrste zmajeva ipak preživele pokolj. A i ne zaboravite da se trenutni Elder Scrolls zove Skyrim, što apsolutno ne znači da zmajeva nema u drugim provincijama Eldera, zar ne ? Uvek ih može biti na visokim planinama ili u udaljenim provincijama, sa tendencijom da se prošiore ponovo na ceo Elder, s protokom vremena.
 
Tehnicki ubijen je Alduin koji je samo bio vodja a zmajevi su ostali. Paartunax je recimo ako ga niste ubili drugi po snazi zmaj i novi vodja tako dq zmajevi nisu iskorenjeni samo zli vodja koji je teo da zavlada ponovo svetom.
 
Tehnicki ubijen je Alduin koji je samo bio vodja a zmajevi su ostali. Paartunax je recimo ako ga niste ubili drugi po snazi zmaj i novi vodja tako dq zmajevi nisu iskorenjeni samo zli vodja koji je teo da zavlada ponovo svetom.

Da, tako je, apsolutno.

Takođe, zmajevi se sada mogu okrenuti da budu i loši i dobri, tj. moglo bi tako biti u VI delu Elder-a. To bi bilo jako lepo videti, zle i dobre zmajeve jedni protiv drugih.

Takođe, ne bi bilo loše izumeti i neku vrstu zmajevskog jezika. Da bude još interesantnije.
 
U pravu si, baš sam razmišljao da l' su ustvari svi pobijeni ili je tako nešto bilo. U svakom slučaju, sumnjam da će se priča ponovo centrirati oko njim, moguće je da će postojati, poput divova, mamuta itd. :)
 
Pa ako ne budu postojali, neki od modera će ih ponovo uvesti. :)
 
Verovali ili ne tek sada pocinjem skyrim po prvi put, doduse predjoh ga jednom u zurbi samo main story i secam se samo nekih delova sa kraja.

Sada sam dobio Limited Edition, sva 3 dlc-a i planiram da sredim modove i odigram par stotina sati. Detaljno do kraja.

Instalirao sam sledece modove:
Immersive Armors v7_1
Glorious Grasses
W.A.T.E.R - Water and Terrain Enhancement Redux
Enhanced Lights and FX
Enhanced Night Skyrim - v04 Color Galaxy
Skyrim HD - 2k Textures - SHD Lite - Landscape
Falskaar V1_1_4
A Quality World Map
SkyUI
Better Dynamic Snow
Enhanced Blood Textures
Immersive Weapons

E sad problem je sto ja tu ne vidim nikakvu razliku osim Immersive modova koji dropaju drugacija oruzja i armor. SkyUI je koristan i svidja mi se, Falskaar videcu, kontam okej je.

Ali 2k HD Teksture pa i ovi Enhanced modovi sa vodom i dynamic snow ne prave neku razliku..Probao sam ENB, medjutim boje su mi nekako bile cudne i magla je bila oko karaktera uvek, iako sam pratio uputstvo za .ini fajlove. A i fps mi je lockovao 50-60 iako je vram usage samo 1gb i gpu oko 50%, cpu samo jedan core na 50% ostalo manje.

Da li neko ima da mi da predlog/savet za neki mod za prvu avanturu ? Nesto sto ce dodati par sati, napraviti igru zanimljivom ? I uz to mozda neki dobar mod za teksture ili barem okolinu drvece/trava i sl.

Preguglao sam previse stvari zabole me glava, ali kontam kako funkcionise nexus pa i ovi modovi sa steama.
 
1. Pusti guglovanje i Steam workshop, sve sto ti treba se nalazi na Skyrim Nexusu. Odes tamo, bacis pogled na topliste i vidis sta ti se svidja. Sadrzaj/questove ne mogu da ti preporucim jer ih nesto i ne koristim, ali opet, odes na Nexus, stikliras u search kategorije koje te zanimaju i vidis sta valja. Za teksture bih i mogao, ali ukusi se razlikuju, zato pravac Nexus i baci pogled na popularne modove .
2. Uvek dvaput proveri da li si stavio sve sto stoji u Requirements za mod, i da li si instalirao kako treba.
3. Ne znam kako instaliras modove, ali NMM ti je ok ako ne zelis previse da se cimas oko ovoga. Ipak, DALEKO bolji i mocniji je Mod Organizer (narocito ako budes krenuo da instaliras 30,40+ modova). Imas i opcije backupovanje modova i redosleda istih, a mozes i da stikliras/destikliras modove koji hoces da su ti aktivni, da bi proverio razliku (ako bas ne vidis, napravi screenshotove, a ako je i dalje isto, nesto nije u redu).
4. Redosled po kome se modovi ucitavaju je takodje jako vazan, jer neki modovi nece raditi ukoliko im je redosled zajeban. (ovde je takodje Mod organizer dobar, jer i moze da ti poredja modove kako treba, i daje ti upozorenja kad su ti modovi u konfliktu)

E sad, ti nemas mnogo modova pa ne bi trebalo da imas neke probleme, ali kao budes krenuo da instaliras, eto sta treba da znas.
 
Poslednja izmena:
1. Pusti guglovanje i Steam workshop, sve sto ti treba se nalazi na Skyrim Nexusu. Odes tamo, bacis pogled na topliste i vidis sta ti se svidja. Sadrzaj/questove ne mogu da ti preporucim jer ih nesto i ne koristim, ali opet, odes na Nexus, stikliras u search kategorije koje te zanimaju i vidis sta valja. Za teksture bih i mogao, ali ukusi se razlikuju, zato pravac Nexus i baci pogled na popularne modove .
2. Uvek dvaput proveri da li si stavio sve sto stoji u Requirements za mod, i da li si instalirao kako treba.
3. Ne znam kako instaliras modove, ali NMM ti je ok ako ne zelis previse da se cimas oko ovoga. Ipak, DALEKO bolji i mocniji je Mod Organizer (narocito ako budes krenuo da instaliras 30,40+ modova). Imas i opcije backupovanje modova i redosleda istih, a mozes i da stikliras/destikliras modove koji hoces da su ti aktivni, da bi proverio razliku (ako bas ne vidis, napravi screenshotove, a ako je i dalje isto, nesto nije u redu).
4. Redosled po kome se modovi ucitavaju je takodje jako vazan, jer neki modovi nece raditi ukoliko im je redosled zajeban. (ovde je takodje Mod organizer dobar, jer i moze da ti poredja modove kako treba, i daje ti upozorenja kad su ti modovi u konfliktu)

E sad, ti nemas mnogo modova pa ne bi trebalo da imas neke probleme, ali kao budes krenuo da instaliras, eto sta treba da znas.

Hvala na savetu. Pokusacu sa mod organizer u svakom slucaju, planiram eto konacno i ja da se bacim na vise modova i sredim tu igru kroz par sati rada i pocnem :)
 
Ako budes koristio MO mozda ne bi bilo lose da pogledas ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=jGKhdiJYBqo (a i ako bas imas vremena ceo taj serijal :d). Nisam siguran da li ce se nesto zenzuti ako krenes sa vec instaliram SKSE, SKYui i tih par modova, pa onda budes presao na MO. Ja bih ti preporucio da obrises sve, i krenes polako sa MO. Isplati se ako ces igrati dugo i sa dosta modova.
 
Poslednja izmena:
Za organizaciju modova preporučujem Skyrim Mod Organizer, daleko je napredniji.

Obavezno stavi unofficial patcheve, rešavaju većinu bagova:

http://www.nexusmods.com/skyrim/mod...rim/ajax/moddescription/?id=19&preview=&pUp=1

Unofficial Skyrim Patch.esp
Unofficial Dawnguard Patch.esp
Unofficial Hearthfire Patch.esp
Unofficial Dragonborn Patch.esp
Unofficial High Resolution Patch.esp (ako si skinuo zvanični hd pack sa steam-a)

Što se tiče tekstura, nisi skinuo sve, već samo segment tog pack-a. Skinuo si Landscape, a imaš još Towns, Dungeons, Riften, Misc... isto tako preporučujem da ako već želiš da koristiš ovaj pack, da skineš SHD full, a ne SHD lite verziju, imaš i više nego dovoljno vrama za to :)

Mada što se tiče tekstura preporučujem da staviš starčeve, daleko su bolje, nemaš ih na nexus-u, starac ih je skinuo odatle, ali možeš ih još uvek naći na torrentima, potraži: "Skyrim Realistic Overhaul+DG_v1.6_Optimal_(1k-2k)". Možeš ih staviti na listi prioriteta u Mod Organizer-u tako da gaze preko ovih SHD pack-a, jer SHD ima određen broj teksura kojih nema u starčevoj verziji.

Preporučujem još Static Mesh Improvement Mod, aMidianBorn Book of Silence packove (Armors, Creatures, Unique Items, Weapons, Dragonborn), kao i Skyrim Flora Overhaul, Relighting Skyrim, Ultimate HD Fire Effects, Pure Waters, Skyrim Distant Detail, Enhanced Distant Terrain, Enhanced Distant Terrain 2, Lanterns of Skyrim.

Što se tiče UI-a, preporučujem da uz SkyUI dodaš moreHUD i Immersive HUD, u igri ćeš dobiti opcije da pomoću njih HUD podesiš baš onako kako tebi odgovara.

Što se tiče gameplay i story modova, njih u početku izbegavaj, kasnije ćeš već i sam shvatiti šta ti treba. Eventualno u početku možeš Convenient Horses, Dungeon Quest Awareness.

Jako je bitno da paziš na redosled modova i eventualne međusobne konflikte. Ovde imaš dosta stvari objašnjeno: http://wiki.step-project.com/User:Neovalen/Skyrim_Revisited_-_Legendary_Edition
 
Poslednja izmena:
You tuber gopher ima sjajne klipove o skyrim modingu tako da preporucujem da njega pogledas. Pre mesec dana sam bas igrao modovan skyrim (200+ modova) i modovi su bolji ima manje bagova i vise edukativnog sadrzaja nego kada smo pocinjali da se bavimo modovanjem kada je izasao ck a i pre. Samo nemoj da se zaleces nego postepeno siri mod listu i koristi LOOT.
 
Skyrim i danas jos uvek izgleda prelepo kada se izmoduje.

Steta jedino sto i posle sto modova borba i dalje ostaje krs xD

 
Skyrim je uz par grafickih modova po meni najlepsa open world igra na trzistu (iskreno, meni ovaj snimak gore izgleda impresivnije od TW3 i mnogih nadolazecih naslova) ali sta vredi kada je borba kao sto kazes krs i kada su questovi smor.
 
Radi li se nastavak? nedostaje taj open world, moracu da je ponovo skinem
pa polako mod po mod. :d questove necu ni da radim samo cu da lutam i trazim kavgu...:D
 
Skyrim je uz par grafickih modova po meni najlepsa open world igra na trzistu (iskreno, meni ovaj snimak gore izgleda impresivnije od TW3 i mnogih nadolazecih naslova) ali sta vredi kada je borba kao sto kazes krs i kada su questovi smor.
Upravo to sa pojedinim modovima sa teksturama i dobrim enb igra moze da izgleda sjajno. Modovan skyrim i vanila kao nebo i zemlja kad ubacis permu skyre ili neki drugi mod koji menja sve u kombinaciji sa nekim quest modovima i modovima za realizam.
 
Zna li neko da li moze da se disable Immersive Monster mod nakon par sati igranja ? Skoro da sam modovao ceo skyrim za sada, on me brine, ne znam da li se spawnaju previse i slicno, ako pocnu da smaraju i da mi kvare dozivljaj voleo bih da mogu da ga disable.
 
Zna li neko da li moze da se disable Immersive Monster mod nakon par sati igranja ? Skoro da sam modovao ceo skyrim za sada, on me brine, ne znam da li se spawnaju previse i slicno, ako pocnu da smaraju i da mi kvare dozivljaj voleo bih da mogu da ga disable.
Pa mozes preko konzole da iskljucis ili preko MCM ali pazi ti modovi sto dodaju spawn pointe mogu da uzrokuju pucanja igre tako da nemoj puno takvih modova da dodajes.
 
Ako si ga instalirao sa Mod Organizer, samo odstikliras...
 
@stevanix Upravo zbog toga pitam. Ionako imam sledeci problem, mozda neki savet ? Pratio sam detaljno uputstva za ovaj konkretno, ne bih dodavao nesto vise preko ovoga za sada.

Navodno mi kaze da ga enable a kada odem u Mod Name na Immersive Creatures i otvorim info i prelistam fajlove vidim taj isti tamo. Ne vidim posebnu opciju da ga aktiviram hm..
yql-issue.png

@Vuk40 skontao sam to samo da mi ne zezne savegame kad pocnem da igram malo vise ;)

Fiksao. Sve okej :)
 
Poslednja izmena:
Eto par ss-ova pa mi recite da li se ovo razlikuje od normalne igre bez tekstura na ultra ? I tripujem da nisu ucitane. Mozda ocekujem previse, nije da me brine grafika ali eto kad vec mrckam modove.

http://steamcommunity.com/id/dsr07mm/screenshots/

Eto sta sam sve modovao i deluje mi okej, mislim da mogu da pocnem avanturu.

Unofficial Skyrim Patch
Unofficial Dawnguard Patch
Unofficial Hearthfire Patch
Unofficial Dragonborn Patch
Complete Crafting Overhaul Remade
Immersive Armors for NPCs
Ruins Clutter Improved
Ultimate HD Fire Effects
Static Mesh Improvement Mod
KenMOD - Lockpick Pro (zbog kontrolera, imam cudan delay na analogu)
Falskaar
Wyrmstooth (ova dva za sada jedino od novih podrucja)
Realistic Water Two
Better Dynamic Snow (ovo nikako da vidim napredak iako je sve u redu u SMO)
SkyUI
Immersive Armors
Immersive Weapons
Enhanced Blood Textures
Skyrim Immersive Creatures (videcu da li ovo uopste radi)
Immersive Hud - iHUD
Skyrim Realistic Overhaul+DG_v1.6_Optimal (ovo sam samo ubacio u Data folder ceo "textures" koji sam skinuo, ne vidim kako drugacije da ga instaliram a i tako pise u uputstvu)

Ovo je po prioritetu, deluje sve okej ?
issue.png

U Mod Configuration uglavnom imam SkyUI, Immersive Armors, Enhanced Blood Textures, Immersive Creatures i ja mislim "Crafting" za Overhual remade.

Nemam Immersive Weapons a ni ovaj cudan Better Dynamic Snow.

Planiram samo da dodam ovu 3d mapu.

Eto ako neko moze da mi potvrdi iz ss-ova da je ustvari to modovano za razliku od obicne igre sto se tice tekstura ty. Da ne gasim modove i s****m nesto :d

Naravno High Texture Pack DLC je instaliran, a u pluginovima moram da ga iskljucim kao i Hothtrooper44_Armor jer je cekiran u Archives, i Mod Organizer mi kaze kad ga cekiram da moram da ga iskljucim iz plugina jer ce onda biti deaktiviran u igri, dovoljno je samo u Arhivu.

P.S Ako neko ima jos neki predlog vezan za vizuelne efekte ili ono "must have" recite, sutra pocinjem veeoma dugu avanturu.
 
Poslednja izmena:
Skyrim svi modovi svijeta ne mogu pretvoriti u bolju igru.

Takodjer sa tim grafickim modovima nije niti blizu TW3. Te video prezentacije su totalna glupost.
Ko ne vjeruje neka instalira sve te modove i proba.
 
Nazad
Vrh Dno